Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czyim Królestwem jest Ziemia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
@ IrciaLilith
Czy podzielasz zdanie zefcia, że ja Tobie cokolwiek insynuuję?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr paź 30, 2019 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Cytuj:
Gdyby nie zbawcza śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, to umarlibyśmy w naszych grzechach (uchybieniach względem doskonałej Miłości) na wieczność. Nie moglibyśmy zmartwychwstać i cieszyć się wieczną relacją z Bogiem.

Bzdura, każdy człowiek posiada nieśmiertelną zdolną do samodzielnego egzystowania duszę nieśmiertelną, która po śmierci ciała idzie na sąd szczegółowy po którym trafia do trzech możliwych miejsc bytowania to jest do piekła, czyścca albo nieba.


Śr paź 30, 2019 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Świetnie, że znowu o tym piszesz. Powiedz mi, co robiłbyś w piekle, gdybyś do niego trafił?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr paź 30, 2019 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 03, 2019 16:44
Posty: 36
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
A czym w ogóle jest dla Ciebie piekło?
Czy wybór wiary z lęku przed śmiercią i cierpieniem jest czymś słusznym?


Śr paź 30, 2019 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
zefciu napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Gdyby nie zbawcza śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, to umarlibyśmy w naszych grzechach (uchybieniach względem doskonałej Miłości) na wieczność. Nie moglibyśmy zmartwychwstać i cieszyć się wieczną relacją z Bogiem.
Nikt temu nie przeczy! Przestań insynuować, że ktoś twierdzi tutaj inaczej, bo cierpliwość moderacji jest ograniczona.


Zefciu, Wybawiony niczego nie insynuuje a odnosi się bezpośrednio do tego że ja się z tym nie zgadzam. Jesteśmy w dziale 'Wierzyć nie wierzyć' i ja w to nie wierzę. Moim zdaniem, gdyby Piłat uniewinnił Jezysa a ten w spokoju nauczał do późnej starości i zwyczajnie umarł nie uniemożliwiłoby to wiecznej relacji z Bogiem. Tak samo nie wierzę w jakąkolwiek opcję odcięcia się od tej relacji poza tymczasową iluzją oddzielenia.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 30, 2019 18:53
Zobacz profil
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Cytuj:
Zefciu, Wybawiony niczego nie insynuuje a odnosi się bezpośrednio do tego że ja się z tym nie zgadzam. Jesteśmy w dziale 'Wierzyć nie wierzyć' i ja w to nie wierzę. Moim zdaniem, gdyby Piłat uniewinnił Jezysa a ten w spokoju nauczał do późnej starości i zwyczajnie umarł nie uniemożliwiłoby to wiecznej relacji z Bogiem. Tak samo nie wierzę w jakąkolwiek opcję odcięcia się od tej relacji poza tymczasową iluzją oddzielenia.

Św. Augustyn napisał, że do zbawienia miliardów wystarczyłaby jedna kropla krwi Chrystusa. Zapewne Bogu i ta jedna kropla nie była potrzebna.
Ale Jezus przyjął ludzką postać, aby ukazać w pełni istotę Boga. Zatem radykalnie zmienić obraz Boga w oczach współczesnych. Swoim przekazem dokonał rewolucji.
I nie Bóg potrzebował swojej śmierci, jako świadectwa, ale ludzie przywiązani do swych wyobrażeń, hierarchii wartości, pozycji w społeczeństwie, nie byli w stanie przyjąć Jego nauki i dlatego musiał umrzeć.


Cz paź 31, 2019 7:48

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Alus napisał(a):
Chrześcijanie w Credo definiują zstąpienie Chrystusa do owego szeolu w celu uwolnienia sprawiedliwych i obdarzenia rajem.

W którym miejscu Credo?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 31, 2019 8:08
Zobacz profil
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
W którym miejscu Credo?
Nie w Credo, a w Składzie Apostolskim. Ale spoko – wiara w zstąpienie Chrystusa do Szeolu jest mocno potwierdzona w liturgii i ikonografii.


Cz paź 31, 2019 8:10

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Alus napisał(a):
Św. Augustyn napisał, że do zbawienia miliardów wystarczyłaby jedna kropla krwi Chrystusa. (1)Zapewne Bogu i ta jedna kropla nie była potrzebna.
(2) I nie Bóg potrzebował swojej śmierci

(1) To dlaczego Bóg przyjął ofiarę Chrystusa? Dlaczego Chrystus wstawia się za nami że swoją Krwią?
(2) A od kiedy to Bóg może umrzeć?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 31, 2019 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
zefciu napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
W którym miejscu Credo?
Nie w Credo, a w Składzie Apostolskim. Ale spoko – wiara w zstąpienie Chrystusa do Szeolu jest mocno potwierdzona w liturgii i ikonografii.

Ale mi chodziło o zwrot "w celu uwolnienia sprawiedliwych i obdarzenia ich rajem".

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 31, 2019 8:19
Zobacz profil
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
Św. Augustyn napisał, że do zbawienia miliardów wystarczyłaby jedna kropla krwi Chrystusa. (1)Zapewne Bogu i ta jedna kropla nie była potrzebna.
(2) I nie Bóg potrzebował swojej śmierci

(1) To dlaczego Bóg przyjął ofiarę Chrystusa? Dlaczego Chrystus wstawia się za nami że swoją Krwią?
(2) A od kiedy to Bóg może umrzeć?

Bóg Jezus w ciele człowieka nie zaznał śmierci fizycznej na krzyżu, nie złożono Jego ciała do grobu?
Nie bóg przyjął ofiarę Chrystusa, ale Bóg w Trójcy Jedyny sam w osobie Chrystusa człowieka oddał swe życie za przyjaciół swoich .


Cz paź 31, 2019 8:29

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Komu oddał to życie?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 31, 2019 13:12
Zobacz profil
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
Komu oddał to życie?
A musiał koniecznie komuś? Przecież określenie „oddał życie” nie implikuje, że ktoś to życie przyjął. Implikuje, że ktoś na tym akcie skorzystał i że był to akt dobrowolny.


Cz paź 31, 2019 13:31

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Zgoda, ale przecież napisane jest w Hbr. 11,14 :
Cytuj:
to o ileż bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 31, 2019 16:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Alus napisał(a):
Cytuj:
Zefciu, Wybawiony niczego nie insynuuje a odnosi się bezpośrednio do tego że ja się z tym nie zgadzam. Jesteśmy w dziale 'Wierzyć nie wierzyć' i ja w to nie wierzę. Moim zdaniem, gdyby Piłat uniewinnił Jezysa a ten w spokoju nauczał do późnej starości i zwyczajnie umarł nie uniemożliwiłoby to wiecznej relacji z Bogiem. Tak samo nie wierzę w jakąkolwiek opcję odcięcia się od tej relacji poza tymczasową iluzją oddzielenia.

Św. Augustyn napisał, że do zbawienia miliardów wystarczyłaby jedna kropla krwi Chrystusa. Zapewne Bogu i ta jedna kropla nie była potrzebna.
Ale Jezus przyjął ludzką postać, aby ukazać w pełni istotę Boga. Zatem radykalnie zmienić obraz Boga w oczach współczesnych. Swoim przekazem dokonał rewolucji.
I nie Bóg potrzebował swojej śmierci, jako świadectwa, ale ludzie przywiązani do swych wyobrażeń, hierarchii wartości, pozycji w społeczeństwie, nie byli w stanie przyjąć Jego nauki i dlatego musiał umrzeć.


Myślimy bardzo podobnie .

Cytuj:
oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu
.

Nie chodzi przecież o fizyczną krew, ale symoliczne zakończenie cyklu symbolicznych ofiar przez złożenie najwyższej ofiary raz na zawsze. Była to ofiara nie dla Boga, ale dla ludzi, którzy uparli się, że ofiary są niezbędne...
Dużo objaśnia koncepcja opisana w książce 'Kozioł ofiarny' ,to czysta psychogia tłumu. Jezus w pewnym sensie zhakował system, wręcz wykorzystał te mechanizmy do rozpropagowania swoich idei, a to one są tu kluczowe. Nie sama śmierć czy zmartwychwstanie, ale właśnie idee jakie propagował. Pytanie tylko co kto uważa za kwintesencję Jego nauczania?

Czyim królestwem jest Ziemia i czy król jest dobrym królem, czy chociaż przyjmuje taką rolę? Rolę pana i sługi jednoczeście, bo w przypadku dobrego króla, kierownika, lidera, przywódcy te role spajają się w jedność. Taka osoba przewodzi nie dla władzy, chwały, sławy ale dla tych którzy potrzebują przewodnictwa, wsparcia, odpowiednich warunków do rozwoju. Taki król rozumie system zależności, zna prawa, których nie da się złamać, ale z których można umiejętnie korzystać...

Prawa wieczne , te z 'poza czasu i przestrzenii' zwyczajnie są nie do złamania, można jedynie je poznawać i z nich korzystać lub korzystać nieświadomie i samemu robić sobie krzywdę. Zabija grawitacja czy jej nie uwzględnianie?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt lis 01, 2019 5:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL