Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Wstałem dzisiaj rano i wszedłem na YouTube w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie dlaczego chrześcijanie nie składają już ofiar ze zwierząt i czy ofiara ze zwierzęcia albo pokarmu złożona Trójcy Świętej jest grzechem. W ten sposób wpadłem na tonę filmów dowodzących jakobyśmy my, chrześcijanie byli zwiedzeni i że nie postępujemy według słów i nauczań prawdziwego Mesjasza!!! Jakobyśmy my wszyscy, którzy wyznajemy Jezusa dali się zmanipulować pogańskiemu, szatańskiemu wizerunkowi fałszywego zbawiciela, a istota którą czcimy nie jest człowiekiem który chodził po ziemi w I wieku n.e w Judei, nauczał i jest opisany w Ewangelii i Apokalipsie Jana. Podpierają się oni wbrew pozorom "bardzo jasnymi" i "twardymi" "dowodami". Albo przynajmniej tym co oni uważają za dowody. Z ich "nauczań" człowiek nie wyrobiony w wierze wynosi następujące pytania:
Jesteśmy satanistami?! Nie wyznajemy prawdziwego Boga? Czy imię Jezus naprawdę nie jest imieniem jakie nosił Mistrz z Nazaretu? Czy jego imię to Yeshua/Yehoshua/Yehowshuwa/Yhwshw? Czy imię Jezus jest pogańskie i jest przerobionym imieniem Zeus-Jupiter-Amon-Serapis-Tamuz-Baal-Belenus? Czy Jezus jest zwiedzeniem? Czy Jezus jest tylko stworzonym przez pogańskich Rzymian zwiedzeniem od prawdziwego Mistrza z Nazaretu Czy chrześcijaństwo to prawdziwe wyznanie prowadzące do Zbawienia? Czy Zbawiciel przedstawiany na obrazach to nie prawdziwy Zbawiciel a przebrany Lucyfer/Szatan/Przeciwnik/Wąż/Bestia? Czy liczba 666 to liczba Jezusa? Czy liczba 666 to liczba papieża? Czy niektóre części Biblii kłamią i zostały dodane dla zwiedzenia ludzi od prawdy zawartej w Starym Przymierzu? Czy Mesjasz przyszedł po to by odnowić Stare Przymierze? Czy rzeczywiście Mesjasz tak naprawdę był tylko zwykłym człowiekiem który przyszedł po to by odnowić prawo ustanowione przez Mojżesza i proroków? Czy rzeczywiście Mesjasz mówił by nie oddawać mu czci a tylko Bogu Ojcu, Bogu Abrahama, Noego, Mojżesza i Eliasza? Czy Jezus nie był biały lecz czarny jak heban? (ok, to jest trochę bzdurne). Czy poprawna interpretacja nauk Zbawiciela powinna wyglądać następująco: cały kult boski należny jest wyłącznie Bogu Ojcu, cała prawda o Bogu i tym jak należy go czcić została objawiona przez proroków, Mesjasz który jest Synem Bożym mówił by cześć oddawać Ojcu a nie jemu, a same jego nauczania są jedynie zbiorem zasad moralnych i odnoszą się do traktowania i relacji z bliźnim; kto podoba się Bogu ten zachowuje rytuały i prawo Starego Testamentu w którym Bóg objawił wszystko na swój temat?
W toku poszukiwania wyjaśnień od tych ludzi na czym opierają swoje domysły (odkryłem że na różnych protestanckich przekładach Biblii jak King James Version czy New International Version) w internecie trafiłem nagle na tą stronkę:
Usunąłem link by uratować się przed oskarżeniem o promowanie tej strony (i mam nadzieję, że przed banem).
Twórca tej stronki promuje nową wizję wiary w Boga, nową Biblię, która zawiera prawdy objawione od Boga przez Jego Aniołów.
Z tego co przeczytałem na zamieszczonej stronie "druga Biblia":
1. Zstąpić miała z Nieba podczas gradu ognia jako sześć kamiennych tablic w 1970 roku.
2. Jej rdzeniem jest Kanon który dzieli się na Kanon Otwarty oraz Pierwszy i Drugi Kanon Ukryty
3. Kanon Otwarty umożliwia uzupełnienie Drugiej Biblii o kolejne księgi
4. Kanon zawiera sześć ksiąg wyrytych na kamiennych tablicach
5. Księgi zostać miały spisane przez samego Boga i aniołów i opisują dokładnie wydarzenia jakie miały miejsce w Niebie
6. Księgi są dostępne w językach angielskim i niderlandzkim. Nie ma przekładu na inne języki póki co.
7.Punkt wyjściowy jest w zasadzie taki: stara Biblię zawierać miałaby błędy i wypaczenia gdyż została spisana ręką człowieka który stał się grzeszny i był podatny na zwiedzenie a dodatkowo byli pod wpływem kultury pogańskiej
8. Nowa, druga Biblia miała być "zesłana" przez Boga by naprawić skutki zwiedzenia przez starą, niedoskonałą Biblię.
9. Nowa Biblia ma być doskonała i prawdziwie nieomylna gdyż ma być nietknięta ręką człowieka a spisana przez samego Boga Ojca i aniołów.
10. W zasadzie powinniśmy odrzucić i uznać nową Biblię i ewentualnie uzupełnić jej kanon o niektóre prawdziwie natchnione dzieła
11.Mówiąc prawdziwie natchnione mają zapewne na myśli te księgi Starej Biblii które zostały udowodnione "na starych zasadach" że są natchnione
12. W zasadzie "pierwsza" Biblia ma być tylko bladym cieniem prawdziwej "drugiej" Biblii; znajdują się w niej pewne prawdy które trzeba wyłuskać jednak większość ma być skażona fantazją grzesznego człowieka i należy je odrzucić.

Czyżby kolejna sekta się rodziła? Skoro te księgi są w obiegu od 1970 roku to dlaczego dopiero teraz się o tym dowiadujemy? Dlaczego księgi owej "Biblii" zostały objawione po holendersku i angielsku a nie po hebrajsku jak księgi Starego Testamentu?
Co wy sądzicie o całej sprawie.
Dla mnie zalatuje bullshitem. A jak jest w waszym przypadku?
PS. Proszę administrację, nie dawajcie mi bana za zadawanie tych pytań. Jestem tylko błądzącym człowiekiem poszukującym siły i prawdy.


So lip 20, 2019 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Nie mam zaufania do zdań: "wszystko nie tak", "to jest całe zepsute", "to wszystko fałsz". Coraz to nowe "objawienia" wskazują na siebie jako prawdziwe, nieomylne, ostateczne i godne wiary. Trzeba mieć zdrowy dystans do takich haseł.

_________________
MODERATOR


So lip 20, 2019 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Postanowiłem podjąć ryzyko i ściągnąłem i przeczytałem kawałek rzekomej "Drugiej Biblii"
http://eternalgospel.deds.nl/static/thesecondbible.pdf
Polega to zasadniczo na tym że ma to być tekst ksiąg o których mowa w Apokalipsie św. Jana - Ap. 20:12:
"12 I ujrzałem umarłych -
wielkich i małych -
stojących przed tronem,
a otwarto księgi.
I inną księgę otwarto,
która jest księgą życia.

I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,
według ich czynów. ".
Ma to też wypełnienie się słów z Ap. 2:17:
"17 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów.
Zwycięzcy dam manny ukrytej
i dam mu biały kamyk,
a na kamyku wypisane imię nowe

którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje."
oraz Ap. 2:13:
"12 Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni11 Boga mojego
i już nie wyjdzie na zewnątrz.
I na nim imię Boga mojego napiszę
i imię miasta Boga mojego,
Nowego Jeruzalem12, co z nieba zstępuje od mego Boga,
i moje nowe imię
. "
Według twórcy strony na której to znalazłem to co wyłuszczyłem już ma się wypełniać a ten tekst który pobrałem ma być właśnie ujawnieniem wszystkich imion Bożych.
Z tego co wyczytałem (a nie przeczytałem dużo) księga dzieli się na: Księgę Efatasa, Księgę Koroka, Księgę Życia, Księgę Krwi, Księgę Gwoździa u Stóp Chrystusa, Nową Apokalipsę w czterech księgach, Nowe Patmos.
Z tego co udało mi się wyczytać wynika:
I. Niebo to Ogród Eden a mieści się na Boskiej Górze (Olimp?)
II. Na początku Bóg stworzył Aniołów, a pierwszych których stworzył odpadli od niego.
III. Zakazany owoc zerwał i zjadł anioł który podał je innym aniołom i w ten sposób spadli z Nieba do piekła. Aniołem który stał się szatanem jest Jupiter, a nie Lucyfer. Przed upadkiem aniołami byli też Behemot i Lewiatan.
IV. Dokładny przebieg końca świata i sądu bożego jest opisany.
V. Bóg jest przedstawiony jako Dysk Słoneczny ze skrzydłami (Ra?)
VI. Istnieje postać o imieniu Sta - kobieta o ciele pytona z rękami i nogami człowieka (Wadjet? Ureusz?)
VII. Do Nieba wejdą tylko biedni, zniszczeni fizycznie, wzgardzeni przez wszystkich i pozbawieni jakiejkolwiek godności na Ziemi.
VIII. Bóg zabrania picia alkoholu i gromadzenia bogactw.
IX. Boskimi ptakami są Gołębica i Sroka. Gołębica symbolizuje porządek który jest, a Sroka - który nadejdzie
X. Kluczowe jest dla Boga by w chwili próby, w dniach ostatecznych stać się jego armią i bić jego nieprzyjaciół. Ponadto oprócz obmycia w krwi Chrystusa, wyznawcy Boga muszą obmyć się w krwi Jego nieprzyjaciół.
XI. Kluczem do zbawienia są gwoździe Pana Jezusa: gwoździe w ramionach znaczą czyny oddane Panu Bogu, a w nogach - kluczem do przejścia oczyszczającej drogi przez zaświaty. Gwoździe trzeba nosić w sercu i w duchu poprzez bycie w pogardzie tego świata
XII. W Niebie jest 40 haremów (islam?) pełnych niewiast "o skórze jakby wężowej, inne lamparciej" (cytat) które są stworzeniami bożymi i odwracają uwagę od pożądliwości wobec kobiet tego świata.
XIII. Rodzenie dzieci by zdobywały szacunek na tym świecie jest głupstwem.
XIV. Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty i Uriel mają w Niebie swoje rody - istoty będące ich dziećmi (tytani?)
XV. Układanie sobie życia na tym świecie z kobietą jest głupstwem
XVI. Korona cierniowa jest sama w sobie bytem połowicznie boskim przez które Bóg udziela daru widzeń, snów i proroctw.
XVII. Aniołowie są wyposażeni w klejnoty które ukazują cnoty wobec Boga
XVIII. Dawid, jako najwierniejszy żołnierz Boga będzie trenował w walce z wrogami Boga apostołów (tu - dopuszczonych do życia w Niebie)
XIX. Dawid będzie napełniony czcią jako Patriarcha, otrzyma tron i będzie nazwany "Mordercą bezbożnych" i "Fortecą sprawiedliwości" (Półbóg? Heros?)
XX. Patriarchowie dostaną po kawałku zaświatów do rządzenia w imieniu Boga Ojca. Mojżesz zostanie zarządcą Piekła (sic!), Samson zarządcą Świata Umarłych a Salomon będzie zarządcą Skarbca Królestwa Niebieskiego. Zaś Noe zbuduje drugą Arkę. (Półbogowie?)
XXI. Piekło nie jest wieczne, a spełnia podobną funkcję co czyściec. Ludzie którzy tam trafią zostaną przeciągnięci przez cierpienia każdy według swoich win po czym tak "oczyszczony" wejdzie do Nieba.
XXII. Pomiędzy Niebem, Ziemią i Piekłem istnieje Świat Zmarłych (egipski Duat? grecki Hades?)- taka ekhem...poczekalnia? Przedsionek?
XXIII. Demony zostaną zniszczone w czasie sądu ostatecznego a Piekło przeobrazi się w miejsce gdzie ludzie będą czyszczeni z grzechów w ogniu pod okiem Mojżesza jako zarządcy po czym zostaną wypluci do Świata Zmarłych
XXIV. Pojawia się tajemnicza substancja zwana "Bożym Lodem" lub "Bożym Chłodem"
XXV. Tytuł Boga "Pan" ("Lord") jest podejrzanie często pisane w liczbie mnogiej (Lords) "Panowie"
XXVI. Pisze tam o dwóch arkach przymierza, dwóch tronach, dwóch ołtarzach. nawet wzmiankowany jest jakiś "Podwójny Pan" lub "Podwójny Bóg" (Janus?)
XXVII. Jest mowa o kobiecie świętej imieniem Metensia która porodziła dwójkę dzieci a potem zmarła a jej duch został zabrany do Boga. Miała ona córkę Marion i syna Michaia (Apollo i Artemida?) którzy byli w Niebie oraz jednego ich brata Aakse który spadł z nieba jako wąż.
XXVIII. Ważne jest podążanie za uświęcającymi pożądaniami Bożymi, które są przeciwstawne pożądaniom świata (Manicheizm?)

Co sądzicie o tym wszystkim? Czy wam też to śmierdzi? Czyż to nie są jakieś herezje? Mam w głowie niemały mindf--k. Jest ktoś w stanie się do tego odnieść? Nie wiem czy dam radę przebrnąć przez całą księgę, ale ponoć ten tekst istnieje od 1970 roku.
Biorąc pod uwagę co tam stoi moim zdaniem Kościół powinien wydać jakieś stanowisko wobec tego, jakoś się do tego ustosunkować.
BTW, czy jest ktoś w stanie odnieść się do pytań zawartych w pierwszym poście?
Pozdrawiam.


So lip 20, 2019 23:23
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Czytasz tzw Biblię XXI wieku - Kurs cudów. Biblia ezoteryków, okultystów.
Kościół przed wiekami wydała stanowisko - ezoteryka, okultyzm nie pochodzi od Boga i nie prowadzi do Boga.


N lip 21, 2019 7:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Cytuj:
BTW, czy jest ktoś w stanie odnieść się do pytań zawartych w pierwszym poście?

Rzadko ostatnio tu zaglądam, ale akurat trafiłem na Twoje pytania. Mogę na nie krótko odpowiedzieć. Podkreślam jednak, że nie jestem katolikiem, choć posiadam pewną wiedzę z zakresu teologii. Moje odpowiedzi są subiektywne, formułowane z punktu widzenia agnostyka-teisty.

Cytuj:
Jesteśmy satanistami?!

Nie (aczkolwiek nie bardzo wiem, kogo rozumiesz pod pojęciem "my").

Cytuj:
Nie wyznajemy prawdziwego Boga?

Nie wiem, jakiego wyznajesz (kogo rozumiesz pod pojęciem "my"), ale przyjmując, że domyślne chodzi o Boga chrześcijan - odpowiedź brzmi: wyznajemy prawdziwego Boga. Zresztą "prawdziwy Bóg" jest pojęciem nielogicznym, gdyż fałszywy Bóg nie jest Bogiem.

Cytuj:
Czy imię Jezus naprawdę nie jest imieniem jakie nosił Mistrz z Nazaretu?

Jest imieniem.

Cytuj:
Czy jego imię to Yeshua/Yehoshua/Yehowshuwa/Yhwshw?

To kwestia pisowni, która zmieniała się na przestrzeni wieków i różnie brzmi w różnych językach. Także w różnych środowiskach była różnie interpretowana. Najlepiej trzymać się źródła pierwotnego. W języku polskim Jego Imię jest ściśle oparte na grece z Nowego Testamentu i (jak wiemy) brzmi Jezus (z teoretycznym wariantem Jesus). W najstarszych źródłach hebrajskich (np. Ewangelia wg Mateusza „Szem Tob” z XIV wieku) mamy Jeszu (zbieżny z pierwszym z przez Ciebie wymienionych) lub Jeszua (zbieżny z drugim). Istnieje też wariant Jehoszua.
Dwa ostatnie są mi nieznane.

Cytuj:
Czy imię Jezus jest pogańskie i jest przerobionym imieniem Zeus-Jupiter-Amon-Serapis-Tamuz-Baal-Belenus?

Nie. Przecież widać, że brzmi zupełnie inaczej. Poza tym, to są inne religie.

Cytuj:
Czy Jezus jest zwiedzeniem?

Nie.

Cytuj:
Czy Jezus jest tylko stworzonym przez pogańskich Rzymian zwiedzeniem od prawdziwego Mistrza z Nazaretu

Nie.

Cytuj:
Czy chrześcijaństwo to prawdziwe wyznanie prowadzące do Zbawienia?

Można odpowiedzieć – tak. Jednak należałoby zdefiniować, czym jest prawda. Jak dotąd (pomijając podejście ściśle teologiczne) nikomu to się nie udało.

Cytuj:
Czy Zbawiciel przedstawiany na obrazach to nie prawdziwy Zbawiciel a przebrany Lucyfer/Szatan/Przeciwnik/Wąż/Bestia?

Nie. Nie ma żadnych przesłanek, aby tak sądzić.

Cytuj:
Czy liczba 666 to liczba Jezusa?

Nie. Liczba Jezusa (wg gematrii traktowanej jako rodzaj nauki) to 888. Drugą liczbą, będącą odzwierciedleniem określenia Jezus Chrystus) jest 2368.
Cytuj:
Czy liczba 666 to liczba papieża?

Nie. To liczba bestii (zwierzęcia) apokaliptycznej (Ap.13.18).

Cytuj:
Czy niektóre części Biblii kłamią i zostały dodane dla zwiedzenia ludzi od prawdy zawartej w Starym Przymierzu?

Nie. Biblia nie może kłamać (to podejście nie tylko teologiczne). Natomiast mogą wystąpić i występują błędne (w tym tendencyjne) interpretacje (przekłady).

Cytuj:
Czy Mesjasz przyszedł po to by odnowić Stare Przymierze?

Mesjasz wprowadził Nowe Przymierze.

Cytuj:
Czy rzeczywiście Mesjasz tak naprawdę był tylko zwykłym człowiekiem który przyszedł po to by odnowić prawo ustanowione przez Mojżesza i proroków?

„Tak naprawdę” nie jest tu szczęśliwym kreśleniem. Poczytaj o Mesjaszu chociażby w Wikipedii. Zresztą szczegółowe odpowiedzi na większość Twoich pytań można znaleźć w sieci.

Cytuj:
Czy Jezus nie był biały lecz czarny jak heban? (ok, to jest trochę bzdurne).

Nic mi o tym nie wiadomo (owszem, istnieje taka hipoteza, ale brak potwierdzeń).

Cytuj:
Czy poprawna interpretacja nauk Zbawiciela powinna wyglądać następująco: cały kult boski należny jest wyłącznie Bogu Ojcu, cała prawda o Bogu i tym jak należy go czcić została objawiona przez proroków, Mesjasz który jest Synem Bożym mówił by cześć oddawać Ojcu a nie jemu, a same jego nauczania są jedynie zbiorem zasad moralnych i odnoszą się do traktowania i relacji z bliźnim; kto podoba się Bogu ten zachowuje rytuały i prawo Starego Testamentu w którym Bóg objawił wszystko na swój temat?

Każdy z nurtów chrześcijaństwa będzie może podchodzić do tematu odrobinę inaczej (ŚJ nawet nie odrobinę). Na to pytanie oczekuj tutaj odpowiedzi od osoby zajmującej się stricte teologią katolicką.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


N lip 21, 2019 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Alus napisał(a):
Czytasz tzw Biblię XXI wieku - Kurs cudów. Biblia ezoteryków, okultystów.
Kościół przed wiekami wydała stanowisko - ezoteryka, okultyzm nie pochodzi od Boga i nie prowadzi do Boga.

Ten manuskrypt pochodzi z 1970 roku, więc chyba raczej XX wieku?


N lip 21, 2019 11:46
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
A ja mam inne pytanie. Dlaczego żydzi nie składają już ofiar ze zwierząt?


N lip 21, 2019 20:08

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Quinque napisał(a):
A ja mam inne pytanie. Dlaczego żydzi nie składają już ofiar ze zwierząt?


Bo mogli robić to tylko w Świątyni Boga Jahwe, gdzie była Arka Przymierza. Żydzi nie mieli nigdy innej świątyni niż ta Jerozolimska; chcieli w ten sposób pokazać swoją wyjątkowość na tle pogan którzy stawiali świątynie i wyrocznie swoich bóstw wszędzie gdzie się dało; gdy Świątynia Jerozolimska została zburzona w 70 roku n.e, żydzi stracili jedyne miejsce gdzie mogli składać ofiary całopalne; miejsce gdzie mieszkał i skąd przemawiał Jahwe.

Synagogi są tylko domami modlitwy gdzie studiuje się Torę i śpiewa pieśni. Rabini są tylko nauczycielami i kaznodziejami, a nie kapłanami. Po Świątyni została tylko słynna Ściana Zachodnia, Ściana Płaczu - ale obecnie nie jest do końca pewne czy to rzeczywista pozostałość po Świątyni czy tylko umowne miejsce.

Mnie zastanawia czy chrześcijanom wolno składać ofiary całopalne Trójcy Świętej i czy jest to grzech/bałwochwalstwo.
Sam nie mam zamiaru tego robić, ale słyszałem że ktoś kiedyś zrobił coś takiego i nie wiem czy to było legalne.


N lip 21, 2019 23:11
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Alus napisał(a):
Czytasz tzw Biblię XXI wieku - Kurs cudów. Biblia ezoteryków, okultystów.
Kościół przed wiekami wydała stanowisko - ezoteryka, okultyzm nie pochodzi od Boga i nie prowadzi do Boga.

Ten manuskrypt pochodzi z 1970 roku, więc chyba raczej XX wieku?

Czyli dokładnie z okresu powstawania New age i innych ezoterycznych sekt.


Pn lip 22, 2019 6:50
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Ten manuskrypt pochodzi z 1970 roku, więc chyba raczej XX wieku?
Manuskrypt pochodzi z lat 70. ubiegłego wieku. Czyli z czasu, kiedy sformułowanie „XXI” wiek brzmiało odległe i mistycznie. Dlatego autor tak nazwał swoje synkretyczne bajania. Dlaczego uważasz, że warto w jakikolwiek sposób nad tymi bajaniami się pochylać, tego nie pojmuję. Nie wiem też, jakimi drogami doszedłeś do nich od pytania „dlaczego chrześcijanie nie sprawują krwawych ofiar”.

Grzesiek_S-ec napisał(a):
Mnie zastanawia czy chrześcijanom wolno składać ofiary całopalne Trójcy Świętej i czy jest to grzech/bałwochwalstwo.

…i w dodatku nie znalazłeś odpowiedzi, która jest przecież dość powszechnie znana. Jako chrześcijanie wierzymy, że Chrystus złożył na krzyżu doskonałą krwawą ofiarę. I już żadna więcej krwawa ofiara nie jest potrzebne. Próba złożenia przez chrześcijanina ofiary całopalnej byłaby zatem nie tyle bałwochwalstwem, ile zanegowaniem ofiary Chrystusa.

Z ciekawostek podam Ci, że kiedyś ten zakaz był przestrzegany znacznie ostrzej niż dzisiaj. Dawniej np. zakazane było w ogóle wnoszenie mięsa do Kościoła. Dlatego we wschodnim rycie święconki mamy dwie modlitwy – jedną nad mięsem, a drugą nad nabiałem, gdyż miały być odmawiany w innym miejscu. Pewien syn duchownego opowiadał mi zaś, że w jego gospodarstwie ubojem zajmowała się zawsze matuszka ze względu na przekonanie, że kapłan chrześcijański nie może w ogóle przelewać krwi.

Obecnie ryzyko powrotu do judaizujących herezji nie jest tak duże, więc toleruje się np. święcenie wędlin w nawie.


Pn lip 22, 2019 8:26

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
zefciu napisał(a):
…i w dodatku nie znalazłeś odpowiedzi, która jest przecież dość powszechnie znana. Jako chrześcijanie wierzymy, że Chrystus złożył na krzyżu doskonałą krwawą ofiarę. I już żadna więcej krwawa ofiara nie jest potrzebne. Próba złożenia przez chrześcijanina ofiary całopalnej byłaby zatem nie tyle bałwochwalstwem, ile zanegowaniem ofiary Chrystusa.


Udało mi się skontaktować pisemnie z sektą która chciała coś takiego przeprowadzić
Gdy się spytałem tamtych ludzi dlaczego to robią, i wytknąłem im że to zanegowanie ofiary Chrystusa - oni odpowiedzieli mi że ta ofiara nie ma znaczenia przebłagalnego a jedynie pamiątkowy; złożony na pamiątkę ofiar jakie składali Hebrajczycy przed nadejściem Jezusa a przed upadkiem Starego Przymierza, natomiast ofiarę Chrystusa upamiętniają w inny sposób, podobny do luterańskiego nabożeństwa.

Jak to usłyszałem to o mało nie spadłem z krzesła :evil: Co to niby ma znaczyć? Na czym niby oni opierają swoją teologię?! Jak można praktykować coś takiego i jednocześnie zwać się chrześcijaninem?


Pn lip 22, 2019 13:22
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Udało mi się skontaktować pisemnie z sektą która chciała coś takiego przeprowadzić
A po co to zrobiłeś?
Cytuj:
Gdy się spytałem tamtych ludzi dlaczego to robią, i wytknąłem im że to zanegowanie ofiary Chrystusa - oni odpowiedzieli mi że ta ofiara nie ma znaczenia przebłagalnego a jedynie pamiątkowy
Właściwą Pamiątką Ofiary Chrystusa jest Eucharystia. Do Ofiary Krzyża mieliśmy krwawe ofiary ze zwierząt, które zapowiadały Ofiarę Chrystusa. Po niej mamy Eucharystię, która jest jej pamiątką i uobecnieniem.
Cytuj:
złożony na pamiątkę ofiar jakie składali Hebrajczycy przed nadejściem Jezusa a przed upadkiem Starego Przymierza, natomiast ofiarę Chrystusa upamiętniają w inny sposób, podobny do luterańskiego nabożeństwa.
Co nie ma sensu, bo sugeruje, że ofiary jakie składali Hebrajczycy mają dla chrześcijanina jakieś znaczenie odrębne od bycia typem ofiary Chrystusa. Przedstawiciele tej sekty zatem osobno sprawują pamiątkę zapowiedzi i osobno wypełnienia tej zapowiedzi.
Cytuj:
Jak można praktykować coś takiego i jednocześnie zwać się chrześcijaninem?
No jak to jak? No normalnie. Bierzesz i praktykujesz, a potem bierzesz i się zwiesz.

Weź sobie po prostu wpój to przekonanie, że są na świecie różne herezje. I przestań zakładać nowy wątek na forum za każdym razem, jak się dowiesz o jakiejś nowej.


Pn lip 22, 2019 14:04

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
"I przestań zakładać nowy wątek na forum za każdym razem, jak się dowiesz o jakiejś nowej"
Zgodnie z tym poleceniem, wklejam tutaj:

Treść jaką dostałem od nieznanego mi maila:

"W zasadzie oba kościoły budują na złym fundamencie, ze słomy i siana.. protestantyzm jest pochodną katolicyzmu a katolicyzm wypadkową judaizmu i mitraizmu, kultu solarnego. Wszystkie te religie (bo protestantyzm też jest religią) czczą tego samego "boga"... choć i wśród katolików, i protestantów, i u mesjanistycznych żydów, jest wiele osób dotkniętych Bożą Miłością. Miłością Agape. Nie znacie lub słabo znacie prawdziwe przesłanie ewangelii Jezusa Chrystusa... Dzisiaj Synowie Boży, ci prawdziwie będący uczniami, głoszą dwa Klucze do Królestwa. ŁASKĘ i PRAWDĘ. Głoszenie Prawdy Bóg Ojciec pozostawił na czas obecny. Tak jak Łaska była głoszona w dobie druku, Prawda jest głoszona w dobie internetu. Jan pisze "prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda jest od Jezusa Chrystusa". Synowie Boży, to pierwsza owczarnia.... Każdy, kto z Boga się narodził, jest Synem Bożym. Bóg Ojciec, który jest w Niebie, wysłał Syna aby poświadczył o Prawdziwym Bogu. Jezus zostawił świadectwo, oraz instrukcje dla Synów Bożych, którzy odczytują je z Duchem Prawdy. A świadectwo Jezusa Chrystusa jest takie, że Bóg Ojciec, który jest w Niebie, jest Bogiem jedynym, stworzycielem wszelkiej istoty. Bogiem Prawdziwym. I tym samym, władca tego świata, który podaje się za prawdziwego Boga, okrutnik, kłamca, moloch, czyli morderca z upodobania, o znanym imieniu Jahwe, jest diabłem. Diabłem podającym się za prawdziwego Boga. Jeśli przestudiujemy dwa pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju, zauważymy że miały miejsce dwa stworzenia. W pierwszym rozdziale, Bóg Ojciec tworzy człowieka na swoje podobieństwo, czyli duchowego. W drugim rozdziale, na scenę wkracza ów osobnik i oblepia człowieka cielesnością. Bierze człowieka w niewolę. I Jezus wyjaśnia tą sytuację w Mateusza 21:33 i dalszych, czyli w przypowieści o winnicy i dzierżawcach, gdzie dzierżawcy, to "bogowie" tego świata. Jesteśmy w niewoli. Stąd Bezwarunkowa Łaska, Pierwszy Klucz do Królestwa. "Bogowie" utworzyli wszelkie religie i mają nad nimi kontrolę. Więc judaizm, katolicyzm, islam i inne. Większość kościołów protestanckich oraz wszelkie rodzimowierstwa. Cechą wspólną wszelkich religii, jest konieczność zapracowania sobie na łaskę "bogów". A więc od ofiary do ofiary, od mszy do mszy, od uwielbienia do uwielbienia. Czyli tym samym, aby zasłużyć na warunkową łaskę, miłość "boga" Jahwe, odrobinę "błogosławieństwa". Osobom, które oddały się Jahwe, zwykle powodzi się w życiu osobistym i zawodowym. Jeśli przestrzegają jego Praw, działa jego obietnica. A tymczasem Ojciec, który jest w Niebie, którego prawdziwe oblicze objawił nam Jezus Chrystus, jest miłością bezwarunkową i bezinteresowną. Miłością Agape. I akceptuje każdego takim jaki jest, wystarczy opowiedzieć się po Jego stronie, złożyć deklarację jak w Rzymian 10:9-10. Może doświadczyłeś kiedyś miłości Ojca ale jeśli w Twoim sercu jest Jahwe i jego Prawa, to to, co wydaje Ci się że masz, być może już utraciłeś. Dlatego Paweł grzmi "wy, którzy w uczynkach zakonu (każdy uczynek, który ma na celu uzyskać przychylność "bogów", dekalog, szabat, ofiara mszalna, i inne) szukacie usprawiedliwienia, wypadliście z łaski". "Grzeszenie", to poddawanie się prawu "bogów". Gdzie nie ma prawa, nie ma i przestępstwa. Na tym polega niewola grzechu. Jezus nie przyszedł umierać za Twoje grzechy, On przyszedł wyzwolić Cię z tej niewoli grzechu, cielesnej natury, wypełniając ICH Prawo. Prawo "bogów", "wojsk powietrza". A zarzut sformułowano na podstawie zapisu V Mojżeszowej, rozdział 13. Grzech przeciwko Duchowi Świętemu, polega na nie przyjęciu tej powyższej Prawdy, i jest to jedyny grzech jaki można popełnić. I ma to skutek wieczny. Możesz pozostać w tej niewoli na wieczność lub być zbawionym "ale jak przez ogień", ogień Jahwe, ponieważ Twój "list dłużny" jest nadal prawnie wiążący i "zaprawdę, powiadam ci, z więzienia nie wyjdziesz, póki nie oddasz ostatniego grosza". Ta Powyższa Prawda o Prawdziwym Bogu, o istocie Bożej Miłości, to Drugi Klucz do Królestwa. Głoszenie Prawdy, to sąd Boży nad światem. A prowadzą go uczniowie Jezusa. Innego sądu ze strony Boga nie ma i nie będzie.... "czyż nie wiecie, że aniołów sądzić będziecie.." To o czym napisałem powyżej, stanowi rdzeń ewangelii Jezusa Chrystusa. Dwa Klucze warunkują wejście do Królestwa. Jezus mówi "nie wlewajcie młodego wina do starych bukłaków...", i ta Prawda, którą powyżej przedstawiłem, nie jest raczej skierowana do wszystkich. Być może, że jesteś osobą utwierdzoną w Literze i Prawie. Litera i Prawo to ta Skała w glebie, przypowieść o glebach. Im więcej skały, tym mniejsze szanse, że Ziarno Prawdy wykiełkuje. Niniejsze słowa, są również ostrzeżeniem dla osób, które jeszcze nie zaczęły czytać Biblii, aby najpierw dobrze zrozumiały Nowy Testament, z Duchem Prawdy. Dlaczego jest to tak ważne... Ten duchowy proces upodabniania się do Jahwe jest bardzo niebezpieczny. Ten mechanizm polega na tym, że jakiego masz Boga w sercu, takim również się stajesz... Tak to działa, Bóg którego mamy, kształtuje nas na swoje podobieństwo. Dlatego jest to tak niebezpieczne. To ludzie mający w sercu "boga" Jahwe są odpowiedzialni za wojny, rabunki i mordy. Za całe to zło na świecie. Ludzie mający w sercu Boga Ojca, który jest w Niebie i w nich, mają w sercach Bożą Miłość Agape, i nie potrzebują dekalogów... Pozdrawiam w Panu Jezusie Chrystusie"

Wiecie, jest taki problem ze mną, że zawsze gdy czytam takie rzeczy to nawet jeśli intuicyjnie je odrzucam, w mojej głowie rodzi się pokusa by w to uwierzyć. I w tym momencie formuje się już powoli akt wiary w takie brednie. Który oczywiście odrzucam. I mam pytanie: czy samo to że przez chwilę pomyślałem że może to jest prawda i wyobraziłem sobie jakby to było żyć to wyznając oraz to że w moim mózgu sformował się naprędce akt wyznania wiary w to - mimo iż to odrzuciłem - to czy "damage has been done" i jest to grzech? Jak z tym walczyć? Z takimi myślami - aby nie przychodziły? I czy potraficie wytknąć błędy temu
tekstowi? Z mojej strony wiem że jest tam tzw. V księga mojżeszowa - typowy przekład protestancki, luterański, uwzględniony też w Biblii orystów.
Chyba znowu jakieś łańcuszki szczęścia. Lecę zainstalować Avasta by sprawdzić czy nie mam wirusów.
Pozdrawiam


Pt sie 23, 2019 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Zwykła sekta.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt sie 23, 2019 15:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Wiecie, jest taki problem ze mną, że zawsze gdy czytam takie rzeczy to nawet jeśli intuicyjnie je odrzucam, w mojej głowie rodzi się pokusa by w to uwierzyć.

Skoro wiesz, jak działają na Ciebie takie teksty, to po co je czytasz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 24, 2019 6:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL