Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
biznes-info napisał(a):
Bycie doskonałym w Niebie to nie obowiązek, ale stan rzeczy. Człowiek będzie miał wolną wolę, ale dominować będzie Wola Boża. Na Ziemi jest wybór, można Wolę Bożą odrzucić.

Bronić i tłumaczyć przed konsekwencjami własnych wyborów (błędów). Nie przyszło mi do głowy, aby mógł Bóg oskarżać, a co dopiero abym Mu tłumaczył że się myli. Wydaje mi się że szatan jest od oskarżeń.

Naprawdę dobrze to wiesz jak będzie w niebie?


Cz paź 03, 2019 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
biznes-info napisał(a):
pom napisał(a):
Zgadzam się z Tobą. Ale co byś odpowiedział takiej osobie, która ma w miarę sprawny umysł w chwili pytania; jak osoba chora na chorobę Alzheimera (zanika zdolność myślenia) będzie wstanie rozmawiać z Panem Jezusem w chwili konania?

Czy tak
np będziesz wstanie się Modlić,
czy inaczej
np nie będziesz, ale to nie będzie Twoja wina.

Podaj swoją wersję :)

Ufaj Bogu! Nie miej żadnego poczucia winy, On wie nieskończenie więcej w jakiej znajdujesz się sytuacji i zrobi wszystko aby wydobyć z tego możliwie dużo dobra dla ciebie. Ufaj Bogu!

Piękna odpowiedź. Masz silną Wiarę. :)


Obiecałem na PW, że podzielę się tutaj pewną refleksją dotyczącą otworzenia się na dzaiłanie łaski Bożej. W środę mieliśmy wspomnienie obowiązkowe świętych Aniołów Stróżów. Każdy z nas ma przy sobie do obrony Anioła Stróża, który go chroni.
Wj 23,20-23
Tak mówi Pan: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie. Mój anioł poprzedzi cię i zaprowadzi do Amoryty, Chetyty, Peryzzyty, Kananejczyka, Chiwwity, Jebusyty, a Ja ich wygładzę.



Mistyka katolicka mówi, że mamy nawet więcej tych Aniołów do pomocy. Każdy Anioł Stróż jest pokorny i kocha bardzo Boga i nas. I my byśmy otworzyli się na działanie łaski Bożej musimy rozwijać się w pokorze i miłośći do Boga i bliźnich.
Przyjrzyjmy się faryzeuszom. Oni starali się zachowywać przykazania, modlić się, pościć, a mimo to Pan Jezus często zwracał się do nich ostro bo brak im było pokory i miłości. Czyli nawet jak jesteś ateistą, czy masz problem na otworrzenie się na łaskę Bożą to szlifuj się w pokorze i miłóści do bliźnich.
Ja osobiście mam wielki problem z pokorą, jestem grzesznikiem i mimo , że staram się walczyć ze swoją pychą to idzie mi ta walka, jak krew z nosa. Także tu na tym forum z przerażeniem stwierdziłem, że staję się zbyt szorstki za co Was przepraszam.

Podstawowa sprawa to trzeba w sercu wybaczyć wszystko bliźnim, sobie i Bogu
Po czym poznać osobę pokorną wśród nas;
To sosba sprawiedliwa, któa wszystkich stara się traktować z miłością i nie uprzedza się do nikogo
to osoba, któa potrafi przyznać się do błędu
to osoba, która otwarta jest na czyjąś argumentację i potrafi zmienić zdanie
to osoba, która potrafi nie mieć ostatniego zdania w dyskusji
to soba, która rozwija się w dwóch przykazaniach miłości

bardzo też jest pomocne podchodzenie z dystansem do materiii tego swiata - to daje wolność - czyli takie życie by bez żalu o materię tego świata można było pozęgnać się z tym świataem na zawsze -jakby Pan Jezus chciał zabrać nas najbliższej nocy, abstrachując od relacji rozinnych

Mt 18,1-5
1 W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: «Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?» 2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 «Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.
(Ps 131,1-3)
Panie, moje serce się nie pyszni i oczy moje nie są wyniosłe. Nie gonię za tym, co wielkie albo co przerasta moje siły. Przeciwnie: wprowadziłem ład i spokój do mojej duszy. Jak niemowlę u swej matki, jak niemowlę – tak we mnie jest moja dusza. Izraelu, złóż w Panu nadzieję odtąd i aż na wieki!

(Mt 11,28-30)
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
(Łk 18,10-14)
Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.
(Flp 2,1-12)
Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli – jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie – dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego, a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie. Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich! To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem – ku chwale Boga Ojca. A przeto, umiłowani moi, skoro zawsze byliście posłuszni, zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem nie tylko w mojej obecności, lecz jeszcze bardziej teraz, gdy mnie nie ma.


15 znaków braku pokory:

1. Uważanie, że to co robisz lub mówisz jest zawsze najlepsze.
2. Odczuwanie zadowolenia tylko wtedy, gdy sprawy układają się po twojej myśli.
3. Kłócenie się, gdy nie masz racji, albo uparte i niegrzeczne naleganie na kogoś, gdy ją masz.
4. Wyrażanie swojej opinii kiedy nie jesteś o nią poproszony, a grzeczność tego nie wymaga.
5. Gardzenie punktem widzenia innych.
6. Nie bycie świadomym, że wszystkie dary i cechy, które posiadasz, są ci tylko udostępnione.
7. Nie przyznanie, że jesteś niewart honoru i docenienia, nawet ziemi po której stąpasz albo rzeczy które posiadasz.
8. Podawanie siebie jako przykład do naśladowania.
9. Mówienie o sobie źle, tylko po to żeby ktoś mógł zaprzeczyć i powiedzieć ci coś dobrego.
10. Robienie wymówek kiedy dostajesz reprymendę.
11. Ukrywanie upokarzających wad przed swoim szefem, żeby nie stracił on dobrej opinii o tobie.
12. Słuchanie pochwał z satysfakcją, lub bycie zadowolonym, że ktoś mówił o tobie dobrze.
13. Bycie zranionym, że inni są bardziej doceniani.
14. Odmawianie wykonywania mało istotnych prac.
15. Odczuwanie wstydu z powodu nieposiadania pewnych rzeczy.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz paź 03, 2019 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Skad wziales te punkty pomie?
Niektore z nich to czyste bzdury z dwurury, jak punkt 2:
Dlaczego masz byc zadowolony gdy sprawy nie ukladaja sie po twojej mysli?
Albo punkt 4 - piszac na forum wyrazasdz swoja opinie o ktora nikt cie nie prosil.
To samo z punktem 7 i 8, dlaczego masz nie podawac siebie jako przykladu do nasladowania gdy jestes np bardzo dobry w swoim zawodzie?
Zupelny strzal w plot to punkt 12 - dlaczego masz nie czuc zadowolenia jezeli ktos chwali cie i wiesz ze zasluzyles na ta pochwale?
Krygowanie sie i nie przyjmowanie tej pochwaly dopiero robi ta sytuacje nienaturalna i niezreczna dla obu stron.

W swietle tego co napisales o nieprzywiazywaniu wagi do rzeczy materialnych podparta nizej cytatami z Pisma Swietego jak oceniasz postawe Kosciola Katolickiego na przestrzeni wiekow jako instytucji gromadzacej przede wszystkim dobra doczesne i uzadzajaca swoje swiatynie z najwiekszym mozliwym przepychem?


Cz paź 03, 2019 21:54
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):

15 znaków braku pokory:

1. Uważanie, że to co robisz lub mówisz jest zawsze najlepsze.
2. Odczuwanie zadowolenia tylko wtedy, gdy sprawy układają się po twojej myśli.
3. Kłócenie się, gdy nie masz racji, albo uparte i niegrzeczne naleganie na kogoś, gdy ją masz.
4. Wyrażanie swojej opinii kiedy nie jesteś o nią poproszony, a grzeczność tego nie wymaga.
5. Gardzenie punktem widzenia innych.
6. Nie bycie świadomym, że wszystkie dary i cechy, które posiadasz, są ci tylko udostępnione.
7. Nie przyznanie, że jesteś niewart honoru i docenienia, nawet ziemi po której stąpasz albo rzeczy które posiadasz.
8. Podawanie siebie jako przykład do naśladowania.
9. Mówienie o sobie źle, tylko po to żeby ktoś mógł zaprzeczyć i powiedzieć ci coś dobrego.
10. Robienie wymówek kiedy dostajesz reprymendę.
11. Ukrywanie upokarzających wad przed swoim szefem, żeby nie stracił on dobrej opinii o tobie.
12. Słuchanie pochwał z satysfakcją, lub bycie zadowolonym, że ktoś mówił o tobie dobrze.
13. Bycie zranionym, że inni są bardziej doceniani.
14. Odmawianie wykonywania mało istotnych prac.
15. Odczuwanie wstydu z powodu nieposiadania pewnych rzeczy.


Sam te znaki stworzyłeś czy zerżnąłeś z neta i przypisujesz sobie ich autorstwo?
Jeśli sam, to odpowiedz co rozumiesz pod 11 znakiem. Czy szef ma zastąpić spowiednika, masz mu wyznać, że masturbujesz się myśląc o jego żonie, czy córce?
Jeżeli zerżnąłeś, uczyń znak pokory, przeproś i więcej tego nie czyń.


Cz paź 03, 2019 22:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
jakby Pan Jezus chciał zabrać nas najbliższej nocy, abstrachując od relacji rozinnych


A co do tego ma moja rodzina?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 04, 2019 0:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
nolda napisał(a):
pom napisał(a):

15 znaków braku pokory:

1. Uważanie, że to co robisz lub mówisz jest zawsze najlepsze.
2. Odczuwanie zadowolenia tylko wtedy, gdy sprawy układają się po twojej myśli.
3. Kłócenie się, gdy nie masz racji, albo uparte i niegrzeczne naleganie na kogoś, gdy ją masz.
4. Wyrażanie swojej opinii kiedy nie jesteś o nią poproszony, a grzeczność tego nie wymaga.
5. Gardzenie punktem widzenia innych.
6. Nie bycie świadomym, że wszystkie dary i cechy, które posiadasz, są ci tylko udostępnione.
7. Nie przyznanie, że jesteś niewart honoru i docenienia, nawet ziemi po której stąpasz albo rzeczy które posiadasz.
8. Podawanie siebie jako przykład do naśladowania.
9. Mówienie o sobie źle, tylko po to żeby ktoś mógł zaprzeczyć i powiedzieć ci coś dobrego.
10. Robienie wymówek kiedy dostajesz reprymendę.
11. Ukrywanie upokarzających wad przed swoim szefem, żeby nie stracił on dobrej opinii o tobie.
12. Słuchanie pochwał z satysfakcją, lub bycie zadowolonym, że ktoś mówił o tobie dobrze.
13. Bycie zranionym, że inni są bardziej doceniani.
14. Odmawianie wykonywania mało istotnych prac.
15. Odczuwanie wstydu z powodu nieposiadania pewnych rzeczy.


Sam te znaki stworzyłeś czy zerżnąłeś z neta i przypisujesz sobie ich autorstwo?
Jeśli sam, to odpowiedz co rozumiesz pod 11 znakiem. Czy szef ma zastąpić spowiednika, masz mu wyznać, że masturbujesz się myśląc o jego żonie, czy córce?
Jeżeli zerżnąłeś, uczyń znak pokory, przeproś i więcej tego nie czyń.


https://deon.pl/wiara/duchowosc/15-zach ... bic,453674

Te są z tej strony i podobają mi się, część wypowiedzi jest moja - ale i to trudno powiedzieć bo każda wypowiedź to jest w zasadzie na bazie wiedzy nabytej, nawet język Polski, którym się posługujemy jest nabyty w dzieciństwie. Ad 11 wydaje mi się, że bardziej dotyczy wad z wykonywaną pracą po to, by była bardziej doskonała. To w zasadzie nas także wtedy w jakiś sposób usprawiedliwia. :) Nadto moja wypowiedź dotycząca pokory jest celem. Sam mam problemy z pychą. Generalnie uważam, że Bóg jak widzi dobre chęci to już jest bardzo dużo, mimo że nam nie wychodzi. Najgorzej jest, jak człowiek nie pracuje nad sobą. Każdy człowiek powinien szlifować, doskonalić się w pokorze i miłości, także papież. Wtedy dążymy do świętości.

Chętnie będę odpowiadał i na inne pytania, jak przeznaczę dany czas na to forum. :)
Poproszę o cierpliwość. Dodałbym jeszcze do mojej wypowiedzi, że do doskonalenia się w pokorze dodałbym też częste używanie trzech słów - proszę, dziękuję i przepraszam.

Liczę też, że i Wy mnie nauczycie czegoś w pokorze i czy to z wiedzy nabytej, czy zaciągniętej od innych wstawicie jakieś treści. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 4:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
A główne źródło 15 punktów chyba stąd pochodzi.

https://catholic-link.org/17-ways-to-te ... nk_artykul

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 5:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Liczę też, że i Wy mnie nauczycie czegoś w pokorze i czy to z wiedzy nabytej, czy zaciągniętej od innych wstawicie jakieś treści. :)


Nauczam cie tego, że te 15 znaków pokory, to jakieś brednie, choćby nawet ten 1 punk, który mówi mi że nie mam prawa, do swoich własnych poglądów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 04, 2019 8:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Masz prawo. Chodzi tylko o to by być otwartym na argumentację innych. Na czyjąś argumentację mieć własną kontrargumentację, a nie zmiana tematu i atak. Małymi krokami jak człowiek się doskonali w pokorze to demony, które nas kuszą odstępują od nas bo nie mają do nas dostępu. Pokusy to nie jest wytwór naszej wyobraźni.

A jak niema pokus to niema grzechów. Taka prosta jest konstrukcja świata :) . Oczywiście Pan Bóg bardziej wtedy oczyszcza Duszę i zaczynają ją uwierać grzechy powszednie. Jak i z tymi ma mało problemów to demony atakują tą osobę w realu, hartują... .

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 8:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Masz prawo. Chodzi tylko o to by być otwartym na argumentację innych. Na czyjąś argumentację mieć własną kontrargumentację, a nie zmiana tematu i atak. Małymi krokami jak człowiek się doskonali w pokorze to demony, które nas kuszą odstępują od nas bo nie mają do nas dostępu. Pokusy to nie jest wytwór naszej wyobraźni.
A jak niema pokus to niema grzechów. Taka prosta jest konstrukcja świata :) . Oczywiście Pan Bóg bardziej wtedy oczyszcza Duszę i zaczynają ją uwierać grzechy powszednie. Jak i z tymi ma mało problemów to demony atakują tą osobę w realu, hartują... .

Przemawiasz w imieniu Boga, masz Jego plenipotencję?
Piszesz:
4. Wyrażanie swojej opinii kiedy nie jesteś o nią poproszony, a grzeczność tego nie wymaga.
Czy ktoś prosił Cię o opinię na temat: kiedy Bóg oczyszcza bardziej, a kiedy mniej duszę? Czy nie pogubiłeś się w tym o czym piszesz?


Pt paź 04, 2019 9:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Ja to rozumiem tak , że tu chodzi o sytuację, gdzie dwie osoby prowadzą między sobą polemikę, a my wchodzimy z offtopem i wybijamy ich z dyskusji. Jak offtop nie wybija z dyskusji głównej to nie widzę w tym nic złego. Nawet zmiana kierunku rozmowy nie jest rzeczą negatywną, jeżeli ogół tego potrzebuje. Ja przemawiam w imieniu własnym i Boga. Ty jeżeli jesteś bierzmowany też masz do tego prawo, a nawet masz wtedy obowiązek ewangelizacji. Pełnię kapłaństwa ma biskup. A niepełne także osoba świecka poprzez kapłaństwo wiernych.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pa ... 81967.html

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Z KKK;
1303 Bierzmowanie przynosi zatem wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej:
- zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie, tak że możemy mówić "Abba, Ojcze!" (Rz 8,15);
- ściślej jednoczy nas z Chrystusem;
- pomnaża w nas dary Ducha Świętego;
- udoskonala naszą więź z Kościołem 111 .
- udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się Krzyża 112 .

Przypomnij sobie, że otrzymałeś duchowy znak, "ducha mądrości i rozumu, ducha rady i męstwa, ducha poznania i pobożności, ducha świętej bojaźni", i zachowuj to, co otrzymałeś. Naznaczył cię Bóg Ojciec, umocnił cię Chrystus Pan i "dał zadatek" Ducha 113 .

1304 Sakramentu bierzmowania, podobnie jak chrztu, którego jest dopełnieniem, udziela się tylko jeden raz. Wyciska on w duszy niezatarte duchowe znamię, "charakter" 114 , który jest znakiem, że Jezus Chrystus naznaczył chrześcijanina pieczęcią swego Ducha, przyoblekając go mocą z wysoka, aby był Jego świadkiem 115 .

1305 "Charakter" sakramentu udoskonala kapłaństwo wspólne wiernych, otrzymane w chrzcie, a "bierzmowany otrzymuje moc publicznego wyznawania wiary w Chrystusa, jakby na zasadzie obowiązku (quasi ex officio)" 116 .

http://www.katechizm.opoka.org.pl/kkkII-2-1.htm

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
[…] Ja przemawiam w imieniu własnym i Boga. Ty jeżeli jesteś bierzmowany też masz do tego prawo[…]

Wybacz, mimo że jestem po chrzcie, bierzmowaniu i innych sakramentach, będę z Tobą rozmawiał w imieniu własnym. Znam wielu mających pełnię kapłaństwa, ale słowa wypływające z ich ust, w moim przekonaniu, nie mogą być słowami, które chciałby przekazać Bóg, choć tak twierdzą i mają różnego rodzaju stworzone przez siebie potwierdzenia (certyfikaty) „swojej prawdy”
Bóg również nie przemawia przez Ciebie. Czy to możliwe, by On namówił Cię do przypisywania sobie autorstwa wypocin w postaci „15 znaków braku pokory”, a potem nakazał wskazanie domniemanych autorów?
Czy przypisywanie sobie prawa do przemawiania w imieniu Boga, nie jest czasem znakiem braku pokory?


Pt paź 04, 2019 11:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Masz prawo. Chodzi tylko o to by być otwartym na argumentację innych. Na czyjąś argumentację mieć własną kontrargumentację, a nie zmiana tematu i atak.


1. Uważanie, że to co robisz lub mówisz jest zawsze najlepsze.


To w końcu mogę/mam do tego prawo? uważać że to co robie jest najlepsze, czy jednak nie moge?

pom napisał(a):
Ja to rozumiem tak , że tu chodzi o sytuację, gdzie dwie osoby prowadzą między sobą polemikę,


4. Wyrażanie swojej opinii kiedy nie jesteś o nią poproszony, a grzeczność tego nie wymaga.

Przecież nie zostałeś poproszony o wyrażenie swojej opinii, więc co się odzywasz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 04, 2019 12:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL