Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 NWO = Nowa Wieża Babel 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post NWO = Nowa Wieża Babel
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/parlament-ue-jego-zlowieszcza-symbolika-2013-11

Cytuj:
Historia Nimroda i Wieży Babel zapisana jest w wielu tekstach starożytnych kultur, w tym hebrajskiej, islamskiej, greckiej oraz w kabale. Nimrod jest uważany za twórcę i króla pierwszego imperium zbudowanego po Potopie. Jego królestwo obejmowało Babilon (Babel), Uruk, Akkad i Chalne. Znany jest jako król, który ustanowił tyranię przeciw ludziom, jednocześnie starając się wyeliminować wierzenia religijne.

„To Nimrod powiódł tych ludzi do obrazy i lekceważenia Boga. Był wnukiem Chama, syna Noego – śmiałego człowieka o wielkiej sile w rękach. Powiedział im by nie przypisywali swojej pomyślności Bogu, lecz swej własnej odwadze. Powoli przemieniał też rządy w tyranię – nie widział bowiem innego sposobu na usunięcie ludzkiej bojaźni Bożej, niż trwałe uzależnienie ich od swojej własnej potęgi… Teraz mnóstwo było gotowych naśladować determinację Nimroda i uważać za tchórzostwo, gdy ktoś poddawał się woli Boga”.

Według relacji biblijnych, Babel było miastem, jakie zjednoczyło ludzkość, wszyscy w nim mówili jednym językiem i przybywali do niego ze Wschodu. To było miasto-stolica Nimroda. Zdecydował, że miasto powinno mieć wieżę tak ogromną, żeby „jej szczyt sięgał nieba”. Jednak wieży nie pobudowano, aby modlić się i oddawać cześć Bogu, ale miała być pomnikiem chwały człowieka i zachować w ludzkiej pamięci „nazwy” jej budowniczych. Wersja Midrasz tej opowieści nawet dodaje, że budowniczowie wieży powiedzieli:

„Bóg nie ma prawa wybrać dla siebie świata na wyżynach i pozostawić świat nizin dla nas, dlatego będziemy budować wieżę z bożkiem na jej szczycie, jaki trzyma miecz, aby tak wyglądało, że mamy na celu wojnę z Bogiem”.

Bóg widząc bluźnierczą naturę Wieży pomieszał im języki, aby nie mogli się porozumieć. Nie mogli dalej kontynuować swej pracy, więc rozproszyli się po całym świecie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 17:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Reg. § II/2 Wypowiedź nie może się jednak ograniczać do podania cytatu. Każdy zamieszczony cytat powinien być skomentowany.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 20, 2019 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
To co obecnie robione jest na świecie przez ponadnarodowe instytucje, koroporacje itd bardzo przypomina starą historię z blużnierczą wieżą budowaną przez pysznych tyranów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 20:19
Zobacz profil
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Nie przypomina.

search.php?keywords=NWO&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Sndy72, zajmij sie czynieniem dobra to nie beda ciebie spiski interesowaly. Albo wierzysz Chrystusowi, ze On zwyciezyl swiat, albo wietrzysz wszedzie wrogow, zdrady, spiski i marnujesz zycie.


Pt wrz 20, 2019 22:22

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Jezus zwycięży gdy świat dojdzie już do zupełnego rozkładu i złu będzie się zdawało że może ogłosić tryumf

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 22:54
Zobacz profil
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Cytuj:
To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat». J 16,33


Proponuje zaczac zawsze od Ewangelii.


So wrz 21, 2019 4:37

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Owszem, szatan został zwyciężony 2000 lat temu na Krzyżu, ale teraz wciąż dziamie, a uczniowie wciąż doznaja ucisku. Problemem jest że rozkład świata jest postępujący.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 21, 2019 6:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Większym problemem jest raczej to, że chrześcijanie wchodzą w przyjaźń że światem i dają się wodzić za nos duchowi antychrysta. Wierzący nieustannie są poddawani próbom, aby okazało się, czy są wierni Chrystusowi, czy też nie. Jedynie umiłowanie Prawdy może uchronić nas przed zwiedzeniem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że szatan atakuje przede wszystkim przywódców religijnych, aby łatwiej było mu sterować masami. Dobrobyt zaślepił oczy wielu chrześcijan, tak iż zupełnie zapomnieli o toczącej się duchowej walce o ludzkie dusze.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So wrz 21, 2019 7:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
14 Wtedy Pan Bóg rzekł do węża:
«Ponieważ to uczyniłeś,
bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych;
na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia.
15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży ci głowę,
a ty zmiażdżysz mu piętę».

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 21, 2019 7:27
Zobacz profil
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Wybawiony napisał(a):
Większym problemem jest raczej to, że chrześcijanie wchodzą w przyjaźń że światem i dają się wodzić za nos duchowi antychrysta. Wierzący nieustannie są poddawani próbom, aby okazało się, czy są wierni Chrystusowi, czy też nie. Jedynie umiłowanie Prawdy może uchronić nas przed zwiedzeniem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że szatan atakuje przede wszystkim przywódców religijnych, aby łatwiej było mu sterować masami. Dobrobyt zaślepił oczy wielu chrześcijan, tak iż zupełnie zapomnieli o toczącej się duchowej walce o ludzkie dusze.

Ta walka toczy sie nieustannie przez wieki i przez wieli ludzie uznawali, ze kielich grzechu już jest przepełniony i wyznaczali kolejne daty końca świata.
A o onym dniu nie wie nikt, jeno Ojciec, zatem zamiast skupiać się na złu, lepiej rozejrzeć sie wokół i pomóc potrzebującemu.


So wrz 21, 2019 7:35

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
O ile wyznaczanie daty końca świata nikomu w niczym nie pomoże, o tyle gorące oczekiwanie wierzących na powtórne przyjście Pana sprawi, że Ewangelia zostanie oczyszczona że skażenia humanizmem i znów zajaśnieje ludziom dobrej woli.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So wrz 21, 2019 11:48
Zobacz profil
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
A to "skazenie humanizmem" to konkretnie co? Takie ogolniki nic nie wnosza do dyskusji.


So wrz 21, 2019 13:05

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Kael napisał(a):
A to "skazenie humanizmem" to konkretnie co?

No jakże? -Myślenie i działanie w oparciu o takie hasła, jak: człowiek w centrum, dobro człowieka najwyższą wartością, Bóg potrzebuje człowieka, wszyscy ludzie są braćmi, nie należy nikogo publicznie ganić, zbudujmy cywilizację miłości itp.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So wrz 21, 2019 15:41
Zobacz profil
Post Re: NWO = Nowa Wieża Babel
Hmm, to w czystej Ewangelii nic o milosci nie ma, ludzie nie sa sobie rowni jako dzieci Boze, bracmi (bliznimi) tez nie sa i Bog nie potrzebuje czlowieka do niczego?
Moze masz inna Ewangelie?


So wrz 21, 2019 15:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL