Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Zapisano mnie do PPK. www.mojeppk.pl/dla-pracownika-artykul.h… Niby 2% z zarobków to niedużo; do tego 1,5% dokłada się pracodawca. Jednak, gdybym chciał przed 60-ką zabrać swoje pieniądze to moje środki zostaną pomniejszone o:
podatek od zysków kapitałowych;
30% środków pochodzących z wpłat pracodawcy, ponieważ były one zwolnione ze składek na ubezpieczenia społeczne – pobrane 30% zapisane zostanie pracownikowi jako jego składka na ubezpieczenie emerytalne;
środki pochodzące z dopłat od państwa.
Nawet po 60 -ce nie odzyskam od razu wszystkiego. Uczestnik będzie mógł wypłacić zgromadzone oszczędności z chwilą ukończenia 60 lat. W domyślnym wariancie – najkorzystniejszym podatkowo – otrzyma wówczas: jednorazową wypłatę, wynoszącą 25% zgromadzonych środków; pozostałe 75% oszczędności wypłacane w minimum 120 miesięcznych ratach. Zmniejszenie liczby rat, w których wypłacane będą pozostałe środki – w tym wypłata całej kwoty jednorazowo (czyli w 1 racie) – będzie się wiązać z koniecznością zapłaty podatku. Czy to się opłaca? Tym bardziej, że nie wiadomo ile instytucje finansowe zarządzające tymi pieniędzmi będą sobie pobierać. Żeby nie skończyło się jak z OFE.


Pt lip 12, 2019 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Byłem i jestem za OFE, ale w obecnej sytuacji już nie wiem. Moim zdaniem zabiegi naszych polityków są niezgodne z prawem do bezpieczeństwa i poczucia stabilności. Nie wiemy, co będzie za pięć lat, bo zmieni się władza i zreformują wszystko, od systemu emerytalnego, rentowego, systemu ochrony zdrowia, systemu edukacji po ustawę o ochronie środowiska.

_________________
MODERATOR


Pt lip 12, 2019 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Zbigniew3991 napisał(a):
Byłem i jestem za OFE, ale w obecnej sytuacji już nie wiem. Moim zdaniem zabiegi naszych polityków są niezgodne z prawem do bezpieczeństwa i poczucia stabilności. Nie wiemy, co będzie za pięć lat, bo zmieni się władza i zreformują wszystko, od systemu emerytalnego, rentowego, systemu ochrony zdrowia, systemu edukacji po ustawę o ochronie środowiska.

PPK to nie OFE!


Pt lip 12, 2019 23:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Wiem, nie mniej mogą skończyć analogicznie do OFE.

_________________
MODERATOR


So lip 13, 2019 7:43
Zobacz profil
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
proteom napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Byłem i jestem za OFE, ale w obecnej sytuacji już nie wiem. Moim zdaniem zabiegi naszych polityków są niezgodne z prawem do bezpieczeństwa i poczucia stabilności. Nie wiemy, co będzie za pięć lat, bo zmieni się władza i zreformują wszystko, od systemu emerytalnego, rentowego, systemu ochrony zdrowia, systemu edukacji po ustawę o ochronie środowiska.

PPK to nie OFE!

Owszem nie OFE, PPK zostały skonstruowane na miejsce OFE, które zlikwidowane będzie w styczniu 2010r.
Pracowników, którzy zadecydują o przeniesieniu swoich składek w OFE do IKE kosztować to będzie zmniejszeniem kwoty zebranych składek o 15%.


So lip 13, 2019 7:55

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
A po pięciu latach zlikwidują PPK oraz wprowadzą coś innego, ale po potrąceniu 15% zebranych składek z jakiegoś tam powodu...

_________________
MODERATOR


So lip 13, 2019 9:13
Zobacz profil
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Co będziemy jeść, pić, w co się ubierzemy, ile musimy zgromadzić, by zapewnić sobie dostatek jutro, w co zainwestować... . Według ewangelii, o to wszystko troszczą się poganie. Chrześcijanie powinni zabiegać o królestwo niebieskie, a wszystko zostanie im dane. Tak rozumiem słowa Jezusa. Jeśli moje rozumowanie jest błędne, proszę o sprostowanie, naprowadzenie na "właściwe" tory.


So lip 13, 2019 10:05
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
nolda napisał(a):
Co będziemy jeść, pić, w co się ubierzemy, ile musimy zgromadzić, by zapewnić sobie dostatek jutro, w co zainwestować... . Według ewangelii, o to wszystko troszczą się poganie. Chrześcijanie powinni zabiegać o królestwo niebieskie, a wszystko zostanie im dane. Tak rozumiem słowa Jezusa. Jeśli moje rozumowanie jest błędne, proszę o sprostowanie, naprowadzenie na "właściwe" tory.

Zbytnio troszczyć, a nie zaniechać troskę o dobro swoje i swojej rodziny. Jezus nie nawoływał do inedii i bezdomności.
Bo bez dóbr doczesnych jakżeby wypełnić powinność - byłem głodny, nakarmiliście mnie; byłem spragniony, napoiliście mnie; byłem nagi, przyodzialiście mnie.


So lip 13, 2019 10:23
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
No cóż, nolda ma trochę racji. Tylko kto troszczy się teraz o dzisiejszych emerytów, którzy nie mogli w ogóle dodatkowo zadbać o swoje emerytury i dziś biedują? Może Kościół nie zostawia swoich biednych w potrzebie i proboszcz dba o każdego głodującego emeryta wykupując mu leki? W końcu zna osobiście swoich parafian, bo ich raz w roku odwiedza. Niewătpliwie (też) po to, by znać ich problemy i potrzeby!
Co do OFE i innych zmian prawnych: czy nie można gdzieś zaskarżyć tych zmian, działających wstecz? Wiem, że żadnyche rządzących to nie dotknie, ale może jakiś nakaz zqrotu pieniędzy z odsetkami, bądź wyrównanie strat (nazwa jest obojętna, chodzi o "gwarantowane" emerytury), przystopowałby kolejnych reformatorów?


So lip 13, 2019 10:46
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Kael napisał(a):
No cóż, nolda ma trochę racji. Tylko kto troszczy się teraz o dzisiejszych emerytów, którzy nie mogli w ogóle dodatkowo zadbać o swoje emerytury i dziś biedują? Może Kościół nie zostawia swoich biednych w potrzebie i proboszcz dba o każdego głodującego emeryta wykupując mu leki? W końcu zna osobiście swoich parafian, bo ich raz w roku odwiedza. Niewătpliwie (też) po to, by znać ich problemy i potrzeby!
Co do OFE i innych zmian prawnych: czy nie można gdzieś zaskarżyć tych zmian, działających wstecz? Wiem, że żadnyche rządzących to nie dotknie, ale może jakiś nakaz zqrotu pieniędzy z odsetkami, bądź wyrównanie strat (nazwa jest obojętna, chodzi o "gwarantowane" emerytury), przystopowałby kolejnych reformatorów?

Zlikwidowana część OFE w 2014r - składki zostały przeniesiona do ZUS na subkonta.
Aktualna pieniądze przejdą do IKE pomniejszone o 15%.
A w istocie jakby nie patrzeć stanowią ukryty dług publiczny.

Wedle aktualnych stóp kwot biedy, w grupie najuboższych znajduje się ponad 80% emerytów.


So lip 13, 2019 11:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Alus napisał(a):
Zlikwidowana część OFE w 2014r - składki zostały przeniesiona do ZUS na subkonta.
Aktualna pieniądze przejdą do IKE pomniejszone o 15%.
A w istocie jakby nie patrzeć stanowią ukryty dług publiczny.

Nie istnieje coś takiego jak "ukryty dług publiczny".


So lip 13, 2019 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Co za roznica jak to nazwiesz ?
Panstwo obraca pieniedzmi zabranymi obywatelom z powodu skladki na ZUS / OFE / PPK czy cos innego by po 40 latach wyplacac ci taka emeryture jaka samo okresli.


So lip 13, 2019 14:50
Zobacz profil
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
feelek napisał(a):
Alus napisał(a):
Zlikwidowana część OFE w 2014r - składki zostały przeniesiona do ZUS na subkonta.
Aktualna pieniądze przejdą do IKE pomniejszone o 15%.
A w istocie jakby nie patrzeć stanowią ukryty dług publiczny.

Nie istnieje coś takiego jak "ukryty dług publiczny".

Poprawnie oficjalnie - ukryty dług Polski - często zwany "ukryty dług publiczny'.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-po ... 84464.html


So lip 13, 2019 15:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
subadam napisał(a):
Co za roznica jak to nazwiesz ?

OK, to nazywajmy to nadwyżką budżetową. Co za różnica?

Alus napisał(a):
Poprawnie oficjalnie - ukryty dług Polski - często zwany "ukryty dług publiczny'.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-po ... 84464.html

To wprowadzanie ludzi w błąd. Nie ma żadnego ukrytego długu Polski.


So lip 13, 2019 15:28
Zobacz profil
Post Re: Pracownicze Plan Kapitałowe - co o nich sądzicie?
Alus napisał(a):
Poprawnie oficjalnie - ukryty dług Polski - często zwany "ukryty dług publiczny'.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-po ... 84464.html

Cytuj:
To wprowadzanie ludzi w błąd. Nie ma żadnego ukrytego długu Polski.

I jeszcze PiS nie pogonił szefostwa kłamiącego GUS-u :D


So lip 13, 2019 16:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL