Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Św. Ekspedyt 
Autor Wiadomość
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Czyli przyjęłaś takie założenie...
Jeśli jednak, w co wierzysz, święci w niebie doświadczają pełni zbawienia, to na co im potrzebne zmartwychwstanie ciał?

Skoro Chrystus zmartwychwstał, to i my zmartwychwstaniemy .
Skoro Bóg stworzył człowieka na obraz swój i podobieństwo swoje, to ludzie zmartwychwstaną, aby żyć w Nim, gdy nastanie nowa ziemia i nowe niebo - bez zła, chorób, nieszczęść, tragedii, bólu...wszyscy zbawieni, czyli ci przebywający w raju i ci przechodzący proces oczyszczenia w czyśćcu, zostaną uwolnieni od wszelkich ograniczeń przynależnych naturze ludzkiej.
Tak rozumiem.


Śr lis 13, 2019 8:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Jeśli jednak, w co wierzysz, święci w niebie doświadczają pełni zbawienia, to na co im potrzebne zmartwychwstanie ciał?


Człowiek to wymyślił, czy Bóg ma taką potrzebę, by zrealizować
swój cel, cel który miał stwarzając człowieka.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lis 13, 2019 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
No właśnie.Św. Paweł stwierdził, że gdyby nie było zmartwychwstania, to daremna byłaby nasza wiara. Napisał też abyśmy pocieszali się nadzieją zmartwychwstania. Jakiż miałoby to sens, skoro nieśmiertelna dusza ludzka zaraz po śmierci mogłaby się cieszyć społecznością z Chrystusem, wielbić Boga i wstawiać się za żyjącymi w ciele? Jaką nową jakość dałoby im zmartwychwstanie ciał? Czy bez niego poniosłyby jakąś stratę?
A może zmartwychwstanie w ciele jest absolutnie konieczne do tego, by cieszyć się wieczną relacją z Bogiem?
W końcu Jezus powiedział, że jedni powstaną (z martwych) na sąd, a drudzy do życia wiecznego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lis 13, 2019 14:06
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
No właśnie.Św. Paweł stwierdził, że gdyby nie było zmartwychwstania, to daremna byłaby nasza wiara. Napisał też abyśmy pocieszali się nadzieją zmartwychwstania. Jakiż miałoby to sens, skoro nieśmiertelna dusza ludzka zaraz po śmierci mogłaby się cieszyć społecznością z Chrystusem, wielbić Boga i wstawiać się za żyjącymi w ciele? Jaką nową jakość dałoby im zmartwychwstanie ciał? Czy bez niego poniosłyby jakąś stratę?
A może zmartwychwstanie w ciele jest absolutnie konieczne do tego, by cieszyć się wieczną relacją z Bogiem?
W końcu Jezus powiedział, że jedni powstaną (z martwych) na sąd, a drudzy do życia wiecznego.

Zmartwychwstanie w ciałach odmienionym (1 Kor 15,35-58), tak ci żyjący w wieczności, jak ci w życiu doczesnym, poprzedzone Sądem Ostatecznym (Mt 25,31-46).


Śr lis 13, 2019 15:06

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Ciągle jednak nie odniosłaś się do kwestii sensu zmartwychwstania (przy założeniu, że to w co wierzysz w temacie nieśmiertelności duszy jest prawdą).

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lis 13, 2019 15:21
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Ciągle jednak nie odniosłaś się do kwestii sensu zmartwychwstania (przy założeniu, że to w co wierzysz w temacie nieśmiertelności duszy jest prawdą).

Odpowiedź masz w liście św Pawła zasiewa się zniszczalne - powstaje niezniszczalne, sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne...a jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak też człowieka nosić będziemy obraz człowieka niebieskiego.


Śr lis 13, 2019 16:54

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Czy zatem człowiek, aby doświadczać życia wiecznego potrzebuje niezniszczalnego ciała, które to ciało otrzyma po zmartwychwstaniu?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lis 13, 2019 19:08
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Czy zatem człowiek, aby doświadczać życia wiecznego potrzebuje niezniszczalnego ciała, które to ciało otrzyma po zmartwychwstaniu?

Tak wynika z przekazów św Pawła, Gdy sie ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie sie w chwale(Kol 3,4)


Cz lis 14, 2019 8:29

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Świetnie. Czyli zmartwychwstanie, zarówno to Chrystusa, jak i nasze jest niezbędne do wypełnienia się zbawczego planu Boga względem nas. Zatem pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem nie można mówić o pełni zbawienia, gdyż występuje pewien brak. Czymże jest ów brak, skoro zmartwychwstanie jest tak istotne?
Zwróć też uwagę na to, że św. Piotr zachęca nas, abyśmy gorąco oczekiwali nastania Dnia Pańskiego, a św. Paweł mówi abyśmy pocieszali się nadzieją zmartwychwstania. Dlaczego sięgają tak daleko, skoro ponoć zaraz po śmierci można się cieszyć z przebywania z Panem?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lis 14, 2019 16:11
Zobacz profil
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Świetnie. Czyli zmartwychwstanie, zarówno to Chrystusa, jak i nasze jest niezbędne do wypełnienia się zbawczego planu Boga względem nas. Zatem pomiędzy śmiercią a zmartwychwstaniem nie można mówić o pełni zbawienia, gdyż występuje pewien brak. Czymże jest ów brak, skoro zmartwychwstanie jest tak istotne?
Zwróć też uwagę na to, że św. Piotr zachęca nas, abyśmy gorąco oczekiwali nastania Dnia Pańskiego, a św. Paweł mówi abyśmy pocieszali się nadzieją zmartwychwstania. Dlaczego sięgają tak daleko, skoro ponoć zaraz po śmierci można się cieszyć z przebywania z Panem?

W protestantów, którzy odrzucili czyściec.


Cz lis 14, 2019 16:52

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Znowu odbiegasz od sedna sprawy. Ale skoro wspomniałaś o czyśćcu, to czym był raj obiecany łotrowi na krzyżu przez Jezusa? Czy to był czyściec, skoro przecież życie łotra musiało być dalekie od doskonałości?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lis 14, 2019 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
Znowu odbiegasz od sedna sprawy. Ale skoro wspomniałaś o czyśćcu, to czym był raj obiecany łotrowi na krzyżu przez Jezusa? Czy to był czyściec, skoro przecież życie łotra musiało być dalekie od doskonałości?


Łotr mógł dostąpić pierwszego odpustu. Jeśli dzisiaj za adorację krzyża w Wielki Piątek wierni mogą dostąpić odpustu zupełnego, to święty łotr również mógł go przyjąć.

_________________
MODERATOR


Cz lis 14, 2019 17:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Św. Ekspedyt
Wybawiony napisał(a):
czym był raj obiecany łotrowi na krzyżu przez Jezusa? Czy to był czyściec, skoro przecież życie łotra musiało być dalekie od doskonałości?

Po co więc Machabeusze modlili się za wrogów, którzy zginęli z ich ręi, skoro nie ma czyśćca? Czyżby z piekła można było wyjść? Bo za tych w niebie nie ma potrzeby się modlić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 14, 2019 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Św. Ekspedyt
Machabeusze modlili się za swoich wrogów? Za swoich poległych na pewno.
Jeśli istnieje czyściec, to ci którzy do niego trafili prędzej czy później by z niego wyszli bez czyjejś modlitwy. Skąd jednak Machabeusze mogli wiedzieć, że polegli nie trafili do piekła?
Na szczęście w ll Mch 12:42-45 mamy wyjaśniony powód, dla którego modlono się za poległych, którzy zgrzeszyli.
Nie chodziło o żaden czyściec, do którego mieliby trafić, tylko o to, że umarli zmartwychwstaną (a więc powstaną albo do życia wiecznego, albo na sąd ku potępieniu).

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz lis 14, 2019 20:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Św. Ekspedyt
Ok, tych wrogów sobie dopisałam (dawno czytałam 2Mch). Nie zmienia to jednak sprawy.
Wybawiony napisał(a):
Nie chodziło o żaden czyściec, do którego mieliby trafić, tylko o to, że umarli zmartwychwstaną (a więc powstaną albo do życia wiecznego, albo na sąd ku potępieniu).

Gdzie wg Ciebie miałyby znaleźć się dusze zabitych do chwili zmartwychwstania? W piekle? Stamtąd nie ma mozliwości zbawienia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 14, 2019 21:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL