Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 5:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona
 Przyczyny buntu Aniołów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Kapral135 napisał(a):
Myślę, że tak jakby postawiły sobie na szali to co jest na minus przy buncie i to co na plus przy pozostaniu w Niebie to pozostanie w Niebie byłoby znacznie korzystniejsze.
Może po prostu nie zostały przez Boga Ojca dobrze uświadomione o konsekwencjach buntu dlatego go dokonały. Miały dużo do stracenia a do zyskania nic.


Niby dlaczego pozostanie w Niebie by było bardziej korzystne? szatan uciekając z Nieba, przestałby być sługą, więc zyskał wolność, natomiast przestał już przebywać z Bogiem, ale czy to aż taka strata? ja też nie przebywam z Bogiem i jakoś mi to nie przeszkadza, więc tutaj szatan by więcej zyskał niż stracił.

IrciaLilith napisał(a):
Więcej- ja się nie wybieram ani do nieba ani do piekła oferowanego w chrześcijańskich mało konkretnych opisach, szansa, że akurat ta wizja jest prawdziwa jest na mój gust minimalna, dowody na podobnym poziomie co na ogromną ilość innych pomysłów religijnych czy filozoficznych. System z niebem-piekłem i czyśćcem nawet nie wyłania się jasno i konkretnie z Biblii, gdzie jest obecna opcja, że karą ma być śmierć, czyli bardzo przyzwoita opcja. Mając do wyboru wieczność w niebie wiedząc, że ktoś jest w piekle, albo wieczne zapomnienie o tym co dla mnie ważne aby się nie przejmować losem istot w piekle ew sam pobyt w piekle ( jeśli trafi tam ktokolwiek to do nieba iść nie chcę) kontra zwykłe nie istnienie wybór jest oczywisty jak dla mnie.


A co z tego że ty byś tak chciała, skoro jest inaczej.
Uznajmy przez chwile że to całe chrześcijaństwo, to jest jedynie wymysł jakiś tam ludzi, i oni by wymyślili, że karą za grzechy jest śmierć, no i czy oni by dobrze wymyślili? no raczej nie, bo taki ktoś kto by usłyszał że za bycie dobrym chrześcijaninem jest Niebo, a za grzechy jest śmierć, to wtedy taki ktoś by sobie pomyślał, no przecież i tak umrę, a nawet jak będzie to Niebo, to i tam może mi się nie spodobać, więc co się będę przejmował, nie mam zbyt wiele do stracenia, mogę gwałcić i mordować ile chce.
Natomiast jeśli mamy wymyślone coś takiego jak wieczne piekło, to już jest zupełnie inaczej, ludzie zbytnio nie grzeszą, bo boją się piekła, więc tak wymyślona religia spełnia zadanie, w końcu może zapobiec wielu przestępstwom, a to jest duży plus.

IrciaLilith napisał(a):
Tak samo mając do wyboru wieczne służenie lub niewolnictwo bytowi, który niby mnie kocha, ale ma gdzieś moje potrzeby, które doskonale zna, które sam wykreował w pseudoszczęściu albo trudy radzenia sobie bez niego to jest to dla mnie wybór życia jako ptak w klatce, o którego troszczy się właściciel lub uciec na wolność. Nawet wiedząc, że zginę pierwszego dnia na wolności, że czeka mnie tam głód i zimno jest to cena, którą zapłacę za wolność, bo każda z wyższych wartości jest czymś bezcennym...


Ty może byś uciekała, ale wielu ludzi jednak zostanie z Bogiem, i będzie chciało mieszkać w złotej klatce.

IrciaLilith napisał(a):
który niby mnie kocha, ale ma gdzieś moje potrzeby, które doskonale zna, które sam wykreował w pseudoszczęściu albo trudy radzenia sobie bez niego to jest to dla mnie wybór życia jako ptak w klatce


Jakie pesudoszczęście? to ludzie żyją w pseudoszczęściu? w Niebie ma być pseudoszczęście?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 22, 2019 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Pseudoszczęściem nazywam opcję życia w wygodnej klatce. Dla mnie klatka to klatka. Z tym że nie uważam iż to Bóg chce kogokolwiek w klatce- to domena religii...
Nie uważam, że religie są jakimś czystym złem, bo chcą dobrze... jak dziecko trzymające w klatce ptaszka. Gdy ptaszek jest malutki, słaby lub chory jest to bardzo na plus, ale potem należy go uczyć samodzielności a nie zależności od opiekuna... Wiele też zależy od indywidualnych cech ptaka- niektórzym jest dobrze, gdy ktoś decyduje za nich, bo jest też za nich odpowiedzialny i się o nich troszczy, inni na pierszym miejscu stawiają Wolność. Chyba wiele zależy od doświadczeń i interpretacji tych doświadczeń, czy ktoś przekłada bezpieczeństwo nad wolność czy uważa, że bezpieczeństwo oznacza bez pieczy, czyli bez opieki...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt paź 22, 2019 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Cytuj:
Niby dlaczego pozostanie w Niebie by było bardziej korzystne? szatan uciekając z Nieba, przestałby być sługą, więc zyskał wolność, natomiast przestał już przebywać z Bogiem, ale czy to aż taka strata? ja też nie przebywam z Bogiem i jakoś mi to nie przeszkadza, więc tutaj szatan by więcej zyskał niż stracił.

Oczywiście, że bycie w Niebie jest bardziej korzystne,bo w Niebie panuje wszechogarniająca miłość i wszystko co się tam robi jest czystą przyjemnością. Szatan żadnej wolności nie uzyskał a wręcz przeciwnie został jeszcze bardziej ograniczony. Nie przeszkadza Ci to może tak, ale jakbyś z Bogiem przeżył chociażby godzinę w Niebie to potem jakbyś trafił z powrotem na Ziemię już zawsze byś tęsknił za lepszym czyli Niebem.


Wt paź 22, 2019 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Jakoś zgodnie z omawianą narracją o buncie Szatan doświadzył przebywania z Bogiem, nic nie wskazuje też na to, że był wybitnie głupi, wręcz przeciwnie... a jednak podjął taką a nie inną decyzję i spora grupa zrobiła to sami. Do tego Bóg wcale jakoś konkretnie go nie ukarał, to raczej wygląda na rodzaj rozgrywki i to o ludzkie dusze, trochę jakby sobie w grę pogrywali... szczególnie Hioba potraktowali jako pionka w grze...

Kącik heretyka- Bóg powiedział Szatanowi, że od tej pory ma służyć człowiekowi, bo to jego najdoskonalsze dzieło. Szatan widział jakie to nierozwinięte stworzenie i że odmawia kategorycznie służenia człowiekowi oraz Bogu jeśli ten ma takie pomysły. Tym samym Szatan stał się przeciwnikiem Boga w walce o dusze ludzkie, tylko nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że o to chodziło, bo jeśli nikt nie wziął by tej 'roboty' ludzie nie doświadczyliby zła a z braku porównania nie poznaliby i dobra. Tym samym Szatan swoim buntem i pozycją przeciwnika Boga w rzeczywistości realizuje Boski plan rozwoju swoich dzieci... Cała gra to ma na celu poznanie dobra i zła- po to ten 'zakazany owoc', człowiek ma poznać i doświadczyć efektów rónych stanów duszy i tych gdzie dominuje pełnia i tych gdzie dominuje brak, a jako, że Bóg doświadcza wszystkiego tego co Jego stworzenia tym samym dokonuje kolejnego cyklu jednoczenia wszystkiego z niczym, kreacji z niczego. Bóg nie tylko stworzył świat, ale stwarzanie trwa nadal, choć już za sprawą 'dzieci'...
Ładna herezja? Ktoś ma jakieś konkretne argumenty przeciwko takiej interpretacji?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt paź 22, 2019 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Kapral135 napisał(a):
Oczywiście, że bycie w Niebie jest bardziej korzystne,bo w Niebie panuje wszechogarniająca miłość


Jak do swoich niewolników czujesz wszechogarniającą miłość, to wtedy tym niewolnikom jest tak dobrze, że nigdy by nie pomyśleli żeby od ciebie się uwolnić?

Kapral135 napisał(a):
i wszystko co się tam robi jest czystą przyjemnością. Szatan żadnej wolności nie uzyskał


Uzyskał wolność.
Bo był sługą Boga, uwolnił się i już nie jest sługą Boga.

Kapral135 napisał(a):
Nie przeszkadza Ci to może tak, ale jakbyś z Bogiem przeżył chociażby godzinę w Niebie to potem jakbyś trafił z powrotem na Ziemię już zawsze byś tęsknił za lepszym czyli Niebem.


Na 100% by tak nie było, bo co tak bardzo atrakcyjnego, jest w tym Bogu, że bym chciał do niego wracać?

IrciaLilith napisał(a):
Kącik heretyka- Bóg powiedział Szatanowi, że od tej pory ma służyć człowiekowi, bo to jego najdoskonalsze dzieło. Szatan widział jakie to nierozwinięte stworzenie i że odmawia kategorycznie służenia człowiekowi oraz Bogu jeśli ten ma takie pomysły. Tym samym Szatan stał się przeciwnikiem Boga w walce o dusze ludzkie, tylko nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że o to chodziło, bo jeśli nikt nie wziął by tej 'roboty' ludzie nie doświadczyliby zła a z braku porównania nie poznaliby i dobra. Tym samym Szatan swoim buntem i pozycją przeciwnika Boga w rzeczywistości realizuje Boski plan rozwoju swoich dzieci... Cała gra to ma na celu poznanie dobra i zła- po to ten 'zakazany owoc', człowiek ma poznać i doświadczyć efektów rónych stanów duszy i tych gdzie dominuje pełnia i tych gdzie dominuje brak, a jako, że Bóg doświadcza wszystkiego tego co Jego stworzenia tym samym dokonuje kolejnego cyklu jednoczenia wszystkiego z niczym, kreacji z niczego. Bóg nie tylko stworzył świat, ale stwarzanie trwa nadal, choć już za sprawą 'dzieci'...
Ładna herezja? Ktoś ma jakieś konkretne argumenty przeciwko takiej interpretacji?


Ja popełniam grzechy, żaden szatan mnie do tego nie zmusza, bo niby w jaki sposób? ale widze u ciebie bardzo katolickie podejście do tematu, bo z tego co mówisz to ludzie nic nie grzeszą nie są niczemu winni, wszystko przez szatana.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 22, 2019 21:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Robek napisał(a):
Uzyskał wolność.
Bo był sługą Boga, uwolnił się i już nie jest sługą Boga.

Stał się niewolnikiem własnych pożądliwości dokładnie tak samo, jak Ty jesteś niewolnikiem cukierków i coli.
Robek napisał(a):
Na 100% by tak nie było, bo co tak bardzo atrakcyjnego, jest w tym Bogu, że bym chciał do niego wracać?

Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy Bóg przygotował tym, którzy Go miłują...(1Kor 2,9)
więc nie poddawaj w wątpliwość czegoś, o czym nawet się Tobie nie śniło.
Robek napisał(a):
Ja popełniam grzechy, żaden szatan mnie do tego nie zmusza,

Na tym polega kłamstwo szatana, aby czlowiek uwierzył, że grzech nie jest sprawą podszeptów szatana.
Robek napisał(a):
ale widze u ciebie bardzo katolickie podejście do tematu, bo z tego co mówisz to ludzie nic nie grzeszą nie są niczemu winni, wszystko przez szatana.

Najwyraźniej nie znasz katolickiego nauczania w tym temacie. Według tej nauki każdy odpowiada sam za swoje czyny, bo po to Bóg dał rozum i wolną wolę, aby czlowiek potrafił przeciwstawić się podszeptom szatana, a Chrystus kuszony na pustyni pokazał, że da się.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt paź 22, 2019 21:38
Zobacz profil
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Chrystus kuszony na pustyni pokazał, że trzeba być, bagatela, Bogiem wcielonym, żeby się dało.


Wt paź 22, 2019 21:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Nie przesadzaj. Wielu ludziom udało się nie kłaniać szatanowi, za co byli więzieni, a nawet stracili życie. Nikt nie twierdzi, że był/jest (oprócz Maryi) jakiś człowiek na ziemi, który nie popełnił żadnego grzechu, ale że byli i są tacy, którzy nie popełniają grzechów śmiertelnych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt paź 22, 2019 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Małgosiaa napisał(a):
Stał się niewolnikiem własnych pożądliwości dokładnie tak samo, jak Ty jesteś niewolnikiem cukierków i coli.


To chyba lepiej jest być niewolnikiem cukierków, niż przez wieczność być sługą Boga?
I nie wiem na jakiej zasadzie jestem niewolnikiem czegoś co kupuje w sklepie? jeśli już tak liczyć, to jestem niewolnikiem powietrza, w końcu bez oddychania bym nie przeżył, no ale cukierki?

Małgosiaa napisał(a):
Na tym polega kłamstwo szatana, aby czlowiek uwierzył, że grzech nie jest sprawą podszeptów szatana.


To już nie mam wolnej woli? własnego rozumu? o wszystkich moich grzechach decyduje szatan?
I co to za jakieś dziwne wyrażenie "podszepty szatana"? podszepty znaczy że szatan mi coś podpowiada? nawet jakby tak było to co to zmienia? decyzje o tym żeby nie iść do kościoła w niedziele, podejmuje dzięki posiadaniu wolnej woli i rozumowi który mówi mi, że mi się nie chcę więc nie ide, no i niby szatan ma szeptać żebym nie szedł? a niby dlaczego miałbym go słuchać? jak ja nikogo nie słucham robie zawsze po swojemu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 22, 2019 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Podzieli się ktoś swoim pojmowaniem tego czym dla niego jest wolność i wolna wola, bo widzę, że pod tymi slowami kryje się wiele różnych zakresów pojęciowych, szczególnie w kwestii zakresu wolnej woli oraz wolności do czegoś i wolności od czegoś?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 23, 2019 8:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
IrciaLilith napisał(a):
Podzieli się ktoś swoim pojmowaniem tego czym dla niego jest wolność i wolna wola/.../ szczególnie w kwestii zakresu wolnej woli oraz wolności do czegoś i wolności od czegoś?

"Wolna wola"... ta powszechnie rozumiana, jest wyidealizowanym pojęciem, które to absolutnie nie ma racji bytu w powszechnie rozumianym znaczeniu... I jest zwyczajnie pozorna.
A mówiąc dosadniej, człowiek przypomina bardziej kukiełkę, która potulnie wykonuje wolę lalkarza...

I tu można zadać sobie pytanie: kto jest tym lalkarzem?
Lub w ogóle, "czym jest" ów "lalkarz"?

A moim zdaniem ów "lalkarz", to nic innego, jak pewna forma wpływania na ludzką świadomość, a przez to kreowanie jej wedle danego, utartego schematu. Inaczej wyuczenie kogoś.

Dlaczego więc katolik jest katolikiem, a islamista jest islamistą?
Bo posiadają wolną wolę? Czy może wręcz przeciwnie, nie posiadają jej wcale, i są niejako jedynie wynikiem "zabiegów" osób trzecich? ...pytanie retoryczne, rzecz jasna. ;)

Natomiast "wolność od czegoś, i wolność do czegoś", mieści się zupełnie w ogólnym pojęciu "wolność", niestety jednak... nie rozumieją tego osoby które usilnie narzucają innym własny tok myślenia.

To teraz może z innej beczki... czym jest bunt? Skąd bierze się bunt?
Bunt dwulatka! Bunt nastolatka! Bunt Religijny, polityczny... "bunt aniołów"?

Heh... Widać każda inteligentna istota, to urodzony indywidualista, który od urodzenia jest "zaprogramowany" na poznanie i własną ocenę, a nie na indoktrynację, i usilne wpajanie mu wszelakich "norm".

Dlatego uważam, że owa "wolna wola" przejawia się zazwyczaj w postaci owego buntu, aniżeli potulne bycie katolikiem, islamistą, żydem, hinduistą, czy jeszcze innym "infekcyjnym" nosicielem wszelkich "izmów".

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


N paź 27, 2019 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Whispernight



Cytuj:
To teraz może z innej beczki... czym jest bunt? Skąd bierze się bunt?
Bunt dwulatka! Bunt nastolatka! Bunt Religijny, polityczny... "bunt aniołów"?

Heh... Widać każda inteligentna istota, to urodzony indywidualista, który od urodzenia jest "zaprogramowany" na poznanie i własną ocenę, a nie na indoktrynację, i usilne wpajanie mu wszelakich "norm".


Tylko, to nie wyjaśnia przyczyn buntu Aniołów. Z zaprogramowania na poznanie i wlasną ocenę, nie wynika mi jakoś pragnienie bycia wiecznie nieszczęśliwym. Tym bardziej, że Aniołowie wiedzieli, czym jest Szczęście, a nie tylko wierzyli, czy czuli.


N paź 27, 2019 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Wedłe niektórych opinii po pierwsze, nie mieli jeszcze Wizji Uszczęśliwiającej
po drugie: widocznie pogardzili szczęściem i woleli pychę

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 27, 2019 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
Tylko, to nie wyjaśnia przyczyn buntu Aniołów.

Bunt zawsze posiada jedną i t samą genezę Proteom, a jest nią chęć uzyskania prawdziwej wolności, a nie jedynie pozornej.

proteom napisał(a):
Z zaprogramowania na poznanie i własną ocenę, nie wynika mi jakoś pragnienie bycia wiecznie nieszczęśliwym.

To dlaczego dla wolności, tak często ludzie poświęcają najwyższą wartość jaką posiadają, czyli własne życie?
Nieszczęśliwy los nie wynika z chęci wyzwolenia się!

proteom napisał(a):
Tym bardziej, że Aniołowie wiedzieli, czym jest Szczęście

Jak widać... nie było nim służenie tyranowi.

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Pn paź 28, 2019 7:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Jakiemu tyranowi? To szatan sam chciał być tyranem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn paź 28, 2019 9:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL