Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Moja dziewczyna jest satanistką 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 02, 2019 18:19
Posty: 1
Post Moja dziewczyna jest satanistką
Witam na forum, mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział. Jestem katolikiem, natomiast moja dziewczyna trzyma się satanizmu laveyańskiego(o ile dobrze pamietam) - nie wierzy w szatana na takiej samej zasadzie jak ja w Boga i Trójcę Świętą, jest on dla niej symbolem postępowania zgodnie ze swoimi zasadami i poglądami. Przejawia niechęć wobec Kościoła, chce podjąć się apostazji. Nie chodzi do Kościoła od wielu, wielu lat, propozycje wspólnego pójścia odrzuca z automatu. Słucha metalu, ubiera się "po swojemu", czasem klasycznie, a czasami wygląda, jakby wracała z ostrego koncertu. Kiedy ją poznałem, była jeszcze ateistką - w późnym dzieciństwie, mimo wielu modlitw, próśb i błagań, straciła w cierpieniu obu bardzo bliskich jej dziadków. Od tamtego czasu przestała wierzyć - jak to mówi - co to za Bóg, który ma gdzieś prośby cierpiącego. Bolą mnie te słowa, boli mnie to, kim się stała i to, że stało się to przy mnie - w trakcie trwania naszego związku. Jak twierdzi, nic się w jej poglądach nie zmieniło i na dobrą sprawę dalej jest ateistką, odnalazła tylko swój symbol. Próbowałem rozmawiać z nią na ten temat, ale nie potrafię słuchać jej opinii o Bogu i katolicyzmie. Nie wydaje mi się, że to "młodzieńczy bunt" - mamy po 23 lata, a ona była taka zawsze. Nie jest osobą niedojrzałą, potrafi podejmować racjonalne decyzje, nie zachowuje się jak dzieciak. Tylko ta wiara. Bardzo ją kocham, nie chciałbym jej stracić, ale czy da się ją jeszcze jakoś uratować?


Pt sie 02, 2019 18:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
wiktor86 napisał(a):
Nie jest osobą niedojrzałą, potrafi podejmować racjonalne decyzje, nie zachowuje się jak dzieciak.

Twierdzisz, że jest osobą dojrzałą pomimo posiadania wiedzy o przyczynach wyboru satanizmu?

wiktor86 napisał(a):
Bardzo ją kocham, nie chciałbym jej stracić, ale czy da się ją jeszcze jakoś uratować?

To zależy, jakie są Twoje oczekiwania wobec Waszego związku, czy jest to osoba na tyle dojrzała i odpowiedzialna, aby w niedalekiej przyszłości wziąć z nią ślub? Odpowiedz sobie na pytanie, jakie wartości są dla Ciebie istotne i porozmawiaj z nią o nich. Różnice w związku nie muszą być przeszkodą, o ile obie strony potrafią wzajemnie szanować granice, ale też nie mogą dotyczyć spraw fundamentalnych, bo one powinny scalać, nie dzielić.
Przyznałeś, że boli Cię to, kim się stała, tu nie ma drogi na skróty, tu trzeba sobie zadać pytanie, czy Wasze drogi zaczynają się rozchodzić, czy też jest to kryzys i ona rokuje jeszcze na zmiany. Ważne jest, aby dużo z nią rozmawiać na temat jej poglądów i wizji Waszego związku, nie jesteście jeszcze małżeństwem, nie masz zatem żadnych zobowiązań wobec niej, łączy Was przywiązanie, zatem na jakim fundamencie chciałbyś z nią budować obopólną relację?

wiktor86 napisał(a):
Od tamtego czasu przestała wierzyć - jak to mówi - co to za Bóg, który ma gdzieś prośby cierpiącego. Bolą mnie te słowa, boli mnie to, kim się stała i to, że stało się to przy mnie - w trakcie trwania naszego związku.

To znaczy, że wciąż nie uporała się ze stratą bliskich jej osób i pielęgnuje w sobie urazę. Próbowałeś ją przekonać, żeby udała się na terapię?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt sie 02, 2019 20:01
Zobacz profil
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Cóż mogę powiedzieć. Prof. św. Edyta Stein(na początku swojego życia była judaistkom(w końcu żydowka) później z ateizmu nawróciła się na katolicyzm). Podania, mówią że przed swoją męczeńską śmiercią jej uśmiech był pełen ciepła i życzliwości). Nie rozumiem ludzi którzy tracą wiarę na wskutek cierpienia. Ja również przechodziłem przez podobną sytuację a wiary nie straciłem


Pt sie 02, 2019 21:51

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Wiktor- satanizm laveyański to ateistyczna filozofia, tam Szatan jest symbem, nawet się nie wierzy, że to jakiś samoistny byt. Jeśli chcesz mieć jakiś wpływ po prostu poznaj tą filozofię i jej założenia, szczególnie grzechy główne satanizmu laveyańskiego są godne uwagi.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 02, 2019 22:01
Zobacz profil
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Cała ta religia satanizmu to bzdura niegodna uwagi. Dlaczego polecasz człowiekowi żeby tracił czas na ten bełkot?


Pt sie 02, 2019 22:03

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Satanizm laveyański nie jest religią to praktyczna filozofia plus czasem psychodrama. Moim zdaniem jeśli chłopak nie chce aby jego dziewczyna się tym interesowała powinien przynajmniej wiedzieć z czym ma do czynienia i na tej podstawie zrozumieć co i jak może zrobić. A przede wszystkim otwarcie rozmawiać z nią i poznać wszystkie powody dlaczego uznała, że ten system uznała za odpowiedni dla siebie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 02, 2019 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2019 10:21
Posty: 310
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Jeśli nie przeszkadzało ci wcześniej, że jest ateistką, to teraz też ci nie powinno to przeszkadzać. Nie uwierzyła przecież w szatana, tylko znalazła sobie jakąś filozofię, z której zasadami się identyfikuje. Ta zmiana ubioru wydaje się być po prostu próbą poczucia się częścią jakiejś społeczności, czyli tego, co tobie daje katolicyzm. Jeśli ogólnie wartości, którymi kieruje się w życiu, są zgodne z twoimi wartościami, to według mnie nie ma sensu odrzucać tego związku tylko ze względu na pewne symbole.


So sie 03, 2019 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Kravia- tu właśnie pojawić się może sporo problemów, bo ta filozofia ma kilka punktów, które mogą powodować poważne konflikty na poziomie wartości, ale wcale nie muszą. Dlatego polecam zapoznać się z podstawami tej filozofii i na spokojnie porozmawiać o tym jak ona to interpretuje i jak wyglądają wasze hierarchie wartości i czy jest to do pogodzenia. Paradoksalnie, to w jej światopoglądzie jest miejsce na ustępstwa w ramach miłości do jakiegoś człowieka.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N sie 04, 2019 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
IrciaLilith napisał(a):
Wiktor- satanizm laveyański to ateistyczna filozofia, tam Szatan jest symbem, nawet się nie wierzy, że to jakiś samoistny byt. Jeśli chcesz mieć jakiś wpływ po prostu poznaj tą filozofię i jej założenia, szczególnie grzechy główne satanizmu laveyańskiego są godne uwagi.


Teoretycznie masz rację ale w praktyce różnie bywa. Słyszałem z różnych źródeł, nie tylko katolickich, że w szczególnie w Polsce niektóre grupy podpisujące się "satanizm laveyański" oferują dla wtajemniczonych lub wkręconych "satanizm klasyczny". Najpierw jako takie przełamywanie psychicznych hamulców w drodze pełnego samorozwoju a potem już jazda całą okultystyczną parą. Czy te zasłyszane wiadomości to prawda, nie wiem, w końcu nawet sami sataniści dla bajeru potrafiłą wymyślać tragedie, orgie, ofiary i rytuały. Jednakże źródła, jak pisałem, były różne i niezależne od siebie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sie 05, 2019 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
W książce twórcy satanizmu laveyańskiego są opisane konkretne rytuały oraz ich sens i znaczenie - to po prostu psychodramy, dlatego istotne jest ustalenie czy dziewczyna opiera się na słynnej Biblii Szatana czy z satanizmu laveyańskiego zapożyczona jest praktycznie tylko nazwa lub pozmieniane są różne elementy. Dlatego uważam, że kluczem jest poznanie tej filozofii i szczere rozmowy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn sie 05, 2019 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
IrciaLilith napisał(a):
W książce twórcy satanizmu laveyańskiego są opisane konkretne rytuały oraz ich sens i znaczenie - to po prostu psychodramy


... które na co wrażliwsze umysły mogą wywrzeć realne wrażenie i wyrządzić rzeczywistą szkodę. I nie tylko umysł.

Cytuj:
Dlatego uważam, że kluczem jest poznanie tej filozofii i szczere rozmowy.


Ja tam myślę, że kluczem jest poznanie własnej religii w stopniu wykraczającym poza obowiązkowe materiały do bierzmowania. Zwłaszcza trudnej kwestii "Bóg a cierpienie". Zresztą, może ta sprawa ma więcej niż jeden klucz. Bo już samo to, że ta zmiana nastąpiła w trakcie związku jest zastanawiająca, świadczyłaby o tym, że ta sfera życia nigdy nie była dla tej pary wspólna. Inaczej wiktor86 już dawno byłby po lekturze i zadawał jakieś konkretne pytania.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sie 05, 2019 13:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Quinque napisał(a):
Prof. św. Edyta Stein

Św. Edyta Stein nie miała tytułu profesora. Uzyskała tytuł doktora u prof. Husserla. To tyle w kwestii tytułów naukowych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 05, 2019 19:15
Zobacz profil
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
No i jakie to ma znaczenie?


Pn sie 05, 2019 20:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
Zasadnicze, bo nazywanie kogoś niezgodnie z uzyskanym tytułem jest fałszowaniem rzeczywistości.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 05, 2019 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
bert04 napisał(a):
Ja tam myślę, że kluczem jest poznanie własnej religii w stopniu wykraczającym poza obowiązkowe materiały do bierzmowania. Zwłaszcza trudnej kwestii "Bóg a cierpienie". Zresztą, może ta sprawa ma więcej niż jeden klucz. Bo już samo to, że ta zmiana nastąpiła w trakcie związku jest zastanawiająca, świadczyłaby o tym, że ta sfera życia nigdy nie była dla tej pary wspólna. Inaczej wiktor86 już dawno byłby po lekturze i zadawał jakieś konkretne pytania.

A ja myślę, że "wiktor86" jest zafascynowany dziewczyną na poziomie urody, a nie wartości. Jednak to właśnie wartości pomagają budować życie, bo uroda przemija ...
Faktycznie dobrze, by poznał głębiej naukę KR-K, bo zdobycie dyplomu bierzmowania to trochę za mało.
Nie jest też konieczne nawrócenie partnera na swój świat wartości, ale ważny jest wzajemny szacunek i współpraca w codzienności, czego w tym związku nie zauważam i się nie spodziewam.
Mam też pytanie do"wiktor86": czy żadną inną dziewczynę nie był w stanie sobą zainteresować? Czy tylko ta jedna spojrzała na niego łaskawie?


Wt sie 06, 2019 11:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL