Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 630, 631, 632, 633, 634, 635, 636 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
I ci Polacy idą i wybierają PiS.

Kto? Ci, co zostają w domu? Bo o nich pisałam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 13, 2019 19:09
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Mnie stracili jak nie zrealizowali 3 x 15% a w kolejnym rozdaniu podnieśli Vat, jak usunięto Zytę Gilowską, żeby zrobić miejsce HGW

3 x 15% w okresie światowego kryzysu ekonomicznego sprowadziłoby gospodarkę do poziomu poniżej gospodarki Grecji.
Mnie w rządzie PO wadził Rostowski, nazbyt zachowawczy i sknerowaty. Gdyby wcześniej ministrem został Szczurek ukróciłby kradzież VAT - bo przecież to jego ustawa, która weszła w życie w styczniu 2016r sprawiła blokadę dla złodziei VAT, co PiS sobie przypisał.
Jeśli chodzi o nepotyzm to z wszystkich rządzących partii największy jest w PiS, wszystko obsiedli swoimi ludźmi - jaskrawym przykładem partyjniactwa jest wniosek prokuratora o umorzenie śledztwa wobec 36 razy zatrzymywanego jeżdżącego bez prawa jazdy doradcy wojewody opolskiego.
PiS hołduje zasadzie: państwo i prawo to my.
Najbardziej antykatolicka partia to PiS, bo wprzęgła w swoje szeregi Kościół w osobach wielu duchownych, kupiła ponoć katolickie radio, na Mszach z ambon poniewierają opozycję, wskazując haniebnie jakoby ta opozycja modliła się "Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie".


So wrz 14, 2019 7:18
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Obietnica 3x 15 była wcześniej niż kryzys.
Co do obsadzania swoimi to dopóki będą spółki skarbu państwa to będą takie jazdy z obsadzaniem. Prosta sprawa prywatyzacja oprócz sektorów strategicznych dla Państwa. Ale na to żaden polityk nie pójdzie.
PSL pójdzie z każdym byle tylko dostać odpowiednie profity. Rządzili już z SLD czyli lewica i rządzili z PO mieniąca się centrum. Ideały jednych i drugich w wielu punktach sprzeczne. Może poza gospodarka bo SLD to jednak gospodarczy liberałowie. Nie wiem na jakim etapie są sprawy z pewnym prominentnym politykiem PSL której sprawie nie zdążyli łba urwać przed wyborami 4 lara temu. Przypomnieć warto jak PSL handlowała poparciem za odpowiednie stanowiska.
A teraz Alus poda te wszystkie antykatolickie posunięcia PiS. Może poza zaniechaniem aborcji eugenicznej bo o tym wszyscy wiemy. PiS sprytnie balansuje i jawnie antykatolicko się nie zachowuje i w tym cała sprawa. Natomiast jak postępują to całkiem osobny temat.
Nie wiem gdzie Alus chodzi do kościoła ale ja od przynajmniej 8 lat nie słyszałem w różnych parafiach kazania politycznego. Polecam ciekawy głos Franciszka Kucharczaka właśnie o tzw. upolitycznianiu Kościoła.
https://www.gosc.pl/doc/5847952.Krytycy-katoliccy


So wrz 14, 2019 8:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
SL pójdzie z każdym byle tylko dostać odpowiednie profity. Rządzili już z SLD czyli lewica i rządzili z PO mieniąca się centrum.

Owszem, pójdzie z każdym, ale nie zastosuje się do dyscypliny partyjnej członka koalicji. Tym sposobem może nie być większości parlamentarnej i Sejm nie przepchnie każdej ustawy, nawet w sytuacji, gdyby ewentualna koalicja z PSL taką miała. Zastanowię się nad głosowaniem na PSL, bo niestety, nie znam teraz żadnego kandydata osobiście.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 14, 2019 8:46
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja znam jednego osobiście ale jego poglądy są masakra i startuje z listy Konfederacji.


So wrz 14, 2019 9:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
... antykatolickie posunięcia PiS. Może poza zaniechaniem aborcji eugenicznej bo o tym wszyscy wiemy. ...

Słusznie, to jest poważny błąd. Wynikający z pragmatyzmu. Ale jest to temat, który można przeprowadzić na początku kadencji. Nigdy na końcu.

Mam jeszcze inny zarzut do PISu. Z innej beczki. A mianowicie mam żal o to, że nie zmieniona sposobu naliczania kwoty wolnej od podatku. Uważam, że kwota ta nie powinna być, jak obecnie naliczana od osoby posiadającej dochód, ale od każdej osoby w gospodarstwie domowym. Oczywiście nie powinno to hamować stałego podnoszenia tej kwoty. Jednak mnożenie jej przez ilość członków rodziny byłoby działaniem rzeczywiście prorodzinnym.

Jockey napisał(a):
... od przynajmniej 8 lat nie słyszałem w różnych parafiach kazania politycznego ...

Nie słyszałeś, dlatego, że jesteś katolikiem. Gdybyś był wrogiem Kościoła, to w każdym kazaniu znalazłbyś coś politycznego lub przejaw nietolerancji. "Słyszenie" zależy niemal wyłącznie (są wielce nagłaśniane wyjątki) od tego, kto słucha. Polityczne kazania słyszą osoby, które jednocześnie wiedzą, że wszyscy księża są złodziejami, pedofilami, homoseksualistami, pijakami, cudzołożnikami i tak dalej w zależności od preferencji osoby oskarżającej. Słuszne jest powiedzenie: Każdy sądzi według siebie. Źli ludzie z reguły widzą wady. Dobrzy szukają zalet.


So wrz 14, 2019 9:22
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
A teraz Alus poda te wszystkie antykatolickie posunięcia PiS. Może poza zaniechaniem aborcji eugenicznej bo o tym wszyscy wiemy. PiS sprytnie balansuje i jawnie antykatolicko się nie zachowuje i w tym cała sprawa. Natomiast jak postępują to całkiem osobny temat.
Nie wiem gdzie Alus chodzi do kościoła ale ja od przynajmniej 8 lat nie słyszałem w różnych parafiach kazania politycznego. Polecam ciekawy głos Franciszka Kucharczaka właśnie o tzw. upolitycznianiu Kościoła.
https://www.gosc.pl/doc/5847952.Krytycy-katoliccy

I nie widziałeś głoszących "homilię" Kaczyńskiego, Morawieckiego przy ołtarzu polowym na Jasnej Górze?
I nie napotkałeś informacji o Czarneckim występującym w kościele w Kamieńcu Wrocławskim, czy Suskim w kościele w Jedlińsku? - oba przypadki z końca sierpnia i września br.
I nie zmieniają tego procederu oświadczenia rzecznika KEP, że tego rodzaju zachowania są nadużyciem, ani nie pomagają słowa prymasa Polaka, że Jasna Góra nie może służyć do demonstracji politycznych, zwłaszcza prezentowania wrogości do innych ludzi.


So wrz 14, 2019 10:23
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Pytałem o antykatolickie a nie przemówienia


So wrz 14, 2019 12:38
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Pytałem o antykatolickie a nie przemówienia

Bo zamienianie prezbiterium w trakcie bezkrwawej ofiary Pana w mównicę polityczną, jest baaardzo katolickie i ewangelizacyjne.
Efekt?...pustki w kościołach i seminariach :(
Jeśli jednak przewiduje się przemówienie osób świeckich podczas Mszy św. mogą to zrobić tylko poza prezbiterium, a nigdy z ambony, Wskazania Konferencji Episkopatu Polski.


Ostatnio edytowano So wrz 14, 2019 12:51 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So wrz 14, 2019 12:44

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Ja, na ten przykłąd nie oglądam żadnej tv, a czytam rózne media w necie. Czytam komentarze i korzystając z rozumu (mając pojęcie o ekonomii z racji wykształcenia i wcześniejszej pracy( wyciągam własne wnioski.

To na ile jeszcze można obciążyć budżet aby było bezpiecznie? 10, 20, 30, czy 40 mld?


So wrz 14, 2019 12:51
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Jockey napisał(a):
Pytałem o antykatolickie a nie przemówienia

Bo zamienianie prezbiterium w trakcie bezkrwawej ofiary Pana w mównicę polityczną, jest baaardzo katolickie i ewangelizacyjne.
Efekt?...pustki w kościołach i seminariach :(
Jeśli jednak przewiduje się przemówienie osób świeckich podczas Mszy św. mogą to zrobić tylko poza prezbiterium, a nigdy z ambony, Wskazania Konferencji Episkopatu Polski.

Jest nie do zaakceptowania ale nie jest antykatolickie. Zwłaszcza ze sami na ambonę nie weszli a ktoś ich tam wpuścił. Masz pomysł kto ich tam wpuścił


So wrz 14, 2019 13:00
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Jest nie do zaakceptowania ale nie jest antykatolickie. Zwłaszcza ze sami na ambonę nie weszli a ktoś ich tam wpuścił. Masz pomysł kto ich tam wpuścił

Wprzęgniecie Kościoła w swoją partyjną politykę, lekceważenie przez duchownych Wskazań KEP, ewidentnie poczynania antykatolickie - godzi bowiem w Kościół Katolicki i jego odbiór w społeczeństwie...jeśli wolno kapłanom lekceważyć zalecenia, to świecki uzna, że on także może sobie dowolnie lekceważyć zalecenia i przykazania, które mu nie odpowiadają.


So wrz 14, 2019 13:24
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A powiedz mi wdarli się na te ambonę.


So wrz 14, 2019 14:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To nie ma znaczenia, a właściwie jeszcze gorzej, że się nie wdarli, bo to świadczy o tym, że ten, kto pozwolił też ma daleko do Kościoła.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 14, 2019 15:10
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przecież musiał się zgodzić proboszcz i koncelebrans. Uzgodnili to zapewne. Czy to jest ok? Oczywiście ze nie. Ale czy to jest antykatolickie? Oczywiście ze nie.
A odnośnie pustych seminariów to znam takich co to twierdza ze wszystko przez Sobór Watykański II i reformę liturgii. Osobiście uważam to za bzdurę ale tak samo uważam za bzdurę to co próbuje Alus wmówić ze puste Kościoły to dlatego ze jakiś proboszcz podejmuje zła decyzje i wpuszcza polityków. To moim zdaniem nie powinno się zdarzać.
Problem z frekwencja i z mniejszymi powołaniami to sprawa wiary. Jesteśmy coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwem. A powodów tego jest wiele. Można o tym porozmawiać w osobnym wątku. Jednak daleki jestem od prostych rozwiązań typu SVII lub ksiądz jest zły i dlatego. Dla mnie nie jest ważne jaki ksiądz odprawia msze. I tak do Kościoła pójdę.


So wrz 14, 2019 15:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 630, 631, 632, 633, 634, 635, 636 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL