Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 wzmożone akty nienawiści po filmie Kler 
Autor Wiadomość
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Padre77 napisał(a):
Ale chyba na tym polega dyskusja, że jeden powie: podobało mi się, a drugi: to nie dla mnie.
Jeśli jakiś biskup powiedział, że jego zdaniem ten film pokazuje coś co warto obejrzeć, to chyba jeszcze nie znaczy, że ja nie mogę mieć odmiennego zdania. Film do jednego trafi do innego nie. Kwestia gustu. Trudno mieć do kogoś pretensję za to, że ma inny gust.

Owszem, przy czym ja film oglądałam, pytanie czy oglądał Stworek i wyraża własną opinię, czy powiela opinię "znawców" którzy nie znają treści filmu.


Śr sty 09, 2019 14:51

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Smarzowski swoim filmem uruchomił tryby machiny której już raczej nie da się zatrzymać. Za maksymalnie 20 lat w Polsce nie będzie chrześcijan. Ani katolików, ani protestantów, ani prawosławnych, ani bezdenominacyjnych. Będą żydzi, będą muzułmanie, będą buddyści, będą poganie słowiańscy, celtyccy, germańscy, egipscy, grecko-rzymscy, będą sataniści, będą sekty wszelkiego typu - Hare Kryszna, Moon, kościoły kosmitów itp., będą scjentolodzy. Ale chrześcijan nie będzie. Tyle po nas zostanie co nasze i naszych rodziców kości w ziemi. Tyle z ostatniego bastionu chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej. Tyle z tej wielkiej Polski z której miała wyjść iskra która odrodzi świat. No wyszła. I zgasła szybciej niż zapłonęła. A potem Polska spadła w mrok gnojowicy moralnej jak zachód Europy. Śmiejemy się z Niemców, Francuzów, Holendrów, Szwedów że u nich panoszą się imigranci z Afryki i Azji, że zamachy, że gwałty, że te kraje upadły. Ja na to: Polacy! Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!


Śr lis 06, 2019 20:22
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Jakies zamachy? Gwalty? Gdzie?
W chrzescijanskiej (jeszcze) Polsce tylko swiete rodziny gdzie maz na zone reki nie podniesie, dzieciobojstwa nie ma, bomb w autobusach tez nie i pijanych kierowcow-zamachowcow nikt nie widzial?

Nam nie potrzeba nikogo z zewnatrz, zeby zyc niebezpiecznie.

A Smarzowski po prostu kazal patrzec, a nie zamykac oczy i udawac, ze Glodz to aniol i swieci Polacy szast prast Europe zrechrystianizuja.

Pycha kroczy przed upadkiem i okazalo sie, ze nie ma kim chrystianizowac i nie da sie juz tego ukryc.

Ale w zanikniecie chrzescijanstwa w Polsce nie wierze. Sa jeszcze inne wyznania ;) No i zwykli katolicy i porzadni ksieza. Po prostu zostana ci, ktorzy wierza Bogu a nie udaja, bo tak wypada.


Cz lis 07, 2019 6:22
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Smarzowski swoim filmem uruchomił tryby machiny której już raczej nie da się zatrzymać. Za maksymalnie 20 lat w Polsce nie będzie chrześcijan. Ani katolików, ani protestantów, ani prawosławnych, ani bezdenominacyjnych. Będą żydzi, będą muzułmanie, będą buddyści, będą poganie słowiańscy, celtyccy, germańscy, egipscy, grecko-rzymscy, będą sataniści, będą sekty wszelkiego typu - Hare Kryszna, Moon, kościoły kosmitów itp., będą scjentolodzy. Ale chrześcijan nie będzie. Tyle po nas zostanie co nasze i naszych rodziców kości w ziemi. Tyle z ostatniego bastionu chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej. Tyle z tej wielkiej Polski z której miała wyjść iskra która odrodzi świat. No wyszła. I zgasła szybciej niż zapłonęła. A potem Polska spadła w mrok gnojowicy moralnej jak zachód Europy. Śmiejemy się z Niemców, Francuzów, Holendrów, Szwedów że u nich panoszą się imigranci z Afryki i Azji, że zamachy, że gwałty, że te kraje upadły. Ja na to: Polacy! Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!

Czyli według Ciebie Jezus ot tak niefrasobliwie rzucił - A oto ja jestem z ami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28,20).
Fakt, że chrześcijaństwo może skurczyć się do garstki podobnej w czasach apostolskich, nie oznacza, że zniknie.


Cz lis 07, 2019 8:41
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Za maksymalnie 20 lat w Polsce nie będzie chrześcijan.
Możliwości są trzy:
  • Jesteś w takim wieku (albo tak chory), że podejrzewasz, że za 20 lat będziesz już leżał w grobie.
  • Deklarujesz, że w ciągu 20 lat dokonasz apostazji.
  • Deklarujesz, że w ciągu 20 lat wyemigrujesz z Polski
Która z tych opcji zachodzi?
Cytuj:
ani prawosławnych
Goń się. Ja się nigdzie nie wybieram. Ani za granicę, ani na tamten świat.
Cytuj:
Tyle z ostatniego bastionu chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej.
Ech. Wiesz, że świat naprawdę nie kończy się na Bugu i Morzu Śródziemnym? Zarówno katolicyzm, jak i inne denominacje funkcjonują poza tymi granicami i mają się dobrze.


Cz lis 07, 2019 8:48

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Dziwią mnie te ciągłe bunty. Katolicy co chwilę widzą jakieś zewnętrze zagrożenie, które "próbuje zniszczyć" całą religię chrześcijańską. Albo to "Kler", albo "lobby LGBT", albo "ideologia gender", albo tajemniczy uchodźcy, albo wyznawcy religii muzułmańskiej lub wyznania mojżeszowego. Katolicy, którzy podnoszą takie alarmy, według mnie mają problemy z przeżywaniem swojej wiary. Największym zagrożeniem dla wiary nie jest zagrożenie zewnętrzne, ale wewnętrzne. Prześladowania wyznawców Jezusa przez władców rzymian nie zniszczyły chrześcijaństwa. Rozłamy w Kościele już osłabiały wiarę wielu z wiernych. Warto rozwijać swoją duchowość, nie warto atakować z powodu wyimaginowanych zewnętrznych zagrożeń.

_________________
MODERATOR


Cz lis 07, 2019 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
dobrychleb napisał(a):
Czy wy również zauważyliście wysyp nienawiści w sieci odkąd pojawił się na ekranach film Kler?

Przecież po to ten film nakręcono...


Cz lis 07, 2019 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Bzdury z dwurury drogi Grzesiu.
Zarowno te o zniknieciu chrzescianstwa w Polsce, jak te o ekscesach imigrantow w Zachodniej Europie.

Mareta - nie, nie po to ten film nakrecono.


Cz lis 07, 2019 21:36
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Alez przeciez prosciej wmowic sobie zle intencje tworcow niz spojrzec glebiej na przeslanie tego filmu.
Czyzby takich ksiezy / biskupow nie bylo? Np w Gdansku?


Pt lis 08, 2019 7:54
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Kael napisał(a):
Alez przeciez prosciej wmowic sobie zle intencje tworcow niz spojrzec glebiej na przeslanie tego filmu.
Czyzby takich ksiezy / biskupow nie bylo? Np w Gdansku?

Byli i są, ale część katolików hołduje zasadzie "o duchownych tylko dobrze", bo każde ujawnienie draństwa duchownego, to atak na Chrystusa.


Pt lis 08, 2019 8:09
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Bo znowu: wygodniej zrzucic odpowiedzialnosc za swietosc w Kosciele na osoby duchowne i tlumaczyc sie, ze "oni musza, bo chcieli, a my, to Panie Boze, wiesz, ze zycie, ze sytuacja...."

No a ksiezom bylo tez tak wygodnie. Dopiero tetaz okazuje sie, ze jednak tez by chetnie od wiernych czegos oczekiwali.
https://blog.gosc.pl/ksWojciechWegrzyni ... m-wkurzony


Pt lis 08, 2019 8:42

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
No rzeczywiście... lekarstwem na krytykę kapłanów jest krytyka świeckich. Krytyką tępimy krytykę, agresją tępimy agresję. Nawzajem się przerzucajmy odpowiedzialnością, a uzdrowimy Kościół.

_________________
MODERATOR


Pt lis 08, 2019 10:48
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Akurat ten tekst jest o tyle dobry, ze pokazuje iz swieccy to tez nie aniolowie i ze wlasnie wzajemne wkurzanie sie na siebie do niczego nie prowadzi.

Tyle, ze troche pozno ujawniaja sie poglady obu stron. To sa ciagle dwa osobne swiaty, ale moze kiedys sie spotkamy bez sztucznych hierarchicznych podzialow


Pt lis 08, 2019 14:58
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Nie chodzi o to, że wierni oczekują od duchownych świętości. Bo zło dotyka wszystkich ludzi.
Dewianci pedofile znajdują sie w każdej profesji.
Oburza traktowanie przez zwierzchników - skoro biskup potrafi chronić podległego mu przestępcę i w uzgodnieniu z drugim biskupem przesyłać go do posługi na drugi koniec Polski - z wrocławskiej diecezji do diecezji olszyńskiej, to stanowi wyraz kpiny z Boga i z ludzi.
Jakby cierpienie ofiar i ich rodzin w jednej diecezji nie wystarczyło, zło podsyła się kolejnym potencjalnym ofiarom.


Pt lis 08, 2019 15:29

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Dokładnie- czarne owce są w każdej grupie ,natomiast istotne jest podejście do nich przywódców grupy, to czy negatywne zachowania i postawy są tępione czy wręcz aprobowane. Tu niestety postawa wielu hierarchów kościelnych skutecznie odrzuca.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 09, 2019 9:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL