Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
 Prawdziwe oblicze WOŚP 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kael napisał(a):
W Niemczech to ponad 14% od dochodu, z czego polowe placi pracodawca.

Czy to jest tylko ubezpieczenie zdrowotne, czy też na to składa się również ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 12, 2020 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kael
A po co zaraz dwukrotnie. Wystarczy, że zwiększy nieznacznie o kilka procent, może nawet 1? Słaba jestem z matmy, wiec sobie policz, czy Owsiak jednego dnia zbierze więcej niż państwo by zebrało od każdego pracownika, zwiększając miesięczną składkę o 1%. Może nawet wystarczy 0,5 %. A może wcale nie trzeba zwiększać, bo równowartość tego sponsorowanego z WOŚP sprzętu przeznacza na mniej potrzebne wydatki...i problemem z NFZ jest nie tylko niedofinansowanie, ale również zła organizacja. Przemyśl to sobie, zanim w emocjonalnym uniesieniu Owsiaka uczynisz medycznym zbawicielem Polaków.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


N sty 12, 2020 17:55
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Przeciez Owsiak nigdy nie twierdzil, ze chce zastapic NFZ.
Dopoki NFZ jest niewydolny, to Orkiestra gra.
Potrzeby sa wszedzie. Popatrz na zbiorki np na Siepomaga.
Dlaczego rodzoce musza zebrac o pieniadze na normalne w swiecie opetacje, zabiegi czy lek ratujacy zycie?
Tylko prezes ma wszystko na kazde skinienie. Normalny ubezpieczony w Polsce nie ma.

Mozna teoretyzowac co by bylo z teoretycznym 1 procentem wiecej w blizej nieokreslonej przyszlosci z blizej nieokreslonym rzafem (jesli ludzie chca miec w ogole szpitale z pielegniarkami bedzie ktos musial i tak skladke podwyzszyc) albo dac teraz do puszki i sfinansowac sobie, a przede wszystkim dzieciom, sprzet na poziomie europejskim.
Owsiak jest tu katalizatorem dobrej woli ludzi, ktorzy chca sobie pomoc tetaz.

Dla malkontentow jest wrogiem, bo cos robi. Oni tylko wybrzydzaja.

Malgosiaa to tylko kasa chorych. Polowe z 14,6% placi pracodawca

https://www.check24.de/gesetzliche-kran ... enbeitrag/

https://www.lohn-info.de/beitragsberechnung.html


Ostatnio edytowano N sty 12, 2020 18:23 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sty 12, 2020 18:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kael napisał(a):
Mit, ze NFZ by to i tak kupil, gdyby Orkiestra nie kupila, to bajka.


Magia liczb. Ja rozumiem, że dla przeciętnego człowieka 0,1 mld zł. zbieranych przez WOŚP wydaje się czymś abstrakcyjnym, jednak z punktu widzenia możliwości finansowych państwa, tj. ponad 400 mld zł. rocznie, suma 0,1 mld zł. jest całkowicie nieistotna. To tak jakby kogoś, kto zarabia miesięcznie 2500 zł netto, dofinansowywać raz w roku kwotą 65 gr.


N sty 12, 2020 18:20
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
feelek nikt ci nie broni korzystac li i jedynie ze sprzetu kupionego tylko przez NFZ! Na pewno dla ciebie wystarczy.

Malgosiaa na emeryture pracownik placi kolejne 9.3%, na ubezpieczenie inwalidzkie (Pflegeversicherung) 3.05 do 3.3 (bezdzietni)%, na ubezpieczenie od bezrobocia 2.5% plus ubezpieczenie dla wyplacania pensji na wypadek choroby...


N sty 12, 2020 18:31
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Jeszcze jedno: jesli NFZ jest tak bogaty, a panstwo polskie rozrzutnie swoje medoa (mimo obowiazkowego abonamentu) dofinansowuje kwota 2 miliardow, trzeba prywatnie zbierac pieniadze na lek ratujacy zycie dzieci?

https://www.siepomaga.pl/ratujemy-kacpra

To tylko jedna z kilku takich zbiorek.
Te 8 milionow to przeciez nic przy tych miliardach! A inne leki spowalniajace tylko chorobe tez tanie nie sa. Po blaganiach rodzicow sa (chwilowo) finansowane.
Cytuj:

Na tę straszną chorobę istnieje jeszcze jeden lek, też bardzo drogi – Nusinersen. Trzeba go podawać co 4 miesiące, przez całe życie, a koszt jednej dawki to 90 000 euro. Kacperek jest objęty tym programem, ale lek będzie w Polsce refundowany przez najbliższe dwa lata. Czy później refundacja zostanie przedłużona? Tego nie wiadomo...


N sty 12, 2020 18:54
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kael napisał(a):
Dopoki NFZ jest niewydolny, to Orkiestra gra.

Czyli gdyby NFZ stał się wydolny, to Kael zażądałaby od Owsiaka zawieszenia działalności?

Orkiestra gra po to, żeby promować wśród Polaków życzliwość i postawy pokrewne; to się nazywa - budowanie kapitału społecznego. Taka działalność drażni ludzi dwojakiego rodzaju: takich, którzy mącą wodę napuszczając jednych Polaków na drugich, żeby się Polacy między sobą żarli i takich, którzy mędrkują, że skoro monopol na dobro ma Chrystus, to Owsiak na pewno duszę sprzedał i dobrego tylko udaje. Ci ludzie staną na rzęsach, żeby Orkiestra przestała grać, bo dopóki gra, jest im niewygodnie z ich własnymi sumieniami, jakie tam oni te sumienia mają.


N sty 12, 2020 19:01

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
ErgoProxy napisał(a):
(..) Orkiestra gra po to, żeby promować wśród Polaków życzliwość i postawy pokrewne; to się nazywa - budowanie kapitału społecznego. (...)

Hi, hi, ... to jest budowanie kapitału, ale owsiakowego. Myśli ludek, że jest inteligentny, a daje się tak zmanipulować i z wielką chęcią dla gościa w okularach opróżnia portfele 😊


N sty 12, 2020 19:47
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kompletnie nie rozumiem przeciwników WOŚP. Przecież im więcej Owsiak zbierze, tym mniej rząd wyda na NFZ. Zaoszczędzoną nadwyżkę zawiezie grzecznie o. dyrektorowi i jeszcze rąsię pocałuje że zgodził się przyjąć.


N sty 12, 2020 19:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Niedobrze mi się robi, kiedy czytam takie komentarze. Rządzący osiągnęli swoje. Podzielili społeczeństwo jak tylko się dało, a jeszcze chcą zabić wszelką inicjatywę.
Nie chcesz, jeden z drugim, dawać na WOŚP? Nikt ciebie nie zmusza, ale co tobie do mojej kieszeni i decyzji co z nią zrobię? Tak bardzo wkurza ciebie moja dobra wola i chęć pomocy? I nie próbuj mi (jeden z drugim) podsuwać innych pomysłów pomagania, bo je znam i pomagam.
I paradoksalnie: na przekór rządowi (brak info w TVPiS i nagonka na Owsiaka), w ubiegłym roku pobito rekord zbiórki. Pewnie i w tym roku tak będzie. Zło dobrem zwyciężaj. - Ot, taki skutek nienawiści :)
Powyższe nie jest skierowane do jednej osoby, ale do wszelkiej maści nienawistników akcji WOŚP.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 12, 2020 19:55
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Czekaj, to jest ciekawe. Bo jak dla mnie Owsiak robi to, w czym chce i potrafi się realizować; a realizuje się, bo jest wolnym człowiekiem. Może tu leży trudność, w zrozumieniu takiego podejścia do życia - jestem wolny, więc teraz zrobię to, to i to? Owsiak pewnie sam nie bardzo łapie ten greps z kapitałem społecznym i nie na tym mu zależy, ale tak mu właśnie mimochodem wychodzi, że zadzierzguje więzi między Polakami, więc umacnia nam Polskę - oddaje ten swój kapitał owsiakowy na dobro wspólne naszej Ojczyzny. I gdyby Ruskie weszły, to rozpoznajemy się po serduszkach. A jak to widzi ratio?


N sty 12, 2020 20:28
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
towarzyski_pelikan napisał(a):
Właśnie w tej zabawie jest pies pogrzebany, ta zabawa generuje ładne koszty. Co szpitale dostaną, to dostaną, a co pójdzie do nieba z fajerwerkami itd., to pójdzie.

Może podzielisz się wiedzą ile wynoszą koszty pokazu laserowego.


Cytuj:
W którymś z czytanych przeze mnie artykułów była choćby mowa o czasie antenowym. Gdyby w tym czasie jak transmituje się Owsiaka puścić blok reklamowy, wpływami z samych reklam można by było sfinansować sprzęt medyczny.

Tylko przy układzie, ze reklamodawcy to idioci płacący za reklamy w kanale z zerową oglądalnością...bo nawet maluchy nie cierpią oglądać reklam wstawionych w przerwy między bajki.

Cytuj:
Magia liczb. Ja rozumiem, że dla przeciętnego człowieka 0,1 mld zł. zbieranych przez WOŚP wydaje się czymś abstrakcyjnym, jednak z punktu widzenia możliwości finansowych państwa, tj. ponad 400 mld zł. rocznie, suma 0,1 mld zł. jest całkowicie nieistotna. To tak jakby kogoś, kto zarabia miesięcznie 2500 zł netto, dofinansowywać raz w roku kwotą 65 gr.

Przeciwnicy WOŚP winni zmusić państwo aby wymieniło cały sprzęt zakupiony przez WOŚP - w krajach trzeciego świata przyjmą go z radością - i zakupiło w jego miejsce nowy z pieniędzy budżetowych.
Skoro państwo stać na opłacanie propagandy w tzw mediach publicznych w kwocie 2 miliardów zł, to równie dobrze stać na wydanie 1 miliarda zł na wymianę sprzętu oznaczonego serduszkiem.


N sty 12, 2020 21:05
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
ErgoProxy napisał(a):
Czekaj, to jest ciekawe. Bo jak dla mnie Owsiak robi to, w czym chce i potrafi się realizować; a realizuje się, bo jest wolnym człowiekiem. Może tu leży trudność, w zrozumieniu takiego podejścia do życia - jestem wolny, więc teraz zrobię to, to i to? Owsiak pewnie sam nie bardzo łapie ten greps z kapitałem społecznym i nie na tym mu zależy, ale tak mu właśnie mimochodem wychodzi, że zadzierzguje więzi między Polakami, więc umacnia nam Polskę - oddaje ten swój kapitał owsiakowy na dobro wspólne naszej Ojczyzny. I gdyby Ruskie weszły, to rozpoznajemy się po serduszkach. A jak to widzi ratio?

Umacnia i jednoczy naród, a dyktatorzy czynią wszystko co możliwe, aby podzielić, bo podzielonym i skłóconym społeczeństwem łatwiej władać....i taki jest zasadniczy problem z Owsiakiem.


N sty 12, 2020 21:08
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Przyznam, że nie za bardzo wiem, co robią dyktatorzy. Za to widzę, co robią kretyni uważający się tutaj za władzę: skłócają i dzielą nie znając w tym umiaru, tak że jeśli pojawi się presja zewnętrzna (przysłowiowe Ruskie), to im się naród rozsypie w rękach na zwalczające się odłamy. Dlatego są kretynami - bo żyją z okradania Polski i chcą się zabezpieczyć przed tą Polską, a nie przyjdzie im do łbów zapitych, że może w ogóle nie być Polski. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku czwartej władzy, bo ona może i nie okrada, ani nie zapija się tak bardzo, ale za to przybiera sobie do głów, że ma misję; cokolwiek więc robi, dobrze to robi, bo z misją to robi.


N sty 12, 2020 21:52

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
[ciach... Reg. § II/2. M.]


So sty 18, 2020 10:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL