Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem? 
Autor Wiadomość
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Małgosiaa napisał(a):
Podlinkowałeś je już po tym, jak przeczytałam i odpowiadałam, więc nie miałam możliwości przeczytać. Pierwotna wersja kończyła się na "600 pikseli".
No i jestem bardzo ciekawa, od kiedy "Na temat" jest dla Ciebie wiarygodną gazetą?

"Na Temat" nie jest gazetą, a serwisem internetowym, który podawane informacje czerpie z innych portali, gazet, tygodników, PAP.....czyli to nie Lis tworzy fakty, a jedynie je komasuje w serwisie.


Pt maja 19, 2017 6:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Pytanie, czego te umowy dotyczyły. Co innego sporządzić projekt "abstrakcyjny" zarządzenia czy postanowienia (np. do ręcznego wypełnienia), a co innego projekt w konkretnej sprawie, tzn. zawierający element rozstrzygnięcia. Ale tak czy inaczej jest to sytuacja co najmniej dziwna. TK zatrudnia asystentów sędziów, których zadaniem jest przygotowywanie projektów rozstrzygnięć - podobnie jak sądy powszechne. W tych ostatnich spotyka się praktykę zawierania z asystentami z innych sądów umów cywilnoprawnych (o zlecenie albo dzieło) na przygotowywanie projektów "na 1/8 etatu", ale jest to praktyka raczej tępiona. Te umowy są za mało konkretne, żeby coś na ich podstawie powiedzieć. Natomiast jest istotna różnica między umową z 2014 r. a umowami z 2017 r., które udostępniły Dane Publiczne. W tych drugich mówi się o "przygotowaniu projektów", w tej pierwszej jedynie o ich "redakcji i korekcie", a nadto jest tam mowa o "opiniach prawnych" ( można to podciągnąć pod opinię zewnętrznych biegłych, co jest bez wątpienia dopuszczalne), o których nie ma mowy w umowach z 2017 r. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że "przygotowanie" nie jest tym samym co "redakcja i korekta". Natomiast faktem jest, że już za Rzeplińskiego TK nie miał ochoty chwalić się zawieranymi przez siebie umowami. Jak widać, i w tym aspekcie nie ma żadnej "dobrej zmiany".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 19, 2017 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Johnny99 - ciekawe posty na temat problemow TK w calym watku, dzieki.


Pt maja 19, 2017 19:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Co dalej z TK? Pawłowicz i Piotrowicz kandydatami na sędziów TK: https://www.money.pl/gospodarka/krystyn ... 8fdDvdz5Yc
To jakaś kpina.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 04, 2019 20:36
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
A tak się cieszyłaś, że Piotrowicz nie będzie posłem.
Chyba lepiej żeby był posłem niż sędziom TK


Pn lis 04, 2019 20:56
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Do głowy mi nie przyszło, że coś takiego może mieć miejsce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 04, 2019 21:50
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Giertych to wyjasnil

Cytuj:
List do Kaczyńskiego.

Szanowny Panie Prezesie!

Słyszałem o Pańskich nominacjach do TK. Brawo, brawo, po trzykroć brawo! Ale Pan załatwił za jednym razem Gowina i Dudę. Niech się teraz gimnastykują symetryści-chuligani, którzy popierali Pana reformy, ale się nie cieszyli, albo nawet je wetowali. Teraz będą mieli swój dzień prawdy. Gowin, którego 17 posłów jest niezbędnych do wybrania Piotrowicza i Pawłowicz do TK będzie to musiał zrobić i w ten sposób dokona Pan jego oficjalnego upokorzenia, dzięki któremu publicznie oświadczy, że jest Pana. Że może mu Pan kazać wszystko, a on jak niewolna maszyna zagłosuje na to, co Pan mu każe. Podobnie jest z A. Dudą. W ten sposób podkreśli Pan nad nimi dominację i to że ci dwa jedzą Panu z ręki.
Również tzw. środowiskom patriotycznym przypomni Pan, że o tym kto jest komunistycznym aparatczykiem w czasach PRL-u nie decydują zapisy kartotek partyjnych, czy akta IPN-u, ale Pan. Jeżeli ktoś nawet wsadzał ludzi za poglądy polityczne i wiernie służył komunistom, to sam kontakt z Panem go oczyszcza i staje się on większym opozycjonistą, niż Wałęsa, Michnik, Hall razem wzięci.
Również skończy się to puszenie klasy sędziowskiej. Wyobraża Pan to sobie już pewnie w swej pokrętnej głowie jak będą się czuli upokorzeni przyzwoici sędziowie, gdy w sądzie konstytucyjnym zasiądzie pani Pawłowicz i podczas rozprawy np. spałaszuje sałatkę ze śledziem. Wszyscy będą się oburzać, a Pan ze śmiechu będzie się zwijać. A PiS ogłosi, że sędziowie się kompromitują, skoro mają takich sędziów w TK. I TVP ogłosi, że kolejny przykład kompromitacji obozu przeciwników PiS. To genialne!

No i jeszcze Pani (censored)-Duch. Skoro dobrze zeznała, to niech ma. Jak jacyś ludzie pozeznawali na sekretarza generalnego PO, to w nagrodę wyszli od razu na wolność. Bo prawidłowe postawy obywatelskie trzeba nagradzać.

Roman Giertych

PS PiS uznał, że przegra wybory prezydenckie i TK ma być ich twierdzą. W ciągu najbliższego pół roku spróbują rozprawić się też z sądami, gdyż zakładają, że po wyborach prezydenckich już to nie będzie możliwe. Zapowiada się ciekawa zima.

https://www.facebook.com/21539223183447 ... 337804264/


Wt lis 05, 2019 4:00
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Małgosiaa napisał(a):
Do głowy mi nie przyszło, że coś takiego może mieć miejsce.

Czyli jednak nie doceniałaś Kaczyńskiego, a u niego nie ma przeproś - suweren się zbiesił, nie dał konstytucyjnej większości w sejmie i 99 senatorów - to w odwecie niech ma Pawłowicz, Piotrowskiego "zawsze stoję po właściwej stronie" i (censored) Duch powielającą maksymę Piotrowicza "zawsze po właściwej stronie".


Wt lis 05, 2019 7:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Cóż, najwyraźniej nie doceniałam lub nie wzięłam pod uwagę, że przynajmniej Piortowicz musi mieć jakieś haki, skoro od dawna jest hołubiony w PiS.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 05, 2019 8:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Nie ma to wiekszego znaczenia Malgosiu bo TK praktycznie nie tylko nie ma zadnego autorytetu i Sady Powszechne staraja sie same stosowac do zapisow Konstytucji ( a z pytaniami zwracaja sie do TSUE ), to rowniez nie dziala - przeczytalem gdzies ze w 19r zalatwil jedna sprawe w stosunku do 155 w 15r.
To pokazuje skale upadku tej instytucji i taki byl cel prezesa wszystkich prezesow.


Wt lis 05, 2019 17:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Taki głos Giertycha na fb: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2231834473

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 05, 2019 21:08
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Giertych jako autorytet no no no.
Pamietam ze był to gość od Młodzieży Wszechpolskiej. Pamietam ze był szefem najbardziej radiomaryjnej partii jaka była Liga Polskich Rodzin
I nagle po ograniu go przez Kaczafiego nawraca się na liberalizm i demokracje. Po prostu bomba.


Wt lis 05, 2019 22:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
A ta merytoryczna wypowiedź to krytyka tego co napisał? Napisał nieprawdę?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 06, 2019 6:55
Zobacz profil
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
Jak dla mnie Giertych jak i Macierewicz jak i Niesiołowski i Pawlowicz I Kopacz to osoby których wypowiedzi nie biorę poważnie.
A co do Giertycha to wybacz ale człowiek który zakładał MW skrajnie nacjonalistyczna organizacje będzie pouczał w sprawie demokracji?
To taj jakby Stalin pouczał w sprawie wolności słowa.


Śr lis 06, 2019 7:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Koniec sporu o TK? Co dalej z Trybunałem?
To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Ponawiam: napisał nieprawdę?
Ja patrzę na ludzi inaczej, nie przez pryzmat przeszłości. Pewnie dlatego potrafię rozmawiać z każdym, nawet tym, który mnie osobiście skrzywdził. I uprzedzając ewentualną ripostę w temacie Piotrowicza: nie widzę u niego zmiany, bo twierdzi, że miał piękną przeszłość.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 06, 2019 8:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL