Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Ślub czystości w małżeństwie 
Autor Wiadomość
Post Ślub czystości w małżeństwie
Witam. Jak wygląda czystość taka jak w przykładzie Luigi i Maria Beltrame Quattrocchi, którzy złorzyli taki ślub w późniejszym wieku po rodzicielstwie? Czy to oznacza,że składająć taki ślub nie można już spać ze sobą I obdarzać bliską osobę pocałunkami czy chodzi o te głębokie współżycie seksualne służący prokreacji. W takim ślubie, gdzie są granice? Znalazł ktoś może przedstawione zasady takiego ślubowania czystości? Pozdrawiam


N sie 18, 2019 8:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Ślub czystości w małżeństwie
Trzeba sie zapytac o to tych, ktorzy takie sluby skladaja. Nie ma tu okreslonych regul i zakresu tego slubu poniewaz sa to sluby prywatne i kazdy wedlug wlasnego sumienia okresla ramy czasowe slubu i granice.

Ludzie skladaja rozne sluby: czystosci, abstynenckie, slubuja odbyc pielgrzymke do jakiegos sanktuarium itp.


Czasami decyzja o zlozeniu slubu podejmowana jest pochopnie, pod wplywem emocji. Wypelnienie danego slubu przerasta tego czlowieka no i zaczynaja sie wyrzuty sumienia, frustracje, przekonanie, ze jestem beznadziejny, bezwartosciowy bo zlozylem slub przed Bogiem a nie jestem w stanie go wypelnic.


Co do slubow czystosci (nie lubie tego okreslenia ale ten termin tak funkcjonuje) skladanych w malzenstwie jestem bardzo sceptyczny. Ludzie musza byc naprawde dojrzali i z dlugim stazem malzenskim aby na takie cos sie zdecydowac bo w koncu ten slub jakos nie za bardzo pasuje do ich formy zycia, oni nie sa mnichami.


Pytanie: dlaczego, jakimi motywami kieruja sie malzonkowie chcacy slubowac czystosc?


Wedlug mnie dwa motywy moga "usprawiedliwiac" zlozenie takiego slubu. Pierwszy, jak to Jezus mowi "dla Krolestwa Niebieskiego"(tym kierowali sie ww. malzonkowie) i drugi z powodu choroby.

_________________
ksiądz


N sie 18, 2019 21:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL