Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
 Nowe dokumenty TW Bolek 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Jakoś umyka wam fakt, że Lech Wałęsa podał przynajmniej 10 wersji sprzecznych ze sobą tych wszystkich wydarzeń w które był zaangażowany. O niesamowitym szczęściu w Totolotku nawet nie wspominam.
Skoro ten człowiek jest tak niewinny jak to mówicie to dlaczego kłamie i mataczy?


Pn lis 04, 2019 9:35

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
zepp napisał(a):
Tak samo nie ekscytuję się zawartością teczek, ich znikaniem/pojawianiem się, bo nie dam się wmanewrować w esbeckie rozgrywki: wiara, że one objawią jedyną prawdę, jest mówiąc łagodnie, naiwna.

Takie wypowiedzi są policzkiem dla tych którzy swoje życie poświęcili się pracy badawczej, spędzili mnóstwo czasu aby poszerzać swoje wiadomości i przyjdzie taki laik i wie że ich wiedza i doświadczenie są niewiele warte.
Wie na czym polega ich praca i czym się kierują w dochodzeniu do prawdy historycznej.
Rozumiem że jakby był tu jakiś spór, ale sporu wobec tak mocnej argumentacji już nie ma.

Nie wiem skąd to się bierze że my Polacy znamy się na wszystkim. A czy musimy? Czy też może sensowniej przyznać że to nie moja dziedzina i lepiej skorzystać z wiedzy i doświadczenia tych którzy w danej dziedzinie zjedli zęby i są pasjonatami.
Gdyby tak było to tego typu dyskusje nie ciągnęły by się w nieskończoność.
I pełno tego typu niekończących się dysput jak chociażby TE. Moje jest lepsze, niż tych którzy się na tym znają.
Ale najwięcej jest ekspertów od piłki nożnej. Każdy dobrze wie co powinien zrobić trener i na kogo postawić.


Pn lis 04, 2019 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Jockey napisał(a):
Skoro ten człowiek jest tak niewinny jak to mówicie to dlaczego kłamie i mataczy?

To siła autorytetu więc nie ma znaczenia że kłamie i mataczy.


Pn lis 04, 2019 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
katon napisał(a):
zepp napisał(a):
Tak samo nie ekscytuję się zawartością teczek, ich znikaniem/pojawianiem się, bo nie dam się wmanewrować w esbeckie rozgrywki: wiara, że one objawią jedyną prawdę, jest mówiąc łagodnie, naiwna.

Takie wypowiedzi są policzkiem dla tych którzy swoje życie poświęcili się pracy badawczej, spędzili mnóstwo czasu aby poszerzać swoje wiadomości i przyjdzie taki laik i wie że ich wiedza i doświadczenie są niewiele warte.

....
Nie wiem skąd to się bierze że my Polacy znamy się na wszystkim.

No właśnie nie znam się na wszystkim, bo nie muszę: a dyskutowane tu kwestie to nie fizyka jądrowa, tylko kwestia.. wiary w esbeckie papiery.
I cóż ci badacze pisma odkryli: ile flaszek wypito w Arłamowie? To taka istotna dla naszej wiedzy historycznej kwestia? Jak pisał klasyk, gdyby Chopin żył, to by pił... też.
Prawie 30 lat żyłem w tamtej peerelowskiej rzeczywistości, i pamiętam, jak to wyglądało, to nie była czarno-biała rzeczywistość. Nie sądzę by wyniki mrówczej pracy badaczy esbeckim pism zmieniły obraz tego co sam przeżyłem. Podobno badania tzw. przyczynkarskie mają swoją wartość, niech więc się toczą, bo wszak historyków ci u nas dostatek. I każdemu z nich prawda obiektywna jak cel jedynie przyświeca...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn lis 04, 2019 10:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
zepp napisał(a):
No właśnie nie znam się na wszystkim, bo nie muszę: a dyskutowane tu kwestie to nie fizyka jądrowa, tylko kwestia.. wiary w esbeckie papiery.
I cóż ci badacze pisma odkryli: ile flaszek wypito w Arłamowie? To taka istotna dla naszej wiedzy historycznej kwestia? Jak pisał klasyk, gdyby Chopin żył, to by pił... też.
Prawie 30 lat żyłem w tamtej peerelowskiej rzeczywistości, i pamiętam, jak to wyglądało, to nie była czarno-biała rzeczywistość. Nie sądzę by wyniki mrówczej pracy badaczy esbeckim pism zmieniły obraz tego co sam przeżyłem. Podobno badania tzw. przyczynkarskie mają swoją wartość, niech więc się toczą, bo wszak historyków ci u nas dostatek. I każdemu z nich prawda obiektywna jak cel jedynie przyświeca...

No ale ten najbardziej ceniony polski historyk tamtych czasów Friszke trochę dłużej żył od Ciebie w komunie i jeszcze działał
w solidarności i pewnie lepiej od Ciebie wie jak to wyglądało. Mówię tu o historyku który jest bardzo poważany przez prasę liberalno-lewicową. Który bronił wcześniej Wałęsy w sprawie Bolka przed ujawnieniem teczek Kiszczaka i w dodatku bardzo nie cierpi PISu.
Uczciwy człowiek potrafi zmienić zdanie wobec dowodów.
Ja też pamiętam jak to wyglądało i zdaje się Jockey też.
Można by też tą logiką zanegować te dowody niemieckie na to że to Rosjanie wymordowali Polaków w Katyniu i wiele innych faktów historycznych.


Pn lis 04, 2019 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
katon napisał(a):
zepp napisał(a):
No właśnie nie znam się na wszystkim, bo nie muszę: a dyskutowane tu kwestie to nie fizyka jądrowa, tylko kwestia.. wiary w esbeckie papiery.
I cóż ci badacze pisma odkryli: ile flaszek wypito w Arłamowie? To taka istotna dla naszej wiedzy historycznej kwestia? Jak pisał klasyk, gdyby Chopin żył, to by pił... też.
Prawie 30 lat żyłem w tamtej peerelowskiej rzeczywistości, i pamiętam, jak to wyglądało, to nie była czarno-biała rzeczywistość. Nie sądzę by wyniki mrówczej pracy badaczy esbeckim pism zmieniły obraz tego co sam przeżyłem. Podobno badania tzw. przyczynkarskie mają swoją wartość, niech więc się toczą, bo wszak historyków ci u nas dostatek. I każdemu z nich prawda obiektywna jak cel jedynie przyświeca...

No ale ten najbardziej ceniony polski historyk tamtych czasów Friszke trochę dłużej żył od Ciebie w komunie i jeszcze działał
w solidarności i pewnie lepiej od Ciebie wie jak to wyglądało. Mówię tu o historyku który jest bardzo poważany przez prasę liberalno-lewicową. Który bronił wcześniej Wałęsy w sprawie Bolka przed ujawnieniem teczek Kiszczaka i w dodatku bardzo nie cierpi PISu.
Uczciwy człowiek potrafi zmienić zdanie wobec dowodów.
Ja też pamiętam jak to wyglądało i zdaje się Jockey też.
Można by też tą logiką zanegować te dowody niemieckie na to że to Rosjanie wymordowali Polaków w Katyniu i wiele innych faktów historycznych.

Bardzo cenię pana Friszke, tylko co to ma do rzeczy?
Czy ja gdzieś napisałem,że Wałęsa niczego nie podpisał? Pisałem raczej, że wręcz przeciwnie...
Tylko co to zmienia w ocenie całokształtu, bo tylko o to toczę spór? Z pewnością nie będę się spierał o wiarygodność esbeckich dokumentów.
Ostatniego akapitu nie będę komentował, to jest już jazda po bandzie.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn lis 04, 2019 11:37
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
[ciach... nie na temat. M.]

Cytuj:
Skoro ten człowiek jest tak niewinny jak to mówicie to dlaczego kłamie i mataczy?

Nikt, włącznie z Wałęsą, nie twierdzi, że nie nie podpisał jakich papierów w roku 70. Coś tam, jak podają rzetelni historycy przekazywał esbekom.
Ale już s-f jest, że potrafił wypić 0,75 l alkoholu dziennie i normalnie funkcjonować po wyjściu z internowania, i to bez żadnego uszczerbku na zdrowiu...tytan prawdziwy.
Friszke, owszem uczciwy, dlatego nie pisze bzdur o alkoholu wypitym przez Wałęse w Arłamowie i to informacji uzyskanych od funkcjonariuszy BOR.
Tymczasem sam współautor kiążki przyznaje, że jego zdaniem w piciu tak ogromnych ilości wódki Wałeśie mogli pomagać...oficerowie BOR, którzy część alkoholu braki dla siebie

https://se.pl/wiadomosci/polska/interno ... -4FVz.html

A ci, którzy usiłują wymazać Wałęsę z tamtych lat i przypisać sobie jego zasługi nie kłamią i mataczą?


Pn lis 04, 2019 11:39

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Alus napisał(a):
Nie na temat, bo to taki kryształowy człowiek jest.
Nie godzi sie zakładać wątku tyczącego podłości wpisu Wyszkowskiego pod adresem Dulkiewicz i jej córki.

Nie uważam go za kryształowego, jednak nie zmuszaj kogoś do wypowiadania się w kwestiach zupełnie odbiegających od tematu. Nikt tu Ciebie nie zmusza abyś się ustosunkowywała do chamskich wypowiedzi Wałęsy. Typu "śmieć" czy "zdrajca".
Brak Twojej wypowiedzi wcale nie znaczy że się pod tym podpisujesz.


Pn lis 04, 2019 12:15
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
bramin napisał(a):
I ostatecznie proces wygral bo Sad Apelacyjny orzekl, ze Wyszkowski nie udowodnil prawdziwosci swoich stwierdzen. Wyszkowski odwolal sie do ETPC, wyrok ma zapasc prawdopodobnie w tym roku.

Teraz może padnie pytanie dlaczego procesuje się Wyszkowski, po słowach pod adresem marszałka senatu Grodzkiego Marszałkiem senatu jest reprezentant Targowicy...Poza wszystkim to matoł, a właśnie na takich opiera się trwanie sowietyzmu.


Śr lis 13, 2019 9:23
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
[ciach... odp. na ciach. M.]


Śr lis 13, 2019 12:17

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Ja osobiscie uwazam ze Walesa byl w latach 70 tych informatorem SB, a w latach 80 tych poprowadzil Solidarnosc do zwyciestwa jakim bylo stworzenie niezaleznego zwiazku zawodowego w panstwie dalej socjalistycznym.
I tego drugiegi nikt mu nie odbierze, mimo ze przedtem i potem nie zapisal sie najlepiej w polskiej historii.
Sadze ze podobne stanowisko przezntuje zarowno Alus jak i Zepp, wiec nie ma co dluzej bic w tym temacie piany.
Aha, jakby co ja w PRL przezylem lat prawie 40 ci i tez jak narazie duzo pamietam.:)
I zgadzam sie ze zdaniem Zeppa, ze owczesna rzeczywistosc nie byla czarno-biala.


Śr lis 13, 2019 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
subadam napisał(a):
Sadze ze podobne stanowisko przezntuje zarowno Alus jak i Zepp, wiec nie ma co dluzej bic w tym temacie piany.

Ale Alus prezentuje tu przecież odmienne stanowisko niż Zepp. Według niej te dokumenty znalezione u Kiszczaka zostały skopiowane i mówi tu o jakiejś kombinacji.


Śr lis 13, 2019 17:30
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Jockey napisał(a):
Alus napisał(a):
Pośrednio tyczy Wałęsy, bowiem koronnym świadkiem "niegodziwości" Wałęsy mianuje się Wyszkowski, i właśnie jego stosunek do innych ludzi najlepiej świadczy o jego wiarygodności i o wiarygodności jego świadectwa.
I nie mam zamiaru tłumaczyć się gdzie i co piszę.
Jego stosunek do innych ludzi świadczy tylko o jego kulturze i ma się nijak do wiarygodności jako świadek. To że ktoś jest skończonym chamem nie świadczy od razu że kłamie. Kłamstwo trzeba takiemu udowodnić. No chyba że Alus dysponuje prawomocnym wyrokiem skazującym Wyszkowskiego za składanie fałszywych zeznań.

Cham - osoba, która nie przestrzega podstawowych norm - a prawda jest podstawową, zasadniczą normą.


Cz lis 14, 2019 13:41
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
I wszystko w temacie.
Dowodzenie Alus normalnie jak z kabaretu.


Cz lis 14, 2019 16:33

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Alus napisał(a):
Cham - osoba, która nie przestrzega podstawowych norm - a prawda jest podstawową, zasadniczą normą.

No to Wałęsa doskonale się w to wpisuje.


Cz lis 14, 2019 16:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL