Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:39



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Obraz Boga 
Autor Wiadomość
Post Re: Obraz Boga
Pelikanie. To pierwsze - nosi znamiona tchórzostwa ;) Wniosek jednak taki, że lepiej byc tchórzem i egoistą opierając się na tym gdybaniu? Natomiast ja uważam, że lepiej byc CZŁOWIEKIEM, opierając się na zdrowym rozsądku.


Wt lis 26, 2019 21:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Obraz Boga
Znam osoby, które przyznają się do błędu, żeby nikt ich nie podejrzewał o egoizm i tchórzostwo, w tej postawie dostrzegam więcej egoizmu i tchórzostwa niż w takim prostolinijnym otwartym egoizmie i tchórzostwie.

Mnie zresztą wcale nie zależy, żeby mój rozmówca przyznawał się do błędu. Moje ego tego aż tak nie łaknie. Nie czuję się lepszym CZŁOWIEKIEM przez to, że ktoś się przede mną ukorzy. Jak śpiewał Czaqu (Grzechu Walczak) - "Mój blask mnie tak oślepia, że Twoich łez nie widzę. Pielęgnuję wady, choć głośno się ich wstydzę"
https://www.youtube.com/watch?v=J30W4FtsxwE

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lis 26, 2019 21:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Obraz Boga
@Gordon25
Niedobrze mi się robi czytając Twoje obelgi/oszczerstwa (*niepotrzebne skreślić). Nie mam czasu dla kogoś, kto uważa siebie za tego, który posiadł wszystkie rozumy. Najwyraźniej przyszedłeś tu na forum, aby obnosić się z tym. To nie dla mnie. Żyj w swoim matrixie, ale nie dziw się, że wszyscy obchodzą Ciebie szerokim łukiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 26, 2019 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Obraz Boga
Gordon25 napisał(a):
Fałszywe zarzuty, przekłamana rzeczywistośc, odnośnie tego, co napisałem. To jest dowodem na atak.

Nie- jest to tylko dowód na to, że ktoś inaczej ocenia rzeczywistość , ma takie a takie poglądy, opinie i wnioski.

Cytuj:
Brak spójności, nielogiczne zdania. To wszystko jest dowodem na emocje, które szargają człowiekiem i nie pozwalają używac zdrowego rozsądku
.
To wskazuj konkretne niespójności i brak logiki.
Co nazywasz zdrowym rozsądkiem?
Cytuj:
Oczywiście, że jestem pewien iż maja takie intencje, co do ataku i to nie jest w pełni ich wina, ale jest to głowniet kwestia wychowania. Robią to w celu obrony swego wizerunku. Uważają przyznanie się do błędu za haniebne postępowanie. Natomiast w rzeczywistosci jest zupełnie inaczej. Brakiem honoru i hańbą, jest nieumiejętnośc przyznania sie do porażki.

Skąd taka pewność odnośnie intencji i przyczyn? Dla mnie to Twoja sybiektywna opinia i to czy jest oparta na faktach należałoby udowodnić.
Ogólnie moim zdaniem ocena intencji jest obarczona ogromnym marginesem błędu a ogólne założenia i przekonania oceniającego oraz jego stan emocjonalny mają ogromne znaczenie.

Cytuj:
To równiez jest smutna prawda, co teraz przedstawię:
Wielu rodziców i osób na wysokich stanowiskach we wszelakich urzędach, została wychowana w ustroju totalitarnym, opartym na kłamstwie, nieumiejętności przyznania się do błędów, terrorze psychicznym i fizycznym. Skąd to wszystko? Jeden z tyranów miłujących komunizm/stalinizm - Józef Stalin - był bardzo zaburzonym osobnikiem, ponieważ pragnął boskiego kultu swej osoby, tzw. Megaloman. Pragnął bezkrytycznego uwielbienia swojej osoby. Chciał, aby ludzie wierzyli, że komunizm to "raj na ziemi", a on jest jego bogiem/ojcem. Kiedy ktos skrytykował jego zachowanie, robił wszystko, żeby ten "wyidealizowany" wizerunek zachowac. Oczerniał, przekłamywał rzeczywistośc, psuł opinię, wsadzał do "psychuszek", żeby pozbyc sie przeciwnika. Dlaczego się to przeniosło na innych ludzi? Bo dyktatorzy maja to do siebie, że gdy przejmuja władze, chca zasiac ludziom swój punkt widzenia. I poprzez silna indoktrynacje i zastraszanie, wpajają za pomoca edukacji i mediów swój światopogląd ludziom. I gdy to się już zakorzeni "na amen", a przeciwnicy zostaną rozstrzelani, to diabelska karuzela sie kręc z pokolenia na pokolenie. Rodzice, którzy nie byli zbuntowani przeciwko temu systemowi, wychowywali i WYCHOWUJĄ w tych "wartościach" (quasi), swoje dzieci nadal. Ideologia komunizmu jest w ludziach caly czas. Ona sie nie unosi w powietrzu. Ma bowiem swych nosicieli i prezenterów, w prawie każdym mieszkaniu w Polsce i telewizji.


Zgadzam się z tym, że ludzie ogólnie mają ogromny problem z przyznaniem się do błędu oraz potrzebę obrony swojego wyidealizowanego obrazu oraz swoich poglądów, ale przyczyny widzę inne, czyli system kar i nagród, system ocen w szkołach, system wychowywania dzieci gdzie już od wczesnego dzieciństwa wpaja się, że błąd to coś złego, że wady należy ukrywać, że trzeba się dostosować do pewnych widełek przeciętności, wyróżniać się można tylko w określonych widełkami dziedzinach... Nie ma to za wiele wspólnego z Prawdą, to tylko konwencja społeczna i aby móc ją olewać paradoksalnie trzeba ją znać, rozumieć i szanować.
Oczywiście to tylko moje subiektywne poglądy.


Pelikanku- a tak szczerze to znasz kogoś kto przynajmniej w pewnych okolicznościach nie jest tchórzem?
Co do egoizmu to znasz moje stanowisko- egoizm etyczny uważam za ideał :)

Małgosiu- Gordon najprawdopodobniej zapętlił się w systemie samospełniającej się przepowiedni, w systemie potwierdzania swoich przekonań, określenie tego jako Matrix uważam za odpowiednie, choć sądzę, że każdy z nas w pewnym sensie żyje w swoim Matrixie. I nie wszyscy... Też wpadłaś w uogólnienie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lis 26, 2019 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Obraz Boga
Wszyscy są tchórzami, a szczytem odwagi jest przyznać się przed sobą do tego, że jest się tchórzem. I jak to się wie, to już tak nie razi cudze tchórzostwo, bo wszyscyśmy z tej samej gliny ulepieni.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lis 26, 2019 23:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Obraz Boga
IrciaLilith napisał(a):
Małgosiu- Gordon najprawdopodobniej zapętlił się w systemie samospełniającej się przepowiedni, w systemie potwierdzania swoich przekonań, określenie tego jako Matrix uważam za odpowiednie, choć sądzę, że każdy z nas w pewnym sensie żyje w swoim Matrixie. I nie wszyscy... Też wpadłaś w uogólnienie.

W uogólnienie? Jakie?
Gordon potrzebuje akceptacji, ale nie w sensie ogólnym. On potrzebuje potwierdzenia swoich opinii tak na ludzi jak i na Boga. Sorry, ale to nie są czyste reguły gry. Nie gram w jednorękiego bandytę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 26, 2019 23:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Obraz Boga
Małgosiu,
Napisałaś, że wszyscy obchodzą Gordona szerokim łukiem. Powinnam się nauczyć, że nie zaliczam się do wszystkich, ale jednak skoro ja tego nie zamierzam robić to nie wszyscy. Za mało go znam aby wydawać jakiekolwiek konkretne oceny.
Nie mogę nawet powiedzieć, że znam zarys jego opinii na temat ludzi lub Boga, bo z dotychczasowych strzępków informacji nie zbuduję nawet zarysu jego modelu.

Pelikanku- dokładnie, gdy człowiek uświadomi sobie, że bywa tchórzliwy, głupi, pyszałkowaty i że nie ma ludzi idealnych, że wszystko opiera się na niewiedzy, uwarunkowaniach itd, że poglądy to poglądy, opinie to opinie a koncepty to koncepty, doświadczenia to po prostu doświadczenia, emocje to emocje , a oceny są tylko ocenami sporo się zmienia. Łatwiej śmiać się z siebie i śmiać się z kimś, a trudniej z kogoś.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lis 26, 2019 23:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Obraz Boga
IrciaLilith napisał(a):
Małgosiu,
Napisałaś, że wszyscy obchodzą Gordona szerokim łukiem.

Ke? Nie mówiłam o forum, a o realu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 27, 2019 7:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Obraz Boga
Tam też nie wiemy czy serio wszyscy, czy jest to uogólnienie i wrażenie oparte na pewnych założeniach.

Jeśli ktoś z jakiś przyczyn ma założenie, że nikt go nie zrozumie, każdy chce atakować itd, rzutuje to zarówno na odbiór zachowań innych jak i na same zachowania, to błędne koło.

Zobacz sama jak nieukrywanie tego typu założeń wpłynęło na Twoje komunikaty? Czy on serio potrzebuje potwierdzenia swoich nieadaptacyjnych założeń?

Aby powstały takie założenia z zasady potrzebne są autentyczne i bolesne doświadczenia, które do nich doprowadziły i negowanie ich nie ma sensu. Negować można tylko uogólnienia i to gdy posiada się argumenty świadczące o tym, że to uogólnienia. Równocześnie warto pamiętać, że współczucie to nie to co jest potrzebne w takiej sytuacji.

Rozmawiamy o obrazie Boga. Gordon wyraźnie ma negatywny obraz Boga, ale jednak uwzględnia, że może nie być to obraz prawdziwy, jedynie nie potrafi odłożyć pewnych założeń i ujrzeć innego obrazu Boga. Z tego co pisze, jest otwarty na poznanie innego punktu widzenia, ale poczytaj czego się dowiedział o Bogu z tej dyskusji, jakie jego opinie o ludziach zostały potwierdzone...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lis 27, 2019 8:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Obraz Boga
IrciaLilith napisał(a):
Tam też nie wiemy czy serio wszyscy, czy jest to uogólnienie i wrażenie oparte na pewnych założeniach.

Taki jest obraz przekazany przez Gordona.
IrciaLilith napisał(a):
Jeśli ktoś z jakiś przyczyn ma założenie, że nikt go nie zrozumie, każdy chce atakować itd, rzutuje to zarówno na odbiór zachowań innych jak i na same zachowania, to błędne koło.

A o czym ja niby mówię, jeśli nie o takim odbiorze i w efekcie obchodzeniu szerokim łukiem kogoś, kto tak właśnie postrzega laudzi?
IrciaLilith napisał(a):
Zobacz sama jak nieukrywanie tego typu założeń wpłynęło na Twoje komunikaty? Czy on serio potrzebuje potwierdzenia swoich nieadaptacyjnych założeń?

Nie wiem czy potrzebuje, ale każdą próbę wyjaśnienia dlaczego tak się dzieje, atakuje i nawet napisał, że on wie najlepiej, że takie jest zachowanie otaczających go ludzi. Nie chce nawet zastanowić się nad tym, że być może jego postawa tych ludzi skłania do takiego zachowania.
IrciaLilith napisał(a):
Aby powstały takie założenia z zasady potrzebne są autentyczne i bolesne doświadczenia, które do nich doprowadziły i negowanie ich nie ma sensu. Negować można tylko uogólnienia i to gdy posiada się argumenty świadczące o tym, że to uogólnienia. Równocześnie warto pamiętać, że współczucie to nie to co jest potrzebne w takiej sytuacji.

Przecież ja niczego nie neguję. Wskazuję na możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy.
IrciaLilith napisał(a):
Rozmawiamy o obrazie Boga. Gordon wyraźnie ma negatywny obraz Boga, ale jednak uwzględnia, że może nie być to obraz prawdziwy, jedynie nie potrafi odłożyć pewnych założeń i ujrzeć innego obrazu Boga. Z tego co pisze, jest otwarty na poznanie innego punktu widzenia, ale poczytaj czego się dowiedział o Bogu z tej dyskusji, jakie jego opinie o ludziach zostały potwierdzone...

Dopóki nie wejrzy wgłąb siebie, nie poszuka przyczyn w sobie, dopóty nie zmieni postrzegania Bpga jako kogoś złego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 27, 2019 8:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Obraz Boga
Małgosiu- zgadzam się z Tobą, natomiast znam ten schemat z autopsji, że tak to ujmę i potrafię względnie łatwo manipulować założeniami...

Skupmy się na tym aby Gordon przedstawił swój obraz Boga i powody dlaczego widzi Go tak a nie inaczej, bez oceniania- pytania jedynie po to aby zrozumieć przyczyny i skutki.

Wspomniał coś o nawróceniu, nie wiem jak Ty, ale ja bym chciała poznać szczegóły, bo może uda się podczas przedstawiania tego procesu zauważyć czego zabrakło, albo czego nie potrafi puścić...

Gordon- pomożesz i postarasz się to przybliżyć?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lis 27, 2019 8:20
Zobacz profil
Post Re: Obraz Boga
Cytuj:
niech siebie niszczy, jak chce
- Gordon, to z Twoich wpisów emanuje nienawiść do Boga, do ludzi. To Ty sam siebie niszczysz tym uczuciem, potęgujesz własne cierpienie i odpychasz ludzi, którzy wcale nie muszą być Twoimi wrogami, jedynie Ty ich tak postrzegasz.
Twoje wpisy mogą świadczyć o głębokiej depresji, na którą aktualna wiedza medyczna dysponuje skuteczną terapią.


Śr lis 27, 2019 8:27
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Obraz Boga
IrciaLilith napisał(a):
Małgosiu- zgadzam się z Tobą, natomiast znam ten schemat z autopsji, że tak to ujmę i potrafię względnie łatwo manipulować założeniami...

Zauważyłam, że manipulujesz :P
IrciaLilith napisał(a):
Skupmy się na tym aby Gordon przedstawił swój obraz Boga i powody dlaczego widzi Go tak a nie inaczej, bez oceniania- pytania jedynie po to aby zrozumieć przyczyny i skutki.

Ja pasuję, o czym już poinformowałam wcześniej. Jesli uda się Tobie zminić jego zdanie..., będę kibicować, ale bez zabierania głosu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 27, 2019 8:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Obraz Boga
Czy manipuluję? Ja nawet nie uważam, że manipulacja sama w sobie jest czymś złym ;)
Pisząc o manipulowaniu założeniami mam na myśli to, że nie jestem przywiązana do swoich założeń i traktuję je jak filtry, pozwala to dość szybko 'ubrać' założenia, które np. jak w tym wypadku dawno temu odłożyłam na bok. Wiadomo, że nie są identyczne jak założenia Gordona, bo nie znam dokładnie jego założeń i 'ubrałam' te które wymieniłam. Efekty porażające... Serio dostrzegłam tą agresję w Waszych postach, bezpodstawne oceny... Znikło wrażenie, że po prostu chcecie pomóc, co bez tych filtrów jest widoczne, a z moimi standardowymi wręcz oczywiste.

Nie planuję zmieniać jego zdania, zresztą nie mam takiej mocy, ew może w toku rozmowy sam wychwycić pewne filtry i zechcieć sprawdzić co się stanie gdy je odłoży na bok, ale to wyłącznie jego sprawa i decyzja. Ja chcę po prostu poznać jego punkt widzenia.

Gordon- na spokojnie przemyśl to o czym napisałam i jak zechcesz ze mną rozmawiać to zapraszam. Tu konkretnie o obrazie Boga, inne sprawy jak zechcesz to na priva lub w innych wątkach. Nigdzie mi się nie śpieszy. Brak chęci do dyskusji też zrozumiem. Jeśli w moich wypowiedziach coś Ci się nie spodoba- wal prosto z mostu. Mam nadzieję, że będzie to ciekawa i owocna wymiana zdań.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lis 27, 2019 11:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Obraz Boga
Na temat wartości manipulacji nie zamierzam rozmawiać, bo manipulacja manipulacji nie jest równa.
IrciaLilith napisał(a):
Nie planuję zmieniać jego zdania, zresztą nie mam takiej mocy, ew może w toku rozmowy sam wychwycić pewne filtry i zechcieć sprawdzić co się stanie gdy je odłoży na bok, ale to wyłącznie jego sprawa i decyzja. Ja chcę po prostu poznać jego punkt widzenia.

Ja nie mam zamiaru bić piany i jeszcze obrywać, bo z mojego punktu widzenia, do tego sprowadza się dyskusja z Gordonem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 27, 2019 15:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL