Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Błędy Soboru Watykańskiego II 
Autor Wiadomość
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Aha, czyli nie masz nic merytorycznego do napisania. Dobrze wiedzieć


So lut 15, 2020 11:04
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Idźmy zatem dalej
Gaudium Et Spes napisał(a):
„wspólnota polityczna i Kościół są w swoich dziedzinach od siebie niezależne i autonomiczne”.


Czy jest to coś co ma swoje oparcie w Ewangelii i Tradycji Kościoła? Nie. Państwo powinno w sposób właściwy traktować religię prawdziwą a więc powinno te religię wspierać. Za to państwo nie ma prawa wchodzić w wewnętrzne sprawy religii prawdziwej. I tak też to w dużym stopniu działało przez setki lat. A przykladem takiego państwa może być państwo Franco


So lut 15, 2020 11:29
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Quinque napisał(a):
Idźmy zatem dalej
Gaudium Et Spes napisał(a):
„wspólnota polityczna i Kościół są w swoich dziedzinach od siebie niezależne i autonomiczne”.


Czy jest to coś co ma swoje oparcie w Ewangelii i Tradycji Kościoła? Nie. Państwo powinno w sposób właściwy traktować religię prawdziwą a więc powinno te religię wspierać. Za to państwo nie ma prawa wchodzić w wewnętrzne sprawy religii prawdziwej. I tak też to w dużym stopniu działało przez setki lat. A przykladem takiego państwa może być państwo Franco

Franco jako wzór zrozumienia nauki Chrystusa - A Ja wam powiadam MIŁUJCIE nieprzyjaciół swoich.
Gdy w jakimś państwie zamieszkują wyznawcy 3 religii, to która jest ta "właściwa"?


So lut 15, 2020 12:37

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Alus napisał(a):
Gdy w jakimś państwie zamieszkują wyznawcy 3 religii, to która jest ta "właściwa"?

Chrześcijaństwo

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 15, 2020 12:41
Zobacz profil
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
Gdy w jakimś państwie zamieszkują wyznawcy 3 religii, to która jest ta "właściwa"?

Cytuj:
Chrześcijaństwo

Wyznawca islamu powie: Islam, wyznawca judaizmu powie: Judaizm...ich wiara sie zupełnie nie liczy?
A jeśli chrześcijanie w danym kraju to metodyści i luteranie, także to właściwa religia?.


So lut 15, 2020 12:48

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Skąd pewność o tym, że Katolicyzm jest religią prawdziwą?
Skądś to znam... Kiedy spotykam Świadków Jehowy także słyszę wiele o "religii prawdziwej" i o tym, że tylko oni są chrześcijanami, a reszta to diabelska hołota. Skąd mam wiedzieć, że oni kłamią, a księża na ambonie mówią całą prawdę?

_________________
MODERATOR


So lut 15, 2020 13:18
Zobacz profil
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Zacznijmy od tego że każda osoba wyznaje daną religię bo uznaje ją za jedyną prawdziwą. Negowanie faktu że istnieje jedna prawdziwa religia jest negowaniem faktu że istnieje obiektywna prawda
Cytuj:
a księża na ambonie mówią całą prawdę?

A choćby z tego faktu że są następcami apostołów

Alus napisał(a):
Gdy w jakimś państwie zamieszkują wyznawcy 3 religii, to która jest ta "właściwa"?

Piękny troll. Ale niech będzie. Jest nią katolicyzm, zawsze i wszędzie choćby wyznawała go jedna osoba na świecie


So lut 15, 2020 13:39
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Zbigniew3991 napisał(a):
Skąd pewność o tym, że Katolicyzm jest religią prawdziwą?


Jako katolik nie masz pewności...? Jesteś zatem katolikiem czy nie?

Cytuj:
Skądś to znam... Kiedy spotykam Świadków Jehowy także słyszę wiele o "religii prawdziwej" i o tym, że tylko oni są chrześcijanami, a reszta to diabelska hołota. Skąd mam wiedzieć, że oni kłamią, a księża na ambonie mówią całą prawdę?


Księża na ambonie, Świadkowie? Czyli nie dajesz wiary Ewangelii i słowom samego Boga, Jezusa Chrystusa?


So lut 15, 2020 13:49
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Cytuj:
Księża na ambonie, Świadkowie? Czyli nie dajesz wiary Ewangelii i słowom samego Boga, Jezusa Chrystusa?

Ale to nie kto inny, jak Jezus powiedział Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni.
I nie kto inny, ale właśnie Jezus wskazał, że wszyscy ludzie, wszystkich wyznań, sądzeni będę z miłości (Mt 25,31-46), nie z przynależności do danej religii. Bóg jest Miłością, kto zatem kieruje sie w życiu miłością, przynależy do Boga.


So lut 15, 2020 14:00
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Aha, czyli tak. Można zatem tkwić w obiektywnym błędzie ale nie ma to najmniejszego znaczenia. Szkoda tylko że taka postawa nie ma ani uzasadnienia w Ewangelii, ani w pismach Ojców Kościoła czy w dokumentach Soborów powszechnych


So lut 15, 2020 14:53
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Quinque napisał(a):
Aha, czyli tak. Można zatem tkwić w obiektywnym błędzie ale nie ma to najmniejszego znaczenia. Szkoda tylko że taka postawa nie ma ani uzasadnienia w Ewangelii, ani w pismach Ojców Kościoła czy w dokumentach Soborów powszechnych

Po raz enty dowodzisz, że Ewangelia dla Ciebie na tyle istotna, an ile psuje do Twojej osobistej koncepcji. Zatem nic nie znaczą słowa Jezusa MAM owce z innego stada. Podobnie jak przedstawiony przez samego Jezusa opis Sądu Ostatecznego....nie ten, który mówi mi Panie..Panie...


So lut 15, 2020 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Alus napisał(a):
Podobnie jak przedstawiony przez samego Jezusa opis Sądu Ostatecznego....nie ten, który mówi mi Panie..Panie...


Błąd :roll:"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego"Mat.7,21

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lut 15, 2020 15:52
Zobacz profil
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Podobnie jak przedstawiony przez samego Jezusa opis Sądu Ostatecznego....nie ten, który mówi mi Panie..Panie...


Błąd :roll:"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego"Mat.7,21

Przepraszam, przyznaję, błąd, odruchowo przestawiłam "ten" z dalszej części zdania - lecz ten, kto spełnia wolę Ojca mego, który jest w niebie (Mt 7,21).
Ten, kto spełnia, a spełniają wolę Boga wszyscy, którzy kierują się we własnym życiu miłością ku Bogu i ku ludziom.


So lut 15, 2020 16:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
@Quinque najwyraźniej chce państwa wyznaniowego i pewnie skanduje hasła narodościowców :? Z takiej postawy niedaleko do fanatyzmu na wzór państwa islamskiego. Gratulacje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 15, 2020 19:44
Zobacz profil
Post Re: Błędy Soboru Watykańskiego II
Oczywiście że chcę(a przynajmniej jestem sympatykiem) państw wyznaniowo katolickich. Przecież obecnie i w Uni Europejskiej są państwa wyznaniowe np. Grecja, Anglia czy Dania. Ale wracając do meritum. Katolicyzm przynajmniej od IV wieku optował za opcją jeżeli nie państwa wyznaniowego, to przynajmniej państwa w którym religia prawdziwa jest wspierana. A wynika to tylko i wyłącznie z chrześcijańskiej miłości i troski o zbawienie dusz

Jeszcze korzystając z okazji, chciałbym odpowiedzieć na pewien zarzut. Otóż, czasem widzę taki zarzut że trzeba było powiedzieć Konstantynowi czy Teodozjuszowi żeby dał katolikom wolność, nie tworząc kultu państwowego. Szkoda tylko że zarzut ten jest bezzasadny. Państwo całkowicie świeckie to XIX'sto wieczny pomysł. Wprowadzony w życie bodajże dopiero w 1905 roku. W IV wieku nikt(absolutnie nikt) nie myślał w tymi kategoriami


So lut 15, 2020 20:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL