Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ateiści są zabawni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Ateiści są zabawni
A raczej antyteiści.
Weźmy przypadek buddyjskiego króla Tajlandii: https://wiadomosci.wp.pl/krol-tajlandii-ozenil-sie-z-szefowa-ochrony-nikt-nie-odwazy-sie-juz-krytykowac-zwiazku-6376622715533441a
Wszyscy muszą się się przed nim płaszczyć, za krytykę można dostać 20 lat ciężkiego więzienia. No i nikt nie krytykuje. (nawiasem mówiąc król ten musi mieć sporo kompleksów skoro wymaga tego od poddanych).
Albo powiedzmy jesteś szeregowym członkiem mafii, to nie skrytykujesz swego szefa.
Nawet jak pracujesz w zwykłej firmie to swego szefa nie będziesz krytykował.
Tymczasem anty-teisći (jak chociażby Kołakowski) z jednej strony przedstawiają Boga jako okrutnego tyrana, który gdy jest niezadowolony wtrąca do piekła, a z drugiej niemiłosiernie wieszają na Nim psy.
To zabawne, bo w istocie anty-teiści liczą na Bożą Dobroć,chcą Mu dokopać, a jednak liczą że nadstawi drugi policzek. Bo nie skrytykowali by króla, gdyby żyli w Tajlandii, ani szefa mafii czy nawet swego szefa prosto w oczy, a tymczasem mają tyle "odwagi" by wylewać pomyje na Boga.
Dla nicgh Bóg dobry to Bóg bezsilny. Tak jak małpa kopiąca lwa, o którym myśłi że zdechł.
Gdyby w istocie wierzyli że Bóg jest takim potworem, tyranem jakim Go przedstawiają, to bali by się cokolwiek złego o Nim powiedzieć.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 11, 2019 12:27
Zobacz profil
Post Re: Ateiści są zabawni
Nie będę odpowiadał na pytanie, czy wierzę w Boga, bo myślę sobie, że Pan Bóg już to wie. śp L. Kołakowski.


Pt paź 11, 2019 14:04

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ateiści są zabawni
Chodzi mi o wcześniejszego Kołakowskiego.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 11, 2019 14:24
Zobacz profil
Post Re: Ateiści są zabawni
Andy72 napisał(a):
Chodzi mi o wcześniejszego Kołakowskiego.

"Co było nie wróci..."


Pt paź 11, 2019 14:31

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ateiści są zabawni
Taki Tekieli na przykład w swoim życiu dobił do ekstremalnego zła, ale przeżył nawrócenie i od lat teraz naprawia to i ostrzega przed złem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 11, 2019 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Ateiści są zabawni
Pojdz na forum ateista.pl i im to powiedz, na pewno sie uciesza.


Pt paź 11, 2019 15:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Ateiści są zabawni
Niektórzy katolicy też wydają się bardzo zabawni. Poczucie humoru zależy między innymi od wyznawanego światopoglądu.

_________________
MODERATOR


Pt paź 11, 2019 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ateiści są zabawni
Andy72 napisał(a):
Dla nicgh Bóg dobry to Bóg bezsilny. Tak jak małpa kopiąca lwa, o którym myśłi że zdechł.
Gdyby w istocie wierzyli że Bóg jest takim potworem, tyranem jakim Go przedstawiają, to bali by się cokolwiek złego o Nim powiedzieć.


Corocznie dziesiątki milinów ludzi umiera z głodu, jakoś nie wydaje mi się żeby dobry Bóg, pozwolił na zaistnienie takiej sytuacji.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 11, 2019 19:08
Zobacz profil
Post Re: Ateiści są zabawni
Cytuj:
Corocznie dziesiątki milinów ludzi umiera z głodu, jakoś nie wydaje mi się żeby dobry Bóg, pozwolił na zaistnienie takiej sytuacji.

Nie pozwala, nakazuje nakarmić głodnych - byłem głodny nie daliście mi jeść, byłem spragniony nie daliście mi pić...

Ateiści odrzucają Boga, bo widzą zdeklarowanych katolików obojętnie patrzących na nędzę innych
https://deon.pl/kosciol/zaczynamy-od-mo ... zcy,585577


So paź 12, 2019 7:03

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Ateiści są zabawni
Alus napisał(a):
Ateiści odrzucają Boga, bo widzą zdeklarowanych katolików obojętnie patrzących na nędzę innych

A szczególnie ci ateiści którzy są naukowcami. :mrgreen:


So paź 12, 2019 10:00
Zobacz profil
Post Re: Ateiści są zabawni
Andy72 napisał(a):
Tymczasem anty-teisći (jak chociażby Kołakowski) z jednej strony przedstawiają Boga jako okrutnego tyrana, który gdy jest niezadowolony wtrąca do piekła, a z drugiej niemiłosiernie wieszają na Nim psy.
Nie rozumiem, dlaczego tak wielu ludzi ma problem z odróżnieniem koncepcji od bytu. Ateiści często przedstawiają ideę Boga jako ideę tyrana. Natomiast w samego Boga po prostu nie wierzą. Istnieje, owszem, pewien margines ludzi, którzy wierzą w Boga, ale go nienawidzą. Ale to margines.
katon napisał(a):
A szczególnie ci ateiści którzy są naukowcami. :mrgreen:
A co ma piernik i co tu takiego wesołego?


So paź 12, 2019 10:28

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Ateiści są zabawni
zefciu napisał(a):
A co ma piernik i co tu takiego wesołego?

No ma, bo skoro wierzących naukowców jest o wiele mniej od ogółu toby znaczyło że w sposób szczególny wpływają na nich zadeklarowani katolicy obojętnie patrzący na nędzę innych.

Tak nawiązując do tego co napisała Alus.

''Ateiści odrzucają Boga, bo widzą zdeklarowanych katolików obojętnie patrzących na nędzę innych''


So paź 12, 2019 10:46
Zobacz profil
Post Re: Ateiści są zabawni
katon napisał(a):
zefciu napisał(a):
A co ma piernik i co tu takiego wesołego?

No ma, bo skoro wierzących naukowców jest o wiele mniej od ogółu toby znaczyło że w sposób szczególny wpływają na nich zadeklarowani katolicy obojętnie patrzący na nędzę innych.
Po pierwsze „to by”. Po drugie – wcale by nie znaczyło. Widać, że z rozumowaniem logicznym u Ciebie kruchutko.


So paź 12, 2019 10:55

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Ateiści są zabawni
Udowodnij dlaczego to co napisałem jest nielogiczne skoro zarzucasz brak logiki.


So paź 12, 2019 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ateiści są zabawni
katon napisał(a):
No ma, bo skoro wierzących naukowców jest o wiele mniej od ogółu toby znaczyło że w sposób szczególny wpływają na nich zadeklarowani katolicy obojętnie patrzący na nędzę innych.


Skoro w społeczeństwie polskim jest mało wierzących Katolików, to znaczy że w każdych zawodach jest mało katolików, wśród naukowców będzie tak samo, bo niby dlaczego ma być inaczej?
A to jak się zachowują inni ludzie może nie mieć tutaj większego znaczenia, bo osobiście nigdy w ten sposób tego nie liczyłem, bo niby z jakiej racji zachowanie innych ludzi, może być dowodem na istnienie Boga?

Alus napisał(a):
Nie pozwala, nakazuje nakarmić głodnych - byłem głodny nie daliście mi jeść, byłem spragniony nie daliście mi pić


No przecież pozwala, bo gdyby był temu przeciwny, to by pozwolił jedynie na to, żeby rodzili się ludzie, żyjący wyłącznie w dostatku.

Alus napisał(a):
nakazuje nakarmić głodnych


Tak to ma działać? nakazami?
Jeśli ide ulicą i ktoś napadnie kogoś i zacznie bić go na ulicy, to ja powiem wtedy "nakazuje ci przestać go bić" dobrze zareagowałem? jest wszystko w porządku? i już mogę sobie iść dalej? on go będzie cały czas bił, no ale ja powiedziałem/nakazałem żeby przestał, więc wszystko jest już OK.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So paź 12, 2019 12:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL