Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Widzę stary kotlet odgrzewany czyli uchodźcy. I jak zwykle koniecznie musza przyjechać bo innej pomocy to nie może być i juz.

A zmieniając temat to nigdy nie spodziewałem się ze Gowin może się postawić Kaczyńskiemu
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... 5p0sj2.amp
A tu taka niespodzianka.


Cz paź 31, 2019 17:24
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Widzę stary kotlet odgrzewany czyli uchodźcy. I jak zwykle koniecznie musza przyjechać bo innej pomocy to nie może być i juz.

To może w ramach prewencji agresja na Erytreję, usuniecie rządzącego reżimu i mamy spokój w Europie z uchodźcami z tamtego kraju.
https://liberte.pl/wiezienie-dla-mlodyc ... o-erytrei/


Pt lis 01, 2019 8:56
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Polacy po prostu uwazaja, ze jak czegos nie widza to problemu nie ma, a jak ktos sie urodzil w Afryce/na Bliskim Wschodzie czy gdzie badz, to ma tam umierac i koniec!
Co przy eutanazyjnej polityce polskiego rzadu jest dzis zrozumiale. Troche.
Mniej zrozumiale jest, ze kraje oscienne Syrii jednak miliony uchodzcow przyjely.

Modlmy sie o pokoj, bo nas juz nikt ratowac nie bedzie. Po tysiacach polskich uciekinierow z czasow socjalizmu, setkach tysiecy imigrantow ekonomicznych zyjacych w ciepelku Europy Zachodniej, wykazalismy, ze na zadne wsparcie nie zaslugujemy. Co najwyzej na rzucony na odczep grosz z daleka.

Jockey, to nie odgrzewany kotlet. To temat jak najbardziej aktualny, ale kogo miliony nie wzruszaja, ten tysiecy nie zauwazy, a jednostki w ogole go nie obchodza.
Bratanica mojego meza wlasnie pomaga wraz z Open Arms uchodzcom w Grecji. Moja corka pracuje z nimi w Niemczech.
No ale przeciez to nie jest problem Jockey. Niech gina!


Pt lis 01, 2019 10:39
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Oczywiście Kael i Alus widza tylko jeden sposób pomocy potrzebującym. Sprowadzenie ich do Europy
I każdy inny sposób uważają za zły i osoby uznające inne sposoby pomocy uważają ze znieczulica itp.


Pt lis 01, 2019 13:24

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Stary, odgrzewany kotlet.
Tym bardziej, że miałam odejść z tego forum. A wskakuje mi powiadomienie.

W 2015 roku po 20 latach niechodzenia na wybory głos został oddany przeze mnie na PIS tylko dlatego by Polska nie musiała przyjąć narzuconych kwot imigrantów. Polska skutecznie tę politykę realizowała. Znaczy spełnione zostały obietnice wyborcze i oczekiwania społeczne. Po 4 latach PIS z lepszym wynikiem do Sejmu. Czas zająć się czym innym.

Kropka. Koniec.


Pt lis 01, 2019 13:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
akacja napisał(a):
2015 roku po 20 latach niechodzenia na wybory głos został oddany przeze mnie na PIS tylko dlatego by Polska nie musiała przyjąć narzuconych kwot imigrantów.

:D
Cytuj:
Szef Urzędu ds. Cudzoziemców przyznał w 2017 roku status uchodźcy 150 cudzoziemcom, w tym m.in. 17 Syryjczykom, 56 Ukraińcom, 14 obywatelom Federacji Rosyjskiej (Czeczenom) i 13 osobom pochodzącym z Iranu. Dla porównania, rok wcześniej tą formą ochrony objęto 108 osób (40 obywateli Syrii, 16 cudzoziemców z Ukrainy, 10 obywateli Federacji Rosyjskiej, 20 osób pochodzących z Turkmenistanu i 6 cudzoziemców z Tadżykistanu). To oznacza, że liczba osób, którym nadano status uchodźcy w roku 2017 wzrosła o 39% w porównaniu do roku 2016 – dane pochodzą z raportów Urzędu ds. Cudzoziemców.

Imigrantów również bardzo chętnie przyjmujemy. Od początku 2018 roku przyjęliśmy 3009 imigrantów z takich krajów jak: Afganistan, Algieria, Irak, Iran, Maroko, Tunezja, Turcja, Egipt, Bangladesz, Syria, Libia. Większość dostała zezwolenie tylko na pobyt czasowy, jednak spośród tych krajów, 163 imigrantów dostało pobyt stały i to zaledwie w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Dane pochodzą z rządowej strony migracje.gov.pl. Najwięcej pozytywnych wniosków imigrantów wydaje Wojewoda Mazowiecki

https://ndie.pl/ilu-uchodzcow-przyjela- ... zoziemcow/

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 01, 2019 13:53
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
No to Jockey wymieni te inne sposoby pomagania uchodzcom, ktore stosuje Polska.
I jak konkretnie Polska pomaga uchodzcom, ktorzy juz na terytorium Unii sa?

Solidarnie ich...ignoruje! Niech tam sobie Grecy/Wlosi/Maltanczycy sami radza! Byle kase do wspolnej skarbonki placili, zeby na dotacje dla nas starczylo.
Bo Polakom sie kasa po prostu nalezy. Bez zobowiazan, a szczegolnie zobowiazan moralnych.

A akacja jak spalas, to spij dalej. I wierz w propagande PiSu, ze cudzoziemcy to Zuo!
Wydaje ci sie naiwnie, ze po 4 latach problemy swiata same sie rozwiazaly? One dopiero sie zaczynaja.


Pt lis 01, 2019 14:02

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Mimo wszystko 150 czy 3009 to nie to samo co 8,10 czy 12 tysięcy narzuconych kwot imigrantów, które Polska była zobowiązana przyjąć.
Gdyby nie sprzeciw Polski, Węgier i Czech to zaroiło by się tu Arabami, tak jak obecnie Ukraińcami.
Dlatego już wyborcą PIS nie jestem bo zbyt wiele Ukraińców odbierających pracę Polakom się tu pojawiło.

Dość tutaj jest wewnętrznych problemów i kto pomoże je rozwiązać ?


Pt lis 01, 2019 15:24
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Uchodźcami niech się zajmie ten kto ich tutaj sciągał.

Ja mowię o pomocy ludziom w miejscu gdzie mieszkają. A sposobów jest wiele i wiele organizacji chociażby Caritas niosą pomoc w rożne rejony świata. Wyrwanie ludzi z ich naturalnego miejsca nie jest żadnym rozwiązaniem ich problemów.

Warto tez przeanalizować ile osób które przyjechało na zaproszenie Niemców jest z terenów objętych wojna? I dlaczego przyjechali tylko młodzi i silni a kobiety i dzieci zostawili w tych złych regionach.


Pt lis 01, 2019 15:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
akacja napisał(a):
latego już wyborcą PIS nie jestem bo zbyt wiele Ukraińców odbierających pracę Polakom się tu pojawiło.

Większych bzdur nie słyszłam. Gdyby nie Ukraińcy, nie byłoby komu pracować. Umknęło Twojej iwadze, że mimo napływu Ukraińców, bezrobocie spada? Nasze społeczeństwo się starzeje. Brakuje rąk do pracy, a Ty mówisz o odbieraniu pracy Polakom? Ci, co chcą pracować, pracują, a reszta cieszy się z socjalu, bo nigdy nie pracowała i nie ma zamiaru skalać swoich nadludzkich rąk pracą.
Ksenofobia gigantycznych rozmiarów. Gratuluję postawy :-(

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 01, 2019 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Malgosiaa, wyobraź sobie, że chciałabym mieć pracę w ośrodku turystycznym w Szczyrku. Ale praca jest dla Ukraińcow, a nie dla mnie. Sytuacja autentyczna. Bo śmieciowki, jak najtańsze koszty zatrudnienia ...


Pt lis 01, 2019 16:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Przecież ci, na których głosowałaś, mieli zlikwidować śmieciówki. Nie zlikwidowali? :shock: Ponoć spełnili wszystkie obietnice w poprzedniej kadencji (obecna jeszcze się nie zaczęłą). No to się cisz nadal, że możesz już być spokojna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 01, 2019 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael napisał(a):
inne sposoby pomagania uchodzcom, ktore stosuje Polska.
I jak konkretnie Polska pomaga uchodzcom, ktorzy juz na terytorium Unii sa?

Pomoc realizowana jest głównie przez rząd i Caritas.


Pt lis 01, 2019 16:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Caritas to wiadomo. W jaki sposób przez rząd?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 01, 2019 17:17
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jockey napisał(a):
Uchodźcami niech się zajmie ten kto ich tutaj sciągał.

Ja mowię o pomocy ludziom w miejscu gdzie mieszkają. A sposobów jest wiele i wiele organizacji chociażby Caritas niosą pomoc w rożne rejony świata. Wyrwanie ludzi z ich naturalnego miejsca nie jest żadnym rozwiązaniem ich problemów.

Warto tez przeanalizować ile osób które przyjechało na zaproszenie Niemców jest z terenów objętych wojna? I dlaczego przyjechali tylko młodzi i silni a kobiety i dzieci zostawili w tych złych regionach.

Ktos uchodzcow sciagal? Propagsnda myslenie niszczy...
O kobietach i dzieciach tonacych na Morzu Srodziemnym Jockey nic nie wie, bo PiSmedia nie pokazuja.

A mlodzi i silnie, bo mlodzi i silni i z Polski wyjezdzaja. I nikt ich z Polski nie wyrywa.
Co do postawy akacji to slow mi brak, le pokazuje mechanizm niszczenia czlowieczenstwa przez polskich, katolickich pracodawcow: wyzysk Ukraincow jako taniej sily roboczej. Prawie jak polscy ksieza i biskupi, zatrudniaja na smieciowksch. Tyle, ze sa lepsi, bo przynajmnuej nie pouczaja z ambony jakie to niemoralne.

Zreszta podobnie traktuja Polacy rodakow za granica. Robek chyba o tym pisal: urzadzic sie samemu i wykorzystac innych.

Co do pomocy rzadu, w ktora wierzy katon, to mysle, ze watpie. Na cuda wianki z ostatniej kampanii im brak (nagle temat podwyzszenia wieku emerytalnego pojawia sie w mediach!) a mieliby znienawidzonym Arabom i Afrykanczykom pomagac? Chyba tylko rozdajac rozance.

I nie wmawiajcie sobie, ze nic nie mozna i tak zrobic. Owszem, mozna.
Caritas ciagnie chyba jeszcze akcje RodzinaRodzinie, ale sa tez ludzie, ktorzy nie udaja, ze uchodzcami w Europie rzady sie zajmuja i my mamy swiete prawo nic nie robic. Zawsze mozemy wspierac Dobro..
https://www.dobrafabryka.pl/fundacja/gd ... ie-lesbos/


Pt lis 01, 2019 18:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL