Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Duszy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
george45 napisał(a):
pom napisał(a):
[…] Ja przemawiam w imieniu własnym i Boga. Ty jeżeli jesteś bierzmowany też masz do tego prawo[…]

Wybacz, mimo że jestem po chrzcie, bierzmowaniu i innych sakramentach, będę z Tobą rozmawiał w imieniu własnym. Znam wielu mających pełnię kapłaństwa, ale słowa wypływające z ich ust, w moim przekonaniu, nie mogą być słowami, które chciałby przekazać Bóg, choć tak twierdzą i mają różnego rodzaju stworzone przez siebie potwierdzenia (certyfikaty) „swojej prawdy”
Bóg również nie przemawia przez Ciebie. Czy to możliwe, by On namówił Cię do przypisywania sobie autorstwa wypocin w postaci „15 znaków braku pokory”, a potem nakazał wskazanie domniemanych autorów?
Czy przypisywanie sobie prawa do przemawiania w imieniu Boga, nie jest czasem znakiem braku pokory?


Cały czas borykam się z brakiem pokory. Więc poprawiam się. Mówię w imieniu własnym. Dzięki za zwrócenie uwagi. :)


@Robek
Wydaje mi się, że odpowiedziałem Ci na ad4. A do ad1 to masz nagłówek do tych punktów. Punkty te nie są mego autorstwa, ale ja się pod nimi także podpisuję.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
@george45 @nolda
Nawet mi przez myśl nie przeszło przypisywanie sobie autorstwa do tych 15 punktów, ale jako że i ja uważam je za słuszne możemy dyskutować jak je odbieramy.

subadam napisał(a):

W swietle tego co napisales o nieprzywiazywaniu wagi do rzeczy materialnych podparta nizej cytatami z Pisma Swietego jak oceniasz postawe Kosciola Katolickiego na przestrzeni wiekow jako instytucji gromadzacej przede wszystkim dobra doczesne i uzadzajaca swoje swiatynie z najwiekszym mozliwym przepychem?


Podaję tu moją opinię.
Tu rozgraniczam. Dla Boga wszystko co najlepsze - bo jest Bogiem. A sam KK popełnił wiele grzechów, bo i my jesteśmy grzesznikami, ważne by się doskonalić. Trzeba też dostrzec pomoc Kościoła dla najuboższych, czy prześladowanych, czy nauczanie w tym zakresie. Temat jest szeroki bo i przepisy w tym względzie są w moim odczuciu na niższych szczeblach bagatelizowane.
Moim zdaniem jak masz Świątynie to tabernakulum i prezbiterium, gdzie przebywa Bóg powinny być jak najlepsze. A sama Świątynia to jest dla ludzi po to by na głowę nie kapało, by nie było zimno, by było na czym usiąść, czy uklęknąć. Koło każdej Świątyni powinna być też toaleta - to też wynika z miłości bliźniego.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
@Robek
Wydaje mi się, że odpowiedziałem Ci na ad4. A do ad1 to masz nagłówek do tych punktów. Punkty te nie są mego autorstwa, ale ja się pod nimi także podpisuję.


Odnośnie ad4. to spytam sie kolejny raz, kto cie poprosił o wyrażanie opinii, na tym forum?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 04, 2019 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Wyrażałem tu swoją opinię, ale widzę że rzeczywiście nie do Ciebie. Więc powtórzę.
Ja to rozumiem tak, że tu chodzi o sytuację, gdzie dwie osoby prowadzą między sobą polemikę, a my wchodzimy z offtopem i wybijamy ich z dyskusji. Jak offtop nie wybija z dyskusji głównej to nie widzę w tym nic złego. Nawet zmiana kierunku rozmowy nie jest rzeczą negatywną, jeżeli ogół tego potrzebuje.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt paź 04, 2019 14:37
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
@Believing
Czy masz coś do kontemplacji PŚ?
Do mistyki katolickiej Bóg musi dać dodatkowe łaski, ale PŚ wszystkich obowiązuje.

Co do pytania to jest kluczowe dla osób które dużo się Modlą i modlitwa jest dla nich jak powietrze. Przecież nie każę nikomu odpowiadać, jak nie zna odpowiedzi. Wielu osób np codziennie kontempluje Różaniec Święty lub modli się psalmami.


Czy w związku z tym, widzisz owoce dla swojego życia?

Nie bardzo rozumiem ton i retorykę twojej wypowiedzi.
Czytałeś trzytomowe dziełko Gabrieli Bossis "On i ja"? Mógłbyś zrozumieć, że Bóg daje swoje łaski komu chce i kiedy chce.


http://mateusz.pl/duchowosc/ko-bossis.htm


Pt paź 04, 2019 19:13

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Believing napisał(a):
Mógłbyś zrozumieć, że Bóg daje swoje łaski komu chce i kiedy chce.

Znaczy się, jak mam szczęście to Bóg daje mi łaski bo tego chce, a jak nie mam szczęścia to Bóg mi nie daje łaski ponieważ tego nie chce.


Pt paź 04, 2019 20:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
pom napisał(a):
Wyrażałem tu swoją opinię, ale widzę że rzeczywiście nie do Ciebie. Więc powtórzę.
Ja to rozumiem tak, że tu chodzi o sytuację, gdzie dwie osoby prowadzą między sobą polemikę, a my wchodzimy z offtopem i wybijamy ich z dyskusji. Jak offtop nie wybija z dyskusji głównej to nie widzę w tym nic złego. Nawet zmiana kierunku rozmowy nie jest rzeczą negatywną, jeżeli ogół tego potrzebuje.


A co mnie obchodzi co sobie ubzdurałeś, to ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem? przecież w ad4. wyraźnie pisze, że możesz wyrazić opinie dopiero jak ktoś cie o to poprosi, więc kolejny raz się pytam, kto cie poprosił o wypowiadanie się na tym forum?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 04, 2019 21:17
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
katon napisał(a):
Znaczy się, jak mam szczęście to Bóg daje mi łaski bo tego chce, a jak nie mam szczęścia to Bóg mi nie daje łaski ponieważ tego nie chce.

Skąd takie wnioski?


So paź 05, 2019 7:31

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
Napisałeś przecież że Bóg daje łaski komu chce i kiedy chce. Ludzie religijni często tak mają że jak coś ich dobrego w życiu spotkało to od Boga a jak złego to taka jest Jego wola. Jak modlą się o coś i coś się uda to Bóg zadziałał a jak się nie uda to Bóg tak chciał.


So paź 05, 2019 11:08
Zobacz profil
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
katon napisał(a):
Napisałeś przecież że Bóg daje łaski komu chce i kiedy chce.

Dokładnie.
Spójrz na przestrzeni wieków na życiorysy świętych (św. Franciszek z Asyżu, św Ignacy Loyola - to moje typy). Spójrz na historię Rut, czy dość kontrowersyjną historię Dawida i Batszeby. I niech dobry Bóg pozwoli zrozumieć ci, czym kieruje się w swojej hojności.

katon napisał(a):
Ludzie religijni często tak mają że jak coś ich dobrego w życiu spotkało to od Boga a jak złego to taka jest Jego wola.


Wiesz na świecie jest wiele religii i wielu z nią związanych bogów - idąc twoim tokiem myślenia. Zatem który z nich jest prawdziwym bogiem?
A jak mają ludzie wierzący? Co wspólnego ma wiara z religijnością?

Przypominam regulamin wewnętrzny działu: "Żyć wiarą to dział, w którym jest miejsce na dzielenie się swoją wiarą katolicką, jej przeżywaniem na co dzień i związanymi z tym radościami, a także trudnościami.
Dlatego, wszelkie uwagi krytyczne, jak również polemika osób niewierzących są nie na miejscu i będą konsekwentnie usuwane." Proszę o trzymanie się formuły działu. MH


N paź 06, 2019 8:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jakiej odpowiedzi udzielić na pytania o myślenie Dusz
katon napisał(a):
Napisałeś przecież że Bóg daje łaski komu chce i kiedy chce. Ludzie religijni często tak mają że jak coś ich dobrego w życiu spotkało to od Boga a jak złego to taka jest Jego wola. Jak modlą się o coś i coś się uda to Bóg zadziałał a jak się nie uda to Bóg tak chciał.



Bóg zawsze daje człowiekowi to co dla niego jest najlepsze. Nie zawsze natomiast to co my odczuwamy, że jest dla nas najlepsze jest wolą Boga. Ale ważne są prośby.

(Mt 7,7-12)
7 Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? 10 Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? 11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr lis 06, 2019 14:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL