Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna strona
 W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
zefciu napisał(a):
Normalnie. Jeśli wierzę, że Bóg rzeczywiście stworzył świat materialny jako dobry, a później stał się człowiekiem i uświęcił ten świat materialny, to stąd płynie cześć dla rzeczy materialnych: świętych osób, bliźnich, świętych miejsc, wizerunków Chrystusa etc.

Bóg stworzył świat jako dobry, zgadza się. Ale chyba zapomniałeś, że za nim Bóg stał się człowiekiem to przeklnął ten świat jeszcze zanim Adam i Ewa wyszli z Edenu?:

"(17) Do mężczyzny zaś Bóg rzekł: Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść - przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu: (...) (19) W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz! " (Rdz.3)

Całe stworzenie zostało przeklęte przez grzech Adama i Ewy:
" (20) Gdyż stworzenie jest poddane marności, nie dobrowolnie, ale z powodu tego, który je poddał, w nadziei; (...) (22) Wiemy bowiem, że całe stworzenie razem jęczy i razem cierpi w bólach rodzenia aż dotąd. (23) A nie tylko ono, ale i my, którzy mamy pierwsze plony Ducha, i my sami w sobie wzdychamy, oczekując usynowienia, odkupienia naszego ciała." (Rz8)

Czy widzisz by w naszym świecie wilk pasł się obok baranka? nie, wilk zawsze zjada baranka, bo cały świat, czyli stworzenie jest przeklęte i zostanie zniszczone. Ale w Nowej Ziemi obiecanej dla Kościoła Bożego tak już nie będzie:
"(...)6) Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. (7) Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. (...)"(Iz11)

Dlatego ten świat zostanie zniszczony:
- "(6) Podnieście ku niebu swoje oczy i spójrzcie na dół, na ziemię: Niebiosa jak dym się rozwieją i ziemia jak szata się zestarzeje, a jej mieszkańcy zginą jak one." (Iz51)
- "(5) Anioł zaś wziął naczynie na żar, napełnił je ogniem z ołtarza i zrzucił na ziemię, a nastąpiły gromy, głosy, błyskawice, trzęsienie ziemi. (...)
- " (7) I pierwszy zatrąbił. A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona. " (Ap8)
- (1) I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma." (Ap20)


Aż do czasu gdy nastąpi odnowienie wszystkiego (wszechrzeczy):
"(21) Którego niebo musi przyjąć aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, jak Bóg od wieków przepowiadał przez usta wszystkich swoich świętych proroków. "(Dz3)
- "(2) I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, (...)" i inne.


Od czasu "Adama i Ewy" wszystko na tym świecie umiera, ludzie, zwięrzeta, rośliny(gniją), bo są przeklęte przez Boga z powodu grzechu. Cały ten świat będzie zniszczony ogniem bo jest skażony grzechem i nastąpi odnowienie wszystkiego, a Kościoł zamieszka na Nowej Ziemi, a nie na tym świecie.

Więc zdecydowanie nie należy święcić niczego materialnego jak: samochodów, książeczek, obrazków/wizerunków, pomników, świętych miejsc, itd.... Przeklętej ziemi, wytworu rąk człowieka z otaczającej go natury i przeznacznej do zniszczenia - nie, nie należy się temu żadna cześć.
Jedyne odnowienie tu na tej ziemi jeszcze, czyli oczyszczenie z grzechu przed śmiercią doczesną, otrzymuje człowiek w drodze "Nowonarodzenia" w Chrystusie, które dokonuje sam Bóg z wiary człowieka. I tylko to było celem "wizyty" Boga w ciele na tej ziemi, przyszedł ratować ludzi a nie cały świat.

[Ciach – uwagi do moderacji umieszczamy w stosownym wątku – z]


Śr gru 18, 2019 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 14, 2019 1:21
Posty: 6
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
OK @zefciu
Byc może nie jest gotowy na odpowiedzi na twoje pytania, a chciałby poznac nasze zdanie.

@piotr311
Wracając do twoich pytań.

Cytuj:
* W KK pełno kapłanów/biskupów, którzy służyli poprzedniemu systemowi i od lat są nietykalni ? (cały czas na jednej parafii i nikt ich nie rusza pomimo wielu zgłoszeń). (pedofilów już nawet nie wspominam ...) W każdej instytucji są ludzie źli, ale w KK nic kompletnie nic się z tym nie robi.
Taki jest ustrój w KK, że wierni maja znikomy wpływ na to, jaki kapłan parafią się opiekuje.


Właśnie, że nie... [ciach – obrażanie chrześcijan – otrzymujesz ostrzeżenie - z] Co robili kibice gdy ich PZPN nie słuchał ? przestali chodzić na mecze. Co robią "wierni" jak ksiądz/biskup rozrabia? nic... bo oni przecież są tacy dobrzy i kochani. Gdyby Do KK chodzili tylko młodzi ludzie to by się oczy otworzyły, że już nie wielu tam chodzi.

Kozioł napisał(a):
Cytuj:
* Odnoszę wrażenie, że głównym celem w wielu przypadkach jest ciągłe zbieranie kasy: na remonty, złote ozdoby itd.
To z powodu sposobu finansowania KK w Polsce. Sposobu bardzo koruptogennego, rozrzutnego i niegospodarnego. Osobiście uważam, ze polscy katolicy powinni pójść np. drogą Włochów. Do tego potrzeba jednak woli politycznej rządzącej partii (obecnie bez szans) i narzucenie woli biskupom (przy obecnym rządzie bez szans).

No tak... Lewicowy PiS trzyma KK za smycz
Kozioł napisał(a):
Cytuj:
* Obrzędy w ogóle nie mające nic wspólnego z Bogiem np. święcenie pojazdów, książeczek itd. Może po każdym wyjściu ze sklepu powinniśmy iść poświęcić to co kupiliśmy ... ? a co z kotami, psami ? Może je też trzeba święcić...?
Tak, to prawda. W KK w Polsce jest jakies szczególne przywiązanie to różnych pozostałości pogańskich.

Tutaj z tymi pogańskimi pozostałościami to też jest tak, że wielu wierzących ma na to straszne parcie... a ja tego nie rozumiem... ok JPII był według mnie bardzo dobrym człowiekiem, ale czy trzeba mieć 20 jego obrazków ? ...
Kozioł napisał(a):
Cytuj:
* KK tworzy sobie wielu świętych, obrazów, figurek do których się modli. Np. Puszczanie obrazu Maryi w Polskę, robienie na tym kasy itd troszkę przypomina jakby to już nie była wiara w jednego Boga. Oczywiście też nie neguje osoby Maryi, ale to chyba Bóg jest najważniejszą osobą w KK ? Tak samo Jan Paweł II, którego bardzo cenie, ale na czy on jest główną egzystencją Kościoła? Czego Bogiem jest JP II Bóg Ziemi a może wody?
Jak dla mnie j.w. Przy okazji JP2 wg mnie był złym papieżem, który doprowadził do mocnego spadku zaufania do KK i chrześcijaństwa w ogólności. W czasie swojego długiego pontyfikatu wg mnie zrobił mniej dobrego, niż Franciszek w pierwszym roku.

Jak dla mnie Ratzinger próbował zrobić porządek, ale widział, że sam nic nie zdziała :( My szczególnie polacy widzimy w JPII Boga, ale umówmy się miał też wady i nie był idealny.
Kozioł napisał(a):
Cytuj:
* Co KK robi w kierunku walki z aborcją i różnymi takimi ruchami? Nic... pomódlmy się za tych co tak robią i tyle w temacie. Przecież ważniejsze jest to, żeby państwo dawało kasę (fundusz kościelny) czym się przejmować?
A co chcesz zrobić? Narzucić coś odgórnie i liczyć, ze przepis cokolwiek zmieni? Przepis buduje byt? No to jest przepis w KK.
Chcesz decydowac o sumieniach ludzi np. niewierzących lub postawionych przed trudnymi wyborami moralnymi? Wiekszość Polaków uważa obecny stan rzeczy za bardzo dobry kompromis, a wiekszość z pozostałych chciałoby choc nieco zliberalizować ustawę. Rzeczywistość jest taka, że kto chce dokonac aborcji, to przekracza granice czeska. Przy granicy czeka juz mówiąca po polsku osoba opiekująca się, jadą razem do kliniki, wszystko jest wyjasniane i po wstępnych badaniach dokonywana jest aborcja. Wieczorem pacjentka wraca do kraju i w razie jakichkolwiek komplikacji jedzie do lekarza lub wzywa karetkę. Wszystko zgodnie z prawem.

Mamy XIX wiek... można by organizować spotkania, zrobić stronę, aplikację która by zachęcała ludzi do tego, żeby tego nie robili. Jest tyle możliwości w XIX wieku. Ale lepiej wydać miliony na nowy budynek...
Ludzi trzeba zachęcać, edukować i im pomagać. Samo powiedzenie na mszy "módlmy się za matki, które chcą dokonać aborcji" nie wystarczy - takie coś może w XVIII wieku by wystarczyło. KK jest strasznie bierny chociaż w obecnej sytuacji ma dobrą pozycje (dostaje kasę, aparat państwowy im sprzyja itd)....


Śr gru 18, 2019 15:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
piotr311 napisał(a):
Z LGBT, aborcją czy eutanazją też KK nic obecnie nie robi.

A co ma zerobić poza nauczaniem? Kamienować?
Kozioł napisał(a):
A może po prostu te kwestie go nie interesują? Tak ja ciebie nie interesuja jego dylematy i problemy.

Skoro nie interesują, to po kie licho stawia taki zarzut?
piotr311 napisał(a):
Mamy XIX wiek...

Aha, cofnęliśmy się o dwa wieki :D
piotr311 napisał(a):
Ludzi trzeba zachęcać, edukować i im pomagać. Samo powiedzenie na mszy "módlmy się za matki, które chcą dokonać aborcji" nie wystarczy - takie coś może w XVIII wieku by wystarczyło. KK jest strasznie bierny chociaż w obecnej sytuacji ma dobrą pozycje (dostaje kasę, aparat państwowy im sprzyja itd)....

I się edukuje, tylko akurat ci, którzy nie zgadzają się z tym nauczaniem, mają zatkane uszy, albo ... nie chodzą do kościoła.
piotr311 napisał(a):

Właśnie, że nie... tylko, że większość wiernych to dupy wołowe.. bez rozumu. Co robili kibice gdy ich PZPN nie słuchał ? przestali chodzić na mecze. Co robią "wierni" jak ksiądz/biskup rozrabia? nic... bo oni przecież są tacy dobrzy i kochani. Gdyby Do KK chodzili tylko młodzi ludzie to by się oczy otworzyły, że już nie wielu tam chodzi.

Pleciesz bzdury. U mnie kolejny proboszcz nie nadaje sie na to "stanowisko". Co robią ludzie? Przychodzą na Mszę św. do Klubu Garnizonowego (kapelan się wyniósł z kościoła, bo ... proboszcz...). Mamy już teraz nie jedną, a dwie Msze św. celebrowane przez kapelana, bo na jednej ludzie się nie mieszczą, a sala jest duża. W efekcie tych działań proboszcza będzie budowany kościół, filia garnizonowego, który jest w innym mieście. W kościele parafialnym pełno jest tylko na Mszy św. dla dzieci (dzieci pierwszokomunijne) i młodzieży, bo bierzmowanie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr gru 18, 2019 16:07
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
piotr311 napisał(a):
Co robią "wierni" jak ksiądz/biskup rozrabia? nic... bo oni przecież są tacy dobrzy i kochani.

A ty niby jesteś inny? Idź, zrób sprejem tag na murze: KUR*IA PEDOFILSKA. Odważysz się? To nie strasz, bo się...

piotr311 napisał(a):
Tutaj z tymi pogańskimi pozostałościami to też jest tak, że wielu wierzących ma na to straszne parcie...

Ponieważ pogaństwo to nie jest wiara. Uch, trzymajcie mnie...

piotr311 napisał(a):
My szczególnie polacy widzimy w JPII Boga

Nikt (nikt!) poza Polakami nie robi bożka z Karola Wojtyły.

piotr311 napisał(a):
Mamy XIX wiek...

Piotr311 i Quinque - przyszłość polskiego katolicyzmu.

piotr311 napisał(a):
można by organizować spotkania, zrobić stronę, aplikację która by zachęcała ludzi do tego, żeby tego nie robili.

Takie rzeczy to trzeba po piastowsku - wycinając, przybijając i wybijając. Ponieważ kontrola płodności przez spędzanie płodów (pół biedy, jeśli tylko przez to) jest rzeczą odwieczną; jest to stan człowieka naturalny. Jak kto uważa, że to się da wykorzenić po dobremu - no właśnie, oto dziecko Boże: wychowane do pokornej miłości i niczego poza tym.


Śr gru 18, 2019 16:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
piotr311 napisał(a):
Mamy XIX wiek... można by organizować spotkania, zrobić stronę, aplikację która by zachęcała ludzi do tego, żeby tego nie robili. Jest tyle możliwości w XIX wieku. Ale lepiej wydać miliony na nowy budynek...
XXI wiek :D
Co do budynku : tak jest łatwiej. Łatwiej zbudować ogromnym nakładem (jeszcze jedna) wielką świątynię niż zając sie problemami społecznymi. Ludzka wdzięczność jest bardzo krótka, a budynek postoi kilka wieków i budowniczego sie wspomni: chwała mu, wielki czlowiek, taką swiątynie wybudował :twisted:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 18, 2019 16:38
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
ErgoProxy napisał(a):
Cytuj:
piotr311 napisał(a):
My szczególnie polacy widzimy w JPII Boga


Nikt (nikt!) poza Polakami nie robi bożka z Karola Wojtyły.

Drogi piotrze311 mów za siebie. A skoro w JPII widzisz Boga to nie dobrze z tobą.


Śr gru 18, 2019 21:10
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
Byc może nie jest gotowy na odpowiedzi na twoje pytania
Ale przecież moje pytania dotyczą bezpośrednio jego wypowiedzi. Jak nie jest gotowy, to znaczy, że sam nie przemyślał tego, co mówi. Ja odnoszę niestety inne wrażenie – piotr311 chce słyszeć tylko to, co mu pasuje w kram. Jak mu nie pasuje, to ignoruje. Zauważ – moją wypowiedź, gdzie tłumaczyłem mu teologiczny sens pewnych sakramentaliów zlał ciepłym moczem. Gdy zaś Ty mu nakłamałeś, że to „pozostałości pogańskie” – od razu to kupił.
Przeemek napisał(a):
Bóg stworzył świat jako dobry, zgadza się. Ale chyba zapomniałeś, że za nim Bóg stał się człowiekiem to przeklnął ten świat jeszcze zanim Adam i Ewa wyszli z Edenu?
Nie. Nie zapomniałem ani o tym, ani o późniejszym odkupieniu. Ty zaś pamiętasz tylko o tym pierwszym. Czemu nie należy się dziwić, gdyż wielokrotnie dawałeś znać o sobie, że Nowy Testament przyjmujesz tylko częściowo, a zasadniczo tkwisz w judaizmie.
Cytuj:
" (20) Gdyż stworzenie jest poddane marności, nie dobrowolnie, ale z powodu tego, który je poddał, w nadziei; (...) (22) Wiemy bowiem, że całe stworzenie razem jęczy i razem cierpi w bólach rodzenia aż dotąd. (23) A nie tylko ono, ale i my, którzy mamy pierwsze plony Ducha, i my sami w sobie wzdychamy, oczekując usynowienia, odkupienia naszego ciała.
No właśnie. Stworzenie cierpi w bólach rodzenia. I wzdycha wraz z ludzkością. I wraz z ludzkością oczekuje odkupienia. Gdyby było tak, jak głosi Twoja sekta, że całe stworzenie poza ludźmi przeznaczone jest na zniszczenie, to przecież nie oczekiwałoby i nie wzdychało w bólach rodzenia. Co najwyżej z trwogą oczekiwało Dnia Pańskiego i liczyło, że jak najbardziej się oddali.
Cytuj:
Czy widzisz by w naszym świecie wilk pasł się obok baranka?
Tak. Ja wilk należę do tego samego Kościoła, co wiele baranków.
Cytuj:
- "(5) Anioł zaś wziął naczynie na żar, napełnił je ogniem z ołtarza i zrzucił na ziemię, a nastąpiły gromy, głosy, błyskawice, trzęsienie ziemi. (...)
- " (7) I pierwszy zatrąbił. A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona. " (Ap8)
No właśnie. Trzecia część. A nie całość.
Cytuj:
"(21) Którego niebo musi przyjąć aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, jak Bóg od wieków przepowiadał przez usta wszystkich swoich świętych proroków. "(Dz3)
No właśnie – odnowienia wszystkich rzeczy.
Cytuj:
Więc zdecydowanie nie należy święcić niczego materialnego
No właśnie dlatego należy. Gdyby bowiem rzeczywistość była już święta, to jej święcenie nie miałoby sensu. Skoro jednak jest upadła, ale przeznaczona, jak sam cytujesz na „odnowienie”, to obrzędy te jak najbardziej stają się sensowne.
piotr311 napisał(a):
Co robili kibice gdy ich PZPN nie słuchał ? przestali chodzić na mecze. Co robią "wierni" jak ksiądz/biskup rozrabia? nic...
A nie dociera do Ciebie, że ci wierni, których tak bezmyślnie obrażasz chodzą do Kościoła nie dla księdza/biskupa, tylko dla Chrystusa? Dlaczego ktoś ma się odcinać od Stołu Pańskiego dlatego, że ksiądz/biskup „rozrabia” (cokolwiek to znaczy)
Cytuj:
Tutaj z tymi pogańskimi pozostałościami to też jest tak, że wielu wierzących ma na to straszne parcie... a ja tego nie rozumiem...
To dlaczego nie słuchasz, jak ktoś Ci tłumaczy, tylko ignorujesz?
Cytuj:
Mamy XIX wiek
Eeee?
Cytuj:
zrobić stronę, aplikację
Aha!
Cytuj:
Ludzi trzeba zachęcać, edukować i im pomagać.
A KRK nie edukuje? Nie pomaga? Nie ma żadnych publikacji nt. aborcji? Nie ma okien życia? Nie ma Caritasu?

Wyraźnie widać, że szukasz na siłę powodów do opuszczenia KRK. Bo jeśli musisz uciekać się do argumentów „bo KRK nie zrobił antyaborcyjnej apki”, to nie jest to poważne.

NB. jak masz pomysł na taką „antyaborcyjną apkę”, to zaproponuj, jak ma działać. Jak pomysł będzie sensowny, to coś sklecimy razem w react-native. Ale jak pomysłu nie masz, to czego oczekujesz?
Kozioł napisał(a):
XXI wiek :D
Co do budynku : tak jest łatwiej. Łatwiej zbudować ogromnym nakładem (jeszcze jedna) wielką świątynię niż zając sie problemami społecznymi. Ludzka wdzięczność jest bardzo krótka, a budynek postoi kilka wieków i budowniczego sie wspomni: chwała mu, wielki czlowiek, taką swiątynie wybudował :twisted:
To jest fałszywy dylemat. Kościołowi potrzebna jest tak samo działalność charytatywna, jak i świątynie. Na jedno i drugie przeznaczane są pieniądze tak w KRK, jak i w Twojej, Koźle wspólnocie. Zatem nie rozumiem Twojego upodabniania się do Judasza poprzez takie teksty. Liczysz, że zwerbujesz piotra do Metodystów? Że u Was tych rzekomych problemów piotr nie dostrzeże? Napisałeś już tę antyaborcyjną apkę, która sprawi, że uzna on, że Metodyści robią „coś”? :P


Cz gru 19, 2019 7:34
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
piotr311 napisał(a):
My szczególnie polacy widzimy w JPII Boga

Cytuj:
Nikt (nikt!) poza Polakami nie robi bożka z Karola Wojtyły.

Niemego bożka.
Bo ten kult zasadza sie jedynie na wielości pomników.
Jan Paweł II wielokrotnie napominał wy mi nie klaszczcie, wy mnie słuchajcie, a ilu Polaków, włącznie z wieloma kapłanami, zna naukę papieża? - zdecydowanie garstka.


Cz gru 19, 2019 8:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
XXI wiek :D
Co do budynku : tak jest łatwiej. Łatwiej zbudować ogromnym nakładem (jeszcze jedna) wielką świątynię niż zając sie problemami społecznymi. Ludzka wdzięczność jest bardzo krótka, a budynek postoi kilka wieków i budowniczego sie wspomni: chwała mu, wielki czlowiek, taką swiątynie wybudował :twisted:
To jest fałszywy dylemat. Kościołowi potrzebna jest tak samo działalność charytatywna, jak i świątynie. Na jedno i drugie przeznaczane są pieniądze tak w KRK, jak i w Twojej, Koźle wspólnocie. Zatem nie rozumiem Twojego upodabniania się do Judasza poprzez takie teksty. Liczysz, że zwerbujesz piotra do Metodystów? Że u Was tych rzekomych problemów piotr nie dostrzeże? Napisałeś już tę antyaborcyjną apkę, która sprawi, że uzna on, że Metodyści robią „coś”? :P

@zefciu chyba trochę przesadziłeś z tym atakiem personalnym i porównując mnie do Judasza.
Zgłaszam ten post. Jestem ciekaw czy i kto to rozpatrzy.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 8:52
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
@zefciu chyba trochę przesadziłeś z tym atakiem personalnym
A gdzie Ty widzisz tutaj atak personalny? Komentuję Twoje konkretne zachowanie wobec piotra311. W ogóle niczego nie napisałem o Twoich rzekomych inherentnych cechach. Naprawdę nie wiem, jak mogłeś to odebrać jako atak personalny. Wręcz przeciwnie. Zwrot „nie rozumiem” implikuje pośrednio, że uważam Cię za osobę, która zachowywać się w sposób, który potępiam nie powinna. Mimo to przepraszam.
Cytuj:
i porównując mnie do Judasza.
Porównałem Twój konkretny komentarz do konkretnego komentarza Judasza. Wydawało mi się to porównanie czytelne dla każdego, kto zna Ewangelię.
Cytuj:
Zgłaszam ten post. Jestem ciekaw czy i kto to rozpatrzy.
A czego konkretnie ode mnie oczekujesz? Sam sobie nie mogę dać ostrzeżenia, jakby co.


Cz gru 19, 2019 8:56
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
@zefciu chyba trochę przesadziłeś z tym atakiem personalnym i porównując mnie do Judasza.
Zgłaszam ten post. Jestem ciekaw czy i kto to rozpatrzy.

Ad personam byłoby w przypadku, gdyby zefciu nazwał Ciebie Judaszem, a nie nazwał. Porównał konkretną postawę, a to jest kompletnie co innego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 19, 2019 9:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Małgosiaa napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@zefciu chyba trochę przesadziłeś z tym atakiem personalnym i porównując mnie do Judasza.
Zgłaszam ten post. Jestem ciekaw czy i kto to rozpatrzy.

Ad personam byłoby w przypadku, gdyby zefciu nazwał Ciebie Judaszem, a nie nazwał. Porównał konkretną postawę, a to jest kompletnie co innego.

Nie zgadzam sie z tym. Jeżeli powiem komukolwiek, ze jest jak Judasz to słusznie uzna to za atak personalny.
Ponownie @zefciu idzie po bandzie i jemu to uchodzi. Kazdy inny by co najmniej priv z prośba o zmiane dostał.
Wstyd pani Małgosiu.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 9:18
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
Nie zgadzam sie z tym. Jeżeli powiem komukolwiek, ze jest jak Judasz to słusznie uzna to za atak personalny.
Gdybyś porównał jakieś moje konkretne zachowanie do konkretnego zachowania jakiejś negatywnej postaci, nie uznałbym tego za atak personalny. Bo niby czemu. Czy ja nie jestem „ktokolwiek”?
Cytuj:
Ponownie @zefciu idzie po bandzie i jemu to uchodzi.
Kpię sobie z Twojego zachowania po prostu i go nie rozumiem. Nie wiem, co chcesz osiągnąć. Też mógłbym w zasadzie głaskać piotra311 po główce, mówić mu że ma rację, wciskać mu ahistoryczne kity i sugerować, że jak przyjmie prawosławie, to tam takich problemów nie będzie. Ale po co? Doskonale widać, że problemy są w sercu piotra311, a nie w KRK.
Cytuj:
Kazdy inny by co najmniej priv z prośba o zmiane dostał.
A skąd wiesz, co mi Małgosiaa na priv pisze? Ale dobrze. Przepraszam ponownie. Naprawdę nie wiedziałem, że jesteś aż tak wrażliwy i zareagujesz aż tak. Postaram się na przyszłość traktować Cię delikatniej.


Cz gru 19, 2019 9:24
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
zefciu napisał(a):
jak masz pomysł na taką „antyaborcyjną apkę”, to zaproponuj, jak ma działać.

Kompletnie się nie zgadzam ze zwalczaniem aborcji, ale widziałbym to jako coś w rodzaju sieci społecznościowej z opcją giełdy samopomocy, żeby można było np. umówić się na podrzucenie komuś dziecka w godzinach pracy, ogłosić ściepę na wyprawkę szkolną itd., i niech w tym jeszcze biorą udział jacyś księża, żeby była pomoc duchowa. Tylko to jest takie jechanie po bandzie, bo łatwo może się obrócić w giełdę handlu niemowlakami, czyli w rzecz nielegalną. :roll:


Cz gru 19, 2019 9:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
Nie zgadzam sie z tym. Jeżeli powiem komukolwiek, ze jest jak Judasz to słusznie uzna to za atak personalny.
Ponownie @zefciu idzie po bandzie i jemu to uchodzi. Kazdy inny by co najmniej priv z prośba o zmiane dostał.
Wstyd pani Małgosiu.

Nie pierwszy raz spotykam się z nierozumieniem ataku bezpośredniego (jestś tym a tym lub jesteś jak) od porównania postawy. Trudno. Jesteś głupi i postępujesz jak głupiec, to wg Ciebie jest to samo?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 19, 2019 9:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL