Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Przemówienie Mariana Turskiego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
zefciu napisał(a):
Aha. Czyli Bosak jest przekonany, że PiS łamie umowy społeczne – działa bezprawnie. I należy go z tego powodu bronić.

Nic takiego nie wynika z reakcji Bosaka. Jeśli nie zgadzasz się, to wskaż ciąg logiczny, który Cię do takiego wniosku doprowadził.
Cytuj:
Jaki przykład? I w jaki sposób ten przykład neguje tezę Turskiego?

Podał przykład Ameryki, gdzie istniały jakieś zasady dyskryminujące Żydów, a gdzie do holocaustu nie doszło. A wedle toku rozumowania Mariana Turskiego, już takie małe kroczki są milowymi krokami w stronę holocaustu. Innymi słowy, Bosak zwrócił uwagę na to, że żeby doszło do holocaustu, musiały zajść dodatkowe warunki, a więc totalitarny system stworzony przez nazistów z całym aparatem propagandowym.
Cytuj:
No oczywiście bo lewacy som gupi i każdy to wie.

Skoro ta twierdzisz...
Cytuj:
Ale przecież samym „nacjonalistom” też się miesza. Jak ktoś na marszu tych nibyniefaszystów wyciągnął transparent antyfaszystowski, to się na niego rzucili.

Jeśli antyfaszym=antynacjonalizm, a tak jest przecież w retoryce lewicowej, to mieli powody, żeby się rzucić. A, że antyfaszyzm=antynacjonailizm to już wynika z samego faktu, że takie osoby pojawiają się z takim transparentem na marszu nacjonalistów i patriotów.
Cytuj:
Czyli z czym?

Czyli np. z nachalnym zrównywaniem orientacji heteroseksualnej z homoseksualną, z narzucaniem przywilejów dla gejów i lesbijek, z mieszaniem dzieciom w głowach poprzez wmawianie, że płeć jest kwestią wyboru i jest pierdylion płci od wyboru do koloru.

Nikt absolutnie nie czepia się samych homoseksualistów, którzy sobie pokojową żyją w społeczeństwie, w związkach lub nie.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt sty 31, 2020 20:34
Zobacz profil
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Naprawde "sobie pokojowo zyja"? W strefach wolnych od LGBT?

Co bys powiedziala na "strefy wolne od katolicyzmu"? Ze poza tym, to przeciez katolicy moga sobie pokojowo zyc?


Pt sty 31, 2020 20:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Strefa wolna od LGBT to nie jest strefa wolna od homoseksualistów, tylko strefa wolna od propagandy LGBT. Rozumiesz różnicę?

Jeśli według Ciebie katolicyzm jest szkodliwą propagandą, to masz oczywiście prawo zrównywać te dwie rzeczy. Ja tak nie uważam.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt sty 31, 2020 21:06
Zobacz profil
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Tu raczej juz nie chodzi o to, co jest "wedlug mnie", czy "wedlug ciebie". Jednym nie podoba sie ideologia taka, innym inna i kto im zabroni wylaczac "wlasne" tereny z jej rozpowszechniania?
Chyba nie wierzysz w bajke, ze LGBT nie, ale pary homoseksualne i syn homoseksualista tak?
Dla wielu anty-LGBT to to samo: u nas homoseksualistow (zyjacych jawnie w zgodzie ze swoja orientacja) nie ma.


So lut 01, 2020 6:42
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Dodam jeszcze, ze homoseksualizm to wrodzona orientacja, a katolikiem jest sie z wlasnego wyboru.


So lut 01, 2020 7:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Kael napisał(a):
Tu raczej juz nie chodzi o to, co jest "wedlug mnie", czy "wedlug ciebie". Jednym nie podoba sie ideologia taka, innym inna i kto im zabroni wylaczac "wlasne" tereny z jej rozpowszechniania?

Polskie prawo zakazuje np. propagowania ideologii systemów totalitarnych jak nazizm, faszyzm. Czy według Ciebie jest coś nie tak w "strefie wolnej od faszyzmu"?

W pierwszym momencie pewnie pomyślisz, że bezzasadnie zestawiam ze sobą faszyzm z ideologią LGBT, ale tylko dlatego, że według Ciebie ta ideologia w ogóle nie jest niebezpieczna. Nie dostrzegasz w niej żadnych zagrożeń.

Jak widać na przykładzie faszyzmu, istnieją jednak takie ideologie, które uznane są obiektywnie (w systemie prawnym) za niebezpieczne, więc to nie jest kwestia czysto uznaniowa, tylko pluralizm światopoglądów ma pewne zasadne ograniczenia. Mianowicie, dozwolone są wszystkie ideologie, które nie są niebezpieczne. Moim zdaniem, jak i zdaniem prawicy w ogóle, ideologia LGBT (nie homoseksualiści jako tacy) jest niebezpieczna, wiec powinna znaleźć miejsce obok faszyzmu.
Cytuj:
Chyba nie wierzysz w bajke, ze LGBT nie, ale pary homoseksualne i syn homoseksualista tak?
Dla wielu anty-LGBT to to samo: u nas homoseksualistow (zyjacych jawnie w zgodzie ze swoja orientacja) nie ma

Takie jest właśnie stanowisko prawicy: nas nie interesuje, co ktoś sobie robi w łóżku. Nas interesuje tylko wymiar publiczny, społeczny. Walczymy z propagandą LGBT, a nie z ludźmi homoseksualnymi, transseksualnymi etc. Naszym zdaniem ci ludzie są chorzy albo cierpią na jakieś dewiacje i jesteśmy gotowi zaoferować im pomoc, natomiast nikt na siłę nikogo nie będzie zmuszać do "prostowania" swojej orientacji, tak samo jak nikt nie zmusza osoby z depresją, żeby poszła do psychiatry albo osoby z wrzodami żołądka, żeby brała lekarstwa etc. Chcemy, żeby społeczeństwo otrzymywało prawidłowe wzorce, ale nie odbierając nikomu przy tym wolnej woli.
Cytuj:
Dodam jeszcze, ze homoseksualizm to wrodzona orientacja, a katolikiem jest sie z wlasnego wyboru

Na to, że homoseksualizm jest wrodzony nie ma żadnego dowodu. Na pewno można wyróżnić wrodzone czynniki, które sprzyjają powstaniu takiej dewiacji, ale tzw. genu homoseksualizmu nie ma. Oczywiście, jeśli społeczeństwo będzie promować homoseksualizm jako "normalną orientację", to w ten sposób dołoży się do spotęgowania zjawiska homoseksualizmu.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lut 01, 2020 9:39
Zobacz profil
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Ale to twoje zdanie. Dopoki nie bedzie prawnie zabroniona, ze szczegolowym podaniem co sie przez ideologie LGBT rozumie, nikomu nie wolno takich "praw" stanowic. Juz przerabialismy "Syjonisci do Syjamu" itp idiotyzmy. Po II wojnie swiatowej. W koncu "syjonizm" to tez ideologia, a skonczylo sie exodusem Zydow z Polski.
No ale t-p uwaza zapewne, ze "syjonizm" to zbrodnicza ideologia i "ruch oddolny" moze jej sobie (wraz z jej przedstawicielami, oczywiscie) nie zyczyc.

"Strefy wolne od LGBT" dla przecietnego odbiorcy to brak tych, ktorzy te "ideologie" rozpowszechniaja, czyli osob o orientacji homoseksualnej, ktore chca wyjsc z podziemia, w ktore wpycha ich "normalne"(czyli heteroseksualne, zdradzajace, rozwodzace sie i wspolzyjace jak i kiedy chce, ale tylko z partnerem plci przeciwnej!) spoleczenstwo.
Po prostu dulskie zamykanie oczu na istnienie osob "innych". A jak sie znajda tacy, ktorzy beda naprawde chcieli sie pozbyc w realu takich osob, to t_p bedzie krzyczec, ze to tylko o ideologie chodzilo?


t-p zakladam, ze jako prawicowiec masz orientacje heteroseksualna (innej, wedlug twoich wpisow nawet nie wolno ci miec!) czy wyobrazasz sobie, ze seks homoseksualny moglby byc alternatywa dla ciebie? Raczej nie. No wiec dokladnie tak samo maja osoby homoseksualne: odrzuca je na mysl o wspolzyciu z inna plcia.

W normalnych warunkach (pomijam wiezienie itp) nie zmusisz zadnej osoby heteroseksualnej do homoseksualizmu. To nie jest zarazliwe.


So lut 01, 2020 11:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Kael napisał(a):
Ale to twoje zdanie. Dopoki nie bedzie prawnie zabroniona, ze szczegolowym podaniem co sie przez ideologie LGBT rozumie, nikomu nie wolno takich "praw" stanowic.

Jak pokazuje historia, ideologii się zakazuje wtedy, kiedy już zbierze swoje krwawe żniwo. Zatem Ty proponujesz poczekać na to, jakie dalekosiężne skutki przyniesie propaganda LGBT i ew. jak się okaże, że opłakane, to wówczas będziemy mieli niezbity dowód na to, że jest niebezpieczna i będziemy mieć podstawy, aby jej zakazać. Można oczywiście przyjąć taką strategię, ale ma ona tę wadę, że wymaga ofiar. Pytanie, czy bogaci w trudne doświadczenia z historii, nie powinniśmy raczej zapobiec temu, żeby coś, co już daje niepokojące symptomy, rozpleniło się do tego stopnia, że skończy się to dla nas dramatycznie?
Cytuj:
"Strefy wolne od LGBT" dla przecietnego odbiorcy to brak tych, ktorzy te "ideologie" rozpowszechniaja, czyli osob o orientacji homoseksualnej, ktore chca wyjsc z podziemia, w ktore wpycha ich "normalne"(czyli heteroseksualne, zdradzajace, rozwodzace sie i wspolzyjace jak i kiedy chce, ale tylko z partnerem plci przeciwnej!) spoleczenstwo.
Po prostu dulskie zamykanie oczu na istnienie osob "innych". A jak sie znajda tacy, ktorzy beda naprawde chcieli sie pozbyc w realu takich osob, to t_p bedzie krzyczec, ze to tylko o ideologie chodzilo?

Wierzę Ci, że dla przeciętnego odbiorcy o orientacji liberalno-lewicowej "strefa wolna do LGBT" właśnie w ten sposób się kojarzy. Jak już wspomniałam, cechą typową dla osób o lewicowej konstrukcji psychicznej jest myślenie asocjacyjne, reagowanie na słowa, na pozory, a nie na treść.
Skoro już wyjaśniłam, co znaczy "strefa wolna od LGBT", a lewicowiec nadal interpretuje tak jak mu się kojarzy, a nie tak, jak rozumie to autor bądź zwolennik takiego hasła, to jest to najlepszy dowód na trafność mojej diagnozy.
Cytuj:
t-p zakladam, ze jako prawicowiec masz orientacje heteroseksualna (innej, wedlug twoich wpisow nawet nie wolno ci miec!) czy wyobrazasz sobie, ze seks homoseksualny moglby byc alternatywa dla ciebie? Raczej nie. No wiec dokladnie tak samo maja osoby homoseksualne: odrzuca je na mysl o wspolzyciu z inna plcia.

Z faktu, że mam poglądy prawicowe nie wynika, że mam heteroseksualna orientację i prawicowe poglądy nie zabraniają nikomu takiej orientacji mieć, co najwyżej mogą narzucać interpretację tej orientacji. A więc jeśli jestem lesbijką, to uważam moją orientację za chorobą lub dewiację. Poglądy prawicowe nie chronią przed chorobami i dewiacjami.
Cytuj:
W normalnych warunkach (pomijam wiezienie itp) nie zmusisz zadnej osoby heteroseksualnej do homoseksualizmu. To nie jest zarazliwe.

Nie wiem, czy można kogoś zmusić do homoseksualizmu, ale na pewno seksualność ludzka jest bardzo elastyczna i urabialna, a więc różne warunki mogą sprzyjać takiemu lub innemu ukierunkowaniu:
https://www.national-geographic.pl/nauk ... trzeba-lat
Cytuj:
Homo, hetero, bi – tego typu określenia orientacji seksualnej według badań opublikowanych przez Journal of Sex Research są kompletnie nieadekwatne. Przez całe życie nasza orientacja może się kilka razy zmienić.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lut 01, 2020 11:50
Zobacz profil
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
towarzyski_pelikan napisał(a):
Kael napisał(a):
Ale to twoje zdanie. Dopoki nie bedzie prawnie zabroniona, ze szczegolowym podaniem co sie przez ideologie LGBT rozumie, nikomu nie wolno takich "praw" stanowic.

Jak pokazuje historia, ideologii się zakazuje wtedy, kiedy już zbierze swoje krwawe żniwo. Zatem Ty proponujesz poczekać na to, jakie dalekosiężne skutki przyniesie propaganda LGBT i ew. jak się okaże, że opłakane, to wówczas będziemy mieli niezbity dowód na to, że jest niebezpieczna i będziemy mieć podstawy, aby jej zakazać. Można oczywiście przyjąć taką strategię, ale ma ona tę wadę, że wymaga ofiar. Pytanie, czy bogaci w trudne doświadczenia z historii, nie powinniśmy raczej zapobiec temu, żeby coś, co już daje niepokojące symptomy, rozpleniło się do tego stopnia, że skończy się to dla nas dramatycznie?

Na razie bycie homoseksualista konczylo sie raczej dramatycznie dla homoseksualistow. Jak bycie Afroamerykaninem do niedawna (a czesto i dzis) konczy sie dla nich dramatycznie.
Sianie przedwczesnej paniki to cecha prawicy? Byle status-quo zachowac, sle tylko takie jak (szeroko pojetej) ideologii prawicowej pasuje?

towarzyski_pelikan napisał(a):
Cytuj:
"Strefy wolne od LGBT" dla przecietnego odbiorcy to brak tych, ktorzy te "ideologie" rozpowszechniaja, czyli osob o orientacji homoseksualnej, ktore chca wyjsc z podziemia, w ktore wpycha ich "normalne"(czyli heteroseksualne, zdradzajace, rozwodzace sie i wspolzyjace jak i kiedy chce, ale tylko z partnerem plci przeciwnej!) spoleczenstwo.
Po prostu dulskie zamykanie oczu na istnienie osob "innych". A jak sie znajda tacy, ktorzy beda naprawde chcieli sie pozbyc w realu takich osob, to t_p bedzie krzyczec, ze to tylko o ideologie chodzilo?

Wierzę Ci, że dla przeciętnego odbiorcy o orientacji liberalno-lewicowej "strefa wolna do LGBT" właśnie w ten sposób się kojarzy. Jak już wspomniałam, cechą typową dla osób o lewicowej konstrukcji psychicznej jest myślenie asocjacyjne, reagowanie na słowa, na pozory, a nie na treść.
Skoro już wyjaśniłam, co znaczy "strefa wolna od LGBT", a lewicowiec nadal interpretuje tak jak mu się kojarzy, a nie tak, jak rozumie to autor bądź zwolennik takiego hasła, to jest to najlepszy dowód na trafność mojej diagnozy.


Na diagnoze na odleglosc zaden specjalista by sie nie powazyl. Ale latwiej szufladkowac rozmowcow niz zastanowic sie nad soba.
Ty sobie mozesz rozumiec "strefy wolne od LGBT" jako wolne od blizej niesprecyzowanej ideologii. W praktyce wielu (patriotyczno-nacjonalistycznych) prawicowcow oznacza to: won z homosiami! A jesli juz sa, to ja mam prawo, zeby mi sie jawnie na oczy nie pokazywali z partnerem/partnerka!
towarzyski_pelikan napisał(a):
Cytuj:
t-p zakladam, ze jako prawicowiec masz orientacje heteroseksualna (innej, wedlug twoich wpisow nawet nie wolno ci miec!) czy wyobrazasz sobie, ze seks homoseksualny moglby byc alternatywa dla ciebie? Raczej nie. No wiec dokladnie tak samo maja osoby homoseksualne: odrzuca je na mysl o wspolzyciu z inna plcia.

Z faktu, że mam poglądy prawicowe nie wynika, że mam heteroseksualna orientację i prawicowe poglądy nie zabraniają nikomu takiej orientacji mieć, co najwyżej mogą narzucać interpretację tej orientacji. A więc jeśli jestem lesbijką, to uważam moją orientację za chorobą lub dewiację. Poglądy prawicowe nie chronią przed chorobami i dewiacjami.
Cytuj:
W normalnych warunkach (pomijam wiezienie itp) nie zmusisz zadnej osoby heteroseksualnej do homoseksualizmu. To nie jest zarazliwe.

Nie wiem, czy można kogoś zmusić do homoseksualizmu, ale na pewno seksualność ludzka jest bardzo elastyczna i urabialna, a więc różne warunki mogą sprzyjać takiemu lub innemu ukierunkowaniu:
https://www.national-geographic.pl/nauk ... trzeba-lat
Cytuj:
Homo, hetero, bi – tego typu określenia orientacji seksualnej według badań opublikowanych przez Journal of Sex Research są kompletnie nieadekwatne. Przez całe życie nasza orientacja może się kilka razy zmienić.


No coz, widac jestem anormalna, bo moja sie nie zmienila. Nawet mi to do glowy nie przyszlo, ze "powinna", mimo znajomych mi homoseksualistow.
Czy naprawde uwazasz, ze bycie osoba homoseksualna to choroba, ktorej nie da sie wyleczyc (o czym wiemy) i ktorej trzeba sie wstydzic?
Zal mi ciebie i twoich leworecznych/daltonistow/albinosow/rudych/... znajomych.
Wiesz oczywiscie, ze w wielu spolecznosciach ich tez sie "leczy" badz... usuwa?


So lut 01, 2020 12:32
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
towarzyski_pelikan napisał(a):
Walczymy z propagandą LGBT, a nie z ludźmi homoseksualnymi, transseksualnymi etc. Naszym zdaniem ci ludzie są chorzy albo cierpią na jakieś dewiacje .


Moment, moment... nie należy zrównywać i stawiać obok siebie homoseksualizmu z transseksualizmem. Transseksualizm nie jest żadną orientacją seksualną a osoby transseksualne nie stanowią żadnej mniejszości w tym stylu. Transseksualiści to osoby z ZWDPF - zespół wrodzonej dezakceptacji płci fenotypowej. Nie mylić transseksualizmu z transgenderyzmem. O to już prosił Lew-Starowicz.


So lut 01, 2020 13:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
Kael napisał(a):
Na razie bycie homoseksualista konczylo sie raczej dramatycznie dla homoseksualistow. Jak bycie Afroamerykaninem do niedawna (a czesto i dzis) konczy sie dla nich dramatycznie.
Sianie przedwczesnej paniki to cecha prawicy? Byle status-quo zachowac, sle tylko takie jak (szeroko pojetej) ideologii prawicowej pasuje?

Być może i na razie tak było. Dzisiaj stoimy przed innym zagrożeniem.
Cytuj:
Ty sobie mozesz rozumiec "strefy wolne od LGBT" jako wolne od blizej niesprecyzowanej ideologii. W praktyce wielu (patriotyczno-nacjonalistycznych) prawicowcow oznacza to: won z homosiami! A jesli juz sa, to ja mam prawo, zeby mi sie jawnie na oczy nie pokazywali z partnerem/partnerka!

A skąd wiesz, że praktycznie tak to właśnie dla nich oznacza?
Cytuj:
No coz, widac jestem anormalna, bo moja sie nie zmienila. Nawet mi to do glowy nie przyszlo, ze "powinna", mimo znajomych mi homoseksualistow.

Może właśnie dlatego, że zostałaś prawicowo "zindoktrynowana". Dlatego właśnie prawica tak bardzo naciska na to, żeby szkoły były "strefą wolną od LGBT", bo czym skorupka za młodu przesiąknie...
Cytuj:
Czy naprawde uwazasz, ze bycie osoba homoseksualna to choroba, ktorej nie da sie wyleczyc (o czym wiemy)

Skąd wiemy?
Cytuj:
i ktorej trzeba sie wstydzic?

W żadnym razie. Uważam, że ludzie nie powinni się wstydzić chorób, niezależnie czy to depresja, cukrzyca, wrzody żołądka czy homoseksualizm.
Cytuj:
Zal mi ciebie i twoich leworecznych/daltonistow/albinosow/rudych/... znajomych.
Wiesz oczywiscie, ze w wielu spolecznosciach ich tez sie "leczy" badz... usuwa?

Nie mam na ten temat specjalnie szerokiej wiedzy, ale co to ma wspólnego z propagandą LGBT?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lut 01, 2020 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Przemówienie Mariana Turskiego
equuleuss napisał(a):
Moment, moment... nie należy zrównywać i stawiać obok siebie homoseksualizmu z transseksualizmem. Transseksualizm nie jest żadną orientacją seksualną a osoby transseksualne nie stanowią żadnej mniejszości w tym stylu. Transseksualiści to osoby z ZWDPF - zespół wrodzonej dezakceptacji płci fenotypowej. Nie mylić transseksualizmu z transgenderyzmem. O to już prosił Lew-Starowicz.

Masz rację, pomyliłam się. Chodziło o transgenderyzm.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lut 01, 2020 13:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL