Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kael napisał(a):
Akacja nie korzysta z niczego, co Unia finansuje? Moze brzydza ciebie te autostrady, odnowione zabytki, dofinansowane inwestycje z pieniedzy, ktore podatnicy innych krajow unijnych sla do Polski?

A rozważmy taką hipotetyczną sytuację - gdyby do Kael zawitał okupant, który zaproponowałby taki deal - jeśli będzie posłusznie wypełniać jego polecenia, to będzie miała wszystko: dobre drogi, piękne parki, zrestaurowane budynki, to Kael złego słowa na okupanta by nie powiedziała, prawda? Generalnie nie ma nic złego w okupacji pod warunkiem, że lud zamieszkujący okupowany teren ma zapewniony dobrobyt?

A duchowni, które pełnymi garściami czerpią pieniadze na remonty/renowacje kościołów, zawarli dil z okupantem, diabelskim tworem???


So lis 02, 2019 10:56
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
A jeżeli ten okupant do tego wszystkiego zaproponowałby Kael dział we władzy, żeby Kael mogła zasiadać we władzach okupacyjnych, a nawet piastować stanowisko oberszefa wszystkich sturmbahnszefów i współkształtować prawo okupacyjne, to według pelikana dalej mielibyśmy do czynienia z okupantem wstrętnym a złym. Prawda? Bo pelikan sobie na wejściu założył, że okupacja jest i kropka.

Logika!


So lis 02, 2019 11:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Alus napisał(a):
A duchowni, które pełnymi garściami czerpią pieniadze na remonty/renowacje kościołów, zawarli dil z okupantem, diabelskim tworem???

Nie rozumiem, co wspólnego z moim wpisem mają duchowni. Masz jakaś klerofobię?
ErgoProxy napisał(a):
Prawda? Bo pelikan sobie na wejściu założył, że okupacja jest i kropka.

Nie po to zadałam Kael hipotetyczne pytanie, żeby potem ErgoProxy imputował mi jakieś założenia z góry. Czy mamy do czynienia z okupantem czy nie, ustalimy później. Najpierw musimy się dogadać co do wartości. Jeśli dla Kael dobrobyt jest najważniejszy, a akacja ma inne priorytety, to obawiam się, ze się nie dogadamy.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lis 02, 2019 11:26
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Tya. Najpierw skłócimy Polaków z Polakami, potem wprawdzie dojdziemy do faktu, że kłócić się nie było o co, ale Polacy tymczasem będą już się ze sobą żarli. No i tak mogłaby działać - ki diabeł - ruska agentura?

A nie, to tylko narodowcy. Spece od budowania czegoś wysiłkiem - uwaga! - wspólnym. Takiego fachowca to bym spod drzwi mieszkania psem pogonił. Psem i świnką morską na dodatek.


So lis 02, 2019 11:44

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
To na czym wg Pelikana polegalaby ta okupacja - moze zaczniemy od tego?


So lis 02, 2019 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
A nawet bez ustalenie tego to pamietam taki pomysl powtarzany w czasach mojej mlodosci ze najlepsza rzecza ktora mogl owczesny PRL zrobic bylo wywolac wojne zw Stanami i natychmiast sie poddac.
Tak ze sadze ze wlasnie chodzilo o przyjecie takiej okupacji i ktorej piszesz.


So lis 02, 2019 14:29
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kael napisał(a):
Akacja nie korzysta z niczego, co Unia finansuje? Moze brzydza ciebie te autostrady, odnowione zabytki, dofinansowane inwestycje z pieniedzy, ktore podatnicy innych krajow unijnych sla do Polski?

A rozważmy taką hipotetyczną sytuację - gdyby do Kael zawitał okupant, który zaproponowałby taki deal - jeśli będzie posłusznie wypełniać jego polecenia, to będzie miała wszystko: dobre drogi, piękne parki, zrestaurowane budynki, to Kael złego słowa na okupanta by nie powiedziała, prawda? Generalnie nie ma nic złego w okupacji pod warunkiem, że lud zamieszkujący okupowany teren ma zapewniony dobrobyt?

To Unia nas okupuje? Jak Zwiazek Radziecki dala jedna opcje "wyboru"?


Co do wyzszosci dobrobytu nad wartosciami, bylabym nawet w doborowym towarzystwie prawdziwie-polskiego-jedynie- slusznie-patriotycznego-premiera

https://info.wiara.pl/doc/5733043.Moraw ... h-portfeli

Ale nie jestem.

Bo wartosci sa wazne, ale nie ma co myslec, ze ktos wartosci dla nas wazne poda nam na talerzu i pozwoli tylko konsumowac.
W Unii kazdy ma takie same prawa i obowiazki. Jesli ktos czeka na wodza na bialym koniu, ktory mu zalatwi swiety spokoj, musi sie przeniesc na Wschod. Tam Putin wie wszystko lepiej, a przecietny obywatel chce moc odpoczac na daczy. Wiecej mu nie potrzeba, bo wie z doswiadczenia, ze z hydra nie wygra, a bez cara w Moskwie, bezholowie na prowincji bedzie tylko wieksze.

Mozna debatowac nad Polexitem i moze Brexit i jego skutki dla bogatego kraju otworzy oczy zwolennikom "boso ale w ostrogach".
Moldawia to dobry przyklad. Tam juz tylko nedza, chaos i starcy zostali.


So lis 02, 2019 14:44
Post Re: Unia Europejska
Od razu powiem ze nie jestem zwolennikiem Polexitu.
Ale UE do której wchodziliśmy to całkiem inny twór niż to co mamy dzisiaj. Pierwsza sprawa to miała być Wspólnota Ojczyzn. Miała być związkiem niepodległych państw a mamy budowanie superpanstwa coś na kształt ZSRR. Oczywiście bez takiej przemocy i wszystkich negatywów wypływających z państwa totalitarnego. Bo jakby nie patrzeć to UE państwem totalitarnym nie jest. Są rożnego rodzaju naciski żeby uczynić Polskę taka jak wiele państw UE ale można spokojnie się temu przeciwstawiać. Przynajmniej na razie można.
Już po naszym wejściu były próby uchwalenia takiego gniota co miał się nazywać konstytucja UE ale na całe szczęście zablokowano. Od tamtego czasu nastroje w UE zmieniały się na coraz bardziej antyunijne. Mówię tutaj głównie o państwach starej unii.

Kolejna sprawa to obiecywano ze sprawy moralne zawsze pozostaną w gestii państw narodowych i co mamy? Próby zmuszenia nas do legalizacji związków homo, do legalizacji aborcji. Nawet chcą wpisania tego do karty praw człowieka.

Unia niepodległych narodowych państw może mieć przyszłość pod warunkiem ze nie będzie próba zmuszenia innych państw do przyjęcia wszystkich rozwiązań. Bo czy w obecnej UE nie jest fikcja wspólna polityka zagraniczna? Chociażby sprawa kontaktów handlowych z Rosja czy z Chinami?
Czy nie jest fikcja wspólna gospodarka rolna? Mamy w UE prawo silniejszego czyli ma być tak jak zdecydują Niemcy i Francuzi. Dlatego tyle protestów chociażby Włochów czy Wegrów. Wszak brexit mamy właśnie dlatego ze wyspiarze mieli dość takiego traktowania przez te dwa państwa. Biurokraci z Brukseli są oderwani od tego co tak naprawdę dzieje się w państwach UE.

Jeśli nic się nie zmieni to nie wróżę długiej przyszłości dość ciekawemu projektowi zwanemu UE. Myśle ze jedynym ratunkiem jest powrót do tego co zakładali ojcowie założyciele UE. Tego typu superpaństwo skończy tak samo jak ZSRR.


So lis 02, 2019 15:09
Post Re: Unia Europejska
Brexit mamy dlatego, jak mnie oswiecil kolega Brytyjczyk, bo Wielka Brytania chciala tylko wspolnej gospodarki a nie wspolnej polityki. Jak to ma funkcjonowac ich nie obchodzi. Ma i koniec.
No to beda mieli wlasna polityke i... wlasna gospodarke. O maly wlos mogliby startowac od zera i zebrac o nowe umowy handlowe z reszta swiata.

Jak Unia ma byc przeciwwaga dla Chin, Indii czy USA na bazie tylko gospodarki, kiedy kazdy kraj robi li i jedynie wlasna polityke, to chyba tylko akacja i t_p potrsfia wyjasnic.
Przypomne, ze mamy Schengen, czyli wspolna granice UE, wolny przeplyw nie tylko towarow ale i osob, no ale polityke ma kazdy robic sam. Byle kasa sie zgadzala?


So lis 02, 2019 15:17
Post Re: Unia Europejska
A przeczytałaś traktat akcesyjny? A pamiętasz co wynegocjonowalismy
Pamiętasz założenie UE?
Idziemy w kierunku ZSRR bis bez totalitaryzmu.


So lis 02, 2019 15:33
Post Re: Unia Europejska
Jockey napisał(a):
Kolejna sprawa to obiecywano ze sprawy moralne zawsze pozostaną w gestii państw narodowych i co mamy? Próby zmuszenia nas do legalizacji związków homo, do legalizacji aborcji. Nawet chcą wpisania tego do karty praw człowieka.

Ja na razie tylko w tym zakresie. O jakich "nas" właściwie Jockeyowi chodzi - o Polaków hurtowo? Bo ja się zgadzam i z legalizacją związków homo, i z legalizacją aborcji, i to dość daleko poluzowanej aborcji. Jeżeli zdaniem Jockeya nie jestem Polakiem, to niech on się może wyprowadzi na jakąś emigrację wewnętrzną czy coś? Bo ja mojego działu w kontroli nad moim krajem oddawać za bezdurno nie zamierzam.


So lis 02, 2019 15:38
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Cytuj:
A duchowni, które pełnymi garściami czerpią pieniadze na remonty/renowacje kościołów, zawarli dil z okupantem, diabelskim tworem???

Cytuj:
Nie rozumiem, co wspólnego z moim wpisem mają duchowni. Masz jakaś klerofobię?

To popatrz ile wyremontownych kościołow od 2004r, opatrzonych jest tabliczką unijną, i zrozumiesz o czym piszę.

Jockey napisał(a):
Kolejna sprawa to obiecywano ze sprawy moralne zawsze pozostaną w gestii państw narodowych i co mamy? Próby zmuszenia nas do legalizacji związków homo, do legalizacji aborcji. Nawet chcą wpisania tego do karty praw człowieka.

Konkretne działania ze strony UE zmuszające Polskę do przyjęcia tych ustawa przedstawisz?


So lis 02, 2019 16:06
Post Re: Unia Europejska
Jockey napisał(a):
A przeczytałaś traktat akcesyjny? A pamiętasz co wynegocjonowalismy
Pamiętasz założenie UE?
Idziemy w kierunku ZSRR bis bez totalitaryzmu.

Ja sie Jockeypytam o to jaka ma byc jego zdaniem konkretnie polityka w Unii, jesli nie wspolna, a Jockey mi pytaniem na pytanie odpowiada.

O ktore zalozenia UE ci chodzi? Bo historie Unii, oczywiscie, znasz?
O te, ktore obowiazywaly w momencie skladania przez Polske akcesu w momencie wejscia do Unii, czy u prapoczatkow,kiedy Schumann z Adenauerem.chcieli pojednac niepojednanych na bazie silnych powiazan gospodarczych, zeby juz nigdy nikomu w Europie sie nie oplacalo wojne zaczynac?

Bo traktat z Maastrich mial min takie zalozenia
Cytuj:
- potwierdzenie tożsamości Unii na arenie międzynarodowej
- prowadzenie wspólnej polityki zagranicznej
- prowadzenie wspólnej polityki bezpieczeństwa
- wzmocnienie ochrony praw człowieka i swobód obywatelskich
- wzmocnienie ochrony interesów obywateli państw członkowskich
- ustanowienie obywatelstwa Unii Europejskiej
- rozwój współpracy w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości
- rozwój współpracy w dziedzinie spraw wewnętrznych.


Kiedy "Unia" to bylo 6 krajow,mozna bylo sie latwiej dogadywac. Teraz, jako unia (jeszcze) 28 krajow, musi miec konkretne ramy i wspolne przepisy. Inaczej bedzie jak... w Polsce. Prawo jako papier toaletowy do wymiany nastepnego dnia i chaos takze w gospodarce.
A to, poza Polska, malo kto lubi.


So lis 02, 2019 17:22
Post Re: Unia Europejska
ErgoProxy napisał(a):
Jockey napisał(a):
Kolejna sprawa to obiecywano ze sprawy moralne zawsze pozostaną w gestii państw narodowych i co mamy? Próby zmuszenia nas do legalizacji związków homo, do legalizacji aborcji. Nawet chcą wpisania tego do karty praw człowieka.

Ja na razie tylko w tym zakresie. O jakich "nas" właściwie Jockeyowi chodzi - o Polaków hurtowo? Bo ja się zgadzam i z legalizacją związków homo, i z legalizacją aborcji, i to dość daleko poluzowanej aborcji. Jeżeli zdaniem Jockeya nie jestem Polakiem, to niech on się może wyprowadzi na jakąś emigrację wewnętrzną czy coś? Bo ja mojego działu w kontroli nad moim krajem oddawać za bezdurno nie zamierzam.

Widzę manipulacja to twój znak firmowy. Ja nie pisze ze nie ma być? Ale ze decyzje maja podejmować kraje narodowe a nie ma być nacisków z zewnątrz. To co u nas w sprawach moralnych powinno zależeć od obywateli Polski.
Kael napisał(a):
Ja sie Jockeypytam o to jaka ma byc jego zdaniem konkretnie polityka w Unii, jesli nie wspolna, a Jockey mi pytaniem na pytanie odpowiada.
a jest jakakolwiek wspólna polityka? Czy jest próba narzucenia zdania dwóch państw całej reszcie?


So lis 02, 2019 17:58
Post Re: Unia Europejska
Nie, piesku-koteczku, manipulację to ty tutaj uprawiasz,stawiając znak równości między przymusem a urabianiem. Ale że jedno a drugie inaczej się zwalcza, to i fajnie, że kłamiesz sobie i swoim, co się dzieje dookoła. Jak się już całkiem pogubicie w swoich łajdactwach, to my, lewacy, was z waszej własnej matni wyprowadzimy. Albo i nie; to zależy, czy będziecie grzeczni potem.

Tymczasem - ja się zapytałem, jakich "nas" masz na myśli przywołując państwa narodowe. Wytłumaczysz mi teraz, kto ma prawo głosu w polskim państwie narodowym oprócz Polaków? Wytłumaczysz mi, na jakiej zasadzie mnie prawa głosu w polskim państwie narodowym pozbawiasz, że się ze mną nie liczysz, jakby już mnie tutaj nie było? Bo przeprosin za oszczerstwo, jakobym manipulował, już widzę, że się nie doczekam.


So lis 02, 2019 18:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL