Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
 Gdzie jest Królestwo Boże? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
„ Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzcie w Boga?
I we Mnie wierzcie. W domu Ojca Mojego jest mieszkań wiele... Gdy odejdę
i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem ” (J 14,1-3)
To raczej wskazuje na to, że KB jest w zaświatach. pismach Nowego Testamentu w zasadzie nie ma koncepcji,
„że królestwo Boże jest rzeczywistością duchową albo że ma ono swą siedzibę
w sercu człowieka. Wskazuje się także w Ewangelii Łukasza na dosłowne
eschatologiczne pojmowanie królestwa Bożego, które ma dopiero nadejść: „Czas
się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
(Mk 1,15); „Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają
śmierci, aż ujrzą królestwo Boże” (Łk 9,27); „Odtąd począł Jezus nauczać i mówić:
«Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie»” (Mt 4,17). W tych
cytatach trudno znaleźć miejsce na duchową interpretację Bożego królestwa. Wydaje się, że to dopiero ma nadejść: „Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi
i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios
zostaną wstrząśnięte. Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, przychodzącego
na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą“. Wejście do królestwa
poprzedzi sąd: „I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych
od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów... Wtedy odezwie się Król do tych
po prawej stronie: >Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo,
przygotowane wam od założenia świata<“ (Mt 25,32-34).


N paź 20, 2019 9:43
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Alus napisał(a):
nolda napisał(a):
Pośród nas, czy w nas? Moim zdaniem to bardzo wielka różnica.

Pośród nas - w osobie Jezusa i Jego Ewangelii.
W nas - żyjących i starających się żyć Ewangelią.

Jak to rozumiesz? KB w Ewangelii, czyli gdzie? To raczej metafora, ale realna rzeczywistość. W nas? W mózgu? W jaki sposób - też dosłownie/ W każdym ochrzczonym w KK, czy tylko starającym się żyć miłosiernie wobec ludzi? A ateiśći itd?

Pytasz podobnie jak wielu - gdzie jest dusza?
A Jezus przekazał - Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jako dziecko, ten nie wejdzie do niego(Mk 10,14-15).
Przyjąć jak dziecko, czyli przyjąć Boga, kochać i ufać, jak niewinne dziecko kochające i ufające rodzicom.


N paź 20, 2019 9:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Czyli w nas, to tak naprawdę nie wiemy gdzie? Jak to pogodzisz z nauczanie Pana Jezusa, które wcześniej zacytowałem? Czy odpowiesz na inne pytania?


N paź 20, 2019 10:11
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Czyli w nas, to tak naprawdę nie wiemy gdzie? Jak to pogodzisz z nauczanie Pana Jezusa, które wcześniej zacytowałem? Czy odpowiesz na inne pytania?

W duszy.
Gdzie zlokalizowana jest dusza, do wyboru - w sercu, w umyśle....


N paź 20, 2019 10:32
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
proteom napisał(a):
Czyli w nas, to tak naprawdę nie wiemy gdzie? Jak to pogodzisz z nauczanie Pana Jezusa, które wcześniej zacytowałem? Czy odpowiesz na inne pytania?

W duszy.
Gdzie zlokalizowana jest dusza, do wyboru - w sercu, w umyśle....

Co rozumiesz pod pojęciem: umysł, serce?


N paź 20, 2019 10:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
nolda napisał(a):
Alus napisał(a):
proteom napisał(a):
Czyli w nas, to tak naprawdę nie wiemy gdzie? Jak to pogodzisz z nauczanie Pana Jezusa, które wcześniej zacytowałem? Czy odpowiesz na inne pytania?

W duszy.
Gdzie zlokalizowana jest dusza, do wyboru - w sercu, w umyśle....

Co rozumiesz pod pojęciem: umysł, serce?

Obawiam się, że Alus będzie skakać między wersetami. Jak pogodzi naukę o wewnętrznym KB z: „Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają
śmierci, aż ujrzą królestwo Boże” (Łk 9,27) >Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo,
przygotowane wam od założenia świata<“ (Mt 25,32-34).
To nie jest coś duchowego, wewnętznego, ale widzialnego i ma dopiero nastąpić.


N paź 20, 2019 10:46
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
nolda napisał(a):
Alus napisał(a):
proteom napisał(a):
Czyli w nas, to tak naprawdę nie wiemy gdzie? Jak to pogodzisz z nauczanie Pana Jezusa, które wcześniej zacytowałem? Czy odpowiesz na inne pytania?

W duszy.
Gdzie zlokalizowana jest dusza, do wyboru - w sercu, w umyśle....

Co rozumiesz pod pojęciem: umysł, serce?


Powszechnie przyjmuje się, że mózg to umysł, serce to miłość, ale nie lokalizuje się tym duszy.

proteom napisał(a):
Obawiam się, że Alus będzie skakać między wersetami. Jak pogodzi naukę o wewnętrznym KB z: „Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają
śmierci, aż ujrzą królestwo Boże” (Łk 9,27) >Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo,
przygotowane wam od założenia świata<“ (Mt 25,32-34).
To nie jest coś duchowego, wewnętrznego, ale widzialnego i ma dopiero nastąpić.

Możesz się obawiać, ale wtedy musisz sobie odpowiedzieć, co znaczą słowa Jezusa - Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: jeśli ktoś zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki (J 8,51).
Czyżbyś napotkał ludzi wierzących w Chrystusa, materialnie żyjących przez wieki?
Jezus mówiąc o śmieci, mówi konkretnie o śmierci duchowej.


N paź 20, 2019 11:00
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Obawiam się, że Alus będzie skakać między wersetami. Jak pogodzi naukę o wewnętrznym KB z: „Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają
śmierci, aż ujrzą królestwo Boże” (Łk 9,27) >Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo,
przygotowane wam od założenia świata<“ (Mt 25,32-34).
To nie jest coś duchowego, wewnętznego, ale widzialnego i ma dopiero nastąpić.

Jeżeli Królestwo Boże jest w nas, to myślisz, że zobaczysz je swymi oczkami? Moim zdaniem dostrzeżesz to oczyma duszy. Możesz to zrobić teraz, jutro, za rok …, bądź wcale. Widzą je dzieci, dla dziecka nie ma jutro, nie ma wczoraj, jest tu i teraz. Gdy jako dorosły, staniesz się jak dziecko, odrzucisz umysł, nie będziesz żył w przyszłości lub w przeszłości (umysł jest tylko w przeszłości lub w przyszłości, nie ma go, gdy jesteś tu i teraz), ujrzysz to Królestwo. Ujrzysz je oczyma duszy, jak niektórzy z tych co stali przy Jezusie.


N paź 20, 2019 11:08
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
Gdzie zlokalizowana jest dusza, do wyboru - w sercu, w umyśle....


Alus napisał(a):
Powszechnie przyjmuje się, że mózg to umysł, serce to miłość, ale nie lokalizuje się tym duszy.

Raz mówisz tak, raz tak, możesz doprecyzować?


N paź 20, 2019 11:14
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
proteom napisał(a):
Obawiam się, że Alus będzie skakać między wersetami. Jak pogodzi naukę o wewnętrznym KB z: „Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają
śmierci, aż ujrzą królestwo Boże” (Łk 9,27) >Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo,
przygotowane wam od założenia świata<“ (Mt 25,32-34).
To nie jest coś duchowego, wewnętznego, ale widzialnego i ma dopiero nastąpić.

Nie ma nastapic, ale jest, tyle ze czlowiek moze je zobaczyc dopiero po smierci (zmartwychwstaniu). Na razie smiertelna fizycznosc nas ogranicza. No chyba, ze kazdy potrafi znikac ot tak, badz przechodzic przez zamkniete drzwi?


N paź 20, 2019 11:23
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
nolda napisał(a):
Alus napisał(a):
Gdzie zlokalizowana jest dusza, do wyboru - w sercu, w umyśle....


Alus napisał(a):
Powszechnie przyjmuje się, że mózg to umysł, serce to miłość, ale nie lokalizuje się tym duszy.

Raz mówisz tak, raz tak, możesz doprecyzować?

Co doprecyzować - dusza jest niematerialna, nie można jej przypasować do konkretnej przestrzeni w człowieku.


N paź 20, 2019 11:27
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Alus napisał(a):
nolda napisał(a):
Alus napisał(a):
Gdzie zlokalizowana jest dusza, do wyboru - w sercu, w umyśle....


Alus napisał(a):
Powszechnie przyjmuje się, że mózg to umysł, serce to miłość, ale nie lokalizuje się tym duszy.

Raz mówisz tak, raz tak, możesz doprecyzować?

Co doprecyzować - dusza jest niematerialna, nie można jej przypasować do konkretnej przestrzeni w człowieku.

Pisząc: "[...] do wyboru - w sercu, w umyśle", nie umieszczałaś jej? Jakoś brak mi w tym co piszesz logiki, ale może to jesienne przemęczenie.


N paź 20, 2019 11:42
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Pytanie o miejsce duszy w ciele jest z gatunku pytania o ilosc diablow na glowce od szpilki.


N paź 20, 2019 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Kael napisał(a):
Robek, a skad ty wiesz dokad fizycznie Pan Jezus sie przeniosl? Oblok Go zaslonil i zniknal. Mogl zniknac it tak, jak przez drzwi przenikal, albo w Emaus zrobil, ale widac uczniowie byli zafiksowani na Boga w "niebie" i nie chodzilo o tlumaczenie, ze Bog jest wszedzie i wszystko przenika.


Chyba mi nie powiesz, że uczniowie nie ogarniali, więc Jezus specjalnie dla nich uniósł się do góry w stronę Nieba? :mrgreen:
A jakby jednak uczniowie ogarneli, to co by sie stało? co by Jezus zrobił?

Swołocz napisał(a):
W Ewangeliach są różne koncepcje królestwa Bożego. Jedną z nich jest ta podobna do koncepcji Jana Chrzciciela - czyli apokaliptyczne nadejście panowania Boga. Jezus mówi: "Niektórzy z tych co tu stoją nie umrą, aż ujrzą królestwo Boże nadchodzące w mocy". Przy czym, jak zaznaczyłem w odrębnym wątku, królestwo to miało nadejść niedługo, jeszcze za pokolenia uczniów Jezusa ("Nie zdążycie obejść miast Izraela, aż przyjdzie Syn Człowieczy"; "Nie przeminie to pokolenie, aż to wszystko się stanie").

Drugą koncepcją, obecną zwłaszcza w Ewangelii wg Mateusza, jest królestwo jako rzeczywistość, która może być obecna pośród ludzi tu na Ziemi, która może powoli się ujawniać i wzrastać. Jezus naucza: "Szukajcie najpierw królestwa Bożego, a to wszystko inne będzie wam dodane". Czyli innymi słowy chodzi mu o jakieś królestwo możliwe do znalezienia tu i teraz, a nie dopiero wraz z apokaliptycznym przyjściem Boga. Innym przykładem tego rozumienia są przypowieści o ziarnku gorczycy, o skarbie zakopanym w ziemi, o zaczynie.

Teraz pytanie: czy Jezus nauczał obu koncepcji? Czy one się wykluczają? Być może nauczał obydwu, a być może nauczał tylko jednej z nich, a druga znalazła się w Ewangeliach za sprawą twórczości i interpretacji jego pierwszych uczniów i pierwszych chrześcijan.


No to się zdecydujcie, albo jedno albo drugie, bo jeśli uznać że Królestwo Boże to coś duchowego, i już co niektórzy je posiadają, to wtedy faktycznego końca świata nie będzie, w końcu to Królestwo Boże już się pojawiło, i każdy do końca życia doczesnego, ma do niego jakiś tam dostęp.
Natomiast jakby uznać że Królestwo Boże to jakaś kraina w zaświatach, to przecież Jezus mówił że za czasów tego pokolenia ono się pojawi, więc tutaj to trochę nie ma sensu, czy mówiąc inaczej się nie sprawdziło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N paź 20, 2019 12:33
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
To jedno i drugie. Jest juz tutaj, ale zobaczysz je po smierci. Teraz ci twoja smiertelna natura zaslania te rzeczywistosc


N paź 20, 2019 12:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL