Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
A istnieje nienałogowe jedzenie lodów? Nie jestem uzależniona robię to, bo sprawia mi to przyjemność?
Czy można nienałogowo pić alkohol? Czy można cokolwiek nienałogowo robić tylko dla swojej przyjemności?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So sie 24, 2019 11:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Nataliaaa25 napisał(a):
Ale zbyt ciężka wydaje mi się rozmowa z osobą która podważa Magisterium Kościoła ,samego Papieża czy Sobór Watykański dla mnie to nie do pomyślenia.

Przeciez nie musisz rozmawiac. Poza tym akurat argument o podwazaniu bylby nie na miejscu w rozmowie np z buddysta. Jednak liczne odkryfcze stwierdzenia typu: "czyli mówisz, że mam odrzucić rozum, który dał mi Bóg" wskazuja na dosyc oryginalne spojrzenie na rzeczywistosc. Wyobrazam sobie ten argument w ustach wszystkich, ktorzy powszechnie sa uwazani za lamiacych podstawowe zasady wspolzycia w spoleczenstwie.
Moze bylo by dobrze gdyby np Stalin odrzucil rozum, ktory dal mu Bog.


So sie 24, 2019 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
robaczek2 napisał(a):
Moze bylo by dobrze gdyby np Stalin odrzucil rozum, ktory dal mu Bog.


Może Stalin odrzucil rozum, ktory dal mu Bog i stąd konsekwencje? :o

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 24, 2019 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2019 10:21
Posty: 310
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Ale dlaczego zakładasz, że ja kieruję się wyłącznie rozumem, a nie także wartościami?


So sie 24, 2019 12:11
Zobacz profil
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Kravia napisał(a):
Nataliaaa25 napisał(a):
Nie będę się nad niczym zastanawiała . Ja już swoją decyzje podjęłam bardzo dawno temu .

Pogrubione -to używaj go dalej zgodnie z własnym światopoglądem .

Czyli w skrócie: "jestem tak mocno przekonana o czymś, że nie obchodzi mnie, czy się mylę". To smutne, że domaganie się dowodów, zanim w coś uwierzysz, to według ciebie kwestia światopoglądowa.

Andy72 napisał(a):
Orwell mawiał: „lewicowość jest rodzajem fantazji masturbacyjnej, dla której rzeczywistość i fakty nie mają żadnego znaczenia”.

Eee... co?



Katechizm Kościoła Katolickiego dokładnie wyjaśnia dlaczego masturbacja jest grzechem .

Masturbacja

KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia «w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego»" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 9).

W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które mogą zmniejszyć, a nawet zredukować do minimum winę moralną.


Rozwiązłość

KKK 2351 Rozwiązłość jest nieuporządkowanym pożądaniem lub nieumiarkowanym korzystaniem z przyjemności cielesnych. Przyjemność seksualna jest moralnie nieuporządkowana, gdy szuka się jej dla niej samej w oderwaniu od nastawienia na prokreację i zjednoczenie.

Mi takie dowody w zupełność wystarczą.


Ostatnio edytowano N sie 25, 2019 10:51 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sie 25, 2019 10:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2019 10:21
Posty: 310
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Nataliaaa25 napisał(a):
Katechizm Kościoła Katolickiego dokładnie wyjaśnia dlaczego masturbacja jest grzechem .

Masturbacja
KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia «w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego»" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 9).

Mi takie dowody w zupełność wystarczą.

A wiesz, dlaczego mi to nie wystarcza? Bo równie dobrze mogłabym napisać coś takiego:

Masturbacja kubków smakowych
Przez masturbację kubków smakowych należy rozumieć dobrowolne pobudzanie kubków smakowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja kubków smakowych jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie kubków smakowych poza prawidłowym odżywianiem ciała w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności z posiłku poza "odżywianiem ciała, wymaganym przez porządek moralny, który urzeczywistnia «w kontekście prawdziwego posiłku pełny sens przyjmowania pokarmu»"

I w takim kontekście np. jedzenie słodyczy byłoby grzechem. Oczywiście powiesz, że jedzenie słodyczy a dotykanie narządów płciowych to wie różne rzeczy, bo płciowość jest ważniejsza niż odżywianie... no ale fragment, który podałaś, się do tego nie odnosi. Mówi tylko o działaniu dla przyjemności, w oderwaniu od przyrodzonej celowości danej czynności.


N sie 25, 2019 10:50
Zobacz profil
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
[quote="Kravia"
Katechizm Kościoła Katolickiego dokładnie wyjaśnia dlaczego masturbacja jest grzechem .

Masturbacja
KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia «w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego»" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 9).

Mi takie dowody w zupełność wystarczą.[/quote]
Cytuj:
A wiesz, dlaczego mi to nie wystarcza? Bo równie dobrze mogłabym napisać coś takiego:

Masturbacja kubków smakowych
Przez masturbację kubków smakowych należy rozumieć dobrowolne pobudzanie kubków smakowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja kubków smakowych jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie kubków smakowych poza prawidłowym odżywianiem ciała w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności z posiłku poza "odżywianiem ciała, wymaganym przez porządek moralny, który urzeczywistnia «w kontekście prawdziwego posiłku pełny sens przyjmowania pokarmu»"

I w takim kontekście np. jedzenie słodyczy byłoby grzechem. Oczywiście powiesz, że jedzenie słodyczy a dotykanie narządów płciowych to wie różne rzeczy, bo płciowość jest ważniejsza niż odżywianie... no ale fragment, który podałaś, się do tego nie odnosi. Mówi tylko o działaniu dla przyjemności, w oderwaniu od przyrodzonej celowości danej czynności.[/quote]


No właśnie .Dla mnie to są najwyższe autorytety a dla Ciebie nie .

Tak poza tematem ,nie zgadzasz się jeszcze z czymś co naucza Kościół Katolicki .Czy tylko dotyczy to masturbacji?


N sie 25, 2019 10:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2019 10:21
Posty: 310
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Ale przyznaj chociaż, że faktycznie ten argument nie ma sensu, ale to ignorujesz. Bo zakładasz, że niektórzy ludzie nie mogą się mylić.

Tak, nie zgadzam się z wieloma rzeczami, w których nie widzę sensu. Np. przymus celibatu księży. Albo chrzest niemowląt.


N sie 25, 2019 11:07
Zobacz profil
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Kravia napisał(a):
Ale przyznaj chociaż, że faktycznie ten argument nie ma sensu, ale to ignorujesz. Bo zakładasz, że niektórzy ludzie nie mogą się mylić.

Tak, nie zgadzam się z wieloma rzeczami, w których nie widzę sensu. Np. przymus celibatu księży. Albo chrzest niemowląt.



Dla mnie ma sens . Seksualność ludzka jest bardzo delikatna sferą ,narażoną na ataki złego, dlatego wymaga szczególnego traktowania i głębokiej wiedzy ,Kościół od wieków się na niej skupia.Porównywanie tego do jedzenie ciastek i lodów jest abstrakcyjne.


N sie 25, 2019 11:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2019 10:21
Posty: 310
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
O, i teraz rozmawiamy o argumentach, nie o autorytecie. Zgadzam się, że ludzka seksualność jest delikatną sferą. Skąd jednak założenie, że sprawianie przyjemności samemu sobie za pomocą własnej seksualności, gdy nie jest się w związku, jest złe?


N sie 25, 2019 11:30
Zobacz profil
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Kravia napisał(a):
O, i teraz rozmawiamy o argumentach, nie o autorytecie. Zgadzam się, że ludzka seksualność jest delikatną sferą. Skąd jednak założenie, że sprawianie przyjemności samemu sobie za pomocą własnej seksualności, gdy nie jest się w związku, jest złe?



Katechizm wyjaśnia wszystko.


N sie 25, 2019 11:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2019 10:21
Posty: 310
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
A czytałaś cały Katechizm? Czy po prostu jesteś przekonana, że on wszystko wyjaśnia, bo ktoś ci kiedyś tak powiedział?


N sie 25, 2019 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Kravia napisał(a):
O, i teraz rozmawiamy o argumentach, nie o autorytecie. Zgadzam się, że ludzka seksualność jest delikatną sferą. Skąd jednak założenie, że sprawianie przyjemności samemu sobie za pomocą własnej seksualności, gdy nie jest się w związku, jest złe?


Tak powiedział Kościół, i trzeba sie tego słuchać.

Nataliaaa25 napisał(a):
Katechizm Kościoła Katolickiego dokładnie wyjaśnia dlaczego masturbacja jest grzechem .

Masturbacja
KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym".



Przyjemności cielesnej? to jak dla kogoś przyjemny jest stan podniecenia, to wtedy popełnia grzech? w końcu przyjemność cielesna tutaj jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 25, 2019 14:03
Zobacz profil
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Robek napisał(a):
Kravia napisał(a):
O, i teraz rozmawiamy o argumentach, nie o autorytecie. Zgadzam się, że ludzka seksualność jest delikatną sferą. Skąd jednak założenie, że sprawianie przyjemności samemu sobie za pomocą własnej seksualności, gdy nie jest się w związku, jest złe?


Tak powiedział Kościół, i trzeba sie tego słuchać.

Nataliaaa25 napisał(a):
Katechizm Kościoła Katolickiego dokładnie wyjaśnia dlaczego masturbacja jest grzechem .

Masturbacja
KKK 2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym".



Przyjemności cielesnej? to jak dla kogoś przyjemny jest stan podniecenia, to wtedy popełnia grzech? w końcu przyjemność cielesna tutaj jest.


To też wyjaśnia Katechizm Kościoła Katolickiego.


KKK 2351 Rozwiązłość jest nieuporządkowanym pożądaniem lub nieumiarkowanym korzystaniem z przyjemności cielesnych. Przyjemność seksualna jest moralnie nieuporządkowana, gdy szuka się jej dla niej samej w oderwaniu od nastawienia na prokreację i zjednoczenie.


N sie 25, 2019 18:01
Post Re: Grzechy związane z seksem, dyskusja ogólna
Kravia napisał(a):
A czytałaś cały Katechizm? Czy po prostu jesteś przekonana, że on wszystko wyjaśnia, bo ktoś ci kiedyś tak powiedział?


Nikt mi nic nie powiedział .

Mam własny Katechizm w domu ,warto się zaopatrzec w coś takiego.


N sie 25, 2019 18:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL