Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 swiadome uderzenie w Kościół... 
Autor Wiadomość
Post swiadome uderzenie w Kościół...
Niech ktoś mi to wytłumaczy...Dlaczego...Dlaczego, dlaczego, DLACZEGO? W Kościele wierni mogą przebywać w liczbie 5, natomiast w sklepach spożywczych nikt nie ustalił takiej przeszkody..może ich być nawet 20-stu, gdzie jest o wiele większe zagęszczenie...Czy ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć?? :(


Śr mar 25, 2020 12:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
W sklepie ludzie chcą być jak najkrócej, a msza trwa co najmniej pół godziny (trybie superszybkim, superskróconym, choc i słyszałem o 20 minutowej). Jeść trzeba aby przeżyć, a pomodlić można się wszędzie. Taka zasadnicza różnica.
W Korei jedna zarażona nieświadoma swojego stanu zainfekowała na nabożeństwie większość obecnych. Czy na chwałę Boga wolisz pomodlić sie w domu, czy iść tłumnie do kościoła ryzykując, że kogoś zarazisz i w konsekwencji zabijesz?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 25, 2020 13:03
Zobacz profil
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
To zalezy gdzie.
W Niemczech do aptek wpuszczaja tylu ile jest otwartych stanowisk, a sklepy (i sami kupujacy) zwracaja uwage, zeby nie bylo tloku. Miedzy regalami czasem sie kogos napotka, ale rzadko.
Koscioly sa od tygodnia bez jakichkolwiek nabozenstw. Meczety i inne zreszta tez.

To nie ma nic wspolnego z jakimkolwiek atakiem a z doswiadczeniem (duze ogniska zarazen w Korei, Wloszech czy Francji to byly wlasnie zgromadzenia modlitewne) i ze zdrowym rozsadkiem.


Śr mar 25, 2020 13:17
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
No jasne, zdrowy rozsądek mówi, że tak jest. Jest to jednak bardzo bolesne i mam wielką nadzieję (jak my wszyscy), że to się szybko skończy...Dając oczywiście oczekiwane skutki.


Śr mar 25, 2020 14:38

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
U mnie wogole koscioly zamknieto puki co na 2 tygodnie.


Śr mar 25, 2020 15:06
Zobacz profil
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nowa7, jesli wszystko jasne, to po co taki prowokacyjny (i po prostu idiotyczny) temat watku)?
Przeciez to klamstwo. Ani tu nie chodzi o akcje przeciw Kosciolowi, ani o swiadoma tym bardziej


Śr mar 25, 2020 15:10
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nowa7 napisał(a):
Niech ktoś mi to wytłumaczy...Dlaczego...Dlaczego, dlaczego, DLACZEGO? W Kościele wierni mogą przebywać w liczbie 5, natomiast w sklepach spożywczych nikt nie ustalił takiej przeszkody..może ich być nawet 20-stu, gdzie jest o wiele większe zagęszczenie...Czy ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć?? :(

Zależy w którym sklepie, w niektórych może być jedynie 2 osoby - w takim wczoraj robiłam zakupy.
W pobliskie aptece już od ponad tygodnia tylko 3 osoby wewnątrz.
Pozostali klienci stoją na zewnątrz, starając się zachować 2-3 m odległości.
We Włoszech zmarło 60 duchownych zakażonych, w Polsce 2, życie kapłanów także należy chronić.


Śr mar 25, 2020 15:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Cytuj:
We Włoszech zmarło 60 duchownych zakażonych, w Polsce 2, życie kapłanów także należy chronić.
Wybacz ale chyba nie to jest priorytetem. Chyba ciebie źle zrozumiałem: ogranicza sie nabożeństwa, bo trzeba chronić duchownych, a nie wiernych?
To może kierując sie ta logiką jednak wprowadzimy zasade np. nie wiecej niż 5-ciu chorych w szpitalu na raz.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 25, 2020 16:17
Zobacz profil
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Owszem, to tez jest priorytetem.
W ogole sens siedzenia w domu, szczegolnie ludzi z malym ryzykiem, to ochrona innych.

Ksiadz jest tak samo wazny jak wierny. Wybacz, ale chyba to oczywiste?


Śr mar 25, 2020 16:47
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Kozioł napisał(a):
Cytuj:
We Włoszech zmarło 60 duchownych zakażonych, w Polsce 2, życie kapłanów także należy chronić.
Wybacz ale chyba nie to jest priorytetem. Chyba ciebie źle zrozumiałem: ogranicza sie nabożeństwa, bo trzeba chronić duchownych, a nie wiernych?
To może kierując sie ta logiką jednak wprowadzimy zasade np. nie wiecej niż 5-ciu chorych w szpitalu na raz.

Chronić należy wszystkich.
Wskazałam na księży, bo w całym necie, rozlewają się żale, lamenty fanatyków religijnych, którym to "heretycy duchowni" godzą sie na ograniczanie im dostępu do Boga.
Ograniczają ci ludzie Boga do hostii, prezbiterium, nie dostrzegają Go w innym człowieku, w tym w duchownych.


Śr mar 25, 2020 16:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Kael napisał(a):
Ksiadz jest tak samo wazny jak wierny. Wybacz, ale chyba to oczywiste?

Ale ma inne funkcje. Jest jak strażak: prawie całe życie tylko czeka, wykonuje rutynowe czynności, chodzi w mundurze, budzi szacunek, ale i gra w karty (bardzo lubię grać w brydża, czy skata wsród przyjaciół na probostwie) ale gdy pojawi sie ogień, to w niego skacze, by ratować życie innych ludzi. I w takich sytuacjach widac, kto ma Ducha (chyba stad określenie "duchowny"), a kto sie tylko pod takiego .... podszywa.
W takich czasach duchowni maja co robic, dla takich czasów szczególnie ich natchniono.
Cytuj:
Wskazałam na księży, bo w całym necie, rozlewają się żale, lamenty fanatyków religijnych, którym to "heretycy duchowni" godzą sie na ograniczanie im dostępu do Boga.
Tak, to fanatyzm. Dzięki za wyjaśnienie, zgadzam się tu z tobą w zupełności.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 25, 2020 17:05
Zobacz profil
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
I uwazasz, ze dlatego teraz glownym zadaniem ksiezy jest sprawowanie Mszy sw w licznym gronie wiernych?


Śr mar 25, 2020 18:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Kael napisał(a):
I uwazasz, ze dlatego teraz glownym zadaniem ksiezy jest sprawowanie Mszy sw w licznym gronie wiernych?
Nie, bo trzeba wiernych chronić.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr mar 25, 2020 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
W Indiach zdarzył się taki Cud Boży. Katolik, który stracił wzrok w wypadku Adorował w domu z rodziną Przenajświętszy Sakrament przez TV i małe dziecko podeszło do telewizora i przyłożyło ręce do TV do Pana Jezusa i potem do oczu niewidomego i on odzyskał natychmiast wzrok. Ten Cud pokazuje, że i ta forma Adoracji ma sens i w niektórych przypadkach (np. inwalidzi przykuci do łóżka) jest jedynym sposobem Adoracji Chrystusa. Także podczas pandemii koronawirusa jest w większości wypadków jak widać niezastąpiona.

Należy też pamiętać, że tamten świat nie jest związany z tym ani czasem, ani przestrzenią i na każdej Mszy Świętej także tej transmitowanej przez TV, radio, internet jest całe Niebo z jego mieszkańcami.


https://swietabarbara.jezuici.pl/apel-p ... -pandemii/

Pamiętajmy też, że w piątek papież Franciszek zachęca nas do wzięcia udziału w modlitwie;

Cytuj:
"..w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę
na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra
, chociaż plac będzie pusty. Już teraz zapraszam
wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu.
Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali
Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi,
a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego
.
Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy.."

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr mar 25, 2020 19:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: swiadome uderzenie w Kościół...
Nowa7 napisał(a):
W Kościele wierni mogą przebywać w liczbie 5, natomiast w sklepach spożywczych nikt nie ustalił takiej przeszkody..może ich być nawet 20-stu, gdzie jest o wiele większe zagęszczenie...Czy ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć??

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w moich stronach w zwykłych sklepach spożywczych może przebywać max 5 osób, w tych większych limity są niewiele wyższe. Do aptek NIKT nie może wejść, sprzedaż tylko w okienku, więc jest większy rygor niż w aptece do której chodzi @Alus.
Problem wciąż stanowi komunikacja miejska, bo kursy są ograniczane z racji mniejszej ilości podróżnych, ale to oznacza większy tłok w takich miejscach plus brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza tworzy dogodne warunki dla rozprzestrzeniania się wirusa. Wystarczy zobaczyć zdjęcia z metra w Londynie.
Mało kto podnosił larum, gdy było ograniczenie do 50 osób. Wtedy też w innych miejscach również były takie ograniczenia i jedynie paru malkontentów krzywo patrzyło na "tłumy" w kościołach. Teraz mamy większy rygor i wielu zaczęło to przeszkadzać. Podążamy wraz z wieloma krajami Europy drogą Chińską, jak tam wyglądała walka z wirusem, można sprawdzić.
@Nowa7 ograniczenia bolą wszystkich, ale też pamiętaj, że to wszystko jest po to, by chronić słabszych, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Warto w tym czasie dołączyć do spontanicznych spotkań modlitewnych organizowanych w Internecie i modlić się z innymi.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr mar 25, 2020 19:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL