Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 wzmożone akty nienawiści po filmie Kler 
Autor Wiadomość
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
To już rok minął od wyjścia tego badziewia... Ale ten czas leci. Czy z perspektywy czasu mozna powiedzieć że film spełnił oczekiwania twórcy? Nie


So lis 09, 2019 21:33
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Ale zycie przeroslo fabule.


So lis 09, 2019 21:45
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Quinque napisał(a):
To już rok minął od wyjścia tego badziewia... Ale ten czas leci. Czy z perspektywy czasu mozna powiedzieć że film spełnił oczekiwania twórcy? Nie


Można na to spojrzeć dwojako.
1. Duchowieństwo nadal nie wyciągnęło wniosków ze swojego postępowania. I brnie coraz dalej.
2. Świeccy wyciągnęli wnioski ze swojego postępowania i nie dają już wiary pustym słowom duchowieństwa - delikatnie rzecz ujmując.

Choć zapewne są i tacy, jak kościelna w filmie "Boże ciało".


N lis 10, 2019 10:26

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Alus napisał(a):
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Smarzowski swoim filmem uruchomił tryby machiny której już raczej nie da się zatrzymać. Za maksymalnie 20 lat w Polsce nie będzie chrześcijan. Ani katolików, ani protestantów, ani prawosławnych, ani bezdenominacyjnych. Będą żydzi, będą muzułmanie, będą buddyści, będą poganie słowiańscy, celtyccy, germańscy, egipscy, grecko-rzymscy, będą sataniści, będą sekty wszelkiego typu - Hare Kryszna, Moon, kościoły kosmitów itp., będą scjentolodzy. Ale chrześcijan nie będzie. Tyle po nas zostanie co nasze i naszych rodziców kości w ziemi. Tyle z ostatniego bastionu chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej. Tyle z tej wielkiej Polski z której miała wyjść iskra która odrodzi świat. No wyszła. I zgasła szybciej niż zapłonęła. A potem Polska spadła w mrok gnojowicy moralnej jak zachód Europy. Śmiejemy się z Niemców, Francuzów, Holendrów, Szwedów że u nich panoszą się imigranci z Afryki i Azji, że zamachy, że gwałty, że te kraje upadły. Ja na to: Polacy! Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!

Czyli według Ciebie Jezus ot tak niefrasobliwie rzucił - A oto ja jestem z ami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28,20).
Fakt, że chrześcijaństwo może skurczyć się do garstki podobnej w czasach apostolskich, nie oznacza, że zniknie.

Mi nie chodziło że Chrześcijaństwo zniknie na całym świecie. Tylko w Polsce nie będzie ani jednego chrześcijanina.


N lis 10, 2019 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
zefciu napisał(a):
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Za maksymalnie 20 lat w Polsce nie będzie chrześcijan.
Możliwości są trzy:
  • Jesteś w takim wieku (albo tak chory), że podejrzewasz, że za 20 lat będziesz już leżał w grobie.
  • Deklarujesz, że w ciągu 20 lat dokonasz apostazji.
  • Deklarujesz, że w ciągu 20 lat wyemigrujesz z Polski
Która z tych opcji zachodzi?
Cytuj:
ani prawosławnych
Goń się. Ja się nigdzie nie wybieram. Ani za granicę, ani na tamten świat.
Cytuj:
Tyle z ostatniego bastionu chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej.
Ech. Wiesz, że świat naprawdę nie kończy się na Bugu i Morzu Śródziemnym? Zarówno katolicyzm, jak i inne denominacje funkcjonują poza tymi granicami i mają się dobrze.

Po pierwsze, to chyba najprawdopodobniejsza jest ta trzecia opcja (o emigracji)
Po drugie nie bój się, nie mam zamiaru cię zabić ani wygnać z kraju.
Po trzecie to z tym ostatnim tekstem piję do ludzi z środowisk ultranarodowych którzy non stop wrzeszczą że "PÓLZGO ŁOZDADŃJIM BAZDJONYM HRZEŹĆIJAŃZDWA, FRZYZDZY ŁUPADLI TYLGO PÓLZGO WJELGA SJIEM CZYMA, BO NOS SAM BUG WYBRAU, MY JEZDEŹMY PRAFDŹIWY NARUT WYBRONY, MY BYŃDŹIMY REHRYZDJANISOFADŹ CAUY ŹWJAT, IAG SJEM ŃE ZGADZARZ TO JEZDEŹ RZYT!!!!11111" i nie wytłumaczysz takiemu ani tego co ty mówisz ani że Polska nie jest ostatnim chrześcijańskim krajem na świecie, bo możesz nie zdążyć zanim dostaniesz "polską-słowiańską-lechicką-aryjską" piąchą w papę.


N lis 10, 2019 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Oczywiście mam świadomość że takie ekscesy miały i mają miejsce, i jestem za tym żeby ujawniać takie przypadki, wiem że kler nie jest święty. Nie zgadzam się natomiast by złe zachowanie księży było pretekstem do ataków na zwykłych wyznawców Chrystusa za sam fakt że mają coś wspólnego z organizacją z którą mają coś wspólnego też ci źli księża.


N lis 10, 2019 20:26
Zobacz profil
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Mi nie chodziło że Chrześcijaństwo zniknie na całym świecie. Tylko w Polsce nie będzie ani jednego chrześcijanina.

Wróżebne czarnowidztwo należy do kategorii grzechów.


Pn lis 11, 2019 9:01

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: wzmożone akty nienawiści po filmie Kler
Nie wiedziałem. Nie chciałem. Postaram się poprawić.


Pn lis 11, 2019 10:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL