Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Alus napisał(a):
PiS zdecydowanie przeciwny LGBT, cieszy się swoim poparciem w wyborem Ursuli von del Leyen na szefową Komisji Europejskiej, choć ta pani od lat lobbuje na rzecz legalizacji małżeństw homo i prawa adopcji dzieci dla tych par... nie są tego świadomi, czy sądzą, że znów "ciemny lud to kupi".
Na tym ma polegać szumnie zapowiadana przez Morawieckiego rechrystianizacja Europy :o


No a oprocz tego pani ta o wiele ostrzej wypowiadala sie przeciwko zmianom wprowadzanym przez PiS w systemie prawnym w Polsce, F. Timmermans to przy niej byl golabek.
Zreszta zostaje jako zastepca.
To samo z kandydatem na miejsce Tuska - zdecydowany zwolennik 2 predkosci w EU i ostatnich reform wiazacych wsparcie finansowe EU z praworzadnoscia.
Jesli ten sklad wierchuszki EU to ma byc "sukces", to czym byla by porazka ?

Ale coś ludowi należy sprzedać - skoro przez 3 lata Timmermans był przedstawiany jako czarny wilki usiłujący zeżreć Polskę, a wypowiedzi pani Eeyen niezbyt przebijały się, zatem wybór pani Leyan można przedstawiać jako potwierdzenie wstawania z kolan.
Szlachetna niewiasta, matka 7 dzieci. O jej liberalnych poglądach w kwestiach o homo będzie się przemilczać, i temat padnie, podobnie jak zapowiadana zmiana prawa aborcyjnego.


Cz lip 04, 2019 7:12

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Dzisiaj dowiedziałam się, że te 15% z OFE to i tak mniej niż 19% z ZUS. Elektorat uważa, że składki ZUS są opodatkowane, no bo skoro odlicza się coś tam w PiT..., a może waloryzacja to podatek :D

Wypłaty z ZUS są opodatkowane stawką 19%, a wypłaty z IKE nie są opodatkowane.

Załóżmy, że wpłacasz dziś na ZUS i na IKE po 1000 zł. Po 20 latach przy stopie zwrotu równej 100% masz w ZUS i w IKE po 2000 zł. Przy wypłacie z ZUS zapłacisz 19% x 2000 zł = 380 zł podatku, więc otrzymasz 1620 zł na rękę. Przy wypłacie z IKE nie zapłacisz podatku, więc dostałabyś 2000 zł na rękę.

Natomiast po pobraniu 15% podatku przy konwersji z OFE na IKE masz wpłacone dziś na IKE 1000 zł - 150 zł podatku, czyli 850 zł. Przy stopie zwrotu równej 100% masz po 20 latach 1700 zł, które dostajesz bez podatku na rękę.

Te 1700 zł na rękę to więcej niż 1620 zł na rękę z ZUS, i w tym sensie "15% z OFE to i tak mniej niż 19% z ZUS".


Cz lip 04, 2019 7:44
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A jakieś podstawy prawne, że składki ZUS są opodatkowane podatkiem dochodowym? No, chyba że mówisz o opodatkowaniu emerytury, ale to nie jest to samo. I skąd ta rewelacja, że emerytura z IKE nie będzie opodatkowana? Na stronie ZUS jest mowa o zwolnieniu od zysków kapitałowych (podatek Belki) oraz podatku od darowizn i spadków. Zresztą, nie wypowiadam się na temat IKE, zysków czy strat, a jedynie o przeniesieniu OFE do ZUS przez PO i do IKE przez PiS. PiS na dzień dobry zabiera 15%, a do ZUSu na indywidualne konta było przeniesione w całości.
Co do podatku składek z OFE z indywidualnego konta ZUS: ciekawe, że na moim koncie wzrasta kapitał, a powinien maleć wg Twojej teorii, bo przecież nic więcej tam nie wpłacam (do części z OFE) Zresztą coroczna waloryzacja składek ZUS za rok 2018 to 109,20%. Skoro podatek 19%, to prosty rachunek - co roku strata 10%, a jednak kapitał wzrasta. Jak to się dzieje? Możesz mi to wyjaśnić, bo na prawdę nie rozumiem. No, chyba że chodzi Tobie o opodatkowanie emerytur, ale tutaj wcale nie byłabym pewna, że z IKE nie będą opodatkowane.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lip 04, 2019 8:13
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Dzisiaj dowiedziałam się, że te 15% z OFE to i tak mniej niż 19% z ZUS. Elektorat uważa, że składki ZUS są opodatkowane, no bo skoro odlicza się coś tam w PiT..., a może waloryzacja to podatek :D

Wypłaty z ZUS są opodatkowane stawką 19%, a wypłaty z IKE nie są opodatkowane.

Załóżmy, że wpłacasz dziś na ZUS i na IKE po 1000 zł. Po 20 latach przy stopie zwrotu równej 100% masz w ZUS i w IKE po 2000 zł. Przy wypłacie z ZUS zapłacisz 19% x 2000 zł = 380 zł podatku, więc otrzymasz 1620 zł na rękę. Przy wypłacie z IKE nie zapłacisz podatku, więc dostałabyś 2000 zł na rękę.

Natomiast po pobraniu 15% podatku przy konwersji z OFE na IKE masz wpłacone dziś na IKE 1000 zł - 150 zł podatku, czyli 850 zł. Przy stopie zwrotu równej 100% masz po 20 latach 1700 zł, które dostajesz bez podatku na rękę.

Te 1700 zł na rękę to więcej niż 1620 zł na rękę z ZUS, i w tym sensie "15% z OFE to i tak mniej niż 19% z ZUS".

O ile przez te 20 lat kolejna ekipa nie uzna za zasadne likwidację IKE, podobnie jak OFE, czy z czasów PRL książeczki mieszkaniowe. Jeszcze ponoć pozostało ok 1 miliona osób, którzy posiadają makulaturę jaką stanowią aktualnie te książeczki.


Cz lip 04, 2019 10:37

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
No, chyba że chodzi Tobie o opodatkowanie emerytur, ale tutaj wcale nie byłabym pewna, że z IKE nie będą opodatkowane.

Tak, chodzi mi o opodatkowanie emerytur, czyli wypłaty z ZUS. Więcej o IKE jest np. tutaj, jeśli chodzi o opodatkowanie, to w szczególności pytanie 12 i 13.

Małgosiaa napisał(a):
Zresztą, nie wypowiadam się na temat IKE, zysków czy strat, a jedynie o przeniesieniu OFE do ZUS przez PO i do IKE przez PiS. PiS na dzień dobry zabiera 15%, a do ZUSu na indywidualne konta było przeniesione w całości.

Tak, przy przeniesieniu na IKE zapłacisz 15% na dzień dobry, a przy przeniesieniu do ZUS zapłacisz 19% na do widzenia.

Alus napisał(a):
O ile przez te 20 lat kolejna ekipa nie uzna za zasadne likwidację IKE, podobnie jak OFE, czy z czasów PRL książeczki mieszkaniowe.

Zgadza sie, do tego przy założeniu, że nie będzie wojny, końca świata itp.


Cz lip 04, 2019 13:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Tak, chodzi mi o opodatkowanie emerytur, czyli wypłaty z ZUS. Więcej o IKE jest np. tutaj, jeśli chodzi o opodatkowanie, to w szczególności pytanie 12 i 13.

W tych punktach nie ma mowy o braku opodatkowania emerytury, ale o braku opodatkowania zysków czyli tzw. podatku Belki.
SweetChild napisał(a):
Tak, przy przeniesieniu na IKE zapłacisz 15% na dzień dobry, a przy przeniesieniu do ZUS zapłacisz 19% na do widzenia.

Skąd ta pewność, że z IKE na do widzenia nie będzie zapłaty? Wierzysz obecnemu rządowi? Bo ja ani trochę (tak samo nie wierzyłam poprzednim, ale ten przebił wszystkich swoimi kłamstwami). Ponadto o owe 15% na dzień dobry będzie mniejsza rewaloryzacja składek i w konsekwencji wyjdzie na to samo (zakładając, że emerytura z IKE nie będzie opodatkowana), albo na minus.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lip 04, 2019 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Skąd ta pewność, że z IKE na do widzenia nie będzie zapłaty? Wierzysz obecnemu rządowi? Bo ja ani trochę (tak samo nie wierzyłam poprzednim, ale ten przebił wszystkich swoimi kłamstwami).

Oczywiście, że nie ma pewności. Ale coś trzeba założyć. A jaką masz pewność, że ZUS nie upadnie? Jaką masz pewność, że nie nadejdzie jakiś Wielki Kryzys albo i Trzecia Wojna Światowa? Wówczas nie zobaczymy nic, ani z ZUS ani z IKE.

Małgosiaa napisał(a):
Ponadto o owe 15% na dzień dobry będzie mniejsza rewaloryzacja składek i w konsekwencji wyjdzie na to samo (zakładając, że emerytura z IKE nie będzie opodatkowana), albo na minus.

Właśnie tak to jest policzone, aby wyszło z grubsza na to samo.


Cz lip 04, 2019 14:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nadal nie podałeś podstawy prawnej, w której jest czarno na białym, że emerytura z IKE nie będzie opodatkowana. W tym, co podałeś jest mowa o podatku Belki.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lip 04, 2019 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Nadal nie podałeś podstawy prawnej, w której jest czarno na białym, że emerytura z IKE nie będzie opodatkowana.

Zgadza się, nie znam takiej podstawy prawnej. A znasz postawę prawną, w której jest czarno na białym, że wypłata środków z lokaty bankowej nie będzie opodatkowana?

Mogę jedynie przedstawić dowód nie-wprost: środki z IKE możesz wypłacić przed osiągnięciem 65 lat i wówczas zapłacisz podatek Belki, tak jak od lokaty bankowej. Po osiągnięciu 65 lat możesz je wypłacić bez podatku Belki. Gdyby w tym momencie trzeba było zapłacić 19% od całości środków, to byłoby to zupełnie nieopłacalne.


Cz lip 04, 2019 16:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Po osiągnięciu 65 lat możesz je wypłacić bez podatku Belki. Gdyby w tym momencie trzeba było zapłacić 19% od całości środków, to byłoby to zupełnie nieopłacalne.

Jeśli wypłacisz w całości..., a co jeśli będziesz pobierał jako emeryturę? Zresztą, nie ma pewności, że i wypłacenie całości nie będzie w przyszlości opodatkowane. PiS natworzył już tyle nowych podatków, że głowa boli. Wraca sprawa podatku od handlu. Co za problem, aby dodać jeszcze jeden?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lip 04, 2019 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Jeśli wypłacisz w całości..., a co jeśli będziesz pobierał jako emeryturę?

Podstawy prawnej nie przytoczę, ale logika wskazuje, że też będzie bez podatku.

Generalnie zasada jest taka, że jeśli składka jest nieopodatkowana (tak jak składka na ZUS), to wypłata jest opodatkowana, i odwrotnie, jeśli składka jest opodatkowana (tak jak składka na IKE), to wypłata jest nieopodatkowana.

Małgosiaa napisał(a):
Zresztą, nie ma pewności, że i wypłacenie całości nie będzie w przyszlości opodatkowane.

Pewna jest tylko śmierć i podatki ;) Oczywiście, że pewności nie ma, zresztą nie ma nawet pewności, że dożyjemy jutra, a co dopiero wypłat (opodatkowanych czy nie) z IKE. Ale takie gdybanie moim zdaniem nie ma większego sensu, można wspomnieć o czynnikach ryzyka, natomiast obliczenia trzeba oprzeć na konkretnych podstawach.

Polecam też ten artykuł.


Pt lip 05, 2019 6:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No dobra. Napisałeś wcześniej, że owe 15%, które zajuma PiS i 19% z przyszłej emerytury ze środków, które przeniosło PO na konta indywidualne, to jest mniej więcej to samo. Wyjaśnij mi więc, dlaczego PO obrywało i obrywa za to przeniesienie, a PiSowi ludzie klaszczą? Czy nie jest to efektem nagonki, wcześniej opozycji, jaką była PiS, a teraz partii rządzącej? Dlaczego ja nie mogę zobaczyć, chociaż bardzo chcę, obiektywizmu i prawdy w działaniach miłościwie nam panujących?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 05, 2019 7:00
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
No dobra. Napisałeś wcześniej, że owe 15%, które zajuma PiS i 19% z przyszłej emerytury ze środków, które przeniosło PO na konta indywidualne, to jest mniej więcej to samo. Wyjaśnij mi więc, dlaczego PO obrywało i obrywa za to przeniesienie, a PiSowi ludzie klaszczą? Czy nie jest to efektem nagonki, wcześniej opozycji, jaką była PiS, a teraz partii rządzącej? Dlaczego ja nie mogę zobaczyć, chociaż bardzo chcę, obiektywizmu i prawdy w działaniach miłościwie nam panujących?

Dlatego, że PiS perfekcyjnie opanował propagandę, do tego dochodzi, może nie jawne, ale jednak poparcie dużej części duchownych, zwłaszcza na prowincji.
PiS-owi też nie klaszczą, jak podają media 41,5 pracowników deklaruje przeniesienie swoich składek do ZUS.
Emerytura za kilka - kilkanaście lat, a 15 % zabrane na wstępie, jednak robi różnicę.


Pt lip 05, 2019 7:14

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Wyjaśnij mi więc, dlaczego PO obrywało i obrywa za to przeniesienie, a PiSowi ludzie klaszczą?

Za trudne pytanie. Tym bardziej, że w zasadzie zgadzam się z Alus

Alus napisał(a):
PiS-owi też nie klaszczą, jak podają media 41,5 pracowników deklaruje przeniesienie swoich składek do ZUS.

Podobnie sondaże w sprawie PPK, wiele osób deklaruje wystąpienie z programu.


Pt lip 05, 2019 8:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Wyjaśnij mi więc, dlaczego PO obrywało i obrywa za to przeniesienie, a PiSowi ludzie klaszczą?


Dawno mnie tu nie było :P Ale mało się zminiło, dalej niektórzy udają, albo nic nie rozumieją.

PiS był od poczatku przeciwny powstaniu OFE. Nawet w czasie swoich rządów , propozycja Leppera, było zakończenie OFE.

PO i jego politycy stworzyli OFE, okłamali wyborców /jak zawsze/co do jego skutków na emeryturze /palmy, koskosy itp/ W czasie rządów PiS, na propozycję Leppera, by srodki z OFE przekazac do budżetu i zakończyc ten "skok na kasę Polaków/ krzyczeli głośno, że złodzieje dobierają się do waszych pieniędzy, szczególnie Tusk. Czyli jak zawsze kłamstwo i hipokryzja. To mądrzejsi wyborcy PO, odwrócili się od tej lewackiej partii, między innymi przez grabież OFE, którą przyklepał TK :) z Panem Rzeplińskim na czele, choć były zdania odrebne, jak to zawsze w interpretacji naszej konstytucji.


Śr lip 10, 2019 9:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL