Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
No zajrzalem sobie w ta historie i znalazlem cos takiego napisanego przez innego pastora kosciola pentakostalnego:
http://pentecostaltopagan.com/politics- ... d-nations/
Co w moim swobodnym tlumaczeniu znaczy "Pastor Lee Stoneking klamie na forum ONZ".
Wiekszosc nie zna angielskiego wiec moge tylko powiedziec ze to historia jak o tym "daniu roweru na Placu Czerwonym". Na pewno szanowny pastor mial zatrzymanie serca, ale to raczej ratownicy, a nie Bog doprowadzili go do porzadku.
Ci ci znaja jezyk moga sobie przeczytac.


Wt paź 01, 2019 1:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Pisać to sobie można różne bzdury nawet po chińsku.


A poniżej fakty;

"My Miracle andLiving the GospelBy Lee StonekingHerein is my story as I remember it! Information was also most kindly given on return tours of duty to Australia by doctors, ambulance driver, and friends who were near me during 45 minutes of death, resurrection, and release from hospital in Sydney, Australia 2003 ALIVE IN HIM!!!I am not supposed to be alive – medical expertise has so stated. In their words: I was openly accused of defying all the laws of Medical Science – I did not, but I know the ONE who did! His Name is Jesus!As you read my story, journey with me along the path of death and resurrection by the Hand of the Creator - may your faith rise to miraculous encounters within your own life’s journey – it is my heart’s desire for you – May you NEVER BE THE SAME I PRAY"
https://www.leestoneking.com/mymiraclebook.htm

Tu masz książkę w której masz dowody - kup sobie. Nadto jak jesteś niedowiarkiem spróbuj samodzielnie wygłosić prelekcję na forum ONZ. Zobaczysz, czy Cię dopuszczą.

A tu masz obowiązujące w Polsce przepisy stwierdzające zgon i śmierć mózgu.

http://www.poltransplant.org.pl/obw_zatrz.html
" 1) w czasie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, obserwowano asystolię lub rozkojarzenie elektromechaniczne przez okres co najmniej 20 ostatnich minut, a w przypadku dzieci do lat dwóch przez okres co najmniej 45 ostatnich minut; ponadto w tym okresie nie stwierdzono palpacyjnie spontanicznej fali tętna na tętnicach szyjnych lub udowych;"

Przy czym należy pamiętać, że człowiek bez krążenia po 4 minutach ma już trwałe zmiany w organizmie i leży jak kłoda, albo jest martwy.


https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/ ... -b1Hf.html
"Najbardziej wrażliwym na niedotlenienie i niedożywienie narządem jest mózg. Przyjmuje się, że do trwałych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym dochodzi już po 4 minutach od ustania przepływu krwi. "

A tu masz opisane w detalach co następuje po 4 minutach zatrzymania pracy serca.

https://deon.pl/inteligentne-zycie/jak- ... alo,140937

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Wt paź 01, 2019 5:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Tu masz książkę w której masz dowody - kup sobie. Nadto jak jesteś niedowiarkiem spróbuj samodzielnie wygłosić prelekcję na forum ONZ. Zobaczysz, czy Cię dopuszczą.

A tu masz obowiązujące w Polsce przepisy stwierdzające zgon i śmierć mózgu.

http://www.poltransplant.org.pl/obw_zatrz.html
" 1) w czasie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, obserwowano asystolię lub rozkojarzenie elektromechaniczne przez okres co najmniej 20 ostatnich minut, a w przypadku dzieci do lat dwóch przez okres co najmniej 45 ostatnich minut; ponadto w tym okresie nie stwierdzono palpacyjnie spontanicznej fali tętna na tętnicach szyjnych lub udowych;"

Przy czym należy pamiętać, że człowiek bez krążenia po 4 minutach ma już trwałe zmiany w organizmie i leży jak kłoda, albo jest martwy.


https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/ ... -b1Hf.html
"Najbardziej wrażliwym na niedotlenienie i niedożywienie narządem jest mózg. Przyjmuje się, że do trwałych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym dochodzi już po 4 minutach od ustania przepływu krwi. "

A tu masz opisane w detalach co następuje po 4 minutach zatrzymania pracy serca.

https://deon.pl/inteligentne-zycie/jak- ... alo,140937



Wielu ludzi omyłkowo uznano za zmarłych, są tego tysiące przykładów, choćby nawet to:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/on ... em/yhel59g

I tutaj w tym przypadku mogło być podobnie, no i powiedz mi czy ty"pom"opierasz swoją wiare na dowodach, którymi są ludzie obudzeni zmartwy przez Jezusa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 01, 2019 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Wiem na bazie Ewangelii dzisiejszej Niedzieli Łk 16,19-31, że mimo że Pan Jezus wiele osób wskrzesił z martwych (co można sobie wygooglować) to dawanie dodatkowych dowodów i tak niewiele da osobie, która nie chce uwierzyć. Także moje osobiste świadectwo tu raczej nie pomoże. Ja także za życia dostałem mistyczne dowody istnienia tamtego świata i nie muszę już wierzyć bo wiem, że tamten Świat istnieje.

(Łk 16,19-31)
Jezus powiedział do faryzeuszów: ”Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają". Tamten odrzekł: "Nie, ojcze Abrahamie, lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Wt paź 01, 2019 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
W powyższym poście pomyliłem się - nie `dzisiejszej Niedzieli`, tylko `ostatniej Niedzieli 29-09-2019`.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Wt paź 01, 2019 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Wiem na bazie Ewangelii dzisiejszej Niedzieli Łk 16,19-31, że mimo że Pan Jezus wiele osób wskrzesił z martwych (co można sobie wygooglować) to dawanie dodatkowych dowodów i tak niewiele da osobie, która nie chce uwierzyć. Także moje osobiste świadectwo tu raczej nie pomoże. Ja także za życia dostałem mistyczne dowody istnienia tamtego świata i nie muszę już wierzyć bo wiem, że tamten Świat istnieje.

(Łk 16,19-31)
Jezus powiedział do faryzeuszów: ”Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają". Tamten odrzekł: "Nie, ojcze Abrahamie, lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”.



Czy to wszystko jest sprawiedliwe? to jego wina że się urodził? czy ktoś sie spytał Łazarza o to, czy chce sie pojawić na tym świecie? czy ktoś sie spytał Łazarza o to, czy chce za życia być bogaty? biedny? średnio zamożny?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 01, 2019 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Wracajac jeszcze na chwile do szanownego pastora to jego biznes by wykladac i pisac ksiazki na temat roznych historii ktore zdazyly sie jemu i innym, jako ze jest on ewangelista ( najwyzszy stopien w nauczaniu ) kosciola pentakostalnego i robi to naprawde dobrze.
Z prawdziwa przyjemnoscia sluchalem jego wykladu dla ONZ, prosty ale klarowny jezyk, swietna wymowa, swietna mimika i artykulacja, po prostu profesjonalista w swojej dziedzinie.
Jednak pastor z mojego artykulu przede wszystkim znalazl niescislosci miedzy opowiescia w ONZ a ta sama opowiescia na jego wlasnej stronie internetowej i zaczal kopac, sadzac ze dokopie sie chociaz oficjalnego swiadectwa zgonu ( ktore podobno bylo gotowe jeszcze przed wzieciem go do karetki ), ale sie nie dokopal.
Byl dokument napisany przez jego lekarza domowego ( i oczywiscie nie z Australii ), ze napewno umarl i to wszystko.
Rowniez okazalo sie ze byl dotleniany w trakcie reanimacji i ze serce wielokrotnie ruszalo po kazdej sesji elektrowstrzasow, ale nie chcialo pracowac dluzej, stad az 10 sesji elektrowstrzasow.
Tak czy owak jest tyle dziur w tej historii ze mnie nie przekonala, natomiast znakomicie wplynela na dochody naszego pastora. Na jego miejscu na peno dziekowal bym ratownikom ktorzy sie nim zajmowali, bo IMHO oni dokonali cudu i przywrocili go do zycia.
Tak jak poprzednio pisalem smierc kliniczna to nie jest wlasciwa smierc, bo mozg caly czas w jej trakcie pracuje.


Wt paź 01, 2019 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Łk 16,19-31

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr paź 02, 2019 4:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Wiem na bazie Ewangelii dzisiejszej Niedzieli Łk 16,19-31, że mimo że Pan Jezus wiele osób wskrzesił z martwych (co można sobie wygooglować) to dawanie dodatkowych dowodów i tak niewiele da osobie, która nie chce uwierzyć. Także moje osobiste świadectwo tu raczej nie pomoże. Ja także za życia dostałem mistyczne dowody istnienia tamtego świata i nie muszę już wierzyć bo wiem, że tamten Świat istnieje.

Nie rozumiem dlaczego kogokolwiek chcesz przekonywać. Jednym Bóg daje różne rozeznanie i doświadczenia innym nie. Przecież większość ludzi żyje głównie na tym świecie. I większość przesłań (tych prawdopodobnie prawdziwych) z Nieba obecnie jest o zagrożeniu dla kapłanów lub o potrzebie pokuty.

Po co robić rozważania typu: czy w doskonałym świecie duchowym, umysł ludzki zostanie tak samo niedoskonały? Przecież, logicznie rzecz ujmując, w doskonałym świecie nie będzie niedoskonałości.

Nie rozumiem osób, mających różne doświadczenia mistyczne, którzy koncentrują się na takich szczegółach. Albo, co jest też częste, dają się ponieść różnym apokaliptycznym wizjom. Trzeba rozeznać owoce jakie przynosi takie podejście. Wydaje mi się że należy zrozumieć i praktykować pokutę oraz zrozumieć i wspierać osoby duchowne.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Śr paź 02, 2019 6:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Nikogo nie chcę przekonywać w tym temacie. Czytam codziennie PŚ i dostrzegam jego głębię. A temat założyłem w zupełnie innym celu - patrz w tytule.

By ktoś się nawrócił musi być otwarty na przyjęcie Łaski Bożej i tyle. Przekonywanie tu niewiele da i dawanie kolejnych dowodów.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr paź 02, 2019 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
W takim razie wydaje mi się, że jest to kwestia ludzkiej woli. Z tego co mi wiadomo ludzka Wolna Wola realizuję się tylko na Ziemi. I to nie zawsze w 100%. Szatan stara się człowieka zniewolić możliwie szybko i często mu się to udaje. Różne choroby (w tym Alzheimer), czy nałogi też ograniczają Wolną Wolę. Po śmierci, a często długo przed tym zanim nastąpi zgon, człowiek jest zdany na innych. Nie może siebie wytłumaczyć, ani obronić.

Kwestia na ile jest świadomy, wydaje mi się drugorzędna. Co może dać świadomość (nawet mega inteligencja) człowiekowi, który wie, że jego wpływ na cokolwiek już się skończył?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Śr paź 02, 2019 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Zgadzam się z Tobą. I poprzeczka po śmierci zależy tez od talentów danych nam za życia.
biznes-info napisał(a):
W takim razie wydaje mi się, że jest to kwestia ludzkiej woli. Z tego co mi wiadomo ludzka Wolna Wola realizuję się tylko na Ziemi. I to nie zawsze w 100%. Szatan stara się człowieka zniewolić możliwie szybko i często mu się to udaje. Różne choroby (w tym Alzheimer), czy nałogi też ograniczają Wolną Wolę. Po śmierci, a często długo przed tym zanim nastąpi zgon, człowiek jest zdany na innych. Nie może siebie wytłumaczyć, ani obronić.


Zgadzam się z Tobą. Ale co byś odpowiedział takiej osobie, która ma w miarę sprawny umysł w chwili pytania; jak osoba chora na chorobę Alzheimera (zanika zdolność myślenia) będzie wstanie rozmawiać z Panem Jezusem w chwili konania?

Czy tak
np będziesz wstanie się Modlić,
czy inaczej
np nie będziesz, ale to nie będzie Twoja wina.

Podaj swoją wersję :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr paź 02, 2019 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
to dawanie dodatkowych dowodów i tak niewiele da osobie, która nie chce uwierzyć. Także moje osobiste świadectwo tu raczej nie pomoże. Ja także za życia dostałem mistyczne dowody istnienia tamtego świata i nie muszę już wierzyć bo wiem, że tamten Świat istnieje.


Mam uwierzyć w dowody? przecież jakby były na coś dowody, to już wtedy jest "wiedza" natomiast wiara polega na tym że uznajemy że istnieje coś, na co nie ma żadnych dowodów.

biznes-info napisał(a):
Po co robić rozważania typu: czy w doskonałym świecie duchowym, umysł ludzki zostanie tak samo niedoskonały? Przecież, logicznie rzecz ujmując, w doskonałym świecie nie będzie niedoskonałości.


Każdy człowiek będzie miał obowiązek, być doskonałym?

biznes-info napisał(a):
W takim razie wydaje mi się, że jest to kwestia ludzkiej woli. Z tego co mi wiadomo ludzka Wolna Wola realizuję się tylko na Ziemi.


To w Niebie człowiek będzie pozbawiony wolnej woli?

biznes-info napisał(a):
Po śmierci, a często długo przed tym zanim nastąpi zgon, człowiek jest zdany na innych. Nie może siebie wytłumaczyć, ani obronić.


Przed kim i w jaki sposób byś się chciał bronić? nie bardzo rozumiem o czym tu mówisz? wszechwiedzącemu Bogu będziesz tłumaczył że jest w błędzie, i jednak ty byłeś dobrym katolikiem?

pom napisał(a):
Czytam codziennie PŚ i dostrzegam jego głębię. A temat założyłem w zupełnie innym celu - patrz w tytule.


Nie wydaje mi sie żeby dusza sama z siebie myślała, od takich rzeczy to mamy świadomość.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 02, 2019 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Zgadzam się z Tobą. Ale co byś odpowiedział takiej osobie, która ma w miarę sprawny umysł w chwili pytania; jak osoba chora na chorobę Alzheimera (zanika zdolność myślenia) będzie wstanie rozmawiać z Panem Jezusem w chwili konania?

Czy tak
np będziesz wstanie się Modlić,
czy inaczej
np nie będziesz, ale to nie będzie Twoja wina.

Podaj swoją wersję :)

Ufaj Bogu! Nie miej żadnego poczucia winy, On wie nieskończenie więcej w jakiej znajdujesz się sytuacji i zrobi wszystko aby wydobyć z tego możliwie dużo dobra dla ciebie. Ufaj Bogu!

Robek napisał(a):
biznes-info napisał(a):
Po co robić rozważania typu: czy w doskonałym świecie duchowym, umysł ludzki zostanie tak samo niedoskonały? Przecież, logicznie rzecz ujmując, w doskonałym świecie nie będzie niedoskonałości.


Każdy człowiek będzie miał obowiązek, być doskonałym?

biznes-info napisał(a):
W takim razie wydaje mi się, że jest to kwestia ludzkiej woli. Z tego co mi wiadomo ludzka Wolna Wola realizuję się tylko na Ziemi.


To w Niebie człowiek będzie pozbawiony wolnej woli?

biznes-info napisał(a):
Po śmierci, a często długo przed tym zanim nastąpi zgon, człowiek jest zdany na innych. Nie może siebie wytłumaczyć, ani obronić.


Przed kim i w jaki sposób byś się chciał bronić? nie bardzo rozumiem o czym tu mówisz? wszechwiedzącemu Bogu będziesz tłumaczył że jest w błędzie, i jednak ty byłeś dobrym katolikiem?

Bycie doskonałym w Niebie to nie obowiązek, ale stan rzeczy. Człowiek będzie miał wolną wolę, ale dominować będzie Wola Boża. Na Ziemi jest wybór, można Wolę Bożą odrzucić.

Bronić i tłumaczyć przed konsekwencjami własnych wyborów (błędów). Nie przyszło mi do głowy, aby mógł Bóg oskarżać, a co dopiero abym Mu tłumaczył że się myli. Wydaje mi się że szatan jest od oskarżeń.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz paź 03, 2019 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
biznes-info napisał(a):
Bycie doskonałym w Niebie to nie obowiązek, ale stan rzeczy. Człowiek będzie miał wolną wolę, ale dominować będzie Wola Boża. Na Ziemi jest wybór, można Wolę Bożą odrzucić.


A w Niebie już nie będzie można odrzucić woli Boga? będzie przymus?

biznes-info napisał(a):
Bronić i tłumaczyć przed konsekwencjami własnych wyborów (błędów). Nie przyszło mi do głowy, aby mógł Bóg oskarżać, a co dopiero abym Mu tłumaczył że się myli. Wydaje mi się że szatan jest od oskarżeń.


Skoro tak, to jaki sens ma rozmowa Boga z człowiekiem który za chwile umrze? w czym ma to komukolwiek pomóc?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz paź 03, 2019 19:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL