Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 Autorytet Kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Autorytet Kościoła
Zefciu, o co Ci właściwie chodzi? No bo przecież napisane jest, że wszyscy zasłużyliśmy na gniew (Ef.2:3). Nikt też nie mógł zostać usprawiedliwiony z uczynków Zakonu (bo nikt nie był w stanie doskonale go wypełnić).Jezus wypełnił Zakon i dzięki temu Bóg darował nam Jego sprawiedliwość poprzez wiarę w Chrystusa i Jego dzieło. Ale napisane jest również, że w Chrystusie wszyscy umarliśmy (jako grzesznicy). Nie można bowiem rozprawić się z grzechem inaczej, jak tylko przez śmierć. Nie da się "poprawić" grzesznika. Gdyby to było możliwe, dzieło Golgoty byłoby zbyteczne. Prorok Izajasz pisał, że został On (Chrystus) starty za winy nasze. Gdyby nie Chrystus musielibyśmy zostać straceni sprawiedliwym wyrokiem Bożym.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn paź 28, 2019 9:27
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Wybawiony napisał(a):
Zefciu, o co Ci właściwie chodzi?
No przecież napisałem wprost, o co mi chodzi. Nie mam żadnych ukrytych intencji. Po prostu jeśli protestantyzm jest doktryną pierwotną, to dlaczego zawiera elementy średniowiecznego Rzymskiego Katolicyzmu, których nie ma w Biblii, ani we wczesnej Tradycji?
Cytuj:
Nie można bowiem rozprawić się z grzechem inaczej, jak tylko przez śmierć. Nie da się "poprawić" grzesznika.
No a jednak się dało.
Cytuj:
Gdyby nie Chrystus musielibyśmy zostać straceni sprawiedliwym wyrokiem Bożym.
Ale jaki to ma sens? Co jest sprawiedliwego w zabiciu jednej osoby jako kara za grzechy drugiej? A gdyby, potencjalnie, Bóg postąpił „niesprawiedliwie”, to kto byłby pokrzywdzony?


Pn paź 28, 2019 9:32

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Autorytet Kościoła
Zastanów się nad tym, dlaczego napisane jest, że w Chrystusie umarliśmy oraz dlaczego Jezus w pewnym momencie zawołał : "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?", by w końcu stwierdzić:"Wykonało się".

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn paź 28, 2019 9:45
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Wybawiony napisał(a):
Zastanów się nad tym
Czyli tak jak się można było spodziewać – konkretnego wskazania, gdzie teoria Anzelma, albo Filioque są w Biblii nie będzie. Będzie tylko głębokie przekonanie, że gdybym się tylko zastanowił, to bym doszedł do tych samych wniosków.


Pn paź 28, 2019 10:14

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
zefciu napisał(a):
Widzę rozpaczliwe próby dowiedzenia tezy pokrewnej i udawania, że dowiodło się tej tezy, o której mówię. Ale ja nie mówię o tym, że Ojciec postanowił o Ofierze Chrystusa, lub że Ojciec wiedział o Ofierze Chrystusa. Temu bowiem nikt nie przeczy. Chodzi o konkretną tezę, że tej ofiary domagało się poczucie sprawiedliwości Ojca, lub iż Ofiara miała wyrównywać obrazę, której względem Ojca dokonał grzech.

No i jak z tym Filioque się nie dowiedziałem :)


Nie rozpaczliwie próby, tylko Ty nie chcesz zrozumieć, że taki był Boży plan i Bóg nie musiał się niczego od nikogo domagać tylko tak to sobie zaplanował od początku.
1P 1:15-20: "Lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym, Ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty. A jeśli wzywacie jako Ojca tego, który bez względu na osobę sądzi każdego według uczynków jego, żyjcie w bojaźni przez czas pielgrzymowania waszego, Wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego, Lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego. Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,"

Bóg zaplanował taki plan zbawienia i to że Jezus przyjdzie na ziemię oddać swoje życie dla zbawienia ludzi. Próbujemy wytłumaczyć Co to od ilus postów, a Ty domagasz się jakichś dowodów, że Bóg Ojciec się czegoś domaga...


Pn paź 28, 2019 13:47
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):
tylko Ty nie chcesz zrozumieć
No właśnie. Nie da się pokazać w Biblii, ale to jest moja wina, że ja nie chcę zrozumieć :)
Cytuj:
że taki był Boży plan
A kto neguje, że taki był Boży plan.
Cytuj:
i Bóg nie musiał się niczego od nikogo domagać tylko tak to sobie zaplanował od początku.
Ale nie o to się toczy dyskusja, czy taki był plan. Wszyscy się zgadzają, że taki był plan. Pytanie – czy ten plan miał na celu zadośćuczynienie, czy nie.
Cytuj:
Bóg zaplanował taki plan zbawienia
I jeszcze powtórz to 100 razy. Nikt się temu nie sprzeciwia.


Pn paź 28, 2019 14:39

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Autorytet Kościoła
zefciu napisał(a):
Wszyscy się zgadzają, że taki był plan. Pytanie – czy ten plan miał na celu zadośćuczynienie, czy nie.

Tak. Izajasz 53:5,10-11
Cytuj:
Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie.Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a Wola Pańska spełni się przez Niego. Po udrękach swej duszy, ujrzy światło i Nim się nasyci. Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn paź 28, 2019 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Autorytet Kościoła
@Zefciu
Wydaje mi się, że Wybawiony naprawdę nie rozumie Twojego pytania. Cytuje werstety, jakie mu sie skojarzą; teoretyzuje itd. Gdzieś na innym forum ktoś podobne pytanie postawił i reakcja analogiczna.


Pn paź 28, 2019 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Autorytet Kościoła
IrciaLilith napisał(a):
Czy dla kogoś z Was, moi drodzy forumowi przyjaciele Kościół jest jedynym i niepodważalnym autorytetem? Lub choćby niepodważalnym? Albo znacie kogoś takiego?
Rezonuje to z jakąś energią quasi-osobową we mnie.

_________________
Pokój wam.


N mar 01, 2020 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL