Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
 Jestem homoseksualistą. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 05, 2019 10:19
Posty: 5
Post Re: Jestem homoseksualistą.
kilka dni temu dowiedziałam sie ze w mojej rodzinie młody chłopak jest homo, jest bardzo zakochany w soim partnerze, ukrywa sie z tym ale to juz pewne, mam dylemat, jak z nim rozmawiac, nie pochwalm tego ale tez nie moge go potepić to młody chłopak 24 l ma, mam dylemat, bardzo go lubie, chyba bede udawac z e nie wiem ale jak długo ?? to powazny dylemat


Wt lis 05, 2019 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Megi34 napisał(a):
chyba bede udawac z e nie wiem ale jak długo


Nie do końca zrozumiałem, przed kim chcesz udawać. Przed tym młodym chłopakiem w rodzinie? Przed resztą rodziny? Przed światem? Przed samym sobą może?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lis 05, 2019 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 05, 2019 10:19
Posty: 5
Post Re: Jestem homoseksualistą.
w rozmowie z tym chłopakiem musze udawać (przed Nim, wiekszość rodziny wie,) ze nie w iem o jego orientacji, ale wiem że to kwestia czasu, a mam dylemat jak z nim rozmawiac gdy juz oficjalnie sie przyzna do tego !!!


Wt lis 05, 2019 13:02
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Megi34 napisał(a):
w rozmowie z tym chłopakiem musze udawać (przed Nim, wiekszość rodziny wie,) ze nie w iem o jego orientacji, ale wiem że to kwestia czasu, a mam dylemat jak z nim rozmawiac gdy juz oficjalnie sie przyzna do tego !!!

Normalnie, jak z każdym normalnym człowiekiem.
Odmienna preferencja seksualna nie powoduje zaburzeń psychicznych.


Wt lis 05, 2019 13:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Megi34 napisał(a):
w rozmowie z tym chłopakiem musze udawać (przed Nim, wiekszość rodziny wie,) ze nie w iem o jego orientacji, ale wiem że to kwestia czasu, a mam dylemat jak z nim rozmawiac gdy juz oficjalnie sie przyzna do tego !!!


Hmm... Nie wiem, w czym tak konkretnie masz problem.



Chcesz czekać na jego coming out, żeby nie zdradzić, że ktoś Ci już powiedział?

Boisz się chlapnąć coś w rozmowie, obawiasz się o przekroczenie granic polit-poprawności?

Nie wiesz, jak pogodzić Twoje dotychczasowe poglądy na temat homo z Twoim dotychczasowym stosunkiem do tej osoby?



Czy nic z powyższego gdyż coś innego?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lis 05, 2019 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 05, 2019 10:19
Posty: 5
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Jestem osoba która poważnie traktuje wiarę , i ta sytuacja jest trudna, pop rostu, nie wiem, burza mózgu, bo nie jestem w stanie mu powiedziec np..ok zycze wam szcześcia, bo nie jestem w stanie tego zaakcepptować,,, i tu jest problem, a bardzo go lubie , i boje sie rozmowy z nim na ten temat :(
To sie kłóci z naszą wiarą katolicką,uczuciami, i wszystkim co z nią związane :( :( JAk z nim rozmawiać by pokazać mu swoj sprzeciw ale by go nie urazić??!!!!!


Wt lis 05, 2019 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jestem homoseksualistą.
A po co chcesz pokazywac sprzeciw, uwazasz ze to cos zmieni w jego homoseksualizmie?


Wt lis 05, 2019 16:39
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Megi34 napisał(a):
Jestem osoba która poważnie traktuje wiarę , i ta sytuacja jest trudna, pop rostu, nie wiem, burza mózgu, bo nie jestem w stanie mu powiedziec np..ok zycze wam szcześcia, bo nie jestem w stanie tego zaakcepptować,,, i tu jest problem, a bardzo go lubie , i boje sie rozmowy z nim na ten temat :(
To sie kłóci z naszą wiarą katolicką,uczuciami, i wszystkim co z nią związane :( :( JAk z nim rozmawiać by pokazać mu swoj sprzeciw ale by go nie urazić??!!!!!

Kościół nie potępia ludzi homo, uznaje seks homo jako grzech.
Poczytaj:
https://pl.aleteia.org/2016/09/09/co-do ... sualizmie/


Wt lis 05, 2019 16:43

Dołączył(a): Wt lis 05, 2019 10:19
Posty: 5
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Dziekuje bardzo za link,, to już dobra podpowiedż, Bedzi mi łatwiej przygotować sie do romwoy z tym chłopakiem,, jeszcze raz dzieki :)


Wt lis 05, 2019 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Może po prostu zrewiduj swoje poglądy. Stare zakazy seksu homoseksualnego z Biblii nie muszą być pochodzenia Boskiego, a być po prostu wyrazem uczuć ludzkich tamtych czasów.

Więcej: zakazy te mogły być skutkiem po prostu niewiedzy ludzi głoszących je (np. św. Pawła). Łatwo było tak rzucić w eter w swoich listach dezaprobatę i potępienie praktyk seksualnych homoseksualistów, z powodu niewiedzy o silnym biologicznym uwarunkowaniu tychże, a później przez wieki ludzie ci musieli cierpieć konsekwencje takich potępień.


Wt lis 05, 2019 20:41
Zobacz profil
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Św Paweł nie wyszczególnia homo jako najgorszego z grzechów, wpisuje go w katalog innych - Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy, nie odziedziczą królestwa Bożego(1 Kor 6,9-11)


Śr lis 06, 2019 7:56

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Jestem homoseksualistą.
To co z tego, że nie wyszczególnia?


Śr lis 06, 2019 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Swołocz napisał(a):
To co z tego, że nie wyszczególnia?


To znaczy, że nie jest to największy grzech ;) Nikt nie umniejsza powagi i nikt nie neguje tego, że Paweł z Tarsu stwierdza, że czyny homoseksualne są grzechem. Problem leży gdzie indziej. Miałem znajomego, któremu wyświadczyłem pewną przysługę. Ten znajomy spał ze swoją dziewczyną i nie robił z tego tajemnicy - było to wiadome w środowisku koleżeńskim. Był i chyba nadal jest katolikiem. Kiedy mu powiedziałem, że jestem biseksualny, strzelił na mnie ogromnego focha, pomimo tego, że ja nie jestem z nikim w związku, nie grzeszę przeciwko szóstemu przykazaniu i wyświadczyłem mu przysługę. Jego motywacją było to, że Kościół zabrania. Nawet jeśli współżyłbym z facetem, to jest to większy grzech, niż współżycie z kobietą przed ślubem?
Tyle mówi się o grzechach przeciwko szóstemu i dziewiątemu przykazaniu - niektórzy biskupi mówią o tym na każdym kazaniu. Dobrze, że o tym mówią. Szkoda tylko, że pozostałe osiem przykazań to tylko "dodatek" do tych dwóch, które dotyczą seksualności. Być może proporcje zostały lekko zachwiane?

_________________
MODERATOR


Śr lis 06, 2019 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jestem homoseksualistą.
Megi34 napisał(a):
Jestem osoba która poważnie traktuje wiarę , i ta sytuacja jest trudna, pop rostu, nie wiem, burza mózgu, bo nie jestem w stanie mu powiedziec np..ok zycze wam szcześcia, bo nie jestem w stanie tego zaakcepptować,,, i tu jest problem, a bardzo go lubie , i boje sie rozmowy z nim na ten temat :(
To sie kłóci z naszą wiarą katolicką,uczuciami, i wszystkim co z nią związane :( :( JAk z nim rozmawiać by pokazać mu swoj sprzeciw ale by go nie urazić??!!!!!


Pomyśl, jakbyś potraktował kolegę, który sypia ze swoją dziewczyną, bez ślubu. Albo wujka, który zarabia i płaci na czarno a części "kombinuje". Albo kuzyna, który nie był na mszy. Czy wszystkim z nich byś musiał wypominać ich grzechy i winy? No bo przecież jesteś katolikiem na poważnie, a nie jakoś wybiórczo...

A potem idź i zobacz, czy potrafisz zaakceptować człowieka mimo tego, że nie akceptujesz jego zachowania.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 06, 2019 13:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 584 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL