Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem Bożym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Andy72 napisał(a):
Gdyby to miała być fikcja, nie było by takich "niewygodnych" fragmentów,


Biblia miała wielu autorów, więc w tej sytuacji jeden fragment przeczy drugiemu, i z tej przyczyny wyszło trochę tych niewygodnych fragmentów, ale czy w tej sytuacji to dowodzi autentyczności Biblii? no raczej chyba odwrotnie.

Swołocz napisał(a):
Już napisałem. Dla mnie. W moim poszukiwaniu Boga i poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy On istnieje, natrafiłem zarówno na Ewangelię Jezusa, jak i na objawienia Maryjne. Jednak Ewangelie są niepewne, wielu uczonych podważa ich nadprzyrodzoność i prawdziwość. Zostały mi więc objawienia. Ale odkąd bliżej zanalizowałem przepowiadanie królestwa przez Jezusa, wyszło mi, że się pomylił.


A coś ty tak się tych objawień Maryjnych przyczepił? przecież Fatima to na 99% oszustwo, nie widze sensu opierać swojej wiary na czymś takim.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N paź 13, 2019 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Na czym opierasz pogląd ze "Fatima to na 99% oszustwo"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 13, 2019 17:51
Zobacz profil
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Swołocz napisał(a):
Męczy mnie rozbieżność między (wynikającym z wielu czytań w kościele) przepowiadaniem przez Jezusa królestwa Bożego, a objawieniami w Lourdes. Z nauki Jezusa wynika, że zapowiadał rychłe nadejście królestwa. Czyli był w błędzie. Jak więc jest możliwe, że jego matka mimo to jest uznana za szczególnie wyróżnioną i objawia się ludziom?


Bóg nigdy nie jest w błędzie, zawsze jest prawdomówny. A jeden dzień u Boga w wieczności, to ile to lat w naszym czasie, znasz odpowiedź na to pytanie?
A Jego Matka dlatego objawia się ludziom, bo chce uratować wiele dusz, które mogą się potępić. Każde Jej objawienie jest jak poranna rosa, która doprowadza wiele dusz do nawrócenia.


N paź 13, 2019 17:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Andy72 napisał(a):
Na czym opierasz pogląd ze "Fatima to na 99% oszustwo"?


Opieram to na faktach, tutaj jest to dokładnie omówione.

https://www.youtube.com/watch?v=GbXM5I1Fohc&t=0s

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N paź 13, 2019 23:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Robek napisał(a):
A coś ty tak się tych objawień Maryjnych przyczepił? przecież Fatima to na 99% oszustwo, nie widze sensu opierać swojej wiary na czymś takim.
Fatima rzeczywiście nie jest zbyt pewna. Relacja Łucji pochodzi najwcześniej z 1927 roku, głównie zaś z 1941 roku. Jeśli Matka Boża miałaby przepowiedzieć śmierć Hiacynty i Franciszka, która rzeczywiście miała miejsce w 1920 roku, to spisując swoją relację Łucja już o tej śmierci wiedziała, więc nie jest to żaden dowód, że Maryja rzeczywiście przepowiedziała ich śmierć.

Natomiast objawienia z Lourdes są bardziej wiarygodne.
alekmichał napisał(a):
Bóg nigdy nie jest w błędzie, zawsze jest prawdomówny. A jeden dzień u Boga w wieczności, to ile to lat w naszym czasie, znasz odpowiedź na to pytanie?
Św. Piotr pisał zdaje się, że jeden dzień u Boga to jak tysiąc lat. Niestety, trudno przyjąć taką optykę, gdy przyjmuje się w dobrej wierze słowa Jezusa skierowane do jego słuchaczy. Skoro zapowiadał szybkie nadejście królestwa, to miało być szybkie.


Śr paź 16, 2019 5:18
Zobacz profil
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Cytuj:
Fatima rzeczywiście nie jest zbyt pewna. Relacja Łucji pochodzi najwcześniej z 1927 roku, głównie zaś z 1941 roku. Jeśli Matka Boża miałaby przepowiedzieć śmierć Hiacynty i Franciszka, która rzeczywiście miała miejsce w 1920 roku, to spisując swoją relację Łucja już o tej śmierci wiedziała, więc nie jest to żaden dowód, że Maryja rzeczywiście przepowiedziała ich śmierć.

Skąd Ty czerpiesz takie rewelacje?
13 sierpnia 2017r burmistrz aresztuje dzieci wywozi do Ourem.
29 października 2017 w prasie znajdują się zdjęcia i opis cudu słońca, który zapowiedziała Łucja.
Od 13 maja 2017r dzieci są pod opieką proboszcza i stopniowo coraz większej liczby duchownych i biskupa miejsca.

Szybko - u Boga tysiąc lat lat oznacza szybko, dla człowieka 1000 lat to wieczność.


Śr paź 16, 2019 7:22

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Alus napisał(a):
13 sierpnia 2017r burmistrz aresztuje dzieci wywozi do Ourem.
29 października 2017 w prasie znajdują się zdjęcia i opis cudu słońca, który zapowiedziała Łucja.
Od 13 maja 2017r dzieci są pod opieką proboszcza i stopniowo coraz większej liczby duchownych i biskupa miejsca.

Szybko - u Boga tysiąc lat lat oznacza szybko, dla człowieka 1000 lat to wieczność.

W 2017 znowu aresztują dzieci? Tak za bardzo nie zrozumiałem Twej wypowiedzi, piszesz o jakimś nowym cudownym objawieniu?


Śr paź 16, 2019 7:55
Zobacz profil
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Swołocz napisał(a):
Św. Piotr pisał zdaje się, że jeden dzień u Boga to jak tysiąc lat. Niestety, trudno przyjąć taką optykę, gdy przyjmuje się w dobrej wierze słowa Jezusa skierowane do jego słuchaczy. Skoro zapowiadał szybkie nadejście królestwa, to miało być szybkie.


Może i trudno zrozumieć, ale pamiętaj, że Bóg myśli o wszystkich. Dlatego trzeba pomyśleć również o tych ludziach, którzy przez ten czas zdążyli i jeszcze zdążą się nawrócić do Boga.


Śr paź 16, 2019 9:09
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
alekmichał napisał(a):
Swołocz napisał(a):
Św. Piotr pisał zdaje się, że jeden dzień u Boga to jak tysiąc lat. Niestety, trudno przyjąć taką optykę, gdy przyjmuje się w dobrej wierze słowa Jezusa skierowane do jego słuchaczy. Skoro zapowiadał szybkie nadejście królestwa, to miało być szybkie.


Może i trudno zrozumieć, ale pamiętaj, że Bóg myśli o wszystkich. Dlatego trzeba pomyśleć również o tych ludziach, którzy przez ten czas zdążyli i jeszcze zdążą się nawrócić do Boga.


Śr paź 16, 2019 9:12
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
13 sierpnia 2017r burmistrz aresztuje dzieci wywozi do Ourem.
29 października 2017 w prasie znajdują się zdjęcia i opis cudu słońca, który zapowiedziała Łucja.
Od 13 maja 2017r dzieci są pod opieką proboszcza i stopniowo coraz większej liczby duchownych i biskupa miejsca.

Szybko - u Boga tysiąc lat lat oznacza szybko, dla człowieka 1000 lat to wieczność.

W 2017 znowu aresztują dzieci? Tak za bardzo nie zrozumiałem Twej wypowiedzi, piszesz o jakimś nowym cudownym objawieniu?

Jakieś "inne szatany" miały swój udział w tym, że wstawiłam takie bomby :oops: :oops:
Oczywiście chodzi stale o rok 1917r.

Bo w 2017r w wielu częściach Ziemi nie tylko aresztują dzieci, ale zabijają w bombardowaniach, rozstrzeliwują :placze:


Śr paź 16, 2019 10:01

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Cytuj:
Fatima rzeczywiście nie jest zbyt pewna. Relacja Łucji pochodzi najwcześniej z 1927 roku, głównie zaś z 1941 roku. Jeśli Matka Boża miałaby przepowiedzieć śmierć Hiacynty i Franciszka, która rzeczywiście miała miejsce w 1920 roku, to spisując swoją relację Łucja już o tej śmierci wiedziała, więc nie jest to żaden dowód, że Maryja rzeczywiście przepowiedziała ich śmierć.
Alus napisał(a):
Skąd Ty czerpiesz takie rewelacje?
13 sierpnia 2017r burmistrz aresztuje dzieci wywozi do Ourem.
29 października 2017 w prasie znajdują się zdjęcia i opis cudu słońca, który zapowiedziała Łucja.
Od 13 maja 2017r dzieci są pod opieką proboszcza i stopniowo coraz większej liczby duchownych i biskupa miejsca.
Czego niby ma to dowodzić? Podałaś tylko daty aresztowania i daty opieki duchownych. To nie są daty spisania relacji przez Łucję.
Cytuj:
Szybko - u Boga tysiąc lat lat oznacza szybko, dla człowieka 1000 lat to wieczność.
Królestwo było przepowiadane dla ludzi, więc o tym co jest szybko a co wolno powinny decydować kategorie ludzkie.


Cz paź 17, 2019 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Może w końcu by tak ktoś pomyślał czym jest Królestwo Boże, że Jezus korzystał z metafor, symboli...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
IrciaLilith napisał(a):
Może w końcu by tak ktoś pomyślał czym jest Królestwo Boże, że Jezus korzystał z metafor, symboli...
Zobacz sobie cytaty, jakie zamieściłem w poście otwierającym wątek, dowodzące, że Jezus zapowiadał bliskie czasowo królestwo.


Pt paź 18, 2019 7:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Jasne, że bliskie czasowo- pytanie co rozumiał pod pojęciem Królestwo Boże...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt paź 18, 2019 9:58
Zobacz profil
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
IrciaLilith napisał(a):
Jasne, że bliskie czasowo- pytanie co rozumiał pod pojęciem Królestwo Boże...



Czy jeśli człowiekiem zarządzają dwie formy myślowe „sam dojdę do boskiej świadomości, sam stanę się bogiem” i druga „będę się reinkarnować”.. To czy taki człowiek będący pod wpływem nauk wschodu i nie uznający Chrystusa za Syna Bożego może zrozumieć zapowiadane przez Niego Królestwo Boże?


Pt paź 18, 2019 10:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL