Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Tu chodzi przede wszystkim o prawdziwość Ewangelii. Niestety, okazuje się, że nie jest ona prawdziwa, skoro Ojciec nasz w niebie nie postępuje tak, jak nauczał Jezus. Tu nie chodzi o to, że jesteś czy masz być zależny od Boga, tylko o prawdziwość przesłania Jezusa.

Poza tym, jeśli już mówimy o prawdziwości wiary chrześcijańskiej, to powiedz, dlaczego Jezus po rzekomym zmartwychwstaniu ukazał się tylko swoim uczniom? Czemu nie ukazał się faryzeuszom, uczonym w piśmie, arcykapłanom?


So sie 31, 2019 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Swołocz napisał(a):
Poza tym, jeśli już mówimy o prawdziwości wiary chrześcijańskiej, to powiedz, dlaczego Jezus po rzekomym zmartwychwstaniu ukazał się tylko swoim uczniom? Czemu nie ukazał się faryzeuszom, uczonym w piśmie, arcykapłanom?

Może kiedys Ci na to odpowie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 31, 2019 13:17
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Swołocz napisał(a):
Tu chodzi przede wszystkim o prawdziwość Ewangelii. Niestety, okazuje się, że nie jest ona prawdziwa, skoro Ojciec nasz w niebie nie postępuje tak, jak nauczał Jezus. Tu nie chodzi o to, że jesteś czy masz być zależny od Boga, tylko o prawdziwość przesłania Jezusa.

Prawdziwość Ewangelii czy może tak jak tobie się wydaje?
Jak czytam twoje wpisy to widzę, że jest jak tobie się wydaje.
Swołocz napisał(a):
Poza tym, jeśli już mówimy o prawdziwości wiary chrześcijańskiej, to powiedz, dlaczego Jezus po rzekomym zmartwychwstaniu ukazał się tylko swoim uczniom? Czemu nie ukazał się faryzeuszom, uczonym w piśmie, arcykapłanom?
O tym też masz w Ewangelii. Kwestia wiary i wyboru a nie postawienia wszystkich pod ścianą i nakazanie uwierzenia


So sie 31, 2019 13:23

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Swołocz napisał(a):
dlaczego Jezus po rzekomym zmartwychwstaniu ukazał się tylko swoim uczniom? Czemu nie ukazał się faryzeuszom, uczonym w piśmie, arcykapłanom?
Jockey napisał(a):
O tym też masz w Ewangelii. Kwestia wiary i wyboru a nie postawienia wszystkich pod ścianą i nakazanie uwierzenia

Czyli dlatego, że uczniowie jeszcze za jego życia w niego uwierzyli, dlatego się tylko im ukazywał?
A może po prostu ukazał się tylko swoim przyjaciołom, miał z nimi o czym rozmawiać, natomiast z wrogami zazwyczaj nie chcemy przebywać, a więc i nie ma sensu im się ukazywać.


So sie 31, 2019 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Alus napisał(a):
Bo zapomniałeś Bądź wola Twoja.


Skoro ma być "Bąć wola twoja" to na co w ogóle modlić sie w czyjejkolwiek intenjci, skoro Bóg i tak zrobi po swojemu?

Swołocz napisał(a):
Zostałeś wysłuchany, czy raczej przypadkowo stało się w przyszłości to, o co się modliłeś? Raczej należy uznać, że Twoje spełnienia modlitw były przypadkowym zbiegiem okoliczności, skoro w moim przypadku modlitwy nie zostały wysłuchane. Jedno może być tylko prawdą: albo Bóg wysłuchuje modlitw, albo nie. Skoro w moim życiu, które jest tak samo ważne jak Twoje, modlitwy nie zostały wysłuchane - to zapewne nie był to przypadek. Przypadkowo modlitwy nie zostają nie wysłuchane. Po prostu jeżeli nie zostają wysłuchane, oznacza to, że bajką jest to, że Bóg wysłuchuje modlitw. A zatem to co zdarzyło się w Twoim życiu, nie mogło być wysłuchaniem modlitwy, skoro na przykładzie mojego życia (i wielu innych) widać, że nie zostają one wysłuchane. Stąd wniosek, że w Twoim przypadku były to zbiegi okoliczności. Czy byś się modlił czy też nie, zdarzenia te nastąpiłyby.


Zbieg okoliczności byłby wtedy, gdyby "Jockey" o coś sie modlił, Bóg nie spełnił tej modlitwy, ale później nastąpił zbieg okoliczności, i w przypadkowy sposób stało sie to, o co sie modliłeś.
Natomiast tutaj w tym co opowiadasz nie ma nic z niczym związku, bo co by sie nie stało, to zawsze można powiedzieć, że Bóg tak chicał.

Jockey napisał(a):
Nie ma takiej opcji żeby to mógł być przypadek.


Co takiego sie stało?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 31, 2019 22:19
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Zbyt osobiste żeby pisać na forum.


So sie 31, 2019 22:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Jockey napisał(a):
Zbyt osobiste żeby pisać na forum.


No to wyślij mi prywatną wiadomość.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 01, 2019 21:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Robek napisał(a):

No to wyślij mi prywatną wiadomość.

A może uszanuj jego prawo do prywatności? Gdyby chciał się z Tobą podzielić osobistymi przeżyciami, sam by napisał.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 01, 2019 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Andy72 napisał(a):
Spoktałem wtedy fantastycznych, radosnych ludzi żyjących z Bogiem.

Co się stało ze znajomością z tymi ludźmi? Przestałeś się później z nimi przyjaźnić? Jeśli tak, to dlaczego?
Cytuj:
Sporządziłem listę, myśląc że nawet jak wszystkiego nie spełni, tylko większość, to będzie dobrze. Pamiętam że na początku była modlitwa o miłość jako punkt pierwszy.

Czy modliłeś się o miłość kobiety, czy o to, aby miłość Chrystusowa zagościła w Twoim sercu?
Cytuj:
Potem okazało się że dużo, może wszystkie prośby zostaly spełnione wczesniej czy później, ale.. na odwrót!

Co to znaczy "na odwrót"?


N wrz 01, 2019 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Robek napisał(a):

Skoro ma być "Bąć wola twoja" to na co w ogóle modlić sie w czyjejkolwiek intenjci, skoro Bóg i tak zrobi po swojemu?


A Ty byś chciał, żeby Bóg sterował twoim życiem według widzimisię jakiegoś człowieka?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn wrz 02, 2019 7:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Dużo się wydarzyło, w każdym razie wtedy przez milość rozumiałem miłośc kobiety, teraz nie mam ani tej miłośći ani miłości Chrystusowej w swoim sercu, choć jeśli chodzi o kobietę, to już dawno pogodziłem się że będę sam, a przed śmiercią może jednak będzie miłość Chrystusowa w sercu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn wrz 02, 2019 7:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Andy72 napisał(a):
Dużo się wydarzyło, w każdym razie wtedy przez milość rozumiałem miłośc kobiety, teraz nie mam ani tej miłośći ani miłości Chrystusowej w swoim sercu, choć jeśli chodzi o kobietę, to już dawno pogodziłem się że będę sam, a przed śmiercią może jednak będzie miłość Chrystusowa w sercu.


Nigdy nie miałem, i niemam żadnej miłości, nawet nie wiem jak takie coś wygląda, więc mam z tym wszystkim spokój, w końcu jak niewidoma od urodzenia osoba, może tęsknić za widokiem zachodzącego słońca, skoro w życiu czegoś takiego nie widziała.

Małgosiaa napisał(a):
A może uszanuj jego prawo do prywatności? Gdyby chciał się z Tobą podzielić osobistymi przeżyciami, sam by napisał.


Gdyby on chciał zachować to wszystko dla siebie, to by nie wypowiadał sie o tym na publicznym forum.

Wybawiony napisał(a):
A Ty byś chciał, żeby Bóg sterował twoim życiem według widzimisię jakiegoś człowieka?


Wszelkie błagalne modlitwy :mrgreen: które bym ewentualnie kierował w strone Boga, by były żebym został milionerem, żebym był wiecznie piękny młody i przystojny, no ale to się trochę kłóci z tym "bądź wola twoja" natomiast sam pomysł żeby sie modlić o to, żeby jakiś inny człowiek sterował moim życiem, wydaje mi sie bardzo dziwaczny, i nawet nie wiem skad przyszło ci coś takiego do głowy? przecież "bądź wola twoja" odnosi sie do tego jaką wole ma Bóg, skad pomysł że jacyś tam ludzie mieliby sie czymś takim zajmować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 02, 2019 16:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Gdyby Bóg spełnił Twoje prośby tak, jak chcesz, to być może już by Ciebie nie było na tym świecie, bo:
a) zostałbyś okradziony i zamordowany
b) roztrwoniłbyś majątek na zabawy w "uciechowie".
Widzisz więc, że Bóg wie lepiej, co jest dla Ciebie dobre i dlatego nie uczynił Ciebie milionerem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn wrz 02, 2019 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Małgosiaa napisał(a):
Gdyby Bóg spełnił Twoje prośby tak, jak chcesz, to być może już by Ciebie nie było na tym świecie, bo:
a) zostałbyś okradziony i zamordowany
b) roztrwoniłbyś majątek na zabawy w "uciechowie".
Widzisz więc, że Bóg wie lepiej, co jest dla Ciebie dobre i dlatego nie uczynił Ciebie milionerem.


No właśnie nie wie co jest dla mnie dobre, bo jestem tego zdania, że lepiej żyć 1 rok na samych kebabach, niż 80 lat jeść wode z chlebem, bo chyba więcej warte jest być przez 1 rok szczęśliwym, niż być nieszczęśliwym przez 80 lat?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 02, 2019 19:17
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Możesz tak chcieć żyć ale nie wmawiaj nam ze jest to dobre.
To ze masz zapędy samookaleczenia lub samozniszczenia się nie oznacza ze wiesz co jest dla ciebie dobre.
Nie wiem czy jesteś ojcem. Ale powiedz czy zostawisz dziecko 3 letnie bez opieki przy otwartym oknie na 10 pietrze. Gdzie jest bezproblemowy dostęp do wypadnięcia z okna.


Pn wrz 02, 2019 19:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL