Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
 W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
ErgoProxy napisał(a):
Tylko to jest takie jechanie po bandzie, bo łatwo może się obrócić w giełdę handlu niemowlakami, czyli w rzecz nielegalną. :roll:

"Urodzę dziecko. Zdrowa, nie pale, nie pije. Ojciec znany, zdrowy, nie pali, pije umiarkowanie. Oboje biali. Termin kwiecień 2020. Pary chętne do pomocy prosze o kontakt na priv"

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 9:51
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
No więc właśnie. Samopas takiej apki puścić nie można, a moderatorom trzeba płacić. Cholera wie, skąd brać finansowanie. Z reklam pampersów? Taż o to chodzi, żeby pomagać dzieciakom z rodzin, których na dziecko nie bardzo stać. :roll:


Cz gru 19, 2019 9:59
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
"Urodzę dziecko. Zdrowa, nie pale, nie pije. Ojciec znany, zdrowy, nie pali, pije umiarkowanie. Oboje biali. Termin kwiecień 2020. Pary chętne do pomocy prosze o kontakt na priv"

Żarty sobie robisz czy straszysz? Toż to koniec świata.


Cz gru 19, 2019 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Dane na 2014r

Roczny budżet Caritasu to około 22mln złotych.
Dla porównania PCK, czy PAH około 30mln, a Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 160 mln.

Świątynia Opatrzności kosztowała około ćwierć miliarda. Z czego niezgodnie z prawem (NIK) 60mln ze skarbu państwa.

Budżet Caritasu to około 22mln złotych przy 33mln wiernych KK. To daje w przeliczeniu na głowę 66gr.

Dla porównania
Dane na 2012r
Budżet Diakonii to około 1,8mln zł przy 61 tysięcy luteran. To daje w przeliczeniu na głowę 29,50gr, blisko 45 razy więcej.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 10:36
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Believing napisał(a):
Żarty sobie robisz czy straszysz? Toż to koniec świata.

On niestety straszy. Na fejsie była niezbyt dawno temu afera, że Czarni Sudańczycy wystawili córkę na aukcję dla Białych Sudańczyków, na zasadzie kto da więcej krów - przy czym to jeszcze mieściło się w odwiecznej, uświęconej zwyczajem tradycji Czarnej Afryki. W Polsce, jak i w ogóle w Okcydencie, nie ma już żadnej tego typu tradycji, więc jeżeli się ludźmi handluje, to handluje się nimi jak rzeźnym bydłem i zajmują się tym zbiry. Wytępić tego procederu nie idzie, podobnie jak nie idzie wytępić prostytucji, która zresztą z nim się często-gęsto przeplata.


Cz gru 19, 2019 10:37
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kurcze. Tak się patrzę na tego posta i do mnie dociera kontekst pomału. No więc oni wystawili na aukcję córkę dorosłą, w sensie że szukali dobrej partii na męża, który zagwarantuje jej w miarę dobre życie. I to się mieści w tradycji Czarnej Afryki, że pan młody opłaca kontrakt małżeński rodzinie panny młodej.

Tymczasem zefcia coś wcięło. Zefciu stracił zainteresowanie? Tak szybko? A też przyznam, że nie bardzo łapię sens posta Kozioła, poza tym, że luteranie są sensowniejsi od katolików, z pasterzami włącznie. Chyba nie była to oferta pośrednictwa w rozmowach z Diakonią o finansowanie apki?


Cz gru 19, 2019 14:04
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
ErgoProxy napisał(a):
Tymczasem zefcia coś wcięło. Zefciu stracił zainteresowanie?
Ale czym? Pisaniem apki do handlu dziećmi? Czy licytowaniem się z Kozłem, kto więcej daje jałmużny?


Cz gru 19, 2019 14:09
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Ani jednym, ani drugim. I tylko nie wiem, jak ugryźć sprawę, że po raz N-ty jakiś Polak rzuca na publicznym kanale czymś w rodzaju: "to może weźmy się do roboty", co okazuje się znaczyć: "to może siądźcie, wymyślcie i zróbcie". :roll: Może faktycznie nie ma o co się bić, bo z tymi ludźmi nie warto i niech PiS im to państwo zawłaszczy do końca?


Cz gru 19, 2019 14:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
ErgoProxy napisał(a):
....Chyba nie była to oferta pośrednictwa w rozmowach z Diakonią o finansowanie apki?
:rotfl:
zefciu napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Tymczasem zefcia coś wcięło. Zefciu stracił zainteresowanie?
Ale czym? Pisaniem apki do handlu dziećmi? Czy licytowaniem się z Kozłem, kto więcej daje jałmużny?
Tu nie chodzi o licytacje, a o strukturę wydatków. Jeżeli Caritas ma byc tym wrażliwym społecznie narzędziem KK w Polsce, to proporcjonalnie jego budżet ledwo na waciki starcza (i nie uważam, aby to wynikało ze skąpstwa wiernych).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
ErgoProxy napisał(a):
Może faktycznie nie ma o co się bić, bo z tymi ludźmi nie warto i niech PiS im to państwo zawłaszczy do końca?
Humor czarniejszy od awatara. Możesz i pozować na osobnika z innego wymiaru ale powiedz sam: czy wszędzie ludzie są tacy sami i czy zawsze trawa sąsiada jest bardziej zielona?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
zefciu napisał(a):
Nie. Nie zapomniałem ani o tym, ani o późniejszym odkupieniu. Ty zaś pamiętasz tylko o tym pierwszym. Czemu nie należy się dziwić, gdyż wielokrotnie dawałeś znać o sobie, że Nowy Testament przyjmujesz tylko częściowo, a zasadniczo tkwisz w judaizmie.

Co ma wspólnego odkupienie z przekleństwa które może nastąpić tylko i wyłącznie z wiary w drodze indywidualnej decyzji wolnego wyboru, z odkupieniem przeklętej ziemi/świata? czyli przeklęta ziemia, słońce, roślinność i zwierzęta, itd. też muszą tylko uwierzyć?

zefciu napisał(a):
No właśnie. Stworzenie cierpi w bólach rodzenia. I wzdycha wraz z ludzkością. I wraz z ludzkością oczekuje odkupienia. Gdyby było tak, jak głosi Twoja sekta, że całe stworzenie poza ludźmi przeznaczone jest na zniszczenie, to przecież nie oczekiwałoby i nie wzdychało w bólach rodzenia. Co najwyżej z trwogą oczekiwało Dnia Pańskiego i liczyło, że jak najbardziej się oddali.

Czy rośliny i zwierzęta, słońce i ziemia zgrzeszyły, i z tego pwodu potrzebują odkupienia?
Warunkiem odkupienia jest przyjęcie Ewangelii:
"(15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!"(Mt16); czy (Kol1: 23)
To znaczy, że rośliny, ziemia, słońce i zwierzęta też czekają aż im się Ewangelię ogłosi? żeby mogły w nią uwierzyć i być odkupione? Po to Bóg wcielił się w człowieka? takiej interpretacji nauczyła Ciebie twoja sekta?
Słońce, ziemia i rośliny wzdychają w bólach rodzenia? tego też Ciebie nauczyli?

zefciu napisał(a):
No właśnie. Trzecia część. A nie całość.

No właśnie i Ty sugerujesz, że lepiej poznałeś Pismo. Trzecia część do dopiero początki sądu Bożego i początek końca ziemi.

zefciu napisał(a):
No właśnie – odnowienia wszystkich rzeczy.

No właśnie - odnowienia, a nie ich poświęcenia.

Czy odnowione ciała jak Jezusowe tzw. "chwalebne" które Kościół ma otrzymać, nadal jest poddane śmierci i zniszczeniu? A jak twoja sekta poświęci wizerunki, to się już nie starzeją i są niezniszczalne? już są pozbawione przekleństwa grzechu? A święte miejsca poświęcone też już nie niszczeją i stoją wiecznie w nienaruszonym stanie? obrazki i figury święte już nie niszczeją i np. nie trzeba ich już nigdy więcej poddawać renowacji? Jak poświęcisz lwa, to porzuca łowiecki styl życia i razem z wołami zacznie jeść słomę? i już więcej nie umiera?

Wiedziałeś, że tu na ziemi tylko dusza podlega odrodzeniu/odnowieniu w Chrystusie, ale ciało nadal musi umrzeć?
Masz wogóle pojęcie na czym polega uświęcanie według Bożych standardów?

zefciu napisał(a):
No właśnie dlatego należy. Gdyby bowiem rzeczywistość była już święta, to jej święcenie nie miałoby sensu. Skoro jednak jest upadła, ale przeznaczona, jak sam cytujesz na „odnowienie”, to obrzędy te jak najbardziej stają się sensowne.

Bardzo zwodnicza konkluzja, niestety wynik "Tradycyjnych" naleciałości, a nie głoszonej prawdy Bożej.

Dlatego zgadza się - święcenie nie ma sensu, tylko Bóg ma moc odnawiania, a nie człowiek i może nie wiesz, ale nawet sam Bóg odnawia człowieka w drodze Nowonarodzenia, a nie człowiek sam z siebie się odradza - mam zacytować Pismo? To Bóg już zdecydował jak i kiedy będzie dokonywało się odnowienie, a nie jak się człowiekowi wydaje, np. podczas święcenia martwej natury - to są dopiero sekciarksie pomysły.

To co się wydaje ludziom, że dzieje się podczas święcenia, czyli że niby Bóg działa, na pewno nie jest żadnym odnowieniem, czego dowody przedstawiłem powyżej. Nie mają one nic wspólnego z tym jak Słowo Boże pokazuje w jaki sposób Bóg ma w planie dokonać odnowienia. Na czym ono polega to już zacytowałem np. (Ap20: 1). Ludzie muszą się nawrócić, a póki chociaż jeden grzesznik żyje na ziemi, będzie ona przklęta przez ten grzech. Oddawanie czci martwej naturze jest jednym z najgorszych rzeczy jakie Bóg nienawidził u Żydów Starego Testamentu.


Cz gru 19, 2019 15:48
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
Możesz i pozować na osobnika z innego wymiaru

Powiedzmy, że złapię przynętę, choć niechętnie. Na czym według protestanta polega moje pozerstwo?


Cz gru 19, 2019 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
ErgoProxy napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Możesz i pozować na osobnika z innego wymiaru

Powiedzmy, że złapię przynętę, choć niechętnie. Na czym według protestanta polega moje pozerstwo?
Bo pozujesz na z ciemnej materii zbudowanego. I ciągle mam przy tobie wrażenie deja vu. No i proooszę, wychowany w pochrześcijańskiej kulturze shintoista? To tak jakby samuraj miałby zostac sarmata - całe życie by dochodził co z tym żupanem chodzi i jakie znaczenie ma skierowanie wasa w dół lub do góry.

Eeee, zaraz ... to nie poza? :o
Szybko opowiadaj jak jest w twoim świecie!

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 18:55
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Normalnie jest. Na Konfucjusza warczymy, na buddyzm się jeżymy i tylko szinto przeżywamy emocjonalnie. A dopiero te trzy składniki zaakceptowane zusammen konstytuują Japończyka; samurajowi dochodzi jeszcze kodeks busido. Tylko że to jest formatunek ducha i umysłu ludzi z drugiego końca świata; sprawy wewnętrzne mieszkańców Archipelagu. Natomiast ja się urodziłem barbarzyńcą i muszę się dostrajać do rozwiązywania problemów, jakie mam z barbarzyńcami. To i nic dziwnego, że nie wyczuwasz żadnej obcości.


Cz gru 19, 2019 19:20
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Tzn. gwoli ścisłości trafiają się i takie opinie wśród Japończyków, że Japonia może się nawrócić na co tylko chce, a i tak pozostanie Japonią, a Japończyk - Japończykiem. Nie wiem, jak oni sobie to wyobrażają, no ale z pewnością znają siebie samych najlepiej.

Bajdewaj:
Przemek napisał(a):
Oddawanie czci martwej naturze jest jednym z najgorszych rzeczy jakie Bóg nienawidził u Żydów Starego Testamentu.

Niezłe jajca w tej Biblii popisali, przynajmniej jeśli mam się trzymać mojej linii, że to wszystko robota jakiegoś Ducha, co się nudził i chciał sobie zakpić z czcicieli. Odczuwanie czci, a przynajmniej nabożnego zdumienia wobec "martwej natury" jest w ogóle podstawą jakiejkolwiek duchowości; tak się zaczyna cała ta droga. I jeżeli ktoś uważa, że może się od tych początków odciąć, jak baron Muenshausen odcinał kawałki krótkiej liny, po której wracał z Księżyca na Ziemię - to się kurtka mocno myli. Tak to się zostaje paciorkoklepaczem, co do kościoła czy zboru zachodzi, żeby się ludziom pokazać i po nic więcej.


Cz gru 19, 2019 19:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL