Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 110  Następna strona
 Pedofilia: temat do rozmowy 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Uprzedzajac dzialania moderacji, z nadzieja, ze przeniesione posty beda wklejone chronologicznie

pom napisał(a):
Moje drogie Kael i Alus dla osoby wierzącej w Boga Trójjedynego i dążącej do świętości najważniejsze są miłość i pokora.


KKK 2196 Na pytanie, jakie jest pierwsze przykazanie, Jezus odpowiada: "Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych" (Mk 12, 29-31).
Święty Paweł Apostoł przypomina o tym: "Kto... miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego! Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa" (Rz 13, 8-10).



I pytanie, na które sobie odpowiedzcie w Duszy - czy chciałybyście, by Wam jakiś charyzmatyk publicznie powiedział jakie grzechy dopuściłyście się w swoim życiu?


Jesli by jakis charyzmatyk zrobil, to sam by o sobie wydal swiadectwo. Raczej negatywne.
Ale mnie akurat by to niespecjalnie dotknelo. Moje odpuszczone grzechy nie istnieja dla Boga, a mi przypominaja o Jego nieskonczonym milosierdziu i mojej slabosci. Jesli kogos skrzywdzilam tak, ze on zazada odszkodowania/ sprawiedliwosci, to jest oczywiste, ze czescia zadoscuczynienia (warunek waznosci Sakramentu Pokuty) bedzie wlasnie takie zadoscuczynienie. Jesli trzeba, to w obec prawa.

Czy ujawnienie przestepstw to jakies zlo przeciw zlodziejowi, mordercy, oszustowi?
pom ty masz jakies pomieszane pojecia dobra i zla.

pom napisał(a):
Nikt nie broni duchownych, którzy dopuścili się czynów zabronionych - w tym pedofilii. Są stworzone procedury na zgłaszanie tych przestępstw. Jest zniesiona też tajemnica papieska w sprawie nadużyć seksualnych.

Ale Przykazania Boże też obowiązują. I nie zostały zniesione.

Owszem, jest zniesiona... calkiem niedawno. Podobnie z procedurami. A i tak czesc biskupow sobie (do niedawna) kpila z oficjalnych procedur.

Teraz mleko sie wylalo i tylko absolutna jawnosc i przejrzystosc moze pomoc przywrocic zaufanie do Kosciola i duchownych.


Pn lut 10, 2020 8:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ja nie usprawiedliwiam nikogo, ale nie wpisuję się w nagonkę mediów liberalnych, które odmieniają grzechy KK przez wszystkie przypadki walcząc z KK wszelkimi możliwymi sposobami.

A Pan Jezus postępował tak;
J 8,1-11
1 Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną, 2 ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. 3 Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować2. A Ty co mówisz?» 6 Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć3. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». 8 I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».


I Przykazania Boże nadal obowiązują. Także przykazanie miłości bliźniego.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lut 10, 2020 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Czyli jeśli ktoś skrzywdzi członków twojej rodziny, to nie tylko że nie będziesz domagać się ukarania sprawcy, ale będziesz występować przeciwko ukaraniu go przez wymiar sprawiedliwości i to niezależnie od tego czy sprawca żałuje popełnionego czynu?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lut 10, 2020 9:26
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Pytaj dalej, wybawiony.
pom na takie samo pytanie ode mnie nie odpowiedzial.
Mam wrazenie, ze molestowanie i gwalty na dzieciach, to dla pom "tylko" grzechy, a te maja dla niego dziwne "prawo" bycia ukrytymi. Taka teologia na wlasny uzytek.
A juz na pewno to tylko grzechy, jesli te przestepstwa popelniaja ksieza badz biskupi.


Pn lut 10, 2020 9:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Cytuj:
Mam wrazenie, ze molestowanie i gwalty na dzieciach, to dla pom "tylko" grzechy, a te maja dla niego dziwne "prawo" bycia ukrytymi. Taka teologia na wlasny uzytek.


To zapoznaj mnie z teologią na ten temat.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lut 10, 2020 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pom napisał(a):
Ja nie usprawiedliwiam nikogo, ale nie wpisuję się w nagonkę mediów liberalnych, które odmieniają grzechy KK przez wszystkie przypadki walcząc z KK wszelkimi możliwymi sposobami.

A Pan Jezus postępował tak;
J 8,1-11
1 Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną, 2 ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. 3 Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować2. A Ty co mówisz?» 6 Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć3. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». 8 I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».


I Przykazania Boże nadal obowiązują. Także przykazanie miłości bliźniego.

Czym innym jest przebaczenie grzechu w wyniku szczerej prawdziwej skruchy grzesznika - czyli de facto: całkowite porzucenie grzechu, a czym innym jest konieczność poniesienia kary wynikającej ze świeckiego kodeksu karnego.
Cudzołóstwo nie jest karalne w kodeksie karnym. Natomiast czyny pedofilskie: tak.
W takiej sytuacji mamy Rzymian 13: 1-5 BT:
Cytuj:
Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. (2) Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. (3) Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. (4) Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzania sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. (5) Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie.

Jak Ap. Paweł zapatrywał się na świecką karę śmierci, za przestępstwo?
Dz. Ap. 25: 11 BT:
Cytuj:
Jeżeli zawiniłem i popełniłem coś podpadającego pod karę śmierci, nie wzbraniam się umrzeć. Ale jeśli nie zrobiłem nic z tego, o co mnie oskarżają, nikt nie może mnie im wydać. Odwołuję się do cezara!

Ty natomiast, jak widać, wolisz, aby ofiara pedofila odpuściła pedofilowi i całkowicie milczała, "bo to jest zgodne z wolą Boga", i jednocześnie "chroni KK przed utrata powołań kapłańskich"...


Pn lut 10, 2020 10:24
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pom moze ty wreszcie udowodnisz, ze grzech bedacy przestepstwem karanym przez prawo karne nie moze byc ujawniany nigdy i nigdzie?
Ze grzechy duchowienstwa, np przeciw czystosci, nigdy nie moga byc ujawnione? Np ze wedlug ciebie powinno byc tak, ze ksiadz, badz biskup ktory ma kochanke i dzieci, finansuje je z ofiar wiernych, ma jakiekolwiek moralne prawo sprawowania Eucharystii w stanie grzechu ciezkiego i pouczania wiernych o zyciu chrzescijanskim? A wierni maja go pokorni sluchac i ... nie nasladowac. A w kazdym razie mimo jego grzechu, milczec i w ten sposob byc biernymi wspoluczestnikami w jego grzechu?

Ja uwazam, ze jezeli ktos wie, ze jego proboszcz prowafzi podwojne zycie, ma obowiazek reagowac. Nie plotkami i obmawianiem, ale tak jak mowi o tym Pismo sw.

Cytuj:
15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa7. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
Mt 18

Jezeli jednak ow grzech jest przestepstwem, zglasza sie go organom scigania.


Pn lut 10, 2020 11:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Ja się ująłem w sprawie powołań do życia konsekrowanego. Czy to coś złego? Czy publiczne rozdrapywanie ran osób, które popełniły grzech aborcji byłoby słuszne? Moim zdaniem byłoby wbrew Przykazaniom Miłości.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lut 10, 2020 15:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Cytuj:
Ponadto kara powinna być złagodzona lub zastąpiona pokutą, jeśli przestępca działał pod wpływem środków odurzających (np. był pijany) lub bez pełnej poczytalności, w afekcie; jeśli ukończył 16. rok życia, ale nie zaczął 18.; jeśli działał przymuszony ciężką bojaźnią albo z konieczności; jeśli bez swej winy nie wiedział, że za to przestępstwo przewidziana jest kara (kan. 1324 KPK). W tym ostatnim przypadku nie chodzi o to, że przestępca musi wiedzieć, że za aborcję jest konkretnie kara ekskomuniki, ale przynajmniej ogólnie wie, że oprócz tego, że jest to ciężki grzech, to przewidziana jest jakaś dodatkowa kara kościelna.



Cytuj:
W Kościele rzymskokatolickim także przed 1 września 2015 roku niemało kapłanów miało władzę rozgrzeszania i zdejmowania ekskomuniki zaciągniętej za aborcję. Najczęściej byli to wyżsi przełożeni zakonni (np. generałowie, prowincjałowie), prałaci, kanonicy, dziekani, wicedziekani, proboszczowie, administratorzy parafii.

Szczegółowo było to regulowane w ramach prawa diecezjalnego, które w pewnych wypadkach pozwalało rozgrzeszyć z aborcji każdemu spowiednikowi, np. przy okazji spowiedzi wielkanocnej, w czasie misji, rekolekcji, dni skupienia; w czasie wizytacji kanonicznych lub odpustu parafialnego; przy spowiedzi generalnej z przynajmniej jednego roku; przy spowiedzi więźniów, narzeczonych, żołnierzy, chorych w szpitalach, osób starszych niewychodzących z mieszkania, kobiet ciężarnych; w kościołach mających status sanktuarium.


https://deon.pl/kosciol/komentarze/na-c ... cji,417257

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lut 10, 2020 16:03
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
pom napisał(a):
Ja się ująłem w sprawie powołań do życia konsekrowanego. Czy to coś złego? Czy publiczne rozdrapywanie ran osób, które popełniły grzech aborcji byłoby słuszne? Moim zdaniem byłoby wbrew Przykazaniom Miłości.


Pom, pedofilia jest parafilią - zboczeniem i przestępstwem, osoba popełniająca czyn pedofilski dopuszcza się poważnego przestępstwa i jest to prawnie ścigane i karane. Osoby dotknięte pedofilią są ciężko zaburzone w swojej seksualności i pewnie w psyche także pod tym kątem. Takie osoby powinny być odsunięte od kapłaństwa, od sprawowania posługi kapłańskiej. Ogólnie taka osoba powinna być nawet w pewien sposób monitorowana w jej życiu społecznym. To nie jest transwestytyzm fetyszystyczny gdzie facet założy sobie sukienkę i co najwyżej sam w zęby dostanie. Pedofilia to jest coś co jest postrzegane jako najohydniejszy czyn nawet w społeczności więziennej, wśród najgroźniejszych przestępców. Skoro osoby homoseksualne nie mogą i nie powinny podejmować życia kapłańskiego lub zakonnego, to tym bardziej osoby dotknięte pedofilią nie powinny sprawować posługi kapłana.

Kościół potrzebuje oczyszczenia w tej materii. Nie można ukrywać czynów pedofilskich, zresztą gdyby to wszystko było załatwione tak jak potrzeba, gdyby te osoby dotknięte pedofilią były na czas usuwane z szeregów kapłaństwa, gdyby były oddawane organom ścigania za popełniony czyn pedofilski, to nie byłoby teraz takich problemów w Kościele.

Pobłażanie, udawanie że nic się nie dzieje, zrzucanie winy, usprawiedliwianie, bagatelizowanie, to nie jest czymś co miałoby pomóc Kościołowi. Ale wzięcie się za tę sprawę w sposób właściwy, rozwiązując te poważne problemy we właściwy sposób.


Pn lut 10, 2020 16:22
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Powtorze: pedofilia, gwalty itp to czyny karalne. Gdyby ci ksieza byli potraktowani jak inni tego typu przestepcy, tzn gdyby kazdym przypadkiem zajela sie prokuratura i skonczylaby sie ona wyrokiem uniewinniajacym badz skazujacym, problem by nie nabrzmial do takich rozmiarow i nie byloby powszechnego podejrzenia ksiezy i biskupow nie tyle o pedofilie, co o ukrywanie przestepcow.
Bo ze jest to przestepstwo, niezaleznie od osoby sprawcy, chyba w koncu jest dla ciebie jasne?

Kosciol sam sobie ten problem zafundowal, dbajac o pozory i spokojne zycie kasty kleru, a nie o prawde, prawo, czy ofiary i ich los.
Iteraz brudy sie wylaly. Cierpia tez niewinni, ale moze w koncu i oni przestana milczeci udawac, ze wszystko jest ok.


Pn lut 10, 2020 18:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Współczuję wszystkim i chciałbym, by wszyscy dążyli do świętości. Wiem, że Pan Bóg kruszy serca po obu stronach barykady. Ma swoje sposoby. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lut 10, 2020 18:33
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Wspolczujesz takze pijanemu kierowcy, ktory by zabil twoja matke na pasach? Albo zgwalcil twoja siostre, albo ciebie?


Pn lut 10, 2020 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Pan Jezus chce zbawić wszystkie osoby bez wyjątku i zaprowadzić je na jak najwyższe poziomy Nieba, nikogo nie odtrąca.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pn lut 10, 2020 18:53
Zobacz profil
Post Re: Pedofilia: temat do rozmowy
Widze, ze boisz sie odpowiedziec: "tak-tak, nie-nie".
Uwazasz, ze poblazanie zbrodniarzom to droga prowadzaca do zbawienia i zycia w pokoju na tym swiecie? Kiedy dzieci, kobiety, slabsi beda wyrzynani przez bezkarnych oprawcow?
No to zycze sukcesow w nawracaniu przestepcow. Moze zaczniesz od ewangelizacji w wiezieniach?


Pn lut 10, 2020 19:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 110  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL