Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2008
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Kael napisał(a):
W pierwszym wpisie subadam nie okreslil kierunku, ale dla osob sledzacych rozne watki bylo jasne, ze chodzi o dyskusje o transformacji. W swoim drugim wpisie to doprecyzowal.

Nawet jeżeli dla pewnej grupy użytkowników jest jasne "co autor miał na myśli" zakładając temat bez żadnego komentarza ze swojej strony, to nie znaczy, że jest to OK, bo wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Regulamin (I/6) jasno precyzuje, że
Nie może ono jednak nigdy dotyczyć wypowiadania się w danym temacie jednej osoby lub grupy osób, a jedynie założeń światopoglądowych.
Ktoś kto nie jest wtajemniczony, widzi spamowanie linkiem dedykowane pewnemu użytkownikowi, jak ma się do tego odnieść, skoro @subadam nie raczył nawet podać linka do dyskusji, która była inspiracją do założenia tematu, ani nakreślić okoliczności założenia tematu, żeby umożliwić dyskusję także niewtajemniczonym? Gdy tylko mod wydzieli dyskusję bez dodania linku, z którego wydzielono temat, zaraz odzywają się userzy, żeby mu to wyktnąć, ponieważ mod jest na świeczniku to o krytykę jego działań łatwiej.

II/4. Na forum zabrania się:
- trollingu

Dotyczy formy, w jakiej założono temat oraz jego treści, a raczej braku. @Subadam wie, w jaki sposób zakłada się tematy na tym forum, zna również zasady, gdyby był nowym userem, jeszcze bym uwierzyła, że nie ma pojęcia w jaki sposób zaczyna się dyskusję na jakiś temat na forum publicznym, dlatego jest to świadoma prowokacja z jego strony. Jego kąśliwy komentarz: "75 osob kliknelo i nie ma zadnych komentarzy do tego artykulu?
Za dlugi do przeczytania?:"
viewtopic.php?f=9&t=41869
Oraz ten w uwagach do moderacji odnośnie braku odpowiedzi, świadczy o jego megalomanii, skoro nie stać go na prostą refleksję, że osoby postronne mogły zwyczajnie nie wiedzieć o czym on chce dyskutować, bo nikt nie ma obowiązku śledzić jego forumowych dyskusji i domyślać się, co on miał na myśli formułując w ten sposób temat. W zasadzie to pretensje winien mieć do siebie, ale najwyraźniej przeceniam jego zdolności do samokrytyki.



II/5. Na forum dyskusyjnym można odnieść się do każdego postu i tematu nawet po dłuższym zastanowieniu. Nie dopuszcza się prowadzenia dyskusji na zasadzie "ping-ponga" tj., jednozdaniowych lub jednowyrazowych wstawek.
Tu sprawa jest jasna, ping-pong dotyczy również zakładania tematów, choć powinnam dorzucić jeszcze paragraf § II/2, który mówi o tym, że zamieszczając cytat, należy go skomentować. Zamieszczając link, zwłaszcza przy zakładaniu tematu, tym bardziej powinno się go skomentować, w przeciwnym przypadku jest to spam, nie każdy chce dyskutować na dany temat, tymczasem ani z tytułu, ani z treści nijak nie można zorientować się jaki ma być temat dyskusji, więc chcąc nie chcąc, koniecznym jest klikanie na link, by móc podjąć decyzję czy chce się dyskutować na ten konkretny temat. Zresztą nawet jeżeli się chce, to znowu nie wiadomo o co chodzi z tym prezentem dla Jockeya, a to może zniechęcić potencjalnych dyskutantów, którzy nie śledzą twórczości forumowej @subadama. Oczywiście @subadam nie wziął nawet takiej możliwości pod uwagę :roll: .


6. Do wymiany uwag i pytań prywatnych i wszelkich uwag niezwiązanych z tematem powinno służyć PW oraz e-mail.

Skoro @subadama interesowało zdanie @Jockeya dotyczące transformacji opisanej w artykule, ale już zabrakło chęci wyjaśnienia pozostałym powodów zamieszczenia linku, to należało sobie darować zakładanie tematu, byleby był, olewając w ten sposób innych potencjalnych użytkowników dyskusji.
Cytuj:
Niektorzy moderatorzy przy takich tematach zaczynaja od prosby o uscoslenie tematu. No, ale mozna zaczac od zamkniecia.

Gdyby chociaż tytuł był sensowanie sformułowany, to bym wzięła pod uwagę taką możliwość. Jednak tu by trzeba było zmienić i temat i treść. To już lepiej zamknąć cały i założyć nowy. Wyjdzie na to samo.

Kael napisał(a):
Jesli przeoczylam kogos z moderacji miedzy Toba a Zbigniewem to przepradzam.

Przeoczyłaś @Zefcia ;-) .

subadam napisał(a):
Malgosiu, widocznie Kael odniesienie z tytulu wziela jako ad personam.

Czytaj uważnie: Kael uważa, że to ja wzięłam odniesienie z tytułu jako ad personam.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sty 04, 2020 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
No prosze, przy okazji takiego niezbyt waznego i zupelnie historycznego tematu okazalo sie ze jestem nieuwaznie czytajacym megalomanem ze sklonnosciami do bezkrytycyzmu.
Jakos bede to musial wziasc na klate:).
Z drugiej strony to ciekawe ile mozna o czlowieku powiedziec nie widzac go, ani z nim nigdy nawet nie rozmawiajac.


So sty 04, 2020 21:54
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mrs_Hadley napisał(a):
[
Kael napisał(a):
Jesli przeoczylam kogos z moderacji miedzy Toba a Zbigniewem to przepradzam.

Przeoczyłaś @Zefcia ;-) .
.


To zefciu zostal moderatorem chronologicznie po Tobie? Chyba naprawde w innej rzeczywistosci zyjemy...


So sty 04, 2020 22:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2008
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
subadam napisał(a):
Z drugiej strony to ciekawe ile mozna o czlowieku powiedziec nie widzac go, ani z nim nigdy nawet nie rozmawiajac.

Dla mnie ciekawe jest to, jak niewiele trzeba by ocenić 75 ludzi, którzy nawet nie wypowiedzieli słowa, a jedynym dowodem ich obecności jest licznik odwiedzin. I tą wymianą uprzejmości kończę temat 8) .

PS. @Kael, bez problemu można sprawdzić kiedy ktoś został modem, informowała o tym @Małgosiaa w tym wątku.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So sty 04, 2020 22:09
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A gdzie się podział wpis zefcia na który odpowiadałem?
Te posty

viewtopic.php?p=1051974#p1051974
viewtopic.php?p=1051980#p1051980

Nie były o zwierzętach i poleciały razem ze zwierzętami. Warto pobieżnie chociaż czytać przed przeniesieniem. Wnoszę o przywrócenie tych wpisów.


So sty 11, 2020 9:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dzięki. Właśnie to pobieżne czytanie było powodem przeoczenia tych postów :P :D Obiecuję poprawę :-D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 11, 2020 10:04
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dzięki


So sty 11, 2020 10:26
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
zefciu napisał(a):
Nie prosiłem Cię o źródła dotyczące tego, że „celibat uległ poważnemu załamaniu”, tylko że „większość księży” w określonych regionach praktykuje „oficjalne pożycie małżeńskie”.

Dobrze rozumiesz, że Aluś nie chodziło o "oficjalne", tylko o "ostentacyjne". Chyba że naprawdę masz już problemy psychiczne z rozumieniem języków naturalnych, albo jest ci wygodnie przymuszać innych ludzi do dyscypliny językowej niezbędnej w twoim zawodzie programisty. W obu przypadkach albo daj sobie spokój z moderowaniem, bo jesteś nieznośny, albo złóż samokrytykę i cofnij bana. Korona ci nie spadnie, zdrowie (również duchowe) się poprawi.

Bajdewaj, rozumiem że brazylijski greps "jurny jak ksiądz z Pernambuco" jest ci nieznany? On ma ze dwieście lat, jak nie więcej.


Wt sty 14, 2020 15:54
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Rozsądek każe milczeć, ale solidarność każe jednoczyć się, czyli solidaryzować.
Dlatego moje zaniepokojenie zastanym stanem rzeczy, wyrażone w zdaniu:
Oj zefciu, coś ty narobił? Weterankę tego forum banujesz. I to za co?
"Koniec świata pani Popiołkowa".


Wt sty 14, 2020 19:17
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
ErgoProxy napisał(a):
Dobrze rozumiesz, że Aluś nie chodziło o "oficjalne", tylko o "ostentacyjne".
Nawet jeśli, to mogła przedstawić dowody na życie ostentacyjne. Ale tego nie zrobiła. Zamiast tego przypuściła osobisty atak na moda.
Cytuj:
i cofnij bana
Musiałbym cofnąć któreś z ostrzeżeń? Które? To za świadome oczernianie? Czy to za próbę moralnego szantażu?
Cytuj:
Bajdewaj, rozumiem że brazylijski greps "jurny jak ksiądz z Pernambuco" jest ci nieznany? On ma ze dwieście lat, jak nie więcej.
Jest mi nieznany. Ale istnienie grepsów nie jest, co do zasady dowodem na prawdziwość jakichś statystyk.
Believing napisał(a):
Weterankę tego forum banujesz.
No i co z tego? Weteranom wolno oczerniać? Nigdzie w regulaminie nie napisano, że weterani mają jakieś szczególne prawa.
Cytuj:
I to za co?
Przecież napisałem, za co.


Wt sty 14, 2020 19:45

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tylko 2 zrodla z calej plejady mowiace o kryzysie celibatu w Pld. Ameryce:

https://www.latimes.com/archives/la-xpm ... story.html

https://www.washingtonpost.com/world/eu ... story.html


Wt sty 14, 2020 19:52
Zobacz profil
Post Re: Papież
Rozumiesz jak chcesz, choć doprawdy nie wiem co tu jest do rozumienia.
Przedstawić to ja mogę prośbę, w sprawie ułaskawienia Alus. A Ty zefciu zrobisz jak zechcesz. Ty tu rządzisz.


Wt sty 14, 2020 20:32
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Believing napisał(a):
"Koniec świata pani Popiołkowa".

Normalnie szarża z Tenno heika banzai na usty. Bacz, na co się piszesz, żeby potem nie było. :P

zefciu napisał(a):
Nawet jeśli, to mogła przedstawić dowody na życie ostentacyjne.

Waham się między argumentacją: "daj się Amerykanom bawić w dowodzenie wszystkiego", a argumentacją "Kargul, podejdź no do płota". Dowodzenie przed Wysokim Sądem? Przeca tutaj forum jest...

zefciu napisał(a):
Musiałbym cofnąć któreś z ostrzeżeń? Które? To za świadome oczernianie?

Ja nie wiem, co Aluś miała na myśli, bom się nie dopytał, ale zaryzykuję, że się źle wysłowiła. To się bodaj nazywa: domniemanie niewinności.

zefciu napisał(a):
Czy to za próbę moralnego szantażu?

"Oj weź, mamuś..." :roll:


Wt sty 14, 2020 21:17
Post Re: Papież
Believing napisał(a):
Rozumiesz jak chcesz, choć doprawdy nie wiem co tu jest do rozumienia.
Do rozumienia jest to, że parę osób, poważnych wygłasza jakiś sąd, ale jednocześnie otwarcie przyznaje, że nie potrafi go w żaden sposób uzasadnić.
Cytuj:
Przedstawić to ja mogę prośbę, w sprawie ułaskawienia Alus.
Możesz, ale po co. Lepiej, żebyś przedstawił źródła na jej rewelacje. Wtedy ona będzie mogła powtórzyć ten sąd i powołać się na Twoje źródła.
Cytuj:
Ty tu rządzisz.
Nie. Nie rządzę tutaj.
ErgoProxy napisał(a):
Waham się między argumentacją: "daj się Amerykanom bawić w dowodzenie wszystkiego"
Nie rozumiem. Teza, że większość księży w jakimś regionie jest w seksualnych związkach to nie jest coś oczywistego. Bo niby czemu? Taka teza wymaga dowodu, inaczej jest oszczerstwem.
Cytuj:
Ja nie wiem, co Aluś miała na myśli, bom się nie dopytał, ale zaryzykuję, że się źle wysłowiła.
Jaka jest zatem (choćby potencjalna) potencjalna myśl Alus, która nie oznacza świadomego oszczerstwa. Podaj taką możliwość, to domniemam, że to właśnie miała na myśli. Ja takiej nie widzę.
Cytuj:
"Oj weź, mamuś..." :roll:
Co weź mamuś? Moderatorzy to ludzie, a nie maszyny. Dlatego zagrania typu „oj ten post usuniecie, bo się boicie prawdy” albo „o daj mi osta, draniu, wiem, że tego chcesz” są zawsze poniżej pasa.
subadam napisał(a):
Tylko 2 zrodla z calej plejady mowiace o kryzysie celibatu w Pld. Ameryce:

https://www.latimes.com/archives/la-xpm ... story.html

https://www.washingtonpost.com/world/eu ... story.html
W którym z tych dwóch źródeł i gdzie mamy wprost potwierdzoną tezę Alus?


Śr sty 15, 2020 8:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
viewtopic.php?p=1052325#p1052325 - Banici
Wt sty 14, 2020 15:12
zefciu napisał(a):
Alus – ban na dwa tygodnie
po trzecim ostrzeżeniu


viewtopic.php?p=1052358#p1052358 - Papież
Śr sty 15, 2020 10:56
Alus napisał(a):
jeszcze odpowiem braminowi


Czy Szanowny Pan zefciu mógłby to wytłumaczyć? Bo nie było nigdzie ogłaszane, że Admin decyzję cofnął albo że problemy techniczne wystąpiły, albo że ban ma odroczony termin wykonania.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr sty 15, 2020 11:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6519 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL