Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Czy można było stworzyć gorszy świat? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Swołocz napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Po tym jak zjedli ten zakazany owoc to Bóg wypowiedział te słowa do nich w których kara miał być ból i Trud. Nawet zwierzęta między sobą żyły w zgodzie i pokoju, bo wszyscy jedli rośliny. A Bóg tworząc to wszystko za każdym razem patrzył na to co stworzył i "widział, że to było dobre"

Powiedz, jakim cudem jakiś tekst z dawnych czasów traktujesz z taką atencją? Nawet nieważne, że z dawnych czasów - po prostu skąd u Ciebie przekonanie, że ten tekst należy traktować z taką powagą i mu wierzyć? Przecież każdy mógł sobie napisać to, co sobie wymyślił.


Dlatego, iż wierzę że jest to Słowo Boże, a każdy który przystępuje do Boga powinien wierzyć, że on istnieje i nagradza tych którzy go szukają.

2Tm 3:16: "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"

Jeśli całe to nie tylko Nowy Testament ale i księgi Starego Testamentu. Według ludzkiej mądrości człowiek nie mógłby tego wszystkiego tak poukładać i zgrać, bo rzeczy zapisane w ST stanowią praobraz rzeczy przyszłych, z których duża część ma odzwierciedlenie w NT. Wszystko ma. Wewnętrznie spójną logikę.

Hbr 4:12: "Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;"

Od kilku lat regularnie czytam Biblie i za każdym razem odkrywam tam coś nowego, Bóg przemawia do serca przez dane wersety, uczy i napomina. Nie jest to dla mnie jakaś książka historyczna czy zbiór utworów, tylko żywe Słowo Boże.

Hbr 11:6: "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

Wierzę, że została ona napisana pod natchnieniem Ducha Świętego przez ludzi, którzy pełnili Jego wolę.


Śr paź 09, 2019 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Kapral135 napisał(a):
Czyli zachowanie dwojga ludzi tysiące lat temu miało i ma wpływ na życie miliardów ludzi ? To jakiś absurd.


Rz 5:12: "Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli;"

Rz 5:14-19: "Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść. Lecz nie tak jak z upadkiem ma się sprawa z łaską; albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka umarło wielu, to daleko obfitsza okazała się dla wielu łaska Boża i dar przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa. I nie tak ma się sprawa z darem, jak ze skutkiem grzechu jednego człowieka; albowiem wyrok za jeden upadek przyniósł potępienie, ale dar łaski przynosi usprawiedliwienie z wielu upadków. Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa. A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi. Bo jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak też przez posłuszeństwo jednego wielu dostąpi usprawiedliwienia."


Śr paź 09, 2019 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
IśćzaJezusem, tu wymieniamy swoje poglądy, spostrzeżenia, dyskutujemy. Ty robisz za kserokopiarkę. Dobrze, że nie drukujesz, chronisz w ten sposób środowisko, ale kopiowanie i wklejanie może także byś sobie podarował. Opisz to swymi słowami, jak Ty to pojmujesz, rozumiesz tłumaczysz.
Ksekokopistom którzy nie komentują kopii, mówimy zdecydowane NIE. :-D


Śr paź 09, 2019 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
george45 napisał(a):
IśćzaJezusem, tu wymieniamy swoje poglądy, spostrzeżenia, dyskutujemy. Ty robisz za kserokopiarkę. Dobrze, że nie drukujesz, chronisz w ten sposób środowisko, ale kopiowanie i wklejanie może także byś sobie podarował. Opisz to swymi słowami, jak Ty to pojmujesz, rozumiesz tłumaczysz.
Ksekokopistom którzy nie komentują kopii, mówimy zdecydowane NIE. :-D


Większość postów, oprócz załączonych fragmentów zawiera moje komentarze (oprócz tego ostatniego wyżej). Swoje wypowiedzi popieram werset ami ze Słowa Bożego, z którym wydaje mi się, że każdy chrześcijanin powinien się liczyć... Niestety obecnie mało kto traci swój cenny czas na takie rzeczy jak czytanie Biblii. Jak pisałam w innym poście, dla mnie Biblia jest największym autorytetem w sprawie wiary, więc wypowiadając się na jakiś temat załączam cytaty w niej zawarte. Czy to jest źle? Wiem, że może ciężko z nimi dyskutować, bo Słowo Boże broni się samo za siebie, ale... Jeśli tak jest napisane to ja mogę uważać sobie co tylko chce, ale prawdy nie zmienię.


Śr paź 09, 2019 11:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Swołocz napisał(a):
Powiedz, jakim cudem jakiś tekst z dawnych czasów traktujesz z taką atencją? Nawet nieważne, że z dawnych czasów - po prostu skąd u Ciebie przekonanie, że ten tekst należy traktować z taką powagą i mu wierzyć? Przecież każdy mógł sobie napisać to, co sobie wymyślił.

IśćzaJezusem napisał(a):
Dlatego, iż wierzę że jest to Słowo Boże, a każdy który przystępuje do Boga powinien wierzyć, że on istnieje i nagradza tych którzy go szukają.

Czy wiara, że jest to słowo Boże, to nie jest za mało? Dlaczego wierzysz w ten sposób? Czy może wierzysz, bo chcesz wierzyć?
Cytuj:
2Tm 3:16: "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"

Ten cytat nie jest dla mnie argumentem, bo wciąż rozmawiamy właśnie o tym, czy takie cytaty w ogóle mają prawomocność. Cytat z księgi, którą się kwestionuje, nie może być argumentem.
Cytuj:
Według ludzkiej mądrości człowiek nie mógłby tego wszystkiego tak poukładać i zgrać, bo rzeczy zapisane w ST stanowią praobraz rzeczy przyszłych, z których duża część ma odzwierciedlenie w NT.

Które teksty ST mają odzwierciedlenie w NT? Nie bierzesz pod uwagę, że może zdawać się, że mają odzwierciedlenie, gdyż obie księgi pisali ludzie znajdujący się pod wpływem tych samych idei? Poza tym ludzie piszący NT nierzadko znali ST, więc nic dziwnego, że jakieś tam rzeczy mają w NT swoje odzwierciedlenie.
Cytuj:
Wszystko ma. Wewnętrznie spójną logikę.

Umysł czytającego nadaje logikę temu, co czyta. Umysł jest tak sprytny i logiczny, że wszędzie może wyłapać logikę.
Cytuj:
Hbr 4:12: "Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;"

To też nie jest argument, już mówiłem dlaczego. Poza tym nie chciałbym, żeby jakiś miecz oddzielał mi stawy i szpik.
Cytuj:
Od kilku lat regularnie czytam Biblie i za każdym razem odkrywam tam coś nowego, Bóg przemawia do serca przez dane wersety, uczy i napomina. Nie jest to dla mnie jakaś książka historyczna czy zbiór utworów, tylko żywe Słowo Boże.

No dla Ciebie to nie jest jakaś książka historyczna, ale to że dla Ciebie coś ma znaczenie, to jeszcze słaby argument.
Cytuj:
Hbr 11:6: "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

Znów argument z dzieła, którego wartość dopiero trzeba udowodnić.
Cytuj:
Wierzę, że została ona napisana pod natchnieniem Ducha Świętego przez ludzi, którzy pełnili Jego wolę.

Ale dlaczego wierzysz? Bo księga ta ma autorytet w naszym społeczeństwie? Pewnie dlatego. Ale czy słusznie ma autorytet? Skąd ten autorytet?


Śr paź 09, 2019 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Jeśli chodzi o wydarzenia, to samo narodzenie i śmierć Jezusa było poprzedzone wieloma proroctwami zawartymi w ST. Nie przytoczę Ci cytatów, bo i tak ich nie uznajesz...
Inne argumenty, niż to ze wierzę...Przede wszystkim to co jest napisane w Biblii to działa i wielokrotnie o tym się przekonałam. Słowo zapisane tam ma moc i Bóg przyznaje się do tego Słowa, bo jest to Jego Słowo.
Nie wiem w co Ty wierzysz, ale jeśli stwoerdzisz że jesteś chrześcijaninem to jest to jedyna księga, która pokazuje życie i to co nauczał Jezus Chrystus, który przecież jest najważniejsza postacią w Chrześcijaństwie


Śr paź 09, 2019 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
IśćzaJezusem napisał(a):
Jeśli chodzi o wydarzenia, to samo narodzenie i śmierć Jezusa było poprzedzone wieloma proroctwami zawartymi w ST. Nie przytoczę Ci cytatów, bo i tak ich nie uznajesz...


A skąd wiesz że Jezus istniał? żyłaś w starożytności i widziałaś go na własne oczy? a może znasz jakiś ludzi z tamtych czasów, którzy również go wtedy widzieli?

IśćzaJezusem napisał(a):
Słowo zapisane tam ma moc i Bóg przyznaje się do tego Słowa, bo jest to Jego Słowo.


Ludzie którzy pisali Biblie też się trochę do tego dołożyli, część Biblii jest autorstwa człowieka, gdzieś na forum już o tym było mówione, ale gdzie konkretnie, to nie wiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 09, 2019 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Robek napisał(a):
A skąd wiesz że Jezus istniał? żyłaś w starożytności i widziałaś go na własne oczy? a może znasz jakiś ludzi z tamtych czasów, którzy również go wtedy widzieli?

Jest specjalna dziedzina nauki, która bada początki chrześcijaństwa i osobę historycznego Jezusa. Badaczy tych jest wielu na całym świecie, zwłaszcza wielu w Stanach Zjednoczonych. Uczeni ci - na podstawie swoich badań - są niemal w 100% pewni, że taka osoba jak Jezus z Nazaretu naprawdę istniała.


Cz paź 10, 2019 6:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Robek napisał(a):

A skąd wiesz że Jezus istniał? żyłaś w starożytności i widziałaś go na własne oczy? a może znasz jakiś ludzi z tamtych czasów, którzy również go wtedy widzieli?


Tak jak poprzednik napisał, jeśli nie wystarcza Ci wiary, żeby uwierzyć, że istniał są jeszcze fakty historyczne to potwierdzające. W starożytności nie żyłam, ale w dzisiejszym czasie widzę realne dowody Jego działania zarówno w swoim życiu jak i życiu ludzi w moim otoczeniu. Uprzedzając pytania jakie? Odpowiem, że zarówno w małych drobnych rzeczach, które ktoś by być może po prostu za zbieg okoliczności czy coś w tym stylu, a ja widzę w tym odpowiedzi na swoje modlitwy, aż po takie rzeczy, których nie da się zaprzeczyć. Znajomy od 6 lat brał narkotyki i był już totalnie od nich uzależniony, a po jednej modlitwie w zgromadzeniu dzieci Bożych został uwolniony i nie tylko to, jego priorytety i dążenia w życiu też zmieniły się o 180 stopni. Drugi kolega był tak chory, że lekarze w stolicy nie dawali gwarancji na powodzenie operacji i to, że ją przeżyje, a jak nie brał leków z rana to w południe był już w szpitalu, a jednego dnia Bóg zmienił jego serce i dał mu uzdrowienie. Ten chłopak sam do końca nawet o tym nie wiedział i rano wyciągając rękę po leki, usłyszał głos ,,nie bierz tego". I od tego dnia jest 100% zdrowym człowiekiem


Cz paź 10, 2019 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
IśćzaJezusem napisał(a):
Znajomy od 6 lat brał narkotyki i był już totalnie od nich uzależniony, a po jednej modlitwie w zgromadzeniu dzieci Bożych został uwolniony i nie tylko to, jego priorytety i dążenia w życiu też zmieniły się o 180 stopni. Drugi kolega był tak chory, że lekarze w stolicy nie dawali gwarancji na powodzenie operacji i to, że ją przeżyje, a jak nie brał leków z rana to w południe był już w szpitalu, a jednego dnia Bóg zmienił jego serce i dał mu uzdrowienie. Ten chłopak sam do końca nawet o tym nie wiedział i rano wyciągając rękę po leki, usłyszał głos ,,nie bierz tego". I od tego dnia jest 100% zdrowym człowiekiem


Wielu ludzi potrafi(bez modlitwy)wyzdrowieć, zrezygnować z narkotyków, no i co z tego? oni sami z siebie mogli ozdrowieć, a u twoich znajomych, był konieczny Bóg?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz paź 10, 2019 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Robek napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Znajomy od 6 lat brał narkotyki i był już totalnie od nich uzależniony, a po jednej modlitwie w zgromadzeniu dzieci Bożych został uwolniony i nie tylko to, jego priorytety i dążenia w życiu też zmieniły się o 180 stopni. Drugi kolega był tak chory, że lekarze w stolicy nie dawali gwarancji na powodzenie operacji i to, że ją przeżyje, a jak nie brał leków z rana to w południe był już w szpitalu, a jednego dnia Bóg zmienił jego serce i dał mu uzdrowienie. Ten chłopak sam do końca nawet o tym nie wiedział i rano wyciągając rękę po leki, usłyszał głos ,,nie bierz tego". I od tego dnia jest 100% zdrowym człowiekiem


Wielu ludzi potrafi(bez modlitwy)wyzdrowieć, zrezygnować z narkotyków, no i co z tego? oni sami z siebie mogli ozdrowieć, a u twoich znajomych, był konieczny Bóg?


Nie każdy jest taki wszechmogący ;p te osoby zwróciły się w modlitwie do Boga i akurat po tym te wydarzenia mały miejsce, przypadek? Czemu nie mogli ozdrowieć parę dni wcześniej, a ten od narkotyków nie planował wcale rezygnować z nałogu, tylko spotkał w swoim życiu Boga, który całkowicie odmienił jego życie.


Cz paź 10, 2019 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
IśćzaJezusem napisał(a):

Nie każdy jest taki wszechmogący ;p te osoby zwróciły się w modlitwie do Boga i akurat po tym te wydarzenia mały miejsce, przypadek? Czemu nie mogli ozdrowieć parę dni wcześniej, a ten od narkotyków nie planował wcale rezygnować z nałogu, tylko spotkał w swoim życiu Boga, który całkowicie odmienił jego życie.

A te osoby które zwróciły się do świętych umarłych i zostały uzdrowione to się już nie liczy?
Pytam bo przecież Ty to napisałaś:

''Bóg zabraniał zwracać się w modlitwach do umarłych....''

Więc dlaczego te osoby zostały uzdrowione skoro Bóg zabronił zwracać się w modlitwach do wiernych?


Cz paź 10, 2019 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
IśćzaJezusem napisał(a):
Nie każdy jest taki wszechmogący ;p te osoby zwróciły się w modlitwie do Boga i akurat po tym te wydarzenia mały miejsce, przypadek? Czemu nie mogli ozdrowieć parę dni wcześniej, a ten od narkotyków nie planował wcale rezygnować z nałogu, tylko spotkał w swoim życiu Boga, który całkowicie odmienił jego życie.


Zwykły przypadek.
Z tego co mówisz można by wysnuć wniosek, że jak ktoś się nie pomodli to zamiast wyzdrowieć to umrze. I powiem ci że szukamy wyjaśnienia powodu dla którego ktoś wyzdrowiał, i dla jednego to są leki, dla innego to będzie modlitwa, jeszcze inny będzie zdania że kosmici go uleczyli, każdy musi coś sobie z tego wybrać, natomiast z własnego doświadczenia wiem, że jak się rozchorowałem, to i później wyzdrowiałem, no i żaden Bóg nie był do tego potrzebny.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 11, 2019 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Robek napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Nie każdy jest taki wszechmogący ;p te osoby zwróciły się w modlitwie do Boga i akurat po tym te wydarzenia mały miejsce, przypadek? Czemu nie mogli ozdrowieć parę dni wcześniej, a ten od narkotyków nie planował wcale rezygnować z nałogu, tylko spotkał w swoim życiu Boga, który całkowicie odmienił jego życie.


Zwykły przypadek.
Z tego co mówisz można by wysnuć wniosek, że jak ktoś się nie pomodli to zamiast wyzdrowieć to umrze. I powiem ci że szukamy wyjaśnienia powodu dla którego ktoś wyzdrowiał, i dla jednego to są leki, dla innego to będzie modlitwa, jeszcze inny będzie zdania że kosmici go uleczyli, każdy musi coś sobie z tego wybrać, natomiast z własnego doświadczenia wiem, że jak się rozchorowałem, to i później wyzdrowiałem, no i żaden Bóg nie był do tego potrzebny.


Zachorowałeś na co? na przeziębienie czy na katar? Mówimy tu raczej o chorobach nieuleczalnych, gdzie lekarze rozkładają ręce i po ludzku nie da się już wyzdrowieć....Osoba o której wspominałam ma na to papiery- wyniki badań, opinie renomowanych lekarzy.. Katon nie wiem co z tymi ludźmi ani do kogo się modlili, ale wiem jedno... Apostoł Paweł mówi,że jeśli ja albo anioł z Nieba zwiastował by wam inną ewangelię, niż tą którą przyjęliście nie wierzcie mu...


Pt paź 11, 2019 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy można było stworzyć gorszy świat?
Kapral135 napisał(a):
Czyli zachowanie dwojga ludzi tysiące lat temu miało i ma wpływ na życie miliardów ludzi ? To jakiś absurd.


Zachowanie Cheopsa mają nadal wpływ na nas, skoro została po nim piramida z zachowanymi hieroglifami i innymi "pamiątkami", które dostarczają wiedzy o przeszłości. Nasze zachowanie też ma wpływ na przyszłe pokolenia. To nie jest znowu takie absurdalne.

_________________
MODERATOR


Pt paź 11, 2019 17:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL