Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410 ... 492  Następna strona
 Wzajemne uwagi - między użytkownikami 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Ano. Moje to słowa. A teraz powiem tak.

Nie jest to wszystko pańskim problemem, ale jest pańskim, jako apologety, obowiązkiem, i to z gatunku tzw. zas...nych obowiązków, klarownie wyłożyć swoje poglądy. I przekonać do swoich racji.

Jeśli pan tego nie potrafi, to co z pana za apologeta? Latający do waadzy, żeby waadza pomogła i noska utarła, pupę podtarła? Bo pan apologeta nie może sobie poradzić? Znam ja takich apologetów usuwających sobie waadzą przeszkody z drogi, znam. Z gatunku wojujących bezbożników, jakich skolko ugodno było w Sowietach.


N lut 16, 2020 0:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
@Koziol, parę slow wyjaśnienia z mojej strony

Cytuj:
A ja uważam, że tobie cos sie pomyliło. To nie jest zamknięte forum katolickie i nie wszystko kręci sie wokoło Watykanu.


Mnie sie nic nie pomyliło i wiem, ze jest to forum katolickie, niezamknięte ale ja tu nikogo nie
misjonuję jak Ty to robisz i to w niezbyt elegancki sposób.

Cytuj:
Unikną w ten sposób co najmniej wątpliwych moralnie (tu w duchu mocno odświeżyłem swój wielojęzyczny słownik przekleństw) praktyk wymuszania szantażem przysiąg.


Wytłumaczyłem już w kilku postach, ze nie jest to wymuszanie ani szantaż bo znam wiele małżeństw mieszanych, które po jakimś czasie zdecydowały sie jednak na chrzest u ewangelików i nikt ich nie potępił ani nie spalił na stosie albo tez ewangeliccy rodzice chcieli aby ochrzcić ich dziecko po katolicku lub pochować ewangelika po katolicku.

Szkoda, ze polscy metodyści są tacy agresywni i antyekumeniczni.
Wiem teraz z kim mam do czynienia.

Nie mam ochoty na publiczne przepychanki. Jak chcesz cos napisać napisz na pw.

_________________
ksiądz


N mar 22, 2020 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Nie mam ochoty na publiczne przepychanki. Jak chcesz cos napisać napisz na pw.

Zacząłeś publicznie przepychankę, więc nie oczekuj, ze przejdę na priv.
Nie chciałeś rozmawiać, to wystarczyło się powstrzymać.

bramin napisał(a):
Wytłumaczyłem już w kilku postach, ze nie jest to wymuszanie ani szantaż bo znam wiele małżeństw mieszanych, które po jakimś czasie zdecydowały sie jednak na chrzest u ewangelików i nikt ich nie potępił ani nie spalił na stosie albo tez ewangeliccy rodzice chcieli aby ochrzcić ich dziecko po katolicku lub pochować ewangelika po katolicku.
To, że na wymuszoną szantażem przysięgę niektórzy słusznie nie zważają to jedna sprawa i nie usprawiedliwia w żaden sposób istnienia szantażu. Inni znowu zważać na przysiege będą i ten ponad konieczność nałożony ciężar będzie wpływał na ich sumienie, powodował rozterki, konflikty, w skrajności rozbicie rodziny. I jestes pewien, że zaden spowiednik o tą przysięgę nie zahaczy? Ja w to nie wierzę, swoje lata mam i już nie jestem tak naiwny.
Uważam, że myśl "nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne" jest znacznie bardziej uniwersalna niż tylko sprawa, hmm, pokarmów.
Rozumiem, ze możesz to widzieć inaczej, że to tylko taka wymagana procedura, że ludzie zapewne zrobią co zechcą (tak pewnie jest w większości) i wypierasz sam fakt szantażu. OK, rozumiem.

Cytuj:
Mnie sie nic nie pomyliło i wiem, ze jest to forum katolickie, niezamknięte ale ja tu nikogo nie misjonuję jak Ty to robisz i to w niezbyt elegancki sposób.
Wskazuje na sprawę dotycząca i metodystów. Nie ciągnę "twoich" owieczek, pokazuje metodystom (i przy okazji innym niekatolikom) jak mogą siebie i swoją/swojego wybrankę/wybranka ochronić się przed "twoim" szantażem. W skrócie: mogą wziąć ślub w kościele niekatolickim i przedstawić urzędnikom KK do uznania za ważny, albo w starokatolickim i poinformować urzędników katolickich. To wszystko bez warunków innych niż konieczne (czytaj: bez szantażu).

Jeżeli uważasz, że to jest agresywne i antyekumeniczne bo nie chroni twoich interesów to trudno - twoja sprawa. Jak juz wspomniałem niewiele KK wie o ekumenizmie - ostatnio Franciszek (mój ulubiony żyjący biskup KRK) zrobił kilka poważnych błędów w jednej "prośbie": np. nazwał (m.in.) metodystów "wspólnota chrześcijańska". (Prośba ciekawa tylko mógłby dac ja do przeczytania niekatolikowi zanim ja ogłosił. Chyba, że celowo była tak sformułowana, po prostu na pokaz dla wiernych KK)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N mar 22, 2020 16:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Szkoda, ze polscy metodyści są tacy agresywni i antyekumeniczni.

Nie uogólniaj. Fakt, znam tylko jednego w realu i jak najbardziej jest ekumeniczny i zero agresji. To były pastor z Poznania, już na emeryturze. Mało, że współpracowal z siostrami, bodajże z Pleszewa, to przyjaźnił się z księdzem katolickim. Dodłownie - przyjaźnił się.
Poza tym na tym forum jest przynajmniej jeden user, który bardzo agresywnie wypowiada się o protestantach i nie tylko.

Edit: Jak widzę, nie tylko ja spostrzeglam agresję u tegoż usera ;)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 22, 2020 16:55
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Może mi ktoś przypomnieć jak nazywała się ta herezja w której uważało się, iż Ojciec udaje Syna i Ducha?


Wt kwi 21, 2020 15:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Może chodzi Ci o jedną z odmian monarchianizmu?

Było tego wiele kierunków i odmian w starożytnym Kościele.

_________________
ksiądz


Wt kwi 21, 2020 16:17
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Quinque napisał(a):
Może mi ktoś przypomnieć jak nazywała się ta herezja w której uważało się, iż Ojciec udaje Syna i Ducha?
Monarchianizm modalistyczny, sabelianizm.

bramin napisał(a):
Szkoda, ze polscy metodyści są tacy agresywni i antyekumeniczni.
Wiem teraz z kim mam do czynienia.
PrimoKozioł to nie są wszyscy polscy metodyści. Secundo – nie odbieram Kozła jako agresywnego i antyekumenicznego. Raczej jako osobę, która dość łatwo czuje się atakowana.


Śr kwi 22, 2020 6:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 942
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
bramin napisał(a):
Może chodzi Ci o jedną z odmian monarchianizmu?

Było tego wiele kierunków i odmian w starożytnym Kościele.


Może, bardziej szczegółowo, patrypasjanizm?

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr kwi 22, 2020 13:02
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
Chodziło o sabelianizm/modalizm. Dzięki


Cz kwi 23, 2020 11:34
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
george45 napisał(a):
Jak to nikt nie poczuje się obrażony?
Nijak się nie poczuje.
Cytuj:
Możesz to jakoś uzasadnić
Co mam uzasadnić? To osoba, która postuluje, że ktoś się poczuje obrażony powinna uzasadnić, czemu tak twierdzi.
Cytuj:
Co chcesz powiedzieć mówiąc "Nie śmieć"
Że nie masz śmiecić. Po polsku przecież piszę.


Pt maja 08, 2020 11:50

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
Zefciu, dbam o czystość, nie wiem co ci przyszło do głowy z tym śmieceniem.
Osoba która napisała że obraża, powinna odpowiedzieć na pytanie kogo obraza, tak mi się wydaje, jeśli się mylę, wyjaśnij.


Pt maja 08, 2020 12:00
Zobacz profil
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
george45 napisał(a):
Zefciu, dbam o czystość, nie wiem co ci przyszło do głowy z tym śmieceniem.
Przecież to nie ja zaśmiecam forum takimi postami, jak powyższy. Więc czemu piszesz, że mnie przyszło do głowy śmiecenie?
Cytuj:
Osoba która napisała że obraża, powinna odpowiedzieć na pytanie kogo obraza
Fakt że ktoś kogoś obraża nie musi oznaczać, że dana osoba czuje się obrażona. Jeśli np. napiszesz „zefciu ty taki siaki owaki”, to będzie to obrażanie mnie, za które możesz zostać ukarany przez moderację. Ale przecież takie ukaranie nie implikuje, że koniecznie muszę uznawać, że masz zdolność mnie obrazić i że czuję się obrażony.


Pt maja 08, 2020 12:05

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Kult wizerunków (ikon, obrazów i rzeźb)
zefciu napisał(a):
george45 napisał(a):
Zefciu, dbam o czystość, nie wiem co ci przyszło do głowy z tym śmieceniem.
Przecież to nie ja zaśmiecam forum takimi postami, jak powyższy. Więc czemu piszesz, że mnie przyszło do głowy śmiecenie?

Zefci, z tego co mi wiadomo od jakiegoś czasu nie możesz pełnić funkcji moderatora, tym samym ocenę zaśmiecania forum pozostaw osobom uprawnionym. Jeżeli nie potrafisz udzielić odpowiedzi na moje proste pytania to nie konfabuluj, po prostu powiedz ze nie wiesz i zakończmy temat.


Pt maja 08, 2020 12:41
Zobacz profil
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Zefci, z tego co mi wiadomo od jakiegoś czasu nie możesz pełnić funkcji moderatora
Jest to oczywiście kłamliwa sugestia.
Cytuj:
tym samym ocenę zaśmiecania forum pozostaw osobom uprawnionym
Mam prawo takie, jak każdy inny oceniać wartość postów innych użytkowników. Skoro jednak, jak pokazujesz, reagowanie na takie posty prowadzi do dalszego śmiecenia z Twojej strony, od teraz będę je ignorował i od razu zgłaszał.
Cytuj:
Jeżeli nie potrafisz udzielić odpowiedzi na moje proste pytania
Przecież odpowiedziałem i udzieliłem wyjaśnienia. Twoje rzekome „niezrozumienie” związane było z tym, iż udawałeś, że nie potrafisz odróżnić faktu, że ktoś kogoś obraża od faktu, że ktoś się czuje obrażony. A przecież są to zjawiska, które nie muszą iść w parze.


Pt maja 08, 2020 13:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami
george45 napisał(a):
Zefci, z tego co mi wiadomo od jakiegoś czasu nie możesz pełnić funkcji moderatora,

Zanim rzucisz jakąś sugestią, zapoznaj się z faktami: viewtopic.php?p=1057365#p1057365

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt maja 08, 2020 14:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7373 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410 ... 492  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL