Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Autorytet Kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
zefciu napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Jaką zasadę? Na czym ona polega?
Nic nie pisałem o żadnej zasadzie.
Cytuj:
Za kogoś nie będę odpowiadać
Za późno. Już się podjęłaś apologii protestantów.


Nie udawaj, że nagle nie wiesz o co mi chodzi... O teorie okupu czy jak to tam nazwałeś. Więc proszę o wyjaśnienie tego co Ty rozumiesz pod tym pojęciem. Napisałam, że raczej nie uznaje tego, bo nadal konkretnie nie wiem co Ty pisząc o tym masz na uwadze... Czy coś co dla mnie nazwane jest innymi słowami okresliłeś mianem jakieś teorii czy coś całkiem innego. Także jak napiszesz co to Twoim zdaniem jest to wtedy dam Ci konkretną odpowiedź jak to rozumiem...


So paź 26, 2019 16:57
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Przeemek napisał(a):

Co w tym jest merytorycznego? dużo stwierdzasz i zdecydowanie masz swoją opinię, uważam że nic w tym złego, ale postawionych tez w tych zdaniach wogóle nie uzasadniłeś?


Ale pomimo tego moim wpisem się zainteresowałeś i dużo poświęciłeś mi czasu. Za co dziękuję.
Może wynika z tego, że lepiej rozmawiać sercem niż cytatami


So paź 26, 2019 18:59
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):
Nie udawaj, że nagle nie wiesz o co mi chodzi...
Nie wiem. Cytujesz duży kawał tekstu i używasz słowa, które się tam nie pojawia.
Cytuj:
O teorie okupu
Aha. A więc chodzi o pogląd, że Chrystus złożył ofiarę, aby uśmierzyć gniew Ojca. Lub aby wyrównać poczucie sprawiedliwości Ojca.


N paź 27, 2019 15:39

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Autorytet Kościoła
Może i wyjdę na ignorancję, ale w tej kwestii serio jestem, więc jest to zasadne gdy ktoś tak pomyśli- wyjaśni mi ktoś tak przystępnie tą teorię okupu, bo mi wydaje się to skrajnie bez sensu? Oczywiście za linki do konkretnych opracowań będę wdzięczna, ale trochę już czytałam i coraz bardziej widzę, że to chyba kolejny wyssany z palca jak czyściec koncept...
Jeśli czyściec i teoria okupu mają konkretne uzasadnienia to też chętnie się zapoznam.

Ogólnie proces poznawania nauczania Kościoła oraz poznawania Biblii prowadzi do wniosku, że Biblia swoje Kościół swoje...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N paź 27, 2019 15:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
zefciu napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
O teorie okupu
Aha. A więc chodzi o pogląd, że Chrystus złożył ofiarę, aby uśmierzyć gniew Ojca. Lub aby wyrównać poczucie sprawiedliwości Ojca.


Może nie wyrównać gniew Ojca, ale zapłacić cenę za grzech, sny człowiek mógł zostać zbawiony i pojednać się z Bogiem. Napisane jest że zapłatą za grzech jest śmierć, więc każdy człowiek popełniajac grzech zasługuje na śmierć (oddzielenie od Boga) . Oczywiście ,,od razu" tego zasłużenia się nie otrzymuje, ale w przyszłości. I Jezus przyszedł na ziemię i dał swoje życie jako okup za wielu. Mówiłeś, że to nie jest teoria Biblijna czy źle Cię zrozumiałam? Bo w Biblii znajduje dużo wersetów potwierdzających to:

Mk 10:45: "Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć i oddać swe życie na okup za wielu."

1Tm 2:5-6: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, Który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie."

J 3:14-17: "I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony."

1P 3:18: "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu."

Hbr 9:22-28: "A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia. Jest więc rzeczą konieczną, aby odbicia rzeczy niebieskich były oczyszczane tymi sposobami, same zaś rzeczy niebieskie lepszymi ofiarami aniżeli te. Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się stawiać teraz za nami przed obliczem Boga; I nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią, Gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie. A jak postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd, Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują."

Już Apostołowie zwiastowali odpuszczenie grzechów przez wiarę w Jezusa i w Jego ofiarę na krzyżu:
Dz 3:18-19: "Bóg zaś wypełnił w ten sposób to, co zapowiedział przez usta wszystkich proroków, że jego Chrystus cierpieć będzie. Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,"

Dz 5:29-32: "Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. Bóg ojców naszych wzbudził Jezusa, którego wy zgładziliście, zawiesiwszy na drzewie, Tego wywyższył Bóg prawicą swoją jako Wodza i Zbawiciela, aby dać Izraelowi możność upamiętania się i odpuszczenia grzechów. A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni."

Dz 10:34-36,38-40,42-43: "Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę, Lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje. Posłał On synom izraelskim Słowo, zwiastując dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa; On to jest Panem wszystkich. … O Jezusie z Nazaretu, jak Bóg namaścił go Duchem Świętym i mocą, jak chodził, czyniąc dobrze i uzdrawiając wszystkich opętanych przez diabła, bo Bóg był z nim. A my jesteśmy świadkami tego wszystkiego, co uczynił w ziemi żydowskiej i w Jerozolimie; jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. Ale Bóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. … Przykazał nam też, abyśmy ludowi głosili i składali świadectwo, że On jest ustanowionym przez Boga sędzią żywych i umarłych. O nim to świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego."


N paź 27, 2019 17:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):


M Napisane jest że zapłatą za grzech jest śmierć, więc każdy człowiek popełniajac grzech zasługuje na śmierć (oddzielenie od Boga) . Oczywiście ,,od razu" tego zasłużenia się nie otrzymuje, ale w przyszłości.

To kiedy otrzymuje: po śmierci? Do tego czasu dalej jest oddzielony od Boga? Na podstawie czego tak twierdzisz? Czy wszyscy, ktorzy nie podzielają takiego przekonania są oddzieleni od Boga; czy też trzeba jeszcze jakieś dodatkowe warunki spełnić np. uczynki miłosierdzia, Sakramenty?


N paź 27, 2019 17:30
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):
ale zapłacić cenę za grzech
Ale czyją i komu? Bo znowu widzę dużo cytatów, ale nic na temat.


N paź 27, 2019 17:49

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Autorytet Kościoła
A kto ustalił, że zapłatą za grzech jest śmierć i że ofiara, aby zostać przyjętą przez Boga musi być doskonała? Przecież nie szatan, ani jakiś człowiek.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N paź 27, 2019 18:06
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Wybawiony napisał(a):
A kto ustalił, że zapłatą za grzech jest śmierć i że ofiara, aby zostać przyjętą przez Boga musi być doskonała? Przecież nie szatan, ani jakiś człowiek.
A czy ktoś tak twierdzi?


N paź 27, 2019 18:12

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
proteom napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):


M Napisane jest że zapłatą za grzech jest śmierć, więc każdy człowiek popełniajac grzech zasługuje na śmierć (oddzielenie od Boga) . Oczywiście ,,od razu" tego zasłużenia się nie otrzymuje, ale w przyszłości.

To kiedy otrzymuje: po śmierci? Do tego czasu dalej jest oddzielony od Boga? Na podstawie czego tak twierdzisz? Czy wszyscy, ktorzy nie podzielają takiego przekonania są oddzieleni od Boga; czy też trzeba jeszcze jakieś dodatkowe warunki spełnić np. uczynki miłosierdzia, Sakramenty?


Jeśli żyjemy w grzechu to końcem tego wszystkiego jest śmierć, w duchowym znaczeniu już teraz za życia jesteśmy "martwi" duchowo. Jeśli dostępujemy pojednania z Bogiem przez krew Jezusa ożywamy duchowo i żyjemy w społeczności z Bogiem.
Rz 6:20-23: "Gdy bowiem byliście sługami grzechu, byliście dalecy od sprawiedliwości. Jakiż więc mieliście wtedy pożytek? Taki, którego się teraz wstydzicie, a końcem tego jest śmierć. Teraz zaś, wyzwoleni od grzechu, a oddani w służbę Bogu, macie pożytek w poświęceniu, a za cel żywot wieczny. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."

Jk 1:14-15: "Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; Potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć."

Rz 8:11-13: "A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was. Tak więc, bracia, jesteśmy dłużnikami nie ciała, aby żyć według ciała. Jeśli bowiem według ciała żyjecie, umrzecie; ale jeśli Duchem sprawy ciała umartwiacie, żyć będziecie."

Jeszcze istnieje pojęcie drugiej śmierci:

Ap 21:8: "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."

Po sądzie ostatecznym wszyscy Ci którzy nie przyjęli usprawiedliwienia Bożego zostaną na nią skazani.
Ap 20:11-15: "I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego."

A jeśli chodzi o zbawienie, to jest ono za darmo, z łaski:
Ef 2:5-10: "I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, Aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili."

Bóg nie zabawia człowieka przez to, że ten zrobił coś dobrego i przez to sobie zasłużył, tylko zbawienie można uzyskać jedynie przez wiarę w to, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i zmarł za popełnione przeze mnie grzechy, abym ja mogła pojednać się z Bogiem.

Rz 1:16-17: "Albowiem nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka, Bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie."

I Bóg daje to za darmo z łaski, bo nas tak umiłował. Ale na tym to się nie kończy... Jak powyższy werste mówi: powołał nas do dobrych uczynków, więc Bóg daje swoje zbawienie z łaski, ale później chce abyśmy wydawali " owoc godny upamiętnia". Nie mamy już żyć dla siebie samych ale dla Boga, skoro on nam okazał tak wielkie miłosierdzie to i człowiek powinien być wdzięczny i starać się żyć już w taki sposób jaki podoba się Bogu.
Hbr 12:28: "Przeto okażmy się wdzięcznymi, my, którzy otrzymujemy królestwo niewzruszone, i oddawajmy cześć Bogu tak, jak mu to miłe: z nabożnym szacunkiem i bojaźnią."

Uczynkami swoimi nie jesteśmy w stanie zasłużyć na zbawienie, ale w przyszłości odbierzemy za to zapłatę. Także to co teraz " siejemy to w przyszłości będziemy żąć tego rezultaty".
Ef 6:8: "Wiedząc, że każdy, czy niewolnik, czy wolny, otrzyma od Pana zapłatę za to, co dobrego uczyni."

Bóg daje zbawienie człowiekowi (tak jak już wyżej pisałam--z łaski, nie z uczynków) i jest to całkowicie za darmo, przez ofiarę Jezusa, ale następnie też wyznacza pewne konkretne elementy, które muszą być w naszym życiu, aby to zbawienie "utrzymać". Nie to, że Bóg dał zbawienie a teraz rób co chcesz bo już wszystko załatwione. Trzeba trwać w Bogu, uświęcenie-->
Hbr 12:14: "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"
Flp 2:12: "Przeto, umiłowani moi, jak zawsze, nie tylko w mojej obecności, ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność byliście posłuszni: z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie."
Hbr 13:9: "Nie dajcie się zwodzić przeróżnym i obcym naukom; dobrze jest bowiem umacniać serce łaską, a nie pokarmami; tym, którzy o nie zabiegali, nie przyniosły one pożytku."
Rz 12:2: "A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."
1Kor 11:23-27: "Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie. Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej."


N paź 27, 2019 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
zefciu napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
ale zapłacić cenę za grzech
Ale czyją i komu? Bo znowu widzę dużo cytatów, ale nic na temat.


Nic na temat? Wszystko się wiąże, tylko trzeba odrobinę chęci żeby to zauważyć ;)
Zbawienie, sprawiedliwość Boża, to co Bóg w mocy swojej ustanowił odbywa się na jego zasadach, a nie na Moich ani Twoich...
Rz 6:23: "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."
Jeśli Bóg to tak ustanowił to co człowiek może mieć do powiedzenia... W ST odpuszczenie grzechów również dokonywane było poprzez przelew krwi.
Hbr 9:22: "A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia."
Więc wg. Bożych zasad, aby grzech był dopuszczony ktoś musiał zapłacić "swoją krwią". Dla nas zrobił to Jezus.


N paź 27, 2019 18:53
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):
Wszystko się wiąże, tylko trzeba odrobinę chęci żeby to zauważyć
Jednym słowem – „nie ma tego w Biblii, ale kto tego nie wyznaje, ten nie ma dobrej woli”.
Cytuj:
Zbawienie, sprawiedliwość Boża, to co Bóg w mocy swojej ustanowił odbywa się na jego zasadach
Ale kto mówi coś innego? Nikt nie przeczy, że Ofiara Chrystusa dokonała się, bo Bóg tak postanowił. Chodzi o to, czy dokonała się, bo Bóg Ojciec domagał się takiej zapłaty.


N paź 27, 2019 19:10

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
zefciu napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):
Wszystko się wiąże, tylko trzeba odrobinę chęci żeby to zauważyć
Jednym słowem – „nie ma tego w Biblii, ale kto tego nie wyznaje, ten nie ma dobrej woli”.
Cytuj:
Zbawienie, sprawiedliwość Boża, to co Bóg w mocy swojej ustanowił odbywa się na jego zasadach
Ale kto mówi coś innego? Nikt nie przeczy, że Ofiara Chrystusa dokonała się, bo Bóg tak postanowił. Chodzi o to, czy dokonała się, bo Bóg Ojciec domagał się takiej zapłaty.


Chwilę wcześniej narzekasz, że za dużo fragmentów, a teraz nagle że nie ma tego w Biblii.... Odrobina dobrej chęci to była odpowiedź na to, że stwierdziłeś, że nic w temacie nie ma i cytaty oderwane od tematu... A trzeba trochę się zastanowić co tam jest napisane to zobaczysz odpowiedź... Skoro było to zapowiadane przez setki lat przez proroków, to raczej nie działo się to niezależnie od woli Boga Ojca.
1P 1:3-5,9-12: "Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was, Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym. … Osiągając cel wiary, zbawienie dusz. Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce, Starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie. Im to zostało objawione, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali w tym, co teraz wam zostało zwiastowane przez tych, którzy w Duchu Świętym zesłanym z nieba opowiadali wam radosną nowinę; a są to rzeczy, w które sami aniołowie wejrzeć pragną."


N paź 27, 2019 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Autorytet Kościoła
Skoro Bóg tak postanowił, to znaczy że Ojciec w jedności z Synem tak postanowili, kierując się miłością do ludzi.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N paź 27, 2019 19:46
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):
Chwilę wcześniej narzekasz, że za dużo fragmentów, a teraz nagle że nie ma tego w Biblii...
A gdzie tu sprzeczność? Chodzi o to, że jeśli twierdzę, że jest to nauka niebiblijna, to wystarczy podać jeden fragment, który wprost tę naukę potwierdza. Jeśli ktoś zamiast tego wkleja 20, które mówią o czymś innym i oczekuje, że „trochę się zastanowię”, to znaczy, że tego jednego nie potrafi wskazać.
Cytuj:
to raczej nie działo się to niezależnie od woli Boga Ojca
Widzę rozpaczliwe próby dowiedzenia tezy pokrewnej i udawania, że dowiodło się tej tezy, o której mówię. Ale ja nie mówię o tym, że Ojciec postanowił o Ofierze Chrystusa, lub że Ojciec wiedział o Ofierze Chrystusa. Temu bowiem nikt nie przeczy. Chodzi o konkretną tezę, że tej ofiary domagało się poczucie sprawiedliwości Ojca, lub iż Ofiara miała wyrównywać obrazę, której względem Ojca dokonał grzech.

No i jak z tym Filioque się nie dowiedziałem :)


Pn paź 28, 2019 8:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL