Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Hołownia w wyborach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Hołownia w wyborach
Zbigniew3991 napisał(a):
No właśnie chyba powinniśmy wyjść z traktowania polityki jako wojny. Polityka pierwotnie była rozumiana jako troska o dobro wspólne - może warto wrócić do korzeni?

Brzmi pięknie, ale najpierw musielibyśmy się dogadać co do tego dobra wspólnego. W praktyce mamy "dwa narody", które nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego.
Wierzę w możliwość dogadania się ale pomiędzy intelektualistami, cała reszta będzie się żreć.
zefciu napisał(a):
To, jak jest atakowany przez Twój obóz świadczy o czymś innym.

Hołownia jest atakowany przez wiele obozów, zarówno te ideowo bliskie i dalekie: od PiS, poprzez PSL, Lewicę, KO, po Konfederację. Sądzę, że ten atak jest w większym stopniu zwykłym ludzkim odruchem niż częścią walki politycznej.
Cytuj:
Póki co nie jest. Co bardzo Wam uwiera.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nas to uwiera?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lut 11, 2020 17:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
W praktyce mamy "dwa narody", które nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego.

I Bosak to zmieni? Nie łudź się.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lut 11, 2020 17:36
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
Wierzę w możliwość dogadania się ale pomiędzy intelektualistami, cała reszta będzie się żreć.
Wręcz przeciwnie. Nie mam problemu dogadać się ze zwolennikiem PiS w podstawowych sprawach. W ogóle to są często fajni ludzie. Dopiero jak wejdzie temat polityki, zaczyna się żarcie.
Cytuj:
Sądzę, że ten atak jest w większym stopniu zwykłym ludzkim odruchem niż częścią walki politycznej.
Bredzisz. Politycy uprawiają politykę, a nie działają „zwykłymi ludzkimi odruchami”.
Cytuj:
Na jakiej podstawie twierdzisz, że nas to uwiera?
Na podstawie tego, co Twój idol mówi o Rosji.


Wt lut 11, 2020 19:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Hołownia w wyborach
Małgosiaa napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
W praktyce mamy "dwa narody", które nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego.

I Bosak to zmieni? Nie łudź się.

Żaden polityk tego nie zmieni. To mogą zmienić tylko obywatele pod wpływem elit. A ponieważ elity nie chcą pojednania, to w ten sposób wzmacniają podziały między ludźmi.
zefciu napisał(a):
Wręcz przeciwnie. Nie mam problemu dogadać się ze zwolennikiem PiS w podstawowych sprawach. W ogóle to są często fajni ludzie. Dopiero jak wejdzie temat polityki, zaczyna się żarcie.

A ja piszę o polityce.
Cytuj:
Bredzisz. Politycy uprawiają politykę, a nie działają „zwykłymi ludzkimi odruchami”.

To już zależy od polityka. Być może jestem łatwowierna, ale wierzę w możliwość ludzkich odruchów u polityków.
Cytuj:
Na podstawie tego, co Twój idol mówi o Rosji.

Czyli co konkretnie mówi, bo nie jestem chyba na bieżąco?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lut 11, 2020 19:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
To mogą zmienić tylko obywatele pod wpływem elit.

O ten wpływ mi chodziło. Nie zmieni, bo po pierwsze - Konfederacja (poglądy) dzieli społeczeństwo nie mniej, jeśli nie więcej niż PiS. Po drugie - Bosak nie będzie prezydentem - nie ma szans.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lut 11, 2020 20:00
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
towarzyski_pelikan napisał(a):
A ja piszę o polityce.
No właśnie. I stąd konflikt. A pojedź sobie z lemingiem w góry i umówcie się na zakaz gadania o polityce. Zobaczysz, jak się dogadacie. Dlatego właśnie mówię, że jest odwrotnie, niż twierdzisz. „Prości ludzie” się dogadają. A partyjni „intelektualiści” judzą.
Cytuj:
To już zależy od polityka.
No nie. Bo polityk, który działa impulsywnie wbrew interesowi politycznemu to jest dusza a nie polityk.
Cytuj:
Czyli co konkretnie mówi, bo nie jestem chyba na bieżąco?
Czyli konkretnie wybiela Rosję i zachęca do układania się z nią, mimo iż ta konsekwentnie prowadzi agresywną militarną ekspansję na państwa ościenne. To samo środowisko jednocześnie próbuje zohydzić Polakom Ukrainę – wroga Rosji oraz Europę Zachodnią – alternatywnego dla Polski partnera.


Wt lut 11, 2020 21:34
Post Re: Hołownia w wyborach
equuleuss napisał(a):
Alus napisał(a):
Odnosi się także do spotu.


Myślę że jednak lepiej byłoby szczerze przyznać się do błędu, ok, to było wpadką. Bo jakoś trudno jest ''kupić'' wersję typu - ja o niczym nie wiedziałem. Co wydaje się wręcz niemożliwe, przecież zależy mu na kampanii, to tym bardziej on sam musi mieć wgląd we wszystko co pojawia się publicznie a nie sądzę że ktoś sobie samodzielnie zrobił taki spot typu - fan made - bez jego wiedzy i ot tak sobie go opublikował także bez wiedzy pana Hołowni.

Przyznał sie i wielokrotnie przepraszał, co ma jeszcze nadto uczynić.
Sądzisz, że kandydat posiadający powołany komitet sam osobiście kontroluje i sprawdza każdy spot, każdą ulotkę?
Żaden prezes, dyrektor, ba nawet papież nie sprawdzają osobiście wszystkiego, bo do tego mają powołane sztaby ludzi.


Śr lut 12, 2020 8:28
Post Re: Hołownia w wyborach
Alus napisał(a):
Sądzisz, że kandydat posiadający powołany komitet sam osobiście kontroluje i sprawdza każdy spot, każdą ulotkę?
Żaden prezes, dyrektor, ba nawet papież nie sprawdzają osobiście wszystkiego, bo do tego mają powołane sztaby ludzi.


Sorry ale nie kupuję tego nadal. Taki spot to zbyt poważna sprawa, to nie rzecz typu - fan made - który ktoś tam sobie na Windows Movie Maker klei z krańca świata i publikuje sam na Youtube. Ale to jest oficjalny spot wyborczy kampanii kandydata na prezydenta. Nawet zwykły zespół muzyczny ''remiza disco polo'' zatwierdza i kontroluje to co ma opublikować a Ty twierdzisz że kandydat na prezydenta nie wiedział nic o takim spocie. Poza tym, to co mówi o drzewie to jego własne słowa.

Tutaj wypowiedź pani polityk -

i nie wierzę w tłumaczenia pana Hołowni, chyba że ten sztab jest kompletnie nieprofesjonalny. Takie spoty się kolauduje, ogląda, robi to wiele osób

Cytuj:
Przyznał sie i wielokrotnie przepraszał, co ma jeszcze nadto uczynić.


Ale te przeprosiny pojawiły się dopiero po jakimś czasie i wtedy kiedy zorientował się że spot spotkał się z ostrą krytyką. Poza tym, to co wyjaśnia że nie zauważył samolociku i brzozy na video i że nie dostrzegł tam aluzji do Smoleńska, to jest co najmniej dziwne.


Śr lut 12, 2020 9:47

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Hołownia w wyborach
Nie wszyscy muszą od razu myśleć o samolocie i brzozie. Rozumiem, że może to wzbudzać skojarzenia i może padać podejrzenie, że jest to aluzja, ale... nie wszyscy są zafiksowani na punkcie samolotu i brzozy, na puncie katastrofy. Nie wszyscy muszą od razu mieć takie skojarzenia.

_________________
MODERATOR


Śr lut 12, 2020 11:48
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
Spot ukazał się 5 lutego, został usunięty 6 lutego i w tym samym dniu ukazały się przeprosiny Hołowni.
Najbardziej oburzają się na Hołownię politycy, którzy nie mieli i nie maja żadnych hamulców w kłamstwach i pomawianiu innych.;'
Klasyka - przecedzają komara, a bez problemów łykają wielbłąda.


Śr lut 12, 2020 11:51

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Hołownia w wyborach
Alus napisał(a):
Spot ukazał się 5 lutego, został usunięty 6 lutego i w tym samym dniu ukazały się przeprosiny Hołowni.
Najbardziej oburzają się na Hołownię politycy, którzy nie mieli i nie maja żadnych hamulców w kłamstwach i pomawianiu innych.;'
Klasyka - przecedzają komara, a bez problemów łykają wielbłąda.


Tak, jak pisałem - łatwo ocenić człowieka po jednym jego czynie, odrzucając wszystkie jego inne działania. Na szczęście na ocenę etyczną i moralną składają się także inne elementy, w tym także należy uwzględniać kontekst.

_________________
MODERATOR


Śr lut 12, 2020 11:53
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
Zbigniew3991 napisał(a):
Nie wszyscy muszą od razu myśleć o samolocie i brzozie. Rozumiem, że może to wzbudzać skojarzenia i może padać podejrzenie, że jest to aluzja, ale... nie wszyscy są zafiksowani na punkcie samolotu i brzozy, na puncie katastrofy. Nie wszyscy muszą od razu mieć takie skojarzenia.


Zbigniew... dajmy spokój. Przecież aluzja w tym spocie jest nadzwyczaj wyraźna. A to że pan Hołownia twierdzi że nie zauważył, że nie wiedział, nie brzmi zbyt dobrze i przekonująco tym bardziej że skoro dał taką a nie inną wypowiedź do spotu i że był zaangażowany w jego produkcję, to wiedział po co takie słowa sam przecież wypowiada i w jaki sposób to będzie użyte i o jakim drzewie dokładnie mówi, do czego nawiązuje i co ma na myśli. Skojarzenia w spocie są aż nad wyraz czytelne i nawiązujące, są specjalnie do tego celu użyte.

Cytuj:
odrzucając wszystkie jego inne działania


Nikt przecież nie pisze o tym że należy z tego powodu odrzucić jego inne działania ale dziwna jest ta kandydatura.


Śr lut 12, 2020 12:01

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Hołownia w wyborach
equuleuss napisał(a):
Zbigniew... dajmy spokój. Przecież aluzja w tym spocie jest nadzwyczaj wyraźna. A to że pan Hołownia twierdzi że nie zauważył, że nie wiedział, nie brzmi zbyt dobrze i przekonująco tym bardziej że skoro dał taką a nie inną wypowiedź do spotu i że był zaangażowany w jego produkcję, to wiedział po co takie słowa sam przecież wypowiada i w jaki sposób to będzie użyte i o jakim drzewie dokładnie mówi, do czego nawiązuje i co ma na myśli. Skojarzenia w spocie są aż nad wyraz czytelne i nawiązujące, są specjalnie do tego celu użyte.


To też fakt, że jako inteligentny człowiek z zespołem, w którego skład powinni wejść inteligentni doradcy, powinien przemyśleć konsekwencje swoich działań.

_________________
MODERATOR


Śr lut 12, 2020 12:05
Zobacz profil
Post Re: Hołownia w wyborach
Zbigniew3991 napisał(a):
To też fakt, że jako inteligentny człowiek z zespołem, w którego skład powinni wejść inteligentni doradcy, powinien przemyśleć konsekwencje swoich działań.


To racja. Poza tym, kiedyś, kiedy jeszcze nie wpadł na pomysł z kandydowaniem na urząd prezydenta, można było go poczytać na FB chociażby, a teraz tylko kampania. Nie wiem dlaczego posunął się w kierunku polityki, gdzie jego szanse nie są zbyt wielkie, w sumie żadne, a gdzie określa się go jako celebrytę i porównuje do prezydenta Ukrainy. Po co mu to, nie wiadomo, może aby mieć swoje pięć minut, bo na realną szansę na prezydenturę nie ma raczej perspektyw.


Śr lut 12, 2020 12:26

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Hołownia w wyborach
Jeśli nie zbierze wymaganej liczby podpisów, to będzie to dowód na to, że bardzo się pomylił.
A co do szans, to jeśliby się nimi kierować, należałoby zagłosować albo na Dudę albo pozostać w domu.
Osobiście nigdy nie kieruję się sondażami i nie zamierzam niczego w tym względzie zmieniać.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lut 12, 2020 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL