Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 21:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 49  Następna strona
 Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Małgosiaa napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Stąd myślę, że Małgosia ma rację

To nie jest racja Małgosi, a nauczanie UNK, z którym Małgosia się zgadza i któremu ufa, a które Małgosia w tym temacie zna dość dobrze i o tym uczy co roku (program VII klasy, wcześniej I gimnazjum akurat świeżo omówiony w szkole).


No widzisz - cieszę się, że należymy do tej samej wspólnoty kościelnej i wierzymy w to samo. To niesamowite, prawda?

_________________
MODERATOR


Pt lis 01, 2019 20:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Ja ze swej strony cieszę się, że nie znajduję już w Twoich postach błedów teologicznych :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 01, 2019 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Nigdy w moich postach nie było błędów teologicznych. Były tylko pytania i wątpliwości, do których każdy inteligentny człowiek, a zwłaszcza chrześcijanin, ma prawo ;)

_________________
MODERATOR


Pt lis 01, 2019 20:33
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekrogowicz napisał(a):
Wyraźnie opisałem.
Nie. Nie opisałeś i nie kłam. Wszystkie podane przez Ciebie kryteria skomentowałem i wyjaśniłem, czego im brakuje.
Cytuj:
Może powinienem sprecyzować.
Bez słowa „może”.
Cytuj:
Chodziło mi o przypadek typu ewolucyjnego czy raczej wielkowybuchowego, że coś powstaje bez powodu, bez przyczyny. Jak ta rzekoma osobliwość wielkości punktu co niby wybuchła. Powinno to być oczywiste gdy rozmawiamy o tych sprawach.
No dobrze. Ale znowu – brak mi jakiegoś kryterium bezprzyczynowości, które Cię przekona, że coś rzeczywiście jest bezprzyczynowe. Zawsze możesz przecież powiedzieć: „przyczyna pewnie jest, ale jej nie znamy”.
Cytuj:
nie raz i nie dwa byłem banowany na różnych forach gdy moja argumentacja zanadto już wkurzyła
Może. Ale na tym forum nie zostaniesz zbanowany za argumentację. Możesz natomiast zostać za brak argumentacji.
Cytuj:
wojujących ateistów
Póki co, jedyny wojujący ateista, jaki się w tej dyskusji pojawił, to był Halton Arp – Twój wielki autorytet. Zatem daruj sobie takie jazdy.


So lis 02, 2019 9:10

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Marekrogowicz:
Co do Wielkiego Wybuchu- skąd te rewelacje, że jakiś naukowiec twierdzi, że nie było przyczyny? Z tego co wiem, w sposób typowy dla naukowców jest zachowywana ostroność i z braku danych jest to poziom 'nie wiemy'. Naukowcy nie mają z tym problemu, gdy nie wiadomo to mówią 'nie wiemy', gdy ktoś używa słowa 'przypadkowo' bardzo często odnosi się to do nieznanej przyczyny. Zresztą czy w nauce mowa kiedykolwiek o 100% pewności czy jedynie o prawdopodobieństwie bliskim 100% pewności, zawsze z miejscem na nowe dane?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 02, 2019 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
Wszystkie podane przez Ciebie kryteria skomentowałem i wyjaśniłem, czego im brakuje.

Nie obchodzą mnie twoje poglądy, wyraźnie napisałem że żądam od was ewolucjonistów prawdziwych dowodów na przejścia między rodzajami organizmów. Rozdzielenie się rodzaju ludzkiego na rasy nie jest takim przejściem, ale gdyby ktoś pokazał zwierzęta z rodzaju małp naczelnych, ludzi , istoty przejściowe i podał zapiski pisane lub takowe wraz z rysunkami i schematami pozwalające ustalić że małpa człekokształtna urodziła istotę pośrednią, a istota pośrednia człowieka to ok, wtedy macie prawdziwe dowody. To odnośnie człowieka - jeśli twierdzicie że nie możecie dostarczyć takich dowodów to jest to problem was a nie kreacjonistów.
Niemniej nie macie takich dowodów nawet w odniesieniu do zwierząt. Np. podobno od gadów pochodzą ssaki i ptaki - tu też nie macie nic. Itd. Obojętnie o czym byśmy mówili macie tylko naciąganą interpretację szczątków i obecnie żyjących organizmów która oparta jest na dogmacie naturalistycznym - że Boga nie ma lub że Bóg nie działał, bez żadnych dowodów na takie twierdzenia.


So lis 02, 2019 13:43
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
...ile można tłuc, że my, ewolucjoniści, nie uważamy wcale, że małpa człekokształtna przemieniła się w człowieka? Uważamy, w pierwszym przybliżeniu, że była populacja człekoszympansów, która została rozdzielona (przez świeżo powstałą Wielką Dolinę Ryftową) i wystawiona na różne warunki środowiskowe, w wyniku czego z jednej populacji człekoszympansów (kongijskiej, leśnej) powstały szympansy, a z drugiej (kenijskiej, stepowej) powstały człowiekowate. Przyswoi pan sobie wreszcie tę wiedzę o stanowisku swoich przeciwników?


So lis 02, 2019 15:16

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
my, ewolucjoniści, nie uważamy wcale, że małpa człekokształtna przemieniła się w człowieka? Uważamy, w pierwszym przybliżeniu, że była populacja człekoszympansów, która została rozdzielona (przez świeżo powstałą Wielką Dolinę Ryftową) i wystawiona na różne warunki środowiskowe, w wyniku czego z jednej populacji człekoszympansów (kongijskiej, leśnej) powstały szympansy, a z drugiej (kenijskiej, stepowej) powstały człowiekowate. Przyswoi pan sobie wreszcie tę wiedzę o stanowisku swoich przeciwników?

Wszystko jedno, tak czy siak dowodów nie macie tylko pseudonaukowe spekulacje.


So lis 02, 2019 15:32
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Pan też ma tylko pseudonaukowe spekulacje, bo jako żywo, żaden człowiek z krwi i kości nie siedział przy Panu Bogu, kiedy ten rzekomo stwarzał świat i ziemię w sześć dni, żeby potem spisać to naoczne świadectwo i umieścić je w Biblii. Księga Rodzaju to są rekonstrukcje ex-post. W dodatku rekonstrukcje, na jakie stać było ludzi żyjących między Zewłokiem Tiamat a Ciałem Nut, bo w takich mitologiach kosmogonicznych obracał się Abram, nim został Abrahamem. Niech więc przestanie się pan wygłupiać z tym swoim stworzeniem sześć tysięcy lat temu, co wygląda na trzynaście miliardów, bo Pana Boga zdjęła fantazja ułańska, i rozmawia jak człowiek poważny.


So lis 02, 2019 15:54

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
Niech więc przestanie się pan wygłupiać z tym swoim stworzeniem sześć tysięcy lat temu, co wygląda na trzynaście miliardów

I znów wyznanie wiary oparte na metodach zweryfikowanych negatywnie. Zresztą ewolucjoniści co chwilę inaczej szacują początek wielkiego wybuchu, zdecydujcie się wreszcie na konkretną datę, bo to już jest żałosne.
Cytuj:
Księga Rodzaju to są rekonstrukcje ex-post.

Nie żadne rekonstrukcje tylko treść objawienia samego stwórcy.


So lis 02, 2019 15:58
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Jakie ma pan naukowe dowody, że faktycznie było to objawienie stwórcy?


So lis 02, 2019 16:01

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Zeznania świadków, w tym samego Jezusa, który traktował historie biblijne dosłownie, a jak zeznali wiarygodni świadkowie faktycznie zmartwychwstał.


So lis 02, 2019 16:03
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Te zeznania są ujęte jako fragment rzeczonego objawienia, którego prawdziwość staramy się ustalić. Jakie ma pan naukowe dowody, że faktycznie było to objawienie stwórcy?


So lis 02, 2019 16:05
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
marekrogowicz napisał(a):
Nie obchodzą mnie twoje poglądy
ALe przecież niczego nie piszę o swoich poglądach.
Cytuj:
wyraźnie napisałem że żądam od was ewolucjonistów prawdziwych dowodów na przejścia między rodzajami organizmów.
Starannie i tchórzliwie unikając podania sensownej definicji „rodzaju”.
Cytuj:
Rozdzielenie się rodzaju ludzkiego na rasy nie jest takim przejściem
Rozdzielenie rodzaju ludzkiego na rasy w ogóle niczym nie jest, bo rodzaj ludzki nigdy się nie rozdzielił na rasy.
Cytuj:
To odnośnie człowieka - jeśli twierdzicie że nie możecie dostarczyć takich dowodów to jest to problem was a nie kreacjonistów.
Naprawdę oczekiwałem czegoś ciekawszego. Jeśli Twoja argumentacja naprawdę ma się zatrzymać na „waszym problemem jest, iż nie macie tekstów pisanych z czasów, kiedy nikt nie pisał”, to autentycznie, czuję się zawiedziony. Trochę pracy w Ciebie włożyłem, więc mnie czymś zaskocz.


So lis 02, 2019 16:41

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
Jakie ma pan naukowe dowody, że faktycznie było to objawienie stwórcy?

Najistotniejsza jest w zasadzie relacja samego Jezusa, który przecież brał udział w stworzeniu. Na jego boskość mamy dowody w postaci zeznań wiarygodnych świadków - są to naukowe dowody, takie dowody przedstawia się także w sądach. A co wy macie? Nietrafione analogie, naciągane interpretacje itp. rzeczy.


So lis 02, 2019 16:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 49  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL