Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Św. Ekspedyt 
Autor Wiadomość
Post Re: Św. Ekspedyt
Cytuj:
Zdarzało mi się w trudnych sytuacjach prosić o współuczestnictwo w mojej modlitwie-prośbie św Faustynę i św Jana Pawła II.

Cytuj:
A zdarzyło się Tobie, aby wymienione osoby poprosiły Ciebie o modlitwę?

Jak wyobrażasz sobie taką prośbę konkretnych świętych?
O zbawienie wieczne dla zmarłych modlę się systematycznie nie oczekując żadnej prośby.


Wt lis 05, 2019 11:16

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Alus napisał(a):
(1) Jak wyobrażasz sobie taką prośbę konkretnych świętych?
(2) O zbawienie wieczne dla zmarłych modlę się systematycznie nie oczekując żadnej prośby.

1. Skoro zakładasz, że oni Ciebie słyszą, to dlaczego Ty nie miałabyś usłyszeć ich?
2. Serio modlisz się o zbawienie wieczne dla św. Faustyny i św. Jana Pawła II? Ale właściwie dlaczego?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lis 05, 2019 16:41
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
(1) Jak wyobrażasz sobie taką prośbę konkretnych świętych?
(2) O zbawienie wieczne dla zmarłych modlę się systematycznie nie oczekując żadnej prośby.

1. Skoro zakładasz, że oni Ciebie słyszą, to dlaczego Ty nie miałabyś usłyszeć ich?
2. Serio modlisz się o zbawienie wieczne dla św. Faustyny i św. Jana Pawła II? Ale właściwie dlaczego?

Nie chodzi o to kto kogo słyszy - chodzi o trudy ziemskiego życia, które żywych przygniatają do ziemi, a które zbawieni mają już za sobą. A mogę ich prosić o modlitwę w konkretnej sytuacji.
Modlitwa za zmarłych odnosi sie jedynie do dusz przebywających w czyśćcu, potrzebujących oczyszczenia dla osiągnięcia pełni zbawienia przy tronie Boga.


Wt lis 05, 2019 17:03

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
A skąd wiadomo, które dusze w owym czyśćcu przebywają? No i czy bez modlitwy za zmarłych oczyszczenie by się nie dokonało?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lis 05, 2019 19:06
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
A skąd wiadomo, które dusze w owym czyśćcu przebywają? No i czy bez modlitwy za zmarłych oczyszczenie by się nie dokonało?

Nie wiem, ale modlę się wymieniając bliskie mi osoby zmarłe, i także wszystkie zmarłe na świecie, różnych wyznań i narodów.


Śr lis 06, 2019 7:59

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Mnie raczej trudno byłoby modlić się za kogoś tak... profilaktycznie. Wystrzegam się również modlitw, u podstawy których leżałby lęk o kogoś.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lis 06, 2019 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
A skąd wiadomo, które dusze w owym czyśćcu przebywają? No i czy bez modlitwy za zmarłych oczyszczenie by się nie dokonało?


Oczyszczenie dokonałoby się, ale ze współpracą z żyjącymi na ziemi pewnie idzie to nieco szybciej.

_________________
MODERATOR


Śr lis 06, 2019 16:55
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Mnie raczej trudno byłoby modlić się za kogoś tak... profilaktycznie. Wystrzegam się również modlitw, u podstawy których leżałby lęk o kogoś.

Modlitwa o uwolnienie z czyśćca nie bazuje na lęku, ale świadomości, że wszyscy jesteśmy grzeszni i każdemu z nas może coś brakować do zakosztowania pełni radości z obecności z Bogiem.


Cz lis 07, 2019 8:01

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Zbigniew3991 napisał(a):
Oczyszczenie dokonałoby się, ale ze współpracą z żyjącymi na ziemi pewnie idzie to nieco szybciej.

A potrafiłbyś wskazać jakąś konkretną Bożą obietnicę na której można by się oprzeć w tej kwestii?
Alus napisał(a):
Modlitwa o uwolnienie z czyśćca nie bazuje na lęku, ale świadomości, że wszyscy jesteśmy grzeszni i każdemu z nas może coś brakować do zakosztowania pełni radości z obecności z Bogiem.

No ale skoro w doczesnym życiu grzeszymy a mimo to możemy mieć relację z Bogiem, gdyż dzięki naszej wierze w Chrystusa nie patrzy On na nasze grzechy, lecz na doskonałość życia i ofiary swego Syna, w którym też nas umieścił, to dlaczego po śmierci miałoby być inaczej?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lis 07, 2019 8:26
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Cytuj:
Modlitwa o uwolnienie z czyśćca nie bazuje na lęku, ale świadomości, że wszyscy jesteśmy grzeszni i każdemu z nas może coś brakować do zakosztowania pełni radości z obecności z Bogiem.

Cytuj:
No ale skoro w doczesnym życiu grzeszymy a mimo to możemy mieć relację z Bogiem, gdyż dzięki naszej wierze w Chrystusa nie patrzy On na nasze grzechy, lecz na doskonałość życia i ofiary swego Syna, w którym też nas umieścił, to dlaczego po śmierci miałoby być inaczej?

Może Ty postrzegasz siebie i swoje życie za doskonałość, ja widzę u siebie wiele ułomności.


Cz lis 07, 2019 8:32

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Św. Ekspedyt
Cytuj:
No ale skoro w doczesnym życiu grzeszymy a mimo to możemy mieć relację z Bogiem, gdyż dzięki naszej wierze w Chrystusa nie patrzy On na nasze grzechy, lecz na doskonałość życia i ofiary swego Syna, w którym też nas umieścił, to dlaczego po śmierci miałoby być inaczej?
Alus napisał(a):
Może Ty postrzegasz siebie i swoje życie za doskonałość, ja widzę u siebie wiele ułomności.

Przecież jest napisane: "doskonałość życia (…) swego Syna".


Cz lis 07, 2019 11:09
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Swołocz napisał(a):
Cytuj:
No ale skoro w doczesnym życiu grzeszymy a mimo to możemy mieć relację z Bogiem, gdyż dzięki naszej wierze w Chrystusa nie patrzy On na nasze grzechy, lecz na doskonałość życia i ofiary swego Syna, w którym też nas umieścił, to dlaczego po śmierci miałoby być inaczej?
Alus napisał(a):
Może Ty postrzegasz siebie i swoje życie za doskonałość, ja widzę u siebie wiele ułomności.

Przecież jest napisane: "doskonałość życia (…) swego Syna".

Ups...przepraszam, umknęło mi.

Co nie zmienia faktu, że grzeszny człowiek musi przyjąć łaskę zbawienia...przyjąć nie tylko biernie, ale także miłością odpowiedzieć na nią.


Cz lis 07, 2019 12:22

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Św. Ekspedyt
IrciaLilith napisał(a):
feelek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Natomiast to, że Jezus powiedział : 'Ja jestem Drogą' nie jest sprzeczne z istnieniem wielu ścieżek

Może być sprzeczne, gdyż Jezus powiedział tak: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."


A z czym/kim utożsamiał się Jezus?
Sądzę, że zrozumiesz, gdy ustalisz kim jesteś a co jest Twoim narzędziem...

Święci jako drogowskazy? Dla mnie w tych drogowych metaforach to raczej ludzie, co do których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że doszli na szczyt. Wielu z nich pozostawało jakby przewodniki, instrukcje, wskazówki.

Czy modlenie się razem ze świętymi lub o ich wstawiennictwo ma coś wspólnego z kreowaniem wymyślonych przyjaciół? Szczególnie gdy o danym świetym tak na serio praktycznie nic nie wiadomo i jego obraz człowiek kreuje sam w zależności od swoich upodobań, potrzeb i przekonań.


Tak też dość niewiele wiemy o greckich filozofach przyrody i Sokratesie. Nasza wiedza o tych osobach opiera się na nielicznych tekstach i legendach oraz świadectwach innych osób. To nie przeszkadza w tym, że Sokrates stał się patronem filozofii, chociaż sam nie pozostawił po sobie żadnego tekstu, a wszystko, co o nim wiemy, to świadectwa Platona i innych współczesnych im filozofów. Rzecz jasna te świadectwa nie zawsze zawierają obiektywne opisy...

_________________
MODERATOR


Pt lis 08, 2019 8:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Św. Ekspedyt
IrciaLilith napisał(a):
A z czym/kim utożsamiał się Jezus?

Z Ojcem.


Pt lis 08, 2019 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Św. Ekspedyt
Feelek- teraz pamiętając o tym przemyśl wypowiedzi Jezusa...

Zbyszku- o św Ekspedycie znane są jakiekolwiek oparte na czymś więcej niż na legendach fakty? Te legendy są piękne i wartościowe natomiast czy powstały tak jak bajki terapeutyczne lub opowieści z morałem czy leży w nich jakaś prawda historyczna nie ma jak zweryfikować. I w sumie zastanawiam się czy ma to znaczenie... Może kluczem jest oddziaływanie na psychikę, stanowienie pewnego wzoru, postaci do której można się odnieść w pewnych sytuacjach gdy ktoś potrzebuje poczuć wsparcie a z jakiś przyczyn nie potrafii obyć się bez takiego pośrednictwa?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 09, 2019 8:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL