Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael napisał(a):

Co do pomocy rzadu, w ktora wierzy katon, to mysle, ze watpie. Na cuda wianki z ostatniej kampanii im brak (nagle temat podwyzszenia wieku emerytalnego pojawia sie w mediach!) a mieliby znienawidzonym Arabom i Afrykanczykom pomagac? Chyba tylko rozdajac rozance.

No ja rozumiem że się wierzy w to że żadnej pomocy od rządu nie ma. Tak rzeczywiście było ale jak wiemy rządy się zmieniły
i coś się ruszyło. No nie od razu bo od 2017 roku.
Trzeba tu zrozumieć poprzedników bo trzeba było dbać aby dziura budżetowa nie była zbyt duża.

"Na początku stycznia w specjalnym raporcie podsumowaliśmy pomoc rządu oraz organizacji pozarządowych dla uchodźców. Z zebranych przez nas danych wynika, że w 2017 r. wydaliśmy ponad 200 mln zł".
https://www.rp.pl/Uchodzcy/301159907-Po ... iomie.html

Fajnie że Grecy nam dziękują.
https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2 ... -dzialanie

A przede wszystkim Syryjczycy.

"Polski rząd jest jedyny na świecie, który - nie będąc organizacją religijną - pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo dziękuję - mówił we Wrocławiu syryjski biskup Georges Abou Khazen".
https://wroclaw.gosc.pl/doc/4295809.Bis ... spiera-nas


Pt lis 01, 2019 19:20
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Ręce mi opadają niżej podłogi, jak tę akację czytam.

akacja napisał(a):
Mimo wszystko 150 czy 3009 to nie to samo co 8, 10 czy 12 tysięcy narzuconych kwot imigrantów, które Polska była zobowiązana przyjąć.

No właśnie, Polska była zobowiązana. A z jakiej racji? A z racji takiej, że Polska jest członkiem pełnoprawnym. A niestety nie ma pełni praw bez pełni obowiązków. Klub zdecydował, to klubowicze robią solidarną ściepę, bo bycie członkiem klubu to nie jest przykry obowiązek, bycie członkiem klubu to wyróżnienie. Akacja to rozumie?

Już widzę, że nie. Wyłożę więc rzecz w ten sposób: jak mi los zdarzy, że będę zakładał jakąś spółdzielnię czy coś, to już wiem, żeby akacji do partnerstwa w biznesie nie zapraszać. Bo akacja będzie pierwsza do przeżerania zysków, ale ostatnia do ponoszenia ryzyka i związanych z nim obciążeń. Dlatego akacji dam w spółdzielni mopa i wózek plastikowy na śmieciowej umowie. I akacja będzie zasuwać, wykonując zadania na miarę kapitału społecznego, jaki sobie zgromadziła i jaki właśnie roztrwania.

akacja napisał(a):
Gdyby nie sprzeciw Polski, Węgier i Czech to zaroiło by się tu Arabami, tak jak obecnie Ukraińcami.

Zaroiło się od Arabów. Wielka obrończyni Polski i Polaków, co po polsku zaciąga, jakby się gdzieś na dzikim Sybirze chowała.

akacja napisał(a):
Dlatego już wyborcą PIS nie jestem bo zbyt wiele Ukraińców odbierających pracę Polakom się tu pojawiło.

Wiele to może być małp, proszę akacji. Ukraińców natomiast może być wielu. Jeszcze jakieś kalumnie pod adresem mojej prababki ma akacja w zanadrzu? To niech przejrzy najpierw własny rodowód. Gdzie jest, nawiasem, moderacja, kiedy jej potrzeba do poprawek gramatycznego niechlujstwa?

akacja napisał(a):
Dość tutaj jest wewnętrznych problemów i kto pomoże je rozwiązać?

A to jest już jojczenie typowo rosyjskie - kak żyt'? - kiedy Dobry Car nie chce wszystkiego za mnie zrobić. Akacja zabiera manatki i spiernicza do Obwodu Kaliningradzkiego, bo takich podróbek polskości to ja sobie w moim kraju nie życzę. Precz na imigrancki chleb. Chyba że się akacja zreedukuje szybciutko i samodzielnie do szczerej polskiej zaradności (nie mylić z cwaniaczeniem).


So lis 02, 2019 5:05

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
ErgoProxy napisał(a):
Ręce mi opadają niżej podłogi, jak tę akację czytam.

akacja napisał(a):
Mimo wszystko 150 czy 3009 to nie to samo co 8, 10 czy 12 tysięcy narzuconych kwot imigrantów, które Polska była zobowiązana przyjąć.

No właśnie, Polska była zobowiązana. A z jakiej racji? A z racji takiej, że Polska jest członkiem pełnoprawnym. A niestety nie ma pełni praw bez pełni obowiązków. Klub zdecydował, to klubowicze robią solidarną ściepę, bo bycie członkiem klubu to nie jest przykry obowiązek, bycie członkiem klubu to wyróżnienie. Akacja to rozumie?


ErgoProxy, a czy Ty rozumiesz jak działają wolne i demokratyczne parlamentalne w Polsce?

Prawda jest taka, że w 2015 roku PIS osiągnął samodzielną większość parlamentalna, bo zadeklarował, że Polska będzie sprzeciwiać się wobec UE w sprawie przyjmowania uchodźców.
To dało tej partii mandat zaufania do rządzenia krajem. I zadecydowały o tym głosy oddane w wyborach i wola wyborców. Dlatego wtedy PIS wygrał wybory.

A UE to zupełnie obca instytucja i realizująca obce interesy.

PIS wygrał wybory, bo coś obiecał. I obietnicy dotrzymał. A likwidacji śmieciowek nie było w programie wyborczym. Taki o to urok bycia elektoratem.

A naprawdę na co dzień człowiek zmaga się z mnóstwem spraw i problemów do rozwiązania. No choćby owe śmieciowki.


So lis 02, 2019 6:56
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
UE to nasza wspolna instytucja. Jak Rzeczpospolita Obijga Narodow tez byla wspolna, a nie tylko polska.

Akacja nie korzysta z niczego, co Unia finansuje? Moze brzydza ciebie te autostrady, odnowione zabytki, dofinansowane inwestycje z pieniedzy, ktore podatnicy innych krajow unijnych sla do Polski?
Moze tylko polskie 500+ jest "czyste", bo z podatkow z polskich pieniedzy? No ale Ukraincy tez te podatki w Polsce placa. A i premier Morawiecki przyznal, ze to na kredyt, wiec znowu nie polskie.

Tak mnie ciekawi, czy akacja kiedykolwiek wytknela nos poza Polske i czy ja tam pobili, bo obca?


So lis 02, 2019 8:08
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Prawda, proszę akacji, wygląda tak, że dopóki się członkiem klubu jest, to się honoruje klubowe regulaminy; a jeśli są te regulaminy wstrętne, to klub można opuścić, otrzepawszy proch z sandałów. Takie są uczciwe reguły gry panujące w wolnym świecie. Akacja nie kuma tej czaczy, bo akacja nie czyni rozróżnienia
między Moskwą a Brukselą - ciekawe, z jakich mediów korzysta, że jej robią taką kaszanę na neuronach. Ale jedno pytanie do akacji: czy PiS wygrałby wybory, gdyby ogłosił jasno i klarownie, że chce Polskę z Unii wyprowadzić?

A więc przerżnąłby je z kretesem. To niech teraz akacja nie bryka i nie swawoli jak szlachcic na zagrodzie, tylko solidarnie relokuje uchodźców podług klubowych regulaminów.

Kael, tak gwoli prawdy to niestety opinia pozostałych narodów-odprysków Rzplitej jest taka, że Rzplita była jak najbardziej polska i że Polacy byli w niej wstrętnymi kolonizatorami dławiącymi niepodległościowe zrywy typu Chmielnicki czy Radziwiłłowie. Cóż zrobić, ja bym też wolał, żeby legenda historyczna była inna. Ale na dzień dzisiejszy jest, jak jest.


So lis 02, 2019 8:27
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
akacja napisał(a):
ErgoProxy, a czy Ty rozumiesz jak działają wolne i demokratyczne parlamentalne w Polsce?

A po polsku?
akacja napisał(a):
Prawda jest taka, że w 2015 roku PIS osiągnął samodzielną większość parlamentalna, bo zadeklarował, że Polska będzie sprzeciwiać się wobec UE w sprawie przyjmowania uchodźców.

PiS wygrał wybory, bo była niska frekwencja, a Lewica wykombinowała jak cajmer i nie weszła do Sejmu. Do wyborów poszli głównie beneficjenci wszelkich socjali.
akacja napisał(a):
PIS wygrał wybory, bo coś obiecał. I obietnicy dotrzymał.

To coś, to jedynie socjal i obniżenie wieku emerytalnego. Nie zrealizował:
• 1 bilion 400 mld zł na inwestycje (Jarosław Kaczyński: „Ja w tej chwili mówię bilion i 400 mld na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów”).
Gdzie są te inwestycje?
• Każda decyzja administracyjna podjęta z naruszeniem prawa z mocy prawa będzie nieważna.
Proszę wskazać przykłady, bo rzuca się w oczy jedynie psucie prawa.
• Mieszkania w średniej cenie 2500 zł/m kw. (Jarosław Kaczyński: „Potrzeba tanich mieszkań po 2,5, może po 3, ale najlepiej po 2,5 tys. zł za m kw. Takich, które można spłacać przez 20–30 lat, żeby raty były niskie”); budowa mieszkań dla młodych (Beata Szydło: „Tym, których nie będzie na to stać, ma pomóc państwo, które za darmo przekaże ziemię pod budowę nowych mieszkań, a ich spłacanie będzie rozłożone na lata”).
Gdzie są te tanie mieszkania?
• Reindustrializacja kraju, odbudowa przemysłu.
Jaki przemysł odbudowano?
• Budowa nowych elektrowni.
Proszę wskazać choćby jedną nową elektrownię.
• Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł.
Kto na tym skorzystał oprócz pracujących za najniższą krajową?
• Obniżenie VAT do 22 proc. (z obecnych 23 proc.).
Nie obniżono.
• Zerowy VAT na ubranka dla dzieci (teraz 8 proc.).
Nie zrealizowano.
• Likwidacja podatku od kopalin.
Nie zrealizowano.
• Pomoc dla frankowiczów w przewalutowaniu kredytów z franków na złotówki na korzystnych warunkach.
Nie zrealizowano.
• Podniesienie wydatków na służbę zdrowia z 4,7 do 6 proc. PKB.
Gdzie jest to 6%? Póki co jest 4,92%.
• Likwidacja NFZ, składki zdrowotnej i powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu państwa.
Nie zrealizowano.
• Zwiększenie liczby lekarzy (szczególnie rodzinnych) i pielęgniarek (Konstanty Radziwiłł: „Tylko jedna trzecia pielęgniarek, kończąc studia, wchodzi do zawodu, trzeba tę sprawę zmienić”).
W efekcie zmniejszyła się liczba pielęgniarek i lekarzy.
• Przywrócenie opieki lekarskiej i stomatologicznej w szkołach.
Nie zrealizowano.
• Media publiczne w pełni finansowane z abonamentu, który byłby ściągany razem z rachunkiem za prąd lub w PIT.
hahahaha

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 02, 2019 8:31
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jockey napisał(a):
Oczywiście Kael i Alus widza tylko jeden sposób pomocy potrzebującym. Sprowadzenie ich do Europy
I każdy inny sposób uważają za zły i osoby uznające inne sposoby pomocy uważają ze znieczulica itp.

Jeśli jesteś ponad głupimi argumentami moimi i Kael, to bądź łaskawy i przestaw swoja własną wizję jak pomóc mieszkańcom Erytrei w ich kraju.
Bo wysyłanie worków ryżu dla ludzi zamkniętych w obozach przez 5-10-20 lat, to jedynie iluzja i mamienie własnego sumienia - kiedyśmy Cie panie widzieli bezdomnym, głodnym?
Dlaczego przyjechali młodzi? - bo młodzi jeszcze wierzą w odmianę swego losu, starzy chorzy, zniechęceni, pozbawieni nadziei czekają jedynie na śmierć, która zakończy ich gehennę na Ziemi.
Obraz realnej pomocy rządu dają tornistry
https://dolnoslaskie.naszemiasto.pl/dla ... c1-7301949


Cytuj:
Mimo wszystko 150 czy 3009 to nie to samo co 8,10 czy 12 tysięcy narzuconych kwot imigrantów, które Polska była zobowiązana przyjąć.
Gdyby nie sprzeciw Polski, Węgier i Czech to zaroiło by się tu Arabami, tak jak obecnie Ukraińcami.
Dlatego już wyborcą PIS nie jestem bo zbyt wiele Ukraińców odbierających pracę Polakom się tu pojawiło.

Dość tutaj jest wewnętrznych problemów i kto pomoże je rozwiązać ?

Czy władzę będzie dzierżyć PIS, PO, lewica, czy nawet Konfederacja, przy systematycznym spadku rąk do pracy - największy wyż demograficzny lat 70 już praktycznie zszedł z runku pracy, zastępują go młodzi z niżu o połowę mniejszą liczną urodzin rocznie - bez emigracji gospodarka będzie się zwijać, im mniej emigrantów zarobkowych, tym gwałtowniej.

PiS w 2015r osiągnął samodzielną większość, nie dzięki obietnicom, ale dzięki Millerowi i Palikotowi, którzy przerżnęli wybory i PiS jako lider przejął kilkanaście mandatów przegranych koalicjantów.....D'Hond się kłania.


So lis 02, 2019 8:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
No to obaliłaś moją wyliczankę niezrealizowanych obietnic :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 02, 2019 9:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Tytuł: Unia Europejska

akacja napisał(a):
Kael - tak, byłam kilka razy w Niemczech.
I nie mam zamiaru, być tanią siłą roboczą zagranicą, tak jak obecnie Ukraińcy w Polsce.

ErgoProxy - popierać będę partie eurosceptyczne. To mój wolny wybór. I to właśnie jest demokracja.

Malgosiaa, czemu tłumaczyć mam taką oczywistość, co to są demokratyczne wybory? Widać demokracja w Polsce ma się świetnie , (wbrew temu co sądzi Bruksela) co pokazały wybory. A już pisałam, że to jest urok bycia elektoratem, że ich wybrało się, a nie wszystko, co robią odpowiada.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 02, 2019 11:18
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn2 ... 82467.html
Wszystkim, ktorzy lazwo szafuja cudzym zyciem, w tym polskim europarlamentarzystom: proponuje zapoznac sie z relacja swiadka.


So lis 02, 2019 22:15
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
To są efekty pewnej akcji. Bo taka liczba to nie przypadek.
Ale zastanów się dlaczego znaleźli się na tej wodzie


So lis 02, 2019 22:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Gratuluję oglądania reportażu w przyspieszonym tempie. Ja nie mam takiej opcji na swoim kompie i dopiero co skończyłam (zaczęłąm oglądać zaraz po tym jak dostałam info, że ktoś odpowiedział w temacie).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 02, 2019 23:37
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Jockey dlaczego sie znalezli, jest mowa w tym reportazu.
Pytanie poprawne byloby: jesli juz na tej wodzie sa, to czy jako czlowiek i chrzescijanin moge spac spokojnie, bo nie ja ich na te pontony wsadzilem?
I to po tej calej pomocy, ktorej my jako Polacy doznawalismy i doznajemy indywidualnie i jako kraj, bez zadnych naszyxh zaslug?


N lis 03, 2019 3:23
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Odesłać do Ojczyzny
A tam próbować np. przez organizacje humanitarne nieść pomoc.
Jak dla mnie to wciąż odgrzewany kotlet. Merkel narobiła bigosu to niech teraz to ogarnie i załatwi.
My jako obywatele Polski możemy apelować o włączenie się takich organizacji jak Caritas (oni chyba jako jedyni niosą pomoc) ale można tez apelować do PAH żeby rownież się włączyli. Na WOŚP nie ma co liczyć oni maja inne interesy.

Poczytaj Kael o biznesie przemytniczy. Tylko nie znajdziesz tego na TVN i GW. Trzeba poczytać w innych źródłach niż te politycznie poprawne.


N lis 03, 2019 8:46
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Do ktorej ojczyzny? Do Syrii? Do Afryki odsylaja, ale po sprawdzeniu. Przeciez nie odeslesz do Libii, skad wlasnie uciekli i gdzie nikt nie rzadzi, po tym jak znowu "lepsza czesc ludzkosci" zaprowadzila tam rzady bezprawia.
I dlaczego NGO maja zalatwiac spokojne sumienie rozleniwionym Polakom?
A rzad tylko kontrolowac, zeby kasa dla Polakow starczyla i Unia nic z naleznych nam pieniedzy nie uszczuplila? Bez jakichkolwiek zobowiazan z polskiej strony.

Polakow nikt jakos do socjalistycznej Polski nie odsylal. No ale nam sie nalezalo!

A ja ciagle pytam o tych konkretnych ludzi na lodkach. Strzelac do nich? Zatapiac?


N lis 03, 2019 9:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL