Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Jak ktoś jest tu kreacjonistą to ma problem. Projekt-człowiek wielce niedoskonały i wiele istnień unicestwionych tylko dlatego że projektantowi coś nie wyszło a przecież można było o wiele lepiej.


Wt paź 08, 2019 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
IśćzaJezusem napisał(a):
Dokładnie, garstka trafi do Nieba...

Apostołowie uwierzyli ponieważ musieli ujrzeć na własne oczy zmartwychwstałego Jezusa. Wniosek jest taki że jakby Go nie zobaczyli to musieliby pójść do piekła. A inni którzy nie uwierzyli bo nie widzieli to do piekła muszą trafić nieprawdaż?
Ależ to bezduszny i niesprawiedliwy świat.
To tak z przebiegu tej rozmowy wynika.


Cz paź 10, 2019 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Dokładnie, garstka trafi do Nieba...

Apostołowie uwierzyli ponieważ musieli ujrzeć na własne oczy zmartwychwstałego Jezusa. Wniosek jest taki że jakby Go nie zobaczyli to musieliby pójść do piekła. A inni którzy nie uwierzyli bo nie widzieli to do piekła muszą trafić nieprawdaż?
Ależ to bezduszny i niesprawiedliwy świat.
To tak z przebiegu tej rozmowy wynika.


Jezus co innego powiedział:
J 20:28-29: "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."


Cz paź 10, 2019 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Nikt na ziemi nie wie gdzie trafiają ludzie po śmierci, decyduje o tym Trójca Święta na sądzie szczegółowym. Równie dobrze może do nieba od razu trafić eskimos, który nigdy z wiarą nie miał do czynienia a praktykujący wierzący katolik może trafić do piekła albo najpierw przed niebem do czyścca.


Cz paź 10, 2019 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
IśćzaJezusem napisał(a):
katon napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Dokładnie, garstka trafi do Nieba...

Apostołowie uwierzyli ponieważ musieli ujrzeć na własne oczy zmartwychwstałego Jezusa. Wniosek jest taki że jakby Go nie zobaczyli to musieliby pójść do piekła. A inni którzy nie uwierzyli bo nie widzieli to do piekła muszą trafić nieprawdaż?
Ależ to bezduszny i niesprawiedliwy świat.
To tak z przebiegu tej rozmowy wynika.


Jezus co innego powiedział:
J 20:28-29: "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."

Powiedział tak ponieważ apostołowie dopiero uwierzyli jak Go ujrzeli, a jednemu z nich nawet i to było za mało więc Jezus
rzekł mu aby rękę włożył do jego boku.
Tak więc skoro tak trudno uwierzyć to dlaczego ci którzy nie uwierzyli bo Jezusa nie ujrzeli mieliby być skazani na wieczne piekło? Czy to byłoby sprawiedliwe?
Apostołowie mieli dużo szczęścia bo jakby nie zostali wybrani to poszliby do piekła.


Cz paź 10, 2019 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Uwierzyć z Jezusa jest bardzo łatwo, natomiast bardzo trudno postępować tak jak On naucza.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz paź 10, 2019 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Moim zdaniem mało kto tak naprawdę wierzy albo wiara ich słaba jest.To że ludzie chodzą do Kościoła i deklarują się że są chrześcijanami to już inne czynniki o tym decydują. Jakby ludzie też tak na serio wierzyli toby o wiele łatwiej byłoby im postępować według tego co naucza Jezus.
Ludzka natura nie jest aż tak skłonna do wiary i o tym zdaje się mówi ten fragment Ewangelii.

Poza tym różni ludzie mają różne predyspozycje do wiary i wiąże to się zapewne z budową mózgu. Także jakoś tak jest że kobiety łatwiej podlegają wierze. Dlaczego więc biorąc to pod uwagę ktoś miałby pójść do piekła tylko dlatego że się takim urodził?
Są też względy środowiskowe i jak ktoś się urodził w patologicznej rodzinie to to małe jego szanse aby był dobrym człowiekiem więc pewnie pójdzie on do piekła tylko dlatego że jego ojciec go prał a matka nie okazywała mu miłości.


Cz paź 10, 2019 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Co za trudność uwierzyć że Jezus zmartwychwstał? Zwłaszcza że są dowody jak świadkowie jak i materialne jak całun. Trudno natomaist np. zrezygnować z seksu czy innynch grzechów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz paź 10, 2019 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Jednak apostołowie mieli z tym problem choć wiele cudów widzieli z udziałem Jezusa.
Skoro tak łatwo byłoby uwierzyć to dlaczego większość boi się śmierci? Przecież to tylko przejście na drugą stronę gdzie jest raj i same wspaniałości. No może nie takie jak te dziewice zapisane w Koranie ale jednak.


Cz paź 10, 2019 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
Kapral135 napisał(a):
Nikt na ziemi nie wie gdzie trafiają ludzie po śmierci, decyduje o tym Trójca Święta na sądzie szczegółowym. Równie dobrze może do nieba od razu trafić eskimos, który nigdy z wiarą nie miał do czynienia a praktykujący wierzący katolik może trafić do piekła albo najpierw przed niebem do czyścca.


A co powiesz na to?
J 5:24: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota."


Cz paź 10, 2019 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Dokładnie, garstka trafi do Nieba...

Apostołowie uwierzyli ponieważ musieli ujrzeć na własne oczy zmartwychwstałego Jezusa. Wniosek jest taki że jakby Go nie zobaczyli to musieliby pójść do piekła. A inni którzy nie uwierzyli bo nie widzieli to do piekła muszą trafić nieprawdaż?
Ależ to bezduszny i niesprawiedliwy świat.
To tak z przebiegu tej rozmowy wynika.



Powiedział tak ponieważ apostołowie dopiero uwierzyli jak Go ujrzeli, a jednemu z nich nawet i to było za mało więc Jezus
rzekł mu aby rękę włożył do jego boku.
Tak więc skoro tak trudno uwierzyć to dlaczego ci którzy nie uwierzyli bo Jezusa nie ujrzeli mieliby być skazani na wieczne piekło? Czy to byłoby sprawiedliwe?
Apostołowie mieli dużo szczęścia bo jakby nie zostali wybrani to poszliby do piekła.[/quote]


Po Apostołach wiele tysięcy osób zostało zbawionych... Od nich tylko wszystko się zaczęło. Mk 16:14-17,19-20: "Na koniec ukazał się jedenastu uczniom, gdy siedzieli u stołu, i ganił ich niewiarę i zatwardziałość serca, że nie uwierzyli tym, którzy go widzieli zmartwychwskrzeszonego. I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą. nowymi językami mówić będą, … A gdy Pan Jezus to do nich powiedział, został wzięty w górę do nieba i usiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał ich słowo znakami, które mu towarzyszyły."

Niesprawiedliwe? Proponuję bardziej zapoznać się z zasadami Bożej sprawiedliwości.... Boże zbawienie dostępne są jest dla każdego człowieka, a to już od nas zależy czy skorzystamy czy nie...


Cz paź 10, 2019 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
IśćzaJezusem napisał(a):

Niesprawiedliwe? Proponuję bardziej zapoznać się z zasadami Bożej sprawiedliwości.... Boże zbawienie dostępne są jest dla każdego człowieka, a to już od nas zależy czy skorzystamy czy nie...


Jeden z grzeszników się nawrócił w wieku 50 lat i poszedł do nieba, inny zaś grzesznik nie zdążył się nawrócić bo go pociąg przejechał i trafił do piekła. A miał dopiero 22 lata. Nie zdążył i został za to ukarany wiecznym ogniem piekielnym. No cóż miał pecha bo jakby trochę więcej pożył to miałby szanse na niebo. :)
No cóż taki los.
Czy to jest sprawiedliwe?

Przecież każdy z nas mógłby być tym grzesznikiem który miał pecha i trafił do piekła. Sama chyba gdzieś piszesz że się nawróciłaś, a gdybyś przed tym nawróceniem zginęła w jakimś wypadku?


Cz paź 10, 2019 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):

Niesprawiedliwe? Proponuję bardziej zapoznać się z zasadami Bożej sprawiedliwości.... Boże zbawienie dostępne są jest dla każdego człowieka, a to już od nas zależy czy skorzystamy czy nie...


Jeden z grzeszników się nawrócił w wieku 50 lat i poszedł do nieba, inny zaś grzesznik nie zdążył się nawrócić bo go pociąg przejechał i trafił do piekła. A miał dopiero 22 lata. Nie zdążył i został za to ukarany wiecznym ogniem piekielnym. No cóż miał pecha bo jakby trochę więcej pożył to miałby szanse na niebo. :)
No cóż taki los.
Czy to jest sprawiedliwe?

Przecież każdy z nas mógłby być tym grzesznikiem który miał pecha i trafił do piekła. Sama chyba gdzieś piszesz że się nawróciłaś, a gdybyś przed tym nawróceniem zginęła w jakimś wypadku?


Nikt nie zna dnia ani godziny swojej śmierci, więc ważne jest, aby zdążyć pojednać się z Bogiem. To nie jest loteria, Bóg nad tym wszystkim czuwa i wie kiedy co komu jest wyznaczone. Nie jeden raz Bóg przemawia do serca człowieka, ale się często na to nie zważa... Więc lepiej nie odkładać tego na później, bo nie wiadomo czy się zdąży.

Nawróciłam się i jestem Bogu wdzięczna za łaskę, którą mi okazał. No. Za to że nie zginęłam wcześniej w żadnym wypadku jak piszesz, tylko zdążyłam pojednać się z Bogiem i oddać mu swoje życie :)


Cz paź 10, 2019 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
IśćzaJezusem napisał(a):
Niesprawiedliwe? Proponuję bardziej zapoznać się z zasadami Bożej sprawiedliwości.... Boże zbawienie dostępne są jest dla każdego człowieka, a to już od nas zależy czy skorzystamy czy nie...


A to zbawienie można kupić? wymodlić? ktoś to rozdaje za darmo?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz paź 10, 2019 20:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?
katon



Cytuj:
Przecież każdy z nas mógłby być tym grzesznikiem który miał pecha i trafił do piekła.

Tylko, to nie jest kwestia pecha, tylko wolnego i świadomego wyboru. Do piekła nikt nie dostaje się przez przypadek, zrządzeniem losu, predestynacją itp.
Wg KK
KKK 1033 Nie możemy być zjednoczeni z Bogiem, jeśli nie wybieramy w sposób dobrowolny Jego miłości. Nie możemy jednak kochać Boga, jeśli grzeszymy ciężko przeciw Niemu, przeciw naszemu bliźniemu lub przeciw nam samym: "Kto... nie miłuje, trwa w śmierci. Każdy, kto nienawidzi swego brata, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego" (1 J 3, 14 c-15). Nasz Pan ostrzega nas, że zostaniemy od Niego oddzieleni, jeśli nie wyjdziemy naprzeciw ważnym potrzebom ubogich i maluczkich, którzy są Jego braćmi (Por. Mt 25, 31-46). Umrzeć w grzechu śmiertelnym, nie żałując za niego i nie przyjmując miłosiernej miłości Boga, oznacza pozostać z wolnego wyboru na zawsze oddzielonym od Niego. Ten stan ostatecznego samowykluczenia z jedności z Bogiem i świętymi określa się słowem "piekło".
Rozumiesz problemy? To temat do większej dyskusji - jesteś na nią gotowy? Każde z tych zdań wymaga analizy.


Cz paź 10, 2019 23:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL