Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Następna strona
 Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
feelek napisał(a):
Panować nad czymś oznacza robić z tym czymś co się chce.

Kompletna bzdura. Jezus powiedział o sobie, że nie przyszedł, aby Mu służono, ale żeby służyć. Czyż nie jest Panem wszystkiego? Dał nam przykład na czym polega panowanie. Na miłości. Czy ten, kto kocha, robi co chce?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 08, 2019 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
feelek napisał(a):
Panować nad czymś oznacza robić z tym czymś co się chce.

Jest to istota panowania szatana i tych, dla których jest on ojcem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lis 08, 2019 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Czyli wg Was Jezus postępował wbrew swojej woli, tak?


Pt lis 08, 2019 19:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Trollujesz, czy o drogę pytasz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lis 08, 2019 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Dobra, mogę się wogóle nie odzywać.


Pt lis 08, 2019 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
feelek napisał(a):
Czyli wg Was Jezus postępował wbrew swojej woli, tak?


Jak to pytanie ma się do naszych wypowiedzi?

_________________
MODERATOR


Pt lis 08, 2019 20:05
Zobacz profil
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
feelek napisał(a):
Czyli wg Was Jezus postępował wbrew swojej woli, tak?


Nie. Przyszedł wypełnić wolę Ojca.


Pt lis 08, 2019 21:47

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Szymon Hołownia we wspomnianej przeze mnie książce, pod tytułem: "Boskie zwierzęta", na stronie 177 cytuje encyklikę "Centesimus annus". W tej encyklice Papież, Karol Wojtyła, pisze: "(...) człowiek nie może bezkarnie używać różnego rodzaju butów, żyjących czy nieożywionych - składników naturalnych, roślin, zwierząt - w sposób dowolny, jedynie według własnych potrzeb gospodarczych. Przeciwnie, należy brać pod uwagę naturę każdego bytu oraz ich wzajemne powiązanie w uporządkowany system, którym jest właśnie kosmos". W innym fragmencie tej samej encykliki Jan Paweł II pisze: "Człowiek, który odkrywa swą zdolność przekształcania i w pewnym sensie stwarzania świata własną pracą, zapomina, że zawsze dzieje się to w oparciu o pierwszy dar, otrzymany od Boga w postaci rzeczy przezeń stworzonych. Człowiek mniema, że samowolnie może rozporządzać ziemią, podporządkowując ją bezwzględnie własnej woli, tak jakby nie miała ona własnego kształtu i wcześniejszego, wyznaczonego jej przez Boga, przeznaczenia, które człowiek owszem, może rozwijać, lecz któremu nie może się sprzeniewierzać. Zamiast pełnić rolę współpracownika Boga w dziele stworzenia, człowiek zajmuje jego miejsce i w końcu prowokuje bunt natury, raczej przez niego tyranizowanej niż rządzonej".

Zdanie z Księgi Rodzaju: "Czyńcie sobie ziemię poddaną" w perspektywie słów Papieża nie oznacza posiadania, prezentu, którego można sobie użyć. Człowiek nie jest właścicielem, ale "współpracownikiem" Stwórcy. Władza nie jest samowolna, bezwzględna, samolubna, oderwana od "systemu, którym jest kosmos". To tyrania jest samowolnym, bezwzględnym i samolubnym podporządkowaniem sobie czegoś, do czego nie ma się prawa.

Niezależnie od tego, czy uznamy za słuszną teorię skrajnie ewolucjonistyczną, czy teorię skrajnie kreacjonistyczną, musimy uznać, że człowiek zastał ziemię i kosmos już uporządkowane. Swoim postępowaniem możemy albo respektować ten porządek naturalny dany nam przez Boga, albo możemy z nim walczyć.

_________________
MODERATOR


So lis 09, 2019 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
I jeszcze jeden fragment ze strony 186, gdzie tym razem Szymon Hołownia cytuje encyklikę Papieża Franciszka "Laudato Si". Te słowa idealnie pasują do wypowiedzi @Feelek.
""Kościół nie mówi dziś, upraszczając, że inne stworzenia są całkowicie podporządkowane dobru człowieka, jak gdyby nie miały one wartości same w sobie i jakbyśmy mogli nimi dysponować do woli. Zatem biskupi niemieccy wyjaśnili, że "w odniesieniu do innych stworzeń można by mówić o priorytecie być przed być użytecznym"

_________________
MODERATOR


Ostatnio edytowano So lis 09, 2019 15:21 przez Zbigniew3991, łącznie edytowano 1 raz



So lis 09, 2019 15:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Zbigniew3991 napisał(a):
być urzytecznym"

Hołownia tak napisał?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 09, 2019 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Już poprawiłem ;) Raczej Hołownia cytował z Franciszka, a Franciszek z biskupów niemieckich. Po drodze tekst przeszedł przez tłumaczenie. Ostatecznie pomyliłem się ja ;)

_________________
MODERATOR


So lis 09, 2019 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Cytuj:
W wielkich miastach wiele odrębnych gatunków, nie tylko owadów, ale nawet i ...ptaków, powstało w ciągu mniej niż ...200 lat I co? Oczywiscie nadal udaje, że "żadnych dowodów nie ma"

Super, nie powinieneś mieć zatem problemu z ich pokazaniem. Czekam i doczekać się nie mogę.
Cytuj:
Jestem. Ale po tym, jak Ty zacząłeś opowiadać niestworzone historie nt. swoich kompetencji, to głupio mi takie wyznanie publicznie czynić.

W inżynierii, jeśli czynimy coś suboptymalnie, to musi to mieć jakiś sens. Nie wystarczy powiedzieć „działa na tyle sprawnie, że ma sens”. Trzeba jeszcze uzasadnić takie rozwiązanie jakąś inną korzyścią, która rekompensuje poświęcenie. W tym przypadku ciężko podać taką korzyść. Ale oczywiście dyskusja z Tobą o tym nie ma sensu. Ty bowiem wierzysz, że taka korzyść na pewno istnieje i nawet jeśli jej nie znamy, to poznamy. To właśnie wskazuje na nieweryfikowalność, a tym samym – nienaukowość „inteligentnego projektu”.

Dziwny tok rozumowania. Własną ignorancję (brak zrozumienia takiego a nie innego rozwiązania konstrukcyjnego) podajesz jako argument przeciw kreacjonizmowi. Od kiedy to ignorancja jest argumentem w dyskusji? No i skoro twierdzisz że jesteś inżynierem chciałbym zobaczyć na to dowód.


N lis 10, 2019 0:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
A Ty nie dostrzegasz, że sens tych nieoptymalnych rozwiązać jest oczywisty gdy się uwzględni ewolucję. Serio- przy założeniu ewolucyjnym te absurdy konstrukcyjne są logiczne, przy założeniu projektu stawiają projektanta w złym świetle. To tak jak z rozwojem dróg i granic- zakładając projekt od zera jest mnóstwo absurdów uwzględni że jest to wynik stopniowych zmian historycznych, długiego czasu i licznych zmian środowiskowych wówczas wszystko nabiera sensu.

Co do ewolucji zwierząt w miastach ( choć pewnie dla Ciebie widoczne gołym okiem zmiany to za mało, bo sie uparłeś, że dowodem będzie sytuacja gdy pajęczak urodzi niepajęczaka ci by tak na serio obaliło TE) :
https://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/ew ... pl/rnbrcft
https://antyweb.pl/ewolucja-w-miescie/
Tu bakterie u których ewolucja przebiega znacznie szybciej i łatwiej ją obserwować:
https://www.kwantowo.pl/2016/09/09/na-h ... -ewolucje/
https://www.google.com/amp/s/www.crazyn ... azury/amp/

Jeśli lubisz bardziej konkretne ale i bardziej ciężkostrawne teksty to daj znać, choć szczerze wątpię abyś chociaż to co podlinkowałam uczciwie przeczytał... ale mam nadzieję, że się mylę i podasz merytoryczne argumenty za tym dlaczego tych dowodów nie uważasz za dowody ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N lis 10, 2019 13:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Jeżeli oczekujesz od kreacjonisty argumentów innych niż dosłowne rozumienie Rdz 1 i Rdz 2, to w istocie jesteś marzycielką :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lis 10, 2019 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Biblijny opis stworzenia świata kontra teoria ewolucji
Wbrew pozorom jak do tej pory dyskutowałam z kilkoma kreacjonistami którzy podali takie argumenty i to serio z zakresu nauki, że potrzebowałam poświecić sporo czasu aby je zbić a wręcz powiedzieć: nie wiadomo, na razie nikt nie potrafi tego wyjaśnić. Tak nadal liczę, że Marekrogowicz przejdzie na ten poziom i pogadamy sobie o lukach i niewiadomych w TE, bo takowe istnieją. Teoria jest dobra, ale nadal niepełna i kreacjoniści, którzy przeszli na poziom argumentów naukowych są znakomici w wyszukiwaniu ich.
Często też pojawia się przejście do poziomu biogenezy, a tu jest pole do popisu bo nauka jest na poziomie wstępnych hipotez.
Ogólnie z pewnych przyczyn lubię ludzi kwestionujacych powszechnie przyjęte założenia i twierdzenia, bo często takie dyskusje prowadzą do zobaczenia czegoś od innej strony, konieczności pogłębienia wiedzy, czasem też w ich poglądach jest ziarno prawdy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N lis 10, 2019 13:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 730 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 49  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL