Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak znalezc sobie dobra malzonke? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
bert04 napisał(a):
Czyli dla Twojego pytania: nie staraj się być kolejną instagramową laską z identycznymi ciuchami, makijażem, czarnymi włosami, solarną cerą i spodniami do talii + uśmiechem z dziubkiem. Ale podkreślaj własną urodę i własny styl, w możliwie korzystny sposób.


Jestem transseksualistą. Moje pytanie miało nieco prowokujący charakter ale ma swój sens. Ten ktoś na fotce w avatarze z domalowanymi wąsiskami a'la Salvador Dali to ja.

Także ja mogę prezentować siebie w męskim image i stylu.

Cytuj:
A w obu przypadkach istnieje pewna wspólna strefa między "byciem sobą" a "doskonaleniem siebie". Między "naturalną pięknością" a "upiększaniem siebie".


Co rozumiesz pod pojęciem ''naturalna piękność''? Kobiet naturalnie pięknych jest niewiele raczej. A nawet taka naturalnie piękna z twarzy będzie miała naturalnie zarastające pachy tudzież łydki. Kobiety ''czarują'', wykonują różne triki, poświęcają jakiś czas, większy lub mniejszy na to doskonalenie - tuszowanie niedoskonałości, podkreślanie czegoś tam.

NIEDZWIEDZ napisał(a):
Czy dbanie o urodę to zamienienie się w plastikową lalę?


U kobiet to całe dbanie o urodę to coś o wiele więcej niż tylko pójście na siłkę i rzeźba ciała w sensie mięśni / zrobienia sobie kaloryfera.

A jak kobieta urody nie posiada to co ma zrobić?

Cytuj:
I nie będę ćwiczył, bo to też tworzenie iluzji?


Popatrz na kobietę z makijażem i na kobietę bez makijażu. Czaisz różnicę? Kobieta może mieć słabiutkie włosy, rude lub niemal niewidoczne brwi, rzadkie rzęsy, ale strzeli sobie doczepy do włosów i będzie miała burze i sztorm loków na głowie, doklei sobie niesamowite rzęsy, domaluje brwi perfekt i przepadniesz, będziesz patrzył się maślanymi oczętami. A potem iluzja pryśnie bo panna wygląda zupełnie inaczej w naturze.

Podobnie silikony, staniki push-up czy jakoś tam, i różne triki kobiece których nawet nie znamy i nie podejrzewamy że istnieją.

Cytuj:
Nikt nie chce lalki do życia małżeńskiego


Może jako żonę to niekoniecznie ale jak zauważyła Mrs_Hadley leci się na te lalki - na urodę.


Pt lis 29, 2019 16:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
IrciaLilith napisał(a):
Należy starać się być najlepszą formą samego siebie, a nie bezmyślną istotą płynącą zawsze z prądem lub zawsze dokładnie pod prąd, co też uzależnia nas od tego prądu.

A skąd brać kryteria dla najlepszej formy samego siebie?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt lis 29, 2019 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
equuleuss napisał(a):
NIEDZWIEDZ napisał(a):
Czy dbanie o urodę to zamienienie się w plastikową lalę?


U kobiet to całe dbanie o urodę to coś o wiele więcej niż tylko pójście na siłkę i rzeźba ciała w sensie mięśni / zrobienia sobie kaloryfera.

A jak kobieta urody nie posiada to co ma zrobić?

A możesz mi pokazać taką kobietę? Mówicie, że faceci lecą na lalki a jednoczesnie, że kobieta może nie mieć urody. To jak dostała swojego geny? A może trzeba sobie zrobić przerwę od kolorowych magazynów dla pań? ;-)

equuleuss napisał(a):
Cytuj:
I nie będę ćwiczył, bo to też tworzenie iluzji?


Popatrz na kobietę z makijażem i na kobietę bez makijażu. Czaisz różnicę? Kobieta może mieć słabiutkie włosy, rude lub niemal niewidoczne brwi, rzadkie rzęsy, ale strzeli sobie doczepy do włosów i będzie miała burze i sztorm loków na głowie, doklei sobie niesamowite rzęsy, domaluje brwi perfekt i przepadniesz, będziesz patrzył się maślanymi oczętami. A potem iluzja pryśnie bo panna wygląda zupełnie inaczej w naturze.

Podobnie silikony, staniki push-up czy jakoś tam, i różne triki kobiece których nawet nie znamy i nie podejrzewamy że istnieją.

Popatrz na mężczyznę a następnie powiedz mu, żeby się wyprostował i wciągnął brzuch. Ponadto zapytaj go o jego hobby. Czaisz różnicę? No właśnie. Przesadzasz. To już będzie kolejny i mam nadzieję ostatni post, gdzie mówię, że wszystko ma swoje granice i w umiarze jest ok. Nie mam zamiaru definiować gdzie jest ta granica. Każdy sam musi sobie to rozeznać.
Cytuj:
Nikt nie chce lalki do życia małżeńskiego

equuleuss napisał(a):
Może jako żonę to niekoniecznie ale jak zauważyła Mrs_Hadley leci się na te lalki - na urodę.

Przypominam, że jest to wątek o szukaniu żony a nie o wyrywaniu panienek na bara-bara. Ale jak już wkraczamy na te rejony, to dodam dla równowagi, że większość kobiet leci na niezależnych, silnych, pewnych siebie, chłodnych emocjonalnie, często agresywnych i nawet chamsko traktujących je samców.

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


Pt lis 29, 2019 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Wiekszosc mlodych kobiet, bo po 30 tce to sie mocno zmienia.
Gdy kiedys zaczalem sie zastanawiac przy mojej pieknej zonie ile czasu stracilismy poznajac sie dopiero kolo mojej 30 tki ( a mieszkalismy bardzo blisko siebie od urodzenia do mojej 20 tki ) stwierdzila ze po prostu nie zwrocila by na mnie uwagi jako ze w tych czasach podobali jej sie mocno zarosnieci slodcy brutale.:)
I razem zgodzilismy sie ze tak jestesmy po prostu zaprogramowani, mlodzi chlopcy na wrazliwe laleczki ( bo ja jestem taka mala ) a mlode dziewczyny na przebojowych "buntownikow bez powodu"( ew "niegrzecznych chlopcow ).
Grzeczni nie maja szans i musza poczekac.


So lis 30, 2019 0:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
To fakt, że kobiety dojrzewają i trochę zmieniają spojrzenie. Ale wg mnie tak jak niepełny jest związek na samym seksie - do którego trzeba twardego mężczyzny - podobnie niepełny jest platoniczny związek wrażliwca. Trzeba umieć jedno i drugie i stosować we właściwym czasie we właściwej mierze. A umiejętność to cenna, żeby zapanować na swoją rodziną. ;-)

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


So lis 30, 2019 1:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Co przez to rozumiesz"zapanowac"?
Zawsze uwazalem ze konieczna jest wspolpraca rodzinna na wszystkich mozliwych polach, a wspolne dzialania nie sa dyktatem jednej strony tylko owocem wspolnych dyskusji prowadzacych do wspolnych decyzji.


So lis 30, 2019 14:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
equuleuss napisał(a):
Może jako żonę to niekoniecznie ale jak zauważyła Mrs_Hadley leci się na te lalki - na urodę.

Ja akurat nie bardzo lubię takie "lalki". Wydają mi się zbyt sztuczne. Najbardziej lubię prawdziwe kobiety, które urodę mogą, oczywiście, podkreślać, ale nie ją przesłaniać.

Manekiny mogą być idealne, a jakoś nikogo nie kręcą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lis 30, 2019 14:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
subadam napisał(a):
Co przez to rozumiesz"zapanowac"?
Zawsze uwazalem ze konieczna jest wspolpraca rodzinna na wszystkich mozliwych polach, a wspolne dzialania nie sa dyktatem jednej strony tylko owocem wspolnych dyskusji prowadzacych do wspolnych decyzji.


Dlaczego wg Ciebie panowanie to dyktat? Jak Ty to rozumiesz? Jak chcesz to rozumieć by pogodzić to z wiedzą o chrześcijaństwie i o Bogu?

Rdz 3,16 napisał(a):
Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą».


Myślę, że to będzie dobre by na niedzielę sobie rozważyć. ;-)


I jeszcze jedno: Jak chłopak zaprasza dziewczynę na randkę, to lepiej by coś jej zaproponował czy żeby pytał jej czego chce?


P.S. Jak masz żonę, która zawsze jest dobra i zawsze wobec Ciebie jest ok albo zawsze możesz jej wytłumaczyć jak jest nie w porządku albo odwołać się do jej współczucia, to bardzo gratuluję i zazdroszczę.

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


So lis 30, 2019 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
No to jak wytlumaczysz "panowanie"?
Nie musze godzic tego z wiedza o chrzescianstwie i Bogu bo przede wszystkim nie jest to dla mnie wiedza tylko wiara, a ze nie jestem katolikiem to sobie jej regulami glowy nie zaprzatam.
Nasz uklad jest bardzo prosty i dziala - ja i zona mamy swoje dziedziny w ktorych zdanie kazdego jest przewazajace, np zona wszystko w domu i ogrodzie ( zaczynajac od tego co bedzie na obiad do umeblowania ) i w tych dziedzinach ja jej moge doradzac ale ona podejmuje decyzje, ja business, finanse, sprawy techniczne, gdzie ona doradza czy wyraza swoje zdanie, ale moja decyzja jest wiazaca.
Poza tym oboje pracujemy nad jakoscia malzenstwa na roznych poziomach ( bo to jest praca ).

Tak zona zawsze dziala majac moje, a raczej nasze dobro na wzgledzie i nigdy nie podejrzewam jej o dzialanie przeciwko nam, bo nigdy tak nie bylo. Naturalne ze od czasu do czasu zloscimy sie na siebie, ( ja denerwuje moja powolnosc w dzialaniu a mnie jej "przejmalskosc" ) ale mamy rozpracowane metody dojscia do porozumienia natychmiast i nigdy cos takiego jak "ciche dni" nam sie nie zdarzylo.

Co do odpowiedzi na pytanie o randke, trzeba najpierw zadac sobie pytanie komu randka ma sprawic przyjemnosc, zapraszajacemu czy osobie zapraszanej ktora zapraszajacy chce np soba zainteresowac?
Oczywiscie osobie zapraszanej, a w takim razie oczywiste jest ze nie wiedzac o jej preferencjach zadal bym jej pytanie jak chcalaby te randke spedzic. I to pytanie zadalbym w momencie zaproszenia, bo nie bylbym pewien czy moje propozycje beda jej odpowiadaly.
Moze zrobiolbym to w sposob jak najbardziej naturalny, jednoczesnie cos sugerujac:
" Co myslisz o wspolnej kolacji po kinie / koncercie / obejrzeniu wystawy?"
ale dalej jest to pytanie na ktore ona moze zaproponowac cos innego, albi odmowic.
Wszystko zaczyna sie od pytania kolego Niedzwiedziu.


So lis 30, 2019 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Ja jednak będę polecał każdemu mężczyźnie coś zaproponować na bazie tego co o niej wiemy. :-)

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


So lis 30, 2019 22:17
Zobacz profil
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
NIEDZWIEDZ napisał(a):
Mówicie


''Mówicie'' to znaczy kto dokładnie? Nie wiem czy masz na myśli mnie czy kogoś jeszcze.

Cytuj:
Mówicie, że faceci lecą na lalki a jednoczesnie, że kobieta może nie mieć urody.


A co jest nie tak z tym stwierdzeniem? Jedno nie zaprzecza drugiemu. Są kobiety atrakcyjne i te mniej lub wcale nie urodziwe. Ale faceci zwracają uwagę na wygląd - aparycję - urodę. Ja jestem wzrokowcem a Ty nie?

Cytuj:
To jak dostała swojego geny?


Może z dalszego pokolenia. A poza tym, nie każdy facet zdobędzie atrakcyjną kobietę. I jak atrakcyjna kobieta zwiąże się z nieatrakcyjnym facetem to geny może przejąć po tatusiu.

I może nie lalki w sensie pustych laleczek ale po prostu piękne atrakcyjne kobiety.

Cytuj:
A może trzeba sobie zrobić przerwę od kolorowych magazynów dla pań?


To znaczy kto ma sobie zrobić przerwę i kto czyta te magazyny dla pań? Bo jeśli sugerujesz że ja, to moje pierwsze zdanie w poście wyżej to - jestem transseksualistą. I nie czytam magazynów dla pań.

Cytuj:
Popatrz na mężczyznę a następnie powiedz mu, żeby się wyprostował i wciągnął brzuch. Ponadto zapytaj go o jego hobby. Czaisz różnicę? No właśnie.


Nie, nie czaję. I jak to ma do tego co kobieta może wyczarować i jak może się zrobić za pomocą makijażu / doczepów czy tam jak to się zwie, sztucznych rzęs, silikonowych ust i różnych kobiecych sztuczek? Że co, że facet wciągnie brzuch i od razu George Clooney z czasów młodości?

Cytuj:
Przesadzasz.


To chyba Ty też nieco przesadziłeś.

Cytuj:
To już będzie kolejny i mam nadzieję ostatni post, gdzie mówię, że wszystko ma swoje granice i w umiarze jest ok. Nie mam zamiaru definiować gdzie jest ta granica. Każdy sam musi sobie to rozeznać.


Serio ale nie wiem co masz na myśli i o czym piszesz, ja potrzebuję konkretów jasno wyłożonych.

Cytuj:
Przypominam, że jest to wątek o szukaniu żony a nie o wyrywaniu panienek na bara-bara.


A kto tutaj myśli o bara-bara? Że co, że na żony to bierzemy te nieatrakcyjne a te ładne na bara-bara na boku?

Cytuj:
Ale jak już wkraczamy na te rejony, to dodam dla równowagi, że większość kobiet leci na niezależnych, silnych, pewnych siebie, chłodnych emocjonalnie, często agresywnych i nawet chamsko traktujących je samców.


Męskich.


Wt gru 03, 2019 16:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Większość kobiet leci na takich? Jakaś część na pewno, ale nie zauważyłem, aby to była większość. Potwierdzają to może badania?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 03, 2019 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Mezczyzni chca mieć dobra, skromną zone ktora bedzie ich ubostwiać jednoczesnie wygladajaca tak aby wszyscy kumple mu jej zadroscili, no i do tego musi być bombowa w lozku wymalowana i wystrojona.
Ot pragnienia randomowego katolika


Śr gru 04, 2019 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Hmm, ciekawe, czyli pracuję z ludźmi których większość jest wyjątkami o innych ideałach? Co biorąc pod uwagę pracę jako masażystka sportowa , czyli generalnie ludzie o ponadprzeciętnym wyglądzie i zarobkach jest bardzo zastanawiające.
Jeśli temat schodzi na ideały kobiet, a często schodzi, okazuje się, że najważniejsze dla ludzi z którymi mam okazję rozmawiać jest charakter, dystans do siebie, poczucie humoru, poszanowanie pewnej prywatności, wartości, intelekt, a wygląd liczy się , ale istotne braki w wymienionych kategoriach go unieważniają. Kobieta powinna być zadbana, a zadbana nie oznacza pokryta toną tapety i modnymi ciuchami. Zadbana to złoty środek między zaniedbująca swój wygląd a zaniedbująca inne sprawy kosztem kiepsko rozumianego dbania o wygląd.

Podoba mi się taktyka popularna w niektórych kręgach- randka na basenie z dzieciakami od znajomych czy rodziny- perfidny i trafny test kandydatki na żonę lub męża. Tylko ważne, aby samemu mieć coś do zaoferowania...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr gru 04, 2019 18:58
Zobacz profil
Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Tomkris napisał(a):
Witam.
Mam taki problem ze jak jakas dziewczyna mi sie podoba i naprzyklad mialbym z nia byc to jesli cos w niej mi sie nie podoba albo nie jest tak do pewnego poziomu piekna tylko czegos jej brakuje to ja bym z taka kobieta nie probowal wchodzic w zwiazek... Ogulnie to chcialbym probowac byc z kobieta totalnie piekna, ktora moze miec jakies kompleksy ale musi spelniac pewien poziom. Czy takir podejscie jest ok bo jesli mialbym 20 lat a nie 30 lat jak teraz mam to byc moze bym zaryzykowal i szukal tej cudownej kobiety ale mam 30 lat i chce sie ozenic jeszcze wiec czy lepiej troche przestac szukac kobiety ktora spelnia jakis znaczny poziom i darowac pewne wady, jesli tak to jak to zrobic a jesli nie to dalej szukac prawie doskonalej kobiety?

Pozdrawiam

Módl się o dobrą żonę.
To działa.


Śr gru 04, 2019 20:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL