Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 15:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 48  Następna strona
 Unia Europejska 
Autor Wiadomość
Post Re: Unia Europejska
O widzę ciąg dalszy. Oczywiście manipulacji.
Masz napisane w Konstytucji,
Konstytucja napisał(a):
W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,
odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,
my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,
wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,
zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,
złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie,
świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej,
pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane,
pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,
w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,
ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej
jako prawa podstawowe dla państwa
oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,
wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.

Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli
którą podobno wszyscy dobrze znają kto jest Polakiem i kto ma prawa wyborcze. Mylisz adresy ja nie jestem narodowcem ani pisowcem i nie mam definicji prawdziwego Polaka. I gdzie ja niby ciebie pozbawiam prawa głosu? Ręce opadają jak czytam twoje manipulacje i próby tak zmanipulowania mojej wypowiedzi żeby można było obalić coś czego wcale nie powiedziałem.


So lis 02, 2019 18:36
Post Re: Unia Europejska
Jockey ty tak nie bedziesz odpowiadac na proste pytania i zadawac swoje?
Udowodnij, ze cala polityka unijna jest pod scisla i jedyna kontrola jakichs dwoch krajow a 26 ma zalozony szlaban i nic nie moze powiedziec ani zmienic.
Potrafisz?


So lis 02, 2019 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Unia Europejska
subadam napisał(a):
To na czym wg Pelikana polegalaby ta okupacja - moze zaczniemy od tego?

Wiadomo, ze w tych czasach nie polegałaby na fizycznym zajęciu terenu wroga. Dzisiaj, jeśli mamy do czynienia z okupacją, to ideologiczną. Polega na tym, że okupant chcąc rozszerzyć swój zakres panowania urabia podbijane narody tak, aby same się dobrowolnie poddawały jego panowaniu, m.in. poprzez przekupstwo. Ciężko się oprzeć okupantowi, który ma gest. Przekupiony naród od tej pory działa w interesie okupanta oraz w swoim materialnym interesie.

Najciekawsze jest to, że te same osoby, które tak narzekają na PiS i jego politykę rozdawnictwa, jak to przekupuje ludzi za 500 zł, jednocześnie największą (albo i jedyną) korzyść w UE upatrują w … rozdawnictwie :D
Kael napisał(a):
Co do wyzszosci dobrobytu nad wartosciami, bylabym nawet w doborowym towarzystwie prawdziwie-polskiego-jedynie- slusznie-patriotycznego-premiera

https://info.wiara.pl/doc/5733043.Moraw ... h-portfeli

Akurat premier właśnie twierdzi coś przeciwnego niż mu przypisujesz. Uwierz mi, że gdyby nie antykultura płynąca z UE, nikt nie chciałby z niej wychodzić. Chyba nie jesteś na tyle nierozsądna, żeby sądzić, że ludzie gardzą pieniędzmi z UE?
Cytuj:
W Unii kazdy ma takie same prawa i obowiazki. Jesli ktos czeka na wodza na bialym koniu, ktory mu zalatwi swiety spokoj, musi sie przeniesc na Wschod. Tam Putin wie wszystko lepiej, a przecietny obywatel chce moc odpoczac na daczy. Wiecej mu nie potrzeba, bo wie z doswiadczenia, ze z hydra nie wygra, a bez cara w Moskwie, bezholowie na prowincji bedzie tylko wieksze.

Zatem mentalność przeciętnego Rosjanina niczym się nie różni od mentalności przeciętnego entuzjasty UE. Niech UE robi swoje, byle ładowała forsę w aquaparki, drogi i architekturę, żeby niewolnik dobrze rozerwany chętniej panu służył.

Co ciekawe, Twoja wypowiedź fajnie pokazuje pewną przypadłość na lewicy, że wy tego niebezpiecznego wodza i dyktatora wypatrujecie wśród osób fizycznych, stąd ta obawa przed Jarosławem Kaczyńskim, który rzekomo ma się inspirować Putinem. Nie mieści Wam się w głowach, ze dyktator może przyjść w formie instytucji, organizacji międzynarodowej, unii. Jeśli tylko jest bezosobowy, nie ma twarzy konkretnego człowieka, to git majonez.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lis 02, 2019 19:12
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Akurat ja upatruje najwieksza zalete Unii w osobistej wolnosci. Ale ja jestem z pokolenia, ktore o paszport musialo pokornie prosic i na wize czekac, a potem ze 150 dolarami po Europie jezdzic, jesli w ogole.

Ale bez pieniedzy unijnych zyloby sie wszystkim znacznie gorzej. Tyle, ze nie sa one prawem Polaka po wiek wiekow, ale maja na celu wyrownanie mozliwosci. Nikt Polakom nie bedzie dawal pieniedzy bez warunkow i na nieograniczona konsumpcje. Grekom zreszta tez nie.


So lis 02, 2019 19:37

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
A na czym polega ta okupacja ideologiczna?


N lis 03, 2019 0:04
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Jockey ty tak nie bedziesz odpowiadac na proste pytania i zadawac swoje?
Udowodnij, ze cala polityka unijna jest pod scisla i jedyna kontrola jakichs dwoch krajow a 26 ma zalozony szlaban i nic nie moze powiedziec ani zmienic.
Potrafisz?

Jockey na twoje pytanie i na moje


Jockey napisał(a):
Kolejna sprawa to obiecywano ze sprawy moralne zawsze pozostaną w gestii państw narodowych i co mamy? Próby zmuszenia nas do legalizacji związków homo, do legalizacji aborcji. Nawet chcą wpisania tego do karty praw człowieka.

Cytuj:
Konkretne działania ze strony UE zmuszające Polskę do przyjęcia tych ustawa przedstawisz?


tradycyjnie "odpowie" przestań manipulować.


N lis 03, 2019 8:32
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
Akurat ja upatruje najwieksza zalete Unii w osobistej wolnosci. Ale ja jestem z pokolenia, ktore o paszport musialo pokornie prosic i na wize czekac, a potem ze 150 dolarami po Europie jezdzic, jesli w ogole.

Ale bez pieniedzy unijnych zyloby sie wszystkim znacznie gorzej. Tyle, ze nie sa one prawem Polaka po wiek wiekow, ale maja na celu wyrownanie mozliwosci. Nikt Polakom nie bedzie dawal pieniedzy bez warunkow i na nieograniczona konsumpcje. Grekom zreszta tez nie.

To takie proste nie jest. Warto wspomnieć ze mamy brak cel i podatków granicznych, oprócz tego płacimy rownież składkę do UE. Trzeba by policzyć czy aby nie dostajemy mniej niż zarobilibyśmy na nich. Według wrogów UE jakim jest np. Korwin to dopłacamy do tego. Ja takiej pewności nie mam. Ale nie uważam żebyśmy musieli UE całować po piętach za to ze pozwolono nam wejść w struktury UE.
Widzę ze pokutuje u niektórych przykład o brzydkiej i niemajętnej pannie. Otóż nie jesteśmy ta brzydka panna.


N lis 03, 2019 8:52
Post Re: Unia Europejska
No wlasnie nie jestesmy, ale wielu krytykantow Unii tak sie zachowuje.

Jak pieknie bylo bez Unii latwo sprawdzic: lata dziewiecdziesiate. Rozwoj szedl jak strzala, autostrad byly setki kilometrow co roku, miasta pieknialy w oczach, a rolnicy zadnych dotacji nie potrzebowali i wszystko kwitlo. Do tego stopnia, ze kiedy otworzyl sie dla nas unijny rynek pracy, to ... nikt nie wyjechal.
Naprawde pomysl wspolpracy dla wspolnego rozwoju jest tak trudny do ogarniecia?

Korwin jest typowym (egocentrycznym) nacjonalista bez skrupulow, ktory skasuje kazde pieniadze, plujac na placacego. I bez ogrodek bedzie wrzeszczal, ze go okradziono.
Super autorytet!


N lis 03, 2019 9:32
Post Re: Unia Europejska
Bardziej wielu euroentuzjastów się tak zachowuje.

Co do naszej sytuacji To tez nie takie proste. W latach 90 mieliśmy post PRL i zreszta w wielu dziedzinach nadal mamy. Dzięki układowi okraglostolowemu nie mogło wszystko iść dobrze. Reformy Balcerowicza tez nie bardzo nam pomogły w rozwoju. Patologii było całe mnóstwo Chociażby reprywatyzacje za bezcen, uwłaszczanie się nomenklatury na majątku Państwowym. O aferze fozz juz nawet nie wspominam. Dlatego nie można zrobić prostego rachunku przed UE dno za UE mleko i miód. Wiele zyskaliśmy ale tez wiele daliśmy UE.

Co do Krowina to użyłem go jako przedstawiciela eurosceptyków. Jego pomysły gospodarcze są dobre dla nastolatków No może dla studentów. Ale jak juz ktoś zaczyna pracować na etacie czy trudnić się własnym biznesem to po prostu jego koncepcje padają. Korwin to taki liberał z początku XXw. Większość jego pomysłów nie nadaje się do wdrożenia. Ma kilka dobrych ale to za mało żeby powierzyć mu stery Państwa.


N lis 03, 2019 10:13
Post Re: Unia Europejska
No coz, wielu eurosceptykow chetnie korzysta z inwestycji unijnych, wprost na Unie plujac. I, oczywiscie, nie przedstawiajac zadnej realnej alternatywy dla Polski w obecnym ukladzie geopolitycznym, ktora zapewnilaby rozwoj i wzrost dobrobytu. Bo przecietnemu czlowiekowi o to chodzi. A nie o wielkomocarstwowe wymysly Pilski nawracajacej Europe na chrzescijanstwo i z bierajacej oklaski i darowizny za propagande bez czynow.


N lis 03, 2019 10:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Unia Europejska
subadam napisał(a):
A na czym polega ta okupacja ideologiczna?

To jest temat rzeka, więc zapuszczam link z moim zdaniem dobrym wyjaśnieniem:
http://ostatniastacja.pl/dywersja-ideologiczna.html

Jeśli chodzi o to, kto miałby być takim okupantem dla Polski, to można wyłonić trzech kandydatów o imperialnych zapędach:
- Niemcy
- Rosja
- USA

Przy czym Rosja stanowi odrębny podmiot ideologicznie przeciwstawny tym dwóm, czyli gdyby Rosja chciała nas spacyfikować to odwrotną propagandą i rzeczywiście istnieje coś takiego jak "ruski troll".
Natomiast problem z naszym społeczeństwem polega na tym, ze my zagrożenie węszymy tylko ze strony Rosji, a Niemcy czy USA pozostają poza sferą podejrzeń. Zauważmy, że dwie najbardziej liczące się partie polityczne w Polsce są proniemieckie (PO, KO) albo proamerykańskie (PiS) i obie podczas kampanii wyborczej propagowały wizerunek Konfederacji jako partii przesiąkniętej ruską agenturą. PiS od PO pod względem ideologii różni się w zasadzie głównie retoryką, natomiast ich praktyczne działania niezbyt od siebie odbiegają i dokładnie to samo można powiedzieć o USA i Niemcach.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N lis 03, 2019 11:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Unia Europejska
towarzyski_pelikan napisał(a):
Zauważmy, że dwie najbardziej liczące się partie polityczne w Polsce są proniemieckie (PO, KO)

A od kiedy KO jest partią? PO jest częścią KO.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 03, 2019 11:21
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Kael napisał(a):
No coz, wielu eurosceptykow chetnie korzysta z inwestycji unijnych, wprost na Unie plujac. I, oczywiscie, nie przedstawiajac zadnej realnej alternatywy dla Polski w obecnym ukladzie geopolitycznym, ktora zapewnilaby rozwoj i wzrost dobrobytu. Bo przecietnemu czlowiekowi o to chodzi. A nie o wielkomocarstwowe wymysly Pilski nawracajacej Europe na chrzescijanstwo i z bierajacej oklaski i darowizny za propagande bez czynow.

Nie jestem eurosceptykiem. Widzę wiele korzyści z bycia w UE. Nie jestem tez euroentuzjastą bo widzę tez ze w pewnych sprawach tak PO jak i PiS prowadzą niewłaściwa politykę. I widzę ze na tym tracimy. Staram się być eurorealista. Dla mnie UE to szansa. Szansa na rozwój i bezpieczeństwo. Oczywiście zachowując pewne zasady i reguły gry o których mówiłem wcześniej.
Bycie w strukturach UE to z jednej strony pewne korzyści ale tez zrzeczenie się pewnej niezależności czy suwerenności na rzecz właśnie UE. Ale to normalne. Pytanie czy więcej zyskujemy czy tracimy? Jeśli więcej tracimy to musimy prowadzić inna politykę.


N lis 03, 2019 13:22

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Unia Europejska
towarzyski_pelikan napisał(a):
subadam napisał(a):
A na czym polega ta okupacja ideologiczna?

To jest temat rzeka, więc zapuszczam link z moim zdaniem dobrym wyjaśnieniem:
http://ostatniastacja.pl/dywersja-ideologiczna.html

Jeśli chodzi o to, kto miałby być takim okupantem dla Polski, to można wyłonić trzech kandydatów o imperialnych zapędach:
- Niemcy
- Rosja
- USA


Mam dziwne wrazenie ze zalinkowany przez ciebie artyykul to prymitywna przerobka czegos napisanego w czasach istnienia ZSRR, teorii ktora poniosla calkowita kleske w praktyce.
Przeciez Polska razem z innymi krajami "obozu" poddawana byl ideologicznemu "praniu mozgow" przez 50 lat i czym sie to skonczylo?
Po zniknieciu sily militarnej ktora to wszystko podtrzymywala okazalo sie jak zwykle ze krol jest nagi i caly teoretyczny model narzucany przez ta ideologie zostal przez wszystkie te panstwa odrzucony. Czyli 50 lat ideologicznej okupacji przynioslo tylko odrzucenie tej ideoligii.

Nie zauwazasz ze Niemcy sa czescia EU wlasnie po to zeby nie wystepowac wobec innych panstw jako Niemcy, ale wspolnie ze swoim odwiecznym wrogiem - Francja i 27 mioma innymi, mniejszymi panstwami. Moze maja one w Unii mniej do powiedzenia ale cos maja i dla przeciagniecia ich na strone swoich projektow Niemcy i Francja musza sie z nimi dogadywac.
Tak ze jakiekolwiek zapedy imperialne Niemiec sa hamowane przez inne kraje Unii.
Ideologia ktora do Polski naplywa to ideologia nie samych Niemiec ale calej Zachodniej Europy

Zapedy imperialne Stanow wobec Polski to jest smiech na sali.
Jakie interesy naprawde maja Stany w Polsce?
Jedynym celem amerykanskiej polityki wobec Polski jest przeszkadzanie polskimi rekami w jakimkolwiek dogadaniu sie Unii z Rosja, bo razem ten uklad stanowilby gospodarcza i militarna przeciwwage dla potegi Stanow.
Tyle ze to sie moze wkrotce zmienic, bo Stany szukajac sojusznikow dla wzrastajacego znaczenia Chin moga zmienic front i szukac takiego sojusznika w Rosji ktorej rosnaca potega Chin rowniez zagraza. Wowczas Poska zostanie porzucona jak goracy kartofel, dokladnie tak jak zostali porzuceni Kurdowie i Amerykanie zapomna ze cos takiego jak Polska wogole istnieje.

Zapedy imperialne Rosji to jedyne realne zagrozenie, jako ze Rosja dalej uwaza Polske za "bliska zagranice" i strefe gdzie jej wplywy powinny przewazac. Oczywiscie nie mysle tu o jakiejkolwiek prawdziwej okupacji tylko milej dla Rosji sytuacji z czasow PRL kiedy na kichniecie I sekretarza w Moskwie rzadzacej bandzie w Polsce gacie ze strachu spadaly.
W zwiazku z tym ze przezylem prawie 40 lat takiego ukladu smiem ci delikatnie sugerowac ze jest on pod wieloma wzgledami o wiele gorszy niz "ideologiczna okupacja" E.U.

Jako ze prozni w polityce nie ma ( jak wykazala nam chocby obecna sytuacja w Syrii gdzie po wycofaniu sie Stanow natychmiast weszla Rosja razem ze swoim protegowanym Asadem ) tak samo byloby w Polsce po usunieciu "ideologicznej okupacji" Unii i zwiazkow z nia.
Wszelkie marzenia ze Unia moze wrocic do starej koncepcji Wspolnego Rynku, czyli wspolnoty niezaleznych panstw powiazanych tylko wiezami gospodarczymi to mrzonki podobne do tych jakie mieli mieszkancy Rzeczypospolitej Obojga Narodow chwalacy sie ze "Polska nierzadem stoi".
Stala do czasu i tak samo byliby z Unia, gdyby zostala w tym ksztalcie, jako ze zadne z malych panstw europejskich nie bedzie mialo sily gospodarczej i militarnej by przeciwstawic sie rosnacej potedze gigantow swiatowych, a przede wszystkim nie beda mialy szans na wyrownane szanse z nimi w postepie technicznym.
Juz w latach 60 tych panstwa europejskie skarzyly sie na "drenaz mozgow" do Stanow, jako ze nie byly w stanie placic plac jakie placily Stany czolowym zespolom naukowcow, mysle ze obecnie sytuacja jest o wiele trudniejsza dla panstw europejskich.
W gruncie rzeczy przestaja sie one w ogole liczyc jako partner czy przeciwnik np w stosunkach z wielkimi korporacjami - casus Irlandii ktora nie smiala ukarac Google za praktyki monopolistyczne, ale E.U. nie miala z tym problemow bo reprezentowala o wiele wieksza czesc rynku.

W mojej skromnej opinii w swietle tych zaleznosci gospodarczo politycznych wszystkie sprawy ideologiczne sa sprawami drugorzednymi, ale dalej uwazam ze wole obecna ideologie Zachodu od Wschodu reprezentowana przez Rosje czy Chiny.


N lis 03, 2019 16:47
Zobacz profil
Post Re: Unia Europejska
Jockey napisał(a):
Mylisz adresy ja nie jestem (…) pisowcem
Ale publicznie głoszę, że trzeba koniecznie głosować na PiS, bo inaczej dojdą do władzy siły wrogie Polsce.
Jockey napisał(a):
Nie jestem eurosceptykiem.
Ale publicznie głoszę dogmat o rzekomej marksistowskiej proweniencji Unii Europejskiej i gdy ktoś ten dogmat kwestionuje, traktuję to jako osobistą obrazę.

Żałosna jest ta erystyka. Nie lepiej „tak, tak, nie, nie”?


N lis 03, 2019 17:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 715 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 48  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL