Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sposoby na znalezienie drugiej polowki. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Witam,
Mam 30 lat, stwierdzilem ze trzeba sie wziasc w garsc i ulozyc sobie zycie a nie oklamywac sie i uciekac od trudnosci... Mam pytanie, w jaki sposob mozna sobie znalezc dizewczyne skoro nie ma sie duzo znajomych i jest sie w dodatku czlowiekiem niesmialym i introwertykiem? Czy sa jakies portale w internecie gdzie mozna znalezc piekne i wartosciowe kobiety a nie takie ktore do powaznej milosci sie nie nadaja?
Wiem ze trzeba byc towazyskim i starac sie wchodzic w kontakty rowiesnicze ale ja nie jestem latwym czlowiekiem... Dodam ze szukam kobiety na cale zycie a nie takiej do zabawy ale tez nie szukam dziewczyny ktora by przez caly dzien i noc modlila sie na rozancu i nic wiecej nie robila, po prostu chcialbym miec kobiete ktora bedzie piekna, cudowna, spontaniczna, miala poczucie humoru ale tez taka ktora bedzie myslala powaznie o zyciu a nie o zyciu jaka o zabawie i przyjemnosciach. Jak myslicie czy [ciach... reklama. M.] to dobra aplikacja na poznanie drugiej polowki na cale zycie? Dodam ze moglbym sie zapisac na jakies wspolnoty katolickie w krakowie ale boje sie ze tak jest duzo kobiet wlasnie takich co poza rozancem to nic innego nie widza... Chyba ze znacie jakies wspolnoty badz cos innego nie katolickiego bo tam jest wieksza szansa ze sa tam bardziej normalne kobiety?

Pozdraiwam


Pn lut 03, 2020 12:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 23, 2019 4:23
Posty: 310
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Tomkris
Cytuj:
ktora bedzie piekna, cudowna, spontaniczna, miala poczucie humoru ale tez taka ktora bedzie myslala powaznie o zyciu a nie o zyciu jaka o zabawie i przyjemnosciach.


Piękna? Ale piękna dla Ciebie czy ogólnie? Bo jak ogólnie to wiesz, że masz sporą konkurencję?

Więc musiałbyś napisać co sam masz do zaoferowania żebyśmy ocenili Twoje szanse.

[ciach... reklama. M.]
jest ok, ale ja jakoś więcej na [ciach... reklama. M.] miałem randek jeszcze za czasów kiedy randkowałem, bo to było kilka miesięcy temu. Nie wiem z czego to wynikało, może to tylko przypadek? 乁( •_• )ㄏ


Pn lut 03, 2020 14:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Nad napisał(a):
Tomkris
Cytuj:
ktora bedzie piekna, cudowna, spontaniczna, miala poczucie humoru ale tez taka ktora bedzie myslala powaznie o zyciu a nie o zyciu jaka o zabawie i przyjemnosciach.


Piękna? Ale piękna dla Ciebie czy ogólnie? Bo jak ogólnie to wiesz, że masz sporą konkurencję?

Więc musiałbyś napisać co sam masz do zaoferowania żebyśmy ocenili Twoje szanse.

[...] jest ok, ale ja jakoś więcej na [...] miałem randek jeszcze za czasów kiedy randkowałem, bo to było kilka miesięcy temu. Nie wiem z czego to wynikało, może to tylko przypadek? 乁( •_• )ㄏ


Wiem ze torche pisze w niedojrzaly dla Ciebie sposob ale poprostu chce pisac tak jak chce a nie tak jak ma sie wam podobac...

Nie lubie sie zastanawiac co mam do zaoferowania, wiem co mam do zaoferowania ale po co Ci to wiedziec, chyba ze masz na mysli moje preferencje co do kobiet?

Chce tylko zeby ktos mi podal jak najwiecej mozliwosci jak mozna znalezc swoja druga polowke albo chociaz nawiazac wiecej kontaktow towazyskich, poprostu musze zaczac zyc tak jak trzeba bo podobno samotnosc to najgorsza droga do zbawienia...


Pn lut 03, 2020 15:15
Zobacz profil
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Tomkris napisał(a):

gdzie mozna znalezc piekne i wartosciowe kobiety

chcialbym miec kobiete ktora bedzie piekna, cudowna


No to agencja modelek. Albo casting na Miss lub aktorkę romantyczną. Tam możesz znaleźć te piękne kobiety.

Cytuj:
Nie lubie sie zastanawiac co mam do zaoferowania


Ale jak nie jesteś przystojny, interesujący, fascynujący, zabawny, błyskotliwy, inteligentny, dobrze sytuowany, zaradny, to co masz do zaoferowania dla pięknej kobiety aby ona się Tobą zainteresowała? Tylko to że istniejesz? No to rozejrzyj się, facetów jest sporo wokół.

Cytuj:
poprostu musze zaczac zyc tak jak trzeba bo podobno samotnosc to najgorsza droga do zbawienia...


Co to znaczy żyć jak trzeba? A pytałeś Boga o to jakie jest Twoje powołanie? Modliłeś się o właściwe rozeznanie powołania?


Pn lut 03, 2020 17:14

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
equuleuss napisał(a):
Tomkris napisał(a):

gdzie mozna znalezc piekne i wartosciowe kobiety

chcialbym miec kobiete ktora bedzie piekna, cudowna


No to agencja modelek. Albo casting na Miss lub aktorkę romantyczną. Tam możesz znaleźć te piękne kobiety.

Cytuj:
Nie lubie sie zastanawiac co mam do zaoferowania


Ale jak nie jesteś przystojny, interesujący, fascynujący, zabawny, błyskotliwy, inteligentny, dobrze sytuowany, zaradny, to co masz do zaoferowania dla pięknej kobiety aby ona się Tobą zainteresowała? Tylko to że istniejesz? No to rozejrzyj się, facetów jest sporo wokół.

Cytuj:
poprostu musze zaczac zyc tak jak trzeba bo podobno samotnosc to najgorsza droga do zbawienia...


Co to znaczy żyć jak trzeba? A pytałeś Boga o to jakie jest Twoje powołanie? Modliłeś się o właściwe rozeznanie powołania?


Ale gadasz frazesy...

Kto ci nagadal takich bzdur ze piekne i cudowne kobiety to sa miss polonia i takie tam, tam sa zazwyczaj niewartosciowe kobiety i wg mnie calkiem brzydkie... Chyba ze nie masz pojecia co to znaczy piekna i cudowna kobieta, bo jak sie czyta post faceta ktory takich sformulowan uzywa to od razu sie mysli ze pewnie jakis dzieciak co mysli tylko o seksie i nic wiecej tak? Wkurza mnie to ze nawet nie wolno juz napisac ze jakas kobieta jest piekna bo zaraz ktos oskarza o erotomanie itp. jakby to prawdziwa wartosciowa i piekna kobieta to znaczylo inaczej zwykla, przecietna, sumienna, lagodna, wyrozumiale i najlepiej zeby nie byla zbyt ladna bo zaraz ktos pomysli ze chodzi o czysta cielesnasc i niemoralne zycie....


Pn lut 03, 2020 17:51
Zobacz profil
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Tomkris napisał(a):
Ale gadasz frazesy...


To wskaż te frazesy jeśli je dostrzegasz.

Cytuj:
Kto ci nagadal takich bzdur ze piekne i cudowne kobiety to sa miss polonia i takie tam, tam sa zazwyczaj niewartosciowe kobiety i wg mnie calkiem brzydkie...


A skąd takie przeświadczenie że tam są tylko bezwartościowe kobiety? To tak jakby powiedzieć że na siłce lub w klubie można spotkać tylko beznadziejnych i bezwartościowych facetów.

I jak dla Ciebie kobiety konkurujące o tytuł Miss są brzydkie to kto mieści się w Twoich kanonach piękna kobiecego?

Cytuj:
Chyba ze nie masz pojecia co to znaczy piekna i cudowna kobieta


To chyba każdemu kojarzy się jednoznacznie że skoro piszesz używając pojęć - piękna kobieta, to taka która jest atrakcyjna fizycznie.

Cytuj:
ze pewnie jakis dzieciak co mysli tylko o seksie i nic wiecej tak


Piękna kobieta - piękna fizycznie. To pierwsze skojarzenie. Tym bardziej ważne dla faceta który zazwyczaj jest wzrokowcem i myśli obrazami. Piękno wewnętrzne człowieka możesz rozpoznać tylko wtedy kiedy poznasz tę osobę bliżej.

Cytuj:
Wkurza mnie to ze nawet nie wolno juz napisac ze jakas kobieta jest piekna bo zaraz ktos oskarza o erotomanie


A czy ja o czymś takim pisałem? Pisałem tylko to mniej więcej że stawiasz kobiecie wymagania że musi być piękna, ale doprecyzuj co masz na myśli pod tym pojęciem. I nie rzucaj się aż tak bo też nie bardzo wydaje się że Tobie jako facetowi wygląd kobiety jest całkiem obojętny i będziesz z kobietą która zupełnie Cię nie pociąga. A jakoś nie zastanawiasz się co Ty masz do zaoferowania kobiecie. Tym samym stawiasz szanse i oczekiwania na nierównej pozycji. Ona ma być piękna i cudowna a Ty nie wymagasz od siebie albo nie obchodzi Cię to co Ty możesz jej dać?

Cytuj:
jakby to prawdziwa wartosciowa i piekna kobieta to znaczylo inaczej zwykla, przecietna, sumienna, lagodna, wyrozumiale i najlepiej zeby nie byla zbyt ladna bo zaraz ktos pomysli ze chodzi o czysta cielesnasc i niemoralne zycie


Jak dla mnie określenia - piękna i przeciętna nie idą jakoś w parze. Jak ktoś jest piękny to znaczy że wybija się i już nie jest taki przeciętny. Mam wrażenie że mieszasz jakoś i trudno zrozumieć co tam masz na myśli. Czyli ma być piękna fizycznie czy nie? Precyzuj. I nie wmawiaj że jak facet chce mieć piękną żonę to mu chodzi jedynie o seks.


Wt lut 04, 2020 8:39

Dołączył(a): Pn lut 17, 2020 16:34
Posty: 3
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Moim zdaniem, nie ma żadnych złotych rad, ale na pewno nie ma znaczenia z jakiej aplikacji czy strony skorzystasz(chociaż ja wolę bardziej tradycyjne metody), bo to tylko medium. Musisz najpierw pokochać siebie, dać sobie szanse, i nie oczekiwać nie wiadomo czego, bo nie ma ideałów.

Być może źle to interpretuję, ale wyżej piszecie o posiadaniu czegoś do zaoferowania, trochę mnie to razi, bo to tak jak by to była transakcja kupna-sprzdaży, a chyba nie o to chodzi prawda?


Wt lut 18, 2020 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Układ partnerski jest trochę jak transakcja, ale nie kupna-sprzedaży, a jak założenie spółki i to takiej z pełną odpowiedzialnością. Sytuacja gdy jedna strona tylko oczekuje a druga tylko daje długo nie potrwa, najlepiej gdy każda ze stron jest przekonana, że to ona korzysta bardziej i skłania ją to do rozwoju i dawania więcej dobra od siebie. Poczucie, że wiele się daje i coś się na tym traci ninjeste otrzymując niczego cennego jest dla związku destrukcyjne. Tym samym ważne jest posiadanie czegoś czym możemy się dzielić i najcenniejsze jest to czego źródło się nie wyczerpie, pieniądze i uroda są nietrwałe, ale już nawyki dobrego gospodarowania finansami czy dbania o siebie są bardziej stabilne. W praktyce mam wrażenie, że liczy się szeroko pojęta inteligencja emocjonalna, odpowiedzialność, zdrowe poczucie humoru, szacunek i pielęgnacja wspólnych wartości oraz zdrowe poczucie własnej wartości oparte o samoakceptację i realną pracę nad swoimi wadami.
Kwestia wspólnych wartości , choć często pomijana, jest istotniejsza niż wspólne zainteresowania na poziomie szczegółowych aktywności czy preferencji. Z moich obserwacji wynika, że wielu ludzi nawet nie uświadamia sobie jakie są ich wartości i ich hierarchia a często to ona dosłownie przyciąga lub odpycha konkretne typy ludzi.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lut 29, 2020 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
A ja Ci radzę: nie szukaj drugiej połówki! Uwierz mi - szkoda zachodu!


Najlepiej weź od razu 0,7!

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Cz mar 05, 2020 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3723
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Jak złowić kobietę? To proste, zarzucić przynętę i czekać.


Śr kwi 15, 2020 22:22
Zobacz profil
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jak złowić kobietę? To proste, zarzucić przynętę i czekać.


Co miałoby być tą przynętą?


Cz kwi 16, 2020 13:11

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Dokładnie to co jest pożądane przez dany 'gatunek' kobiet i w zależności od preferowanego 'gatunku' potrzebna jest inna przynęta a wręcz zestawy przynęt.
Można łapać na kasę, stanowiska, sylwetkę, fryzurę, poczucie humoru, pasje, troskliwość, inteligencje,itd, itp. Każda rybka wymaga innego zestawu i wystarczy ustalić jakuego typu rybki pragniemy i pod to szykować przynętę, choć oczywiście trudno ustalić jakie przynęty tak realnie lubi jaki rodzaj rybek, bo deklaracje od rzeczywistości bywają odległe, bo opierają się nie na posiadanych cechach, ale raczej na potrzebach oraz hierarchii wartości.
Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn ludzie koncentrują się na bzdetach typu kolor włosów czy oczu zamiast na wartościach, potrzebach, itd. No cóż- pewnie jestem jakimś nietypowym gstunkiem ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 16, 2020 13:23
Zobacz profil
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
IrciaLilith napisał(a):
Można łapać na kasę, stanowiska, sylwetkę, fryzurę, poczucie humoru, pasje, troskliwość, inteligencje,itd, itp. Każda rybka wymaga innego zestawu i wystarczy ustalić jakuego typu rybki pragniemy i pod to szykować przynętę, choć oczywiście trudno ustalić jakie przynęty tak realnie lubi jaki rodzaj rybek, bo deklaracje od rzeczywistości bywają odległe, bo opierają się nie na posiadanych cechach, ale raczej na potrzebach oraz hierarchii wartości.


A czy nie można po prostu być sobą, takim jakim się jest w istocie? Tylko bawić się w kogoś kto jeśli będzie taki a taki to być może uda mu się złowić rybkę pewnego gatunku? Na ile te zestawy przynęt są rzeczywiście danego ''wędkarza'' a na ile są tylko wypożyczonym zestawem?
A co jeśli ''łowca'' zasadzi się z przynętami na marlina a schwyta sardelę?


Cz kwi 16, 2020 13:33

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
Ale tu chodzi o to aby być sobą, z tym, że zauważ, że byvie sobą to nie coś statycznego, my się rozwijamy, pewne cechy wzmacniamy inny wyciszany. Startujemy z pewnym potencjałem, pewne cechy są wrodzone i praktycznue nic z tym się nie zrobi, ale inne są wynikiem działań.
To z czym się utożsamiamy i co wzmacniamy dosłownie nas kreuje.
Można pożyczyć samochód, ale nie pożyczysz cech charakteru, osobowości, umiejętności- je trzeba wypracować. Udawanie ma sens tylko gdy zadziała mechanizm samospełniajcej się przepowiedni, ale to dzieje się właśnie przez odpowiednie zachowania.

Być sobą czyli kim? Co i dlaczego stawiasz po słowie jestem? Na co masz wpływ?

Generalnie metafora łowów ma mnóstwo wad, lepsze jest poszukiwanie partnera do spółki w której chcemy produkować Szczęście. Jakiego rodzaju Szczęście, z czego wypływające? Tu potrzebna jest zgodność oraz zadbanie o swój wkład własny, bo nie przyjmiesz do spółki kogoś kto zamiast pomnażać Szczęście będzie je niszczył, prawda?

Ja np skutecznie zniszczę Szczęście płynące z którejkolwiek skrajności, co sprawia, że dla wielu ludzi jestem fatalnym wspólnikiem ;)

Szukając odpowiedniego dla nas wspólnika trzeba tak ukształtować siebie, aby być dla niego odpowiednim wspólnikiem, aby dochodziło do uzupełniania się a nie bezsensownej i bezowocnej walki.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 16, 2020 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 0:29
Posty: 23
Post Re: Sposoby na znalezienie drugiej polowki.
"To chyba każdemu kojarzy się jednoznacznie że skoro piszesz używając pojęć - piękna kobieta, to taka która jest atrakcyjna fizycznie."

Może jestem jakaś inna ale pojęcie "piękna kobieta/piękny mężczyzna" nie kojarzy mi się tylko z atrakcyjnością fizyczną, pomijając już fakt, że każdy ma inny gust i odmiennie pojmuje piękno fizyczne, bo inaczej większość "rzuciłaby się" na poszczególne jednostki i nigdy nie byłoby tyle związków co jest.. Ja jednak "piękno" pojmuję w szerszy sposób, zdarzają się na naszej drodze takie osoby, które pomimo tego, iż nie są osadzone w "naszym, indywidualnym kanonie piękna", to przyciągają nas jak magnes, nawet jeśli jeszcze nie poznamy ich wnętrza.



"Jak dla mnie określenia - piękna i przeciętna nie idą jakoś w parze. Jak ktoś jest piękny to znaczy że wybija się i już nie jest taki przeciętny. Mam wrażenie że mieszasz jakoś i trudno zrozumieć co tam masz na myśli. Czyli ma być piękna fizycznie czy nie? Precyzuj."

Tutaj się także nie zgodzę, bo według mnie piękno właśnie można dostrzec w najbardziej przeciętnej osobie. Dlaczego jeden facet dostrzeże "szarą myszkę" i uzna ją za bardzo atrakcyjną a drugi nie? Jak dla mnie nie ma na świecie takich beznadziejnych przypadków, żeby nie były wstanie wzbudzić zainteresowania u nikogo. Facet pisze, że chciałby poznać piękną, przeciętną kobietę i to niby ze sobą nie współgra? Musi być ponadprzeciętna i wzbudzać zainteresowanie wielu, bo inaczej nie można mówić o jej pięknie?

Jak dla mnie to możesz spróbować szukać drugiej połówki na portalach, bo i tam tworzą się trwałe związki, aczkolwiek trzeba brać pod uwagę, iż jest to sfera wirtualna i potem można się rozczarować i zniechęcić.. Nie mógłbyś np. iść tropem swoich pasji? Nie znam twoich pasji i zainteresowań, więc podam ogólne przykłady takie jak: chodzenie na mecze, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych itp. Możesz równocześnie czerpać z tego przyjemność, rozwijać pasję a przy okazji może i nawet poznać drugą połówkę. W takich miejscach chyba łatwiej o rozmowę, bo już macie coś co was łączy - zainteresowania :)


Cz kwi 16, 2020 14:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL