Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Kryzys Kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Kryzys Kościoła
A na czym miałaby polegać ta moja manipulacja?
Tak łatwo osądzasz, a jakoś szczególnie lubisz zwracać na to uwagę.

Przecież wiadomo że tego typu badania przeprowadza się na jakiejś określonej próbce. Im więcej badanych, tym badanie będzie bardziej wiarygodne.
60% to bardzo dużo. Sugerujesz teraz że te badania które tu przytoczyłaś są mało wiarygodne? Zakładasz że jakby była o wiele większa próbka toby wyszedł znacząco mniejszy procent?
Jak tak, to po co tego typu badania tu przytaczasz skoro ich wynik możemy traktować jedynie z przymrużeniem oka?


Cz paź 31, 2019 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kryzys Kościoła
Piotr1 napisał(a):
A homofobia to ma być prawdziwe odczytanie Ewangelii? Gromadzenie się wokół nienawiści i strachu wobec wszystkich "innych" to nie jest zgniły kompromis, bo tak jest łatwiej utrzymać ludzi? Kiedy się boją, kiedy mają wroga, kiedy są przeciw?


Acha, czyli te Koscioly, ktore nie zezwalaja na malzenstwa jednoplciowe powolujac sie na Biblie szerza homofobie i nienawisc? Dobrze zrozumialem?
Jak nie zgadzam sie z ruchem LGBT lub to krytykuje to jestem homofob i tez szerze nienawisc?

Piotr1 napisał(a):
Nasze Kościoły świadcząc o prawdzie Ewangelii dla wszystkich, szły wbrew strachowi i obawom, słusznym, o utratę wiernych.


Ktore to "nasze Koscioly"?

Piotr1 napisał(a):
Fala brunatnego fundamentalizmu dziś wzrasta, to ona jest zagrożeniem dla świadectwa Ewangelii.


Zgoda, jest to na pewno problem. A nie widzisz tez fali czerwonego fundamentalizmu? I teczowego fundamentalizmu, ktory zamyka usta wszystkim, ktorzy osmiela sie cos skrytykowac?

Kazdy fundamentalizm jest grozny i nie do zaakceptowania. Problemem jet wg mnie nierowne traktowanie tych fudamentalizmow.

Piotr1 napisał(a):
Nie nadąża za tym teologiczna samoświadomość Kościołów, i to się rozjeżdża coraz bardziej: codzienne doświadczenie religii z wywodzącymi się z zupełnie innej epoki założeniami eklezjologii.


Moglbys te mysl troche rozwinac?

Alus napisał(a):
60% spośród przebadanych przeze mnie duchownych, jest, lub była w związku z kobietami.


Mnie zastanawia jedno: profesor twierdzi, ze ma dostep do danych wszystkich ksiezy w Polsce. Kto mu te dane udostepnial lub udostepnia?
Raz twierdzi, ze sie do niego ksieza zglaszaja lub sam do nich jezdzi a potem mowi, ze wiekszosc ankiet to ankiety internetowe. Cos mi tu nie pasuje.

Najbardziej rozbawila mnie wypowiedz pana profesora, iz Luter "wymusil przestrzeganie celibatu u katolickich duchownych". Ma chlop poczucie humoru ale podejrzawm go bardziej o ignorancje.

Co do innych rzeczy, ktore porusza w wywiadzie ma racje.


Cz paź 31, 2019 17:26
Zobacz profil
Post Re: Kryzys Kościoła
katon napisał(a):
Alus napisał(a):
Prof. Baniak o metodzie swych badań
https://natemat.pl/25743,60-proc-ksiezy ... ze-wieksza

No to wiemy już na podstawie badań, że homoseksualistów wśród księży jest od 50% do nawet 80%, ale z kobietami sypia
60% duchownych i jest to liczba niedoszacowana. :shock:

No nie wiem czy to się spina? Chyba że matematyka jakaś inna. Chyba, że te 80% to jest biseksualna inaczej się nie spina.
bramin napisał(a):
Mnie zastanawia jedno: profesor twierdzi, ze ma dostep do danych wszystkich ksiezy w Polsce. Kto mu te dane udostepnial lub udostepnia?
To trzeba zgłosić przecież mamy RODO


Cz paź 31, 2019 20:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kryzys Kościoła
Jockey napisał(a):
To trzeba zgłosić przecież mamy RODO

A skąd wiesz, że nie ma ich zgody na posiadanie danych? Póki co nie udostępnił, ale jeśli ma zgodę i na to, to mógłby.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 31, 2019 21:26
Zobacz profil
Post Re: Kryzys Kościoła
Dane wszystkich księży?


Pt lis 01, 2019 0:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kryzys Kościoła
Wszystkich, czy tylko tych (wszystkich), których badanie dotyczyło?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 01, 2019 7:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kryzys Kościoła
Cytuj:
Dysponuję dostępem do danych wszystkich księży w Polsce.


No, szacunek. Miec dostep do danych wszystkich ksiezy w Polsce. Nawet esbecja za komuny nie miala takiego dostepu. Oczywiscie kazdy ksiadz i kleryk mial zalozona teczke ale to inna historia.

Ciekaw jestem jak on te dane zdobyl.
I drugie pytanie: podziekowali mu za wspolprace na wydziale teologicznym za to, ze poruszyl temat tabu czy za jego metody naukowe?
I trzecie pytanie: jakie to dane? Tylko podstawowe personalia czy cos wiecej?


Pt lis 01, 2019 19:53
Zobacz profil
Post Re: Kryzys Kościoła
Jak napisałem, że RODO się kłania to mnie pouczono, że może mieć zgodę wszystkich księży na przechowywane dane.


So lis 02, 2019 18:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kryzys Kościoła
Profesor Baniak troche kreci.

Mowi, ze trudno dotrzec do ksiezy, ze to srodowisko hermetyczne, przelozeni i biskupi podchodza niechetnie do tych badan a potem sie okazuje, ze profesor ma dostep do danych wszystkich ksiezy w Polsce.


N lis 03, 2019 16:17
Zobacz profil
Post Re: Kryzys Kościoła
Leniwe myśli o poranku ;)
Długo nie trzeba było czekać, by usłyszeć w mediach o głośnych sprawach związanych z hierarchią duchowieństwa. Kilkunastu śmiałków przeciwko jednemu władcy owieczek to pikuś. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę nazwisko gdańskiego arcybiskupa i świat staje otworem. Było, minęło niech się wycisza. Świetnie pokazał ten mechanizm działania p. Smarzowski w swoim filmie "Kler". Ale to tylko film, nic autorytatywnego. Jednak sztuka od zarania dziejów broni się sama. Podobnie rzecz ma się z prawdą
Takie spostrzeżenia z życia wzięte.

A opowiadania i komentarze spisane w Biblii do jakiego rodzaju gatunku należy zaliczyć? Zwłaszcza te setki, by nie rzec miliony tłumaczeń z przekładów?
I z tym pytaniem zostawiam każdego z nas. Sam na sam.


So lis 09, 2019 10:56
Post Re: Kryzys Kościoła
Porażające w jaką stronę Kościół idzie.
https://www.pch24.pl/efekt-synodalnosci ... 577,i.html
Coraz mniej rozumiem w którą stronę papież Franciszek prowadzi Kościół.
W mojej ocenie teraz Watykan powinien ostro zareagować i przywołać biskupów niemieckich do porządku i wierności Kościołowi i Ewangelii.
Porażające zwłaszcza:
Cytuj:
Homoseksualizm uznany za normalny

W opublikowanym podsumowaniu konferencji biskupi stwierdzili jednogłośnie, że skłonności homoseksualne są zupełnie normalnym wariantem rozwoju ludzkiej seksualności. Ta miałaby kształtować się w okresie dojrzewania i przybierać wyraz hetero- albo homoseksualny. Skłonności do osób tej samej płci miałyby być równie dobre jak skłonności do osób płci przeciwnej i stąd nie należy podejmować żadnych prób ich zmiany.

(...)
Biskupi niemieccy od kilku lat dążą otwarcie do nowej oceny homoseksualizmu. Wiceszef episkopatu bp Franz-Josef Bode opowiedział się otwarcie za wprowadzeniem kościelnej ceremonii błogosławienia związków jednopłciowych, co powtórzył później w nieco bardziej zawoalowanej formie sam przewodniczący kard. Reinhard Marx.

(...)
Komunia dla rozwodników

Niemieccy biskupi przypomnieli w Berlinie, że po Amoris laetitia Kościół w Niemczech zmienił podejście do rozwodników w powtórnych związkach. Stosunki seksualne między partnerami w takich związkach uznano za niekoniecznie będące grzechem ciężkim, stąd takie osoby nie mogą być pryncypialnie wykluczane z przyjmowania Komunii świętej. Oficjalnie Niemcy ogłosili to w 2017 roku, publikując wytyczne duszpasterskie nakazujące księżom godzić się z „decyzją sumienia” wszystkich rozwodników pragnących przyjmować Komunię. Większość biskupów wcieliła te wytyczne w życie w swoich diecezjach.

Zobaczymy jaka będzie reakcja papieża. Myślę, że wiele środowisk czeka na reakcję.


N gru 08, 2019 18:07

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kryzys Kościoła
Problem jest szerszy. Nie tylko Kościół ma problem i przeżywa kryzys. To, co dzieje się w Polsce, jest przykładem. Nie ma nikogo, kto byłby przywódcą. Co z tego, że politycy na trybunie sejmowej używają wulgarnej manipulacji i wszczynają awantury na terenie parlamentu? Co z tego, że prezydent coś sobie mówi? Polacy dzielą się na "partię rządzącą" i "opozycję", na "prawicę" i "lewaków". Medialny szum powoduje chaos informacyjny. I tak się w to zagłębiamy...

_________________
MODERATOR


N gru 08, 2019 19:37
Zobacz profil
Post Re: Kryzys Kościoła
Może masz rację. Ja jednak od Namiestnika Chrystusa oczekuję reakcji na to co robią biskupi. Oczekuję jasnej deklaracji, że homoseksualizm jest grzechem.
Kryzys wartości i kryzys autorytetów to całkiem odmienny temat i niestety jest z tym coraz gorzej. A media liberalne wykorzystują do siania coraz większego zamętu.
A o podziale na my i oni to nie chcę w tym miejscu rozmawiać. To wciąż na Polskę PiS i Polskę antyPis. Już wystarczająco wiele tematów w politycznych częściach forum, żeby chociaż w z życia Kościoła podarować sobie.


N gru 08, 2019 22:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kryzys Kościoła
Jockey napisał(a):
Oczekuję jasnej deklaracji, że homoseksualizm jest grzechem

Chcesz, aby zmienił nauczanie Kościoła? Homoseksualizm nie jest grzechem. Grzechem są czyny homoseksualne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 09, 2019 5:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kryzys Kościoła
Jockey napisał(a):
Może masz rację. Ja jednak od Namiestnika Chrystusa oczekuję reakcji na to co robią biskupi. Oczekuję jasnej deklaracji, że homoseksualizm jest grzechem.
Kryzys wartości i kryzys autorytetów to całkiem odmienny temat i niestety jest z tym coraz gorzej. A media liberalne wykorzystują do siania coraz większego zamętu.
A o podziale na my i oni to nie chcę w tym miejscu rozmawiać. To wciąż na Polskę PiS i Polskę antyPis. Już wystarczająco wiele tematów w politycznych częściach forum, żeby chociaż w z życia Kościoła podarować sobie.


Taka deklaracja jest w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

_________________
MODERATOR


Pn gru 09, 2019 8:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL