Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
No pewnie, ze ma [przestępca godność ludzką]. Ofiara ma, jak widac, mniejsza.

Ma taką samą. Teraz zagwozdka: każesz nam takiego pedofila, co sobie lampartował po parafiach, utrzymywać z naszych podatków - bo do tego sprowadza się Twój rant: albo uwięzić, albo wysłać na zasiłek - czy jednak pozwolisz, żeby się wysilił i gdzieś tyrał na to swoje utrzymanie?

A tak, można jeszcze przywrócić czapę. Ale to nie w Unii, niestety. Czapa jest na Białorusi.


Cz sty 16, 2020 16:57
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ja to bym chciala ludziom po rowno: ksiadz, ktory zniszczyl zycie chlopakowi znajduje cieple gniazdko przy biskupie, a ksiadz, ktory odszedl (badz go wydalono) bo jednak bez kobiety i rodziny zyc nie moze, niech sobie radzi sam.

Ale naprawde, to interesowalaby mnie jednak nieco inna hierarchia wartosci: pedofilia to gwalt na dziecku i za to sie idzie siedziec. A przynajmniej uczciwy proces sie nalezy. Do tego procesu potrzebne sa akta ze strony koscielnej, ktore to akta (przypomne: sprawa jest swieza, nie sprzed 20 lat) diecezja gdzies tam "zawieruszyla". Moze w Watykanie, a moze wlasnie w tym archiwum, gdzie pedofil pracuje?

No i zaqsze zostaje ofiara, z ktora - jak widac - ciagle nie wiadomo co zrobic. A moze by choc polowe zarobkow sprawcy ofierze dawac? Aöbo tyle co sprawca zarabia co miesiac placic? Albo (wreszcie) przestac udawac, ze problem sie sam rozwiaze i zaczac dzialac profesjonalnie w skali episkopatu? Jakis wspolny plan, konkretne pomoce i odszkodowania dla ofiar i konkretna wspolpraca z organami scigania.
Bo akurat w tym przypadku widac (moze nie do konca swiadomy) plan: udajemy, ze to nie my i my nic nie wiemy. A zaden ksiadz zadnych akt w kurii nie posiada. Biskup go nie zna i nigdy nie widzial.


Cz sty 16, 2020 17:20
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Zgoda. Tylko tak to może pisać ateistka, co w Boga nie wierzy, a Kościół Katolicki to jest wg niej korporacja nastawiona na zysk i przetrwanie, balansująca na granicy praktyk mafijnych. Natomiast chrześcijanka winna brać poprawkę na to, że Chrystus umarł również za pedofili, co gwałcą.

I teraz: pedofilia to nie jest wybór, pedofilia to jest choroba i jako taka trafia ludzi od przypadku. Taki chory nie ze swojej winy ma przed sobą dwa wyjścia: albo pozostać na legalu, albo zejść w kryminał. W warunkach nagonki społecznej, kiedy tłuszczy nie obchodzi, czy ten konkretny pedofil może tylko trzepał sobie do obrazków, nie jest przypadkiem sensowniej pogwałcić trochę, zanim i tak człowieka gdzieś zamkną?

Smaczku dodaje temu wszystkiemu obserwacja, że władza polega na robieniu rzeczy, których się broni rządzonym, przy czym im mocniejsza bariera dla maluczkich, tym silniejszy dreszczyk dla tych na górze. Naprawdę chcemy, żeby nam politycy z bogaczami gawędzili o ustawach przy okazji gwałcenia małych dzieci?


Cz sty 16, 2020 17:41
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Co bylo niejasne w moim oczekiwaniu milosierdzia najpierw dla ofiar, a na koncu dla sprawcow?
Jesli Kosciol zadba najpierw o pokrzywdzonych, to potem moze dbac o kolegow po fachu, ktorymi sie nie intetesowal dopoki nie podpadli. I moze to ich powinien najpierw wyslac na terapie (przeciez sa chorzy - chorych sie leczy) a potem dobry start w nowa przyszlosc zapewnic?


Cz sty 16, 2020 19:14
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Może powinien, o ile taka skuteczna terapia w ogóle istnieje; póki co, nie ma skutecznej terapii na homoseksualizm i nie ma skutecznej terapii na wiele rodzajów raka, więc może i na pedofilię też nie ma (kogoś to obchodzi w ogóle i bada sprawę, czy przeważyła tendencja gnębić-więzić?).

A niejasne jest to, jaką przyszłość sobie kreujemy ulegając presji na przysłowiowe ganianie poganina wkoło drzewa, do którego przybiliśmy mu jelita. Moje stanowisko jest proste: skoro nie możemy pedofila zlikwidować, to on musi żyć między nami; musimy więc mu zaoferować taki kontrakt społeczny, żeby on widział przed sobą jakieś inne spełnienie życiowe niż gwałcenie tych cholernych dzieci. Bo to, że my wszyscy, jak tu jesteśmy, nie dobieramy się do małoletnich, to nie wynika z tego, że nie możemy, ani z tego, że się boimy - tylko z tego, że nie chcemy i jakby nas zdjęła chcica, to też byśmy nie chcieli. Tak samo musi być z pedofilem.


Cz sty 16, 2020 20:01
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Czyzbys uwazal, ze jak ktos zaspokaja swoje chucie kosztem innych, a szczegolnie bezbronnych, to nalezy go piescic i wspierac i w ogole najlepiej kolo niego latac jak kolo zgnilego jajka, zeby sie opamietal i nie mial szansy dalej innych ludzi niszczyc?p
A jak kocha krasc, bo to latwiej niz dzien w dzien pracowac, albo zabijac, albo... to spoleczenstwo jest winne i ma mu nie zadne wiezienia, resocjalizacje czy terapie fundowac (w koncu ze zlodziejstwa pewnie tez sie nie da wyleczyc), tylko udawac, ze wszystko jest cacy, byle byl w otoczeniu, gdzie wszystko jest przyspawane, ale, oczywiscie, nie w wiezieniu?

Bo niby jaki kontrakt spoleczny chcesz zaoferowac czynnemu pedofilowi, ktory moze zyc normalnie, awoli gwalcic wykorzystujac swoja pozycje? Prace w magazynie?
Moze byc,ale po odsiedzeniu kary.

Nie zgadzam sie na brak kar za przestepstwa. Kazdy czyn ma swoje konsekwencje. Jesli dziecko sie tego nie nauczylo, to dorosly musi.


Cz sty 16, 2020 20:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Kael napisał(a):
Nie, no oczywiscie, ze ten ex-ksiadz byl biskupowi kompletnie nieznany i nikt go nie poinformwall, ze bedzie w diecezji pracowal.


Ani ja nie wiem ani Ty nie wiesz czy biskup zostal poinformowany, ze on pracuje w magazynach archiwum, wiec dlaczego sie tak ekscytujesz?
Policz sobie ilu jest ksiezy w archidiecezji poznanskiej, ile koscielnych instytucji, szkol, placowek Caritasu itp. I o tym calym personelu ma biskup wszystko wiedziec?

Takie sprawy zalatwia jakis kurialista, ktos odpowiedzialny za personel a nie biskup osobiscie. Tak samo jest z polityka personalna ksiezy, nominacje, przenosiny itp. Oczywiscie biskup ma ostatnie slowo i moze osobiscie interweniowac lub zanegowac jakas decyzje.

Kael napisał(a):
Ja to bym chciala ludziom po rowno: ksiadz, ktory zniszczyl zycie chlopakowi znajduje cieple gniazdko przy biskupie,


Praca w magazynie to cieple gnazdko.

Kael napisał(a):
ksiadz, ktory odszedl (badz go wydalono) bo jednak bez kobiety i rodziny zyc nie moze, niech sobie radzi sam.


To ma dostac 500+ z kurii i dodatek za prace w szkodliwych warunkach?

Kael napisał(a):
No i zawsze zostaje ofiara, z ktora - jak widac - ciagle nie wiadomo co zrobic. A moze by choc polowe zarobkow sprawcy ofierze dawac? Aöbo tyle co sprawca zarabia co miesiac placic?


Czego Ty wreszcie chcesz? Oburzasz sie, ze przestepcy dano prace, a potem proponujesz, zeby polowe zarobkow sprawca oddawal ofierze. Jak tak by wszyscy mysleli jak Ty, to taki przestepca nigdzie nie dostanie pracy i ,jak @ErgoProxy slusznie napisal, bedzie zyl na koszt podatnikow albo co gorsze nastapi recydywa.

ErgoProxy napisał(a):
Może powinien, o ile taka skuteczna terapia w ogóle istnieje; póki co, nie ma skutecznej terapii na homoseksualizm i nie ma skutecznej terapii na wiele rodzajów raka, więc może i na pedofilię też nie ma (kogoś to obchodzi w ogóle i bada sprawę, czy przeważyła tendencja gnębić-więzić?).


Sa juz terapie dla pedofilow, dopiero od paru lat, mowie o Zachodzie. Na ile skuteczne, jeszcze nie wiadomo. Nie prowadzono konkretnych badan, na to trzeba wiele czasu i zeby badania byly wiarygodne musza byc przeprowadzone na wiekszej grupie osob.

Ponadto mamy problem dwojakiego rodzaju: presja spoleczna jest bardzo wielka i ci ktorzy maja z tym problem (mam tu na mysli sprawcow ale tez i tych , ktorzy nie popelnili tego typu przestepstw ale maja do tego ciagoty) boja sie ujawnic choc maja gwarancje anonimowosci i tajemnicy lekarskiej, druga sprawa, ze koszty terapii sa wysokie a kasa chorych moze oplacic tylko krotki czas terapii.

_________________
ksiądz


Cz sty 16, 2020 21:05
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Powiem tylko tyle: jezeli biskup (bo to on za diecezje odpowiada) w swoim milosierdziu, ma pieniadze na pensje dla pedofila, to powinien miec tym bardziej przynajmniej tyle samo pieniedzy dla jego ofiar.

Widze, ze ta prosta prawda do nikogo nie trafia.

Hierarchia pomocy jest tu mocno zachwiana.
Z jednej strony na pewno jakos zwichniety, ale poza tym zdrowy dorosly czlowiek, ktory sam decydowal co robi, a z drugiej tez zwichniety, ale z winy tego doroslego.

Dla mnie koniec tej sprawy.


Cz sty 16, 2020 21:16
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
O nie, tak łatwo Ci to nie pójdzie.

Kael napisał(a):
Nie zgadzam sie na brak kar za przestepstwa.

Super, ja też się nie zgadzam. A teraz zagwozdka.

Kael napisał(a):
Kazdy czyn ma swoje konsekwencje.

Przestępstwa wymyślają i karzą za nie ludzie, a konsekwencje za czyny i wyczyny ponosi się "z ręki" praw przyrody, ewentualnie dzikich zwierząt. Teraz wczuj się w pedofila. Chcesz mu zrównać społeczeństwo z dzikimi zwierzętami? Powodzenia życzę w przekonywaniu go, że gwałcenie szczeniaka to zły pomysł.

Zastanów się przez moment. Chodzi Ci o polowanie na człowieka, żeby go przykładnie ukarać, bo Cię wściekłość zdjęła, czy o ochronę dzieci, żeby im się krzywda nie stała, bo je miłujesz? Jedno z drugim niekoniecznie idzie w parze. Co gorsza, uleganie wściekłości ma sens wtedy, kiedy możemy wygonić przestępcę z naszego plemienia i niech go coś zeżre na sawannie. Czyli że to jest atawizm niezdatny już na nic, bo w ani w Polsce, ani w Niemczech pedofila wilkom i niedźwiedziom do lasu nie wygonisz.

Kael napisał(a):
Bo niby jaki kontrakt spoleczny chcesz zaoferowac czynnemu pedofilowi, ktory moze zyc normalnie, awoli gwalcic wykorzystujac swoja pozycje?

Mniej więcej taki, jaki Aslan zaoferował Rabadaszowi. Zamienię cię w osła i poślę do głównej świątyni twojego Tasza w twojej stolicy, żeby tam cię, przy ludziach, uzdrowić. I to będzie koniec naszych rachunków. Ale jak się jeszcze raz wyprawisz na Narnię, albo gdziekolwiek w ogóle, to cię zamienię w osła z powrotem i tym razem już nikt ci nie pomoże.

Przekładając na nasze, kontrakt byłby taki, żeby pedofil właśnie mógł żyć normalnie, modulo dozór, chociaż wszyscy wiedzą, co z niego za ziółko. Czyli coś, co w warunkach masowej histerii połączonej z masową znieczulicą - a Ty zagrzewasz, w przypadku pedofila, do obu - jest niemożliwe. A bezwzględne dożywocie w ośrodku dopiero w razie recydywy, czy zaawansowanych prób recydywy.

Kael napisał(a):
Jesli dziecko sie tego nie nauczylo, to dorosly musi.

Toteż właśnie uczę Cię trudnej sztuki empatii dla osób wyrzuconych na margines, gnojonych dzień po dniu za to, czym się stali, bez jasnej drogi wyjścia z tego stanu, albo i bez żadnej drogi wyjścia w ogóle. Są jakieś rezultaty?

NO SĄ?!

Ja się tego uczyć nie muszę. Ale po trzydziestu latach od skończenia podstawówki zastanawiam się, czy afiliować się przy Polsce w ogóle, określać jako Polak. Bo dostałem przez łeb takim czymś:

Cytuj:
tak Mateju te
teru karu te
teru karu te ta
teru karu karu te ta
ta ma beru ta te ty
ale ty mi ne

(haju baju)

tak Marcinku
te Pola-cy-ce
ne są

za co ci Polacy pożegnania mu
za co ci ma kara, ne?

ciemna du...


Właściwie to nie jestem stuprocentowo pewien, czy nie mam omamów - ale jeżeli nie, to znaczy, że zabawa w zaszczuwanie trwa dalej i bawią się w nią ludzie już dorośli. I proszę bardzo, doradź mi w takim razie, co mam z tym zrobić, bo ja nie za bardzo wiem.


Cz sty 16, 2020 22:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Sam pedofil natomiast ma swoją godność jako człowiek chory. A że taki Tomek44 pisze o pedofilu jak pisze? Ludzie chcą sobie zapolować na człowieka i żeby to polowanie było słuszne moralnie, tak jak słuszne były widowiska na rzymskiej arenie.


Zagalopowałeś się, przeinaczasz rzeczywistość.
W omawianym przypadku "relacja" pomiędzy księdzem a ofiarom trwała dość długo, sporo wybiegając ponad pełnoletność pokrzywdzonego, natomiast pedofil preferencyjny (czyli ten prawdziwie chory)nie jest w stanie współżyć z osobą dorosłą, dojrzałą. Potocznie nazywamy pedofilami osoby, których działanie miało tzw. charakter zastępczy, no i niestety tych "potocznych" jest znacznie więcej,

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 16, 2020 22:40
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Odżizas. No dobrze, zagalopowałem się. Jak pedofil zastępczy ma żyć, żeby nie być dłużej pedofilem zastępczym w społeczeństwie, które by go najchętniej wywałaszyło przed powieszeniem?


Cz sty 16, 2020 22:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Hmmm?
Zdajesz sobie sprawę, że w takich wypadkach najczęstsza diagnoza to brak jakichkolwiek zaburzeń, nawet tych psychicznych?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 16, 2020 23:00
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Proszę pani, ja się pytam, co jemu ludzie zrobią; chory czy niechory. Jak on się między ludźmi odnajdzie, jak już będzie odkryty. O to mi teraz chodzi.


Cz sty 16, 2020 23:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Zgoda. Tylko tak to może pisać ateistka, co w Boga nie wierzy, a Kościół Katolicki to jest wg niej korporacja nastawiona na zysk i przetrwanie, balansująca na granicy praktyk mafijnych. Natomiast chrześcijanka winna brać poprawkę na to, że Chrystus umarł również za pedofili, co gwałcą.
Chrześcijanka pamięta o przestrodze z Hebrajczyków 10: 26-27, Galatów 6:8 i wiele innych wersetów. Nie jest tak, że jak pedofil to duchowny (lub ex), to tak czy inaczej spokojnie zostanie sobie zbawiony. Świadome popełnianie grzechu bez okazania prawdziwej skruchy nie daje możliwości skorzystania z ofiary złożonej przez Jezusa.

ErgoProxy napisał(a):
I teraz: pedofilia to nie jest wybór,
Ale czyn pedofilski pod postacią gwałcenia dziecka jest już wyborem. Co więcej: jest świadomym wyborem, tak samo jak świadomym wyborem jest np. zdrada małżeńska. I jedno i drugie jest grzechem wobec Boga. 1 Kor. 6:9.
ErgoProxy napisał(a):
Taki chory nie ze swojej winy ma przed sobą dwa wyjścia: albo pozostać na legalu, albo zejść w kryminał.
Każdy świadomy gwałt dziecka jest ewidentną winą gwałciciela. Nikt go do tego nie zmusza. Wobec Boga pozostaje wyłącznie okazanie szczerej skruchy: zrozumienie, że to grzech, nabranie do niego obrzydzenia, i w konsekwencji zaprzestanie nawet rozmyślania o gwałceniu dzieci. Identycznie jak np. w przypadku cudzołożników. Preferencje seksualne nie mają żadnego znaczenia. Ważne jest to, że Bóg dopuścił zaspokajanie swych potrzeb seksualnych wyłącznie w obrębie małżeństwa.

Dlatego Kael słusznie twierdzi, że oburzający jest fakt chronienia przez biskupa swojego kolegi po fachu, który świadomie pedofilował, a porzucaniu przez biskupów tych kolegów po fachu, którzy postanowili np. zawrzeć legalny bezgrzeszny wobec Boga i ludzi związek małżeński.
Całkowity brak konsekwencji.


Pt sty 17, 2020 7:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
ErgoProxy napisał(a):
Proszę pani, ja się pytam, co jemu ludzie zrobią; chory czy niechory. Jak on się między ludźmi odnajdzie, jak już będzie odkryty. O to mi teraz chodzi.


Chyba nie zamierzasz dyskutować z tym, że czyn takiego człowieka na poziomie społecznym jest
potępiany i podlega karze?
Nie, to nie jest arena; widowisko dla zabawy, lecz troska; chronimy potencjalne przyszłe ofiary.
Z poziomu chrześcijańskiego sytuacja powinna wyglądać tak samo, uważam, że taką formę zła powinno się odpowiednio piętnować(zwłaszcza pedofilię zastępczą)
Bez należytego odczucia nie ma poprawy, a o to chyba również i Tobie chodzi, prawda?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 17, 2020 7:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL