Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 31, 2021 2:45Odpowiedz w wątku  [ Posty: 462 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2574
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Jakieś cechy muszą być obiektywne, a to, czy my, ludzie, możemy je odkryć, to inny problem. Na płaszczyźnie ontologii orientacja seksualna jest, a jeśli jest, to musi mieć obiektywne cechy. Na pewno jest związana z seksualnością - to cecha obiektywna. Orientacja seksualna jest skierowana na kogoś, na którąś z płci, obie płcie lub żadną z płci (biseksualizm) - to również obiektywne cechy. Czy możemy być pewni tych cech? To już zupełnie inny problem. To już epistemologia.
Toczy się od kilku lat dyskusja w sprawie aseksualności. Seksuolodzy, psycholodzy i lekarze różnych specjalności dyskutują, czy aseksualizm jest orientacją seksualną. To, czy aseksualizm jest odrębną orientacją, jest zależne od tego, czym jest orientacja. Sam fakt dyskusji na ten temat świadczy o tym, że ciągle nie jesteśmy w stanie zdobyć pewności w kwestii cech orientacji - czy orientacja seksualna może polegać na tym, że nie posiada się pociągu seksualnego i romantycznego do żadnej z płci?

_________________
MODERATOR


Pt kwi 17, 2020 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Dokładnie tak- próbujemy rozmawiać o czymś czego nawet nie potrafimy zdefiniować tak aby mieć choćby względną zgodność.
To podobnie jak z czasem- intuicyjnie wiemybo co chodzi, ale gdy próbujemy sensownie zdefiniować pojawiają się schody i to poważne.
Tak na serio to mam problem nawet z zdefiniowaniem czym jest seks, a to jest istotne w dyskusji o homoseksualizmie. Można patrzeć na seks z punktu widzenia kwestii rozmnażania, ale przecież seks oralny też jest seksem, więc chodzi o przyjemność seksualną, ale seks bez odczucia przyjemności też jest seksem...
Z zasady to co wydaje się proste i oczywiste gdy próbuje się to zdefiniować przestaje takie być...

Z myśli dziwnych- skoro seks z przedstawicielem swojej płci nazywamy homoseksualnym to czy masturbacja jest w pewnym sensie seksem homoseksualnym? ;)

Co do aseksualności to chyba jest analogiczne do pytania czy łysina jest fryzurą...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt kwi 17, 2020 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2574
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
To bardzo dziwne porównanie z łysiną, ale bardzo trafne. Niektórzy powiedzą, że fryzura to ułożenie włosów w odpowiedni sposób. Łysina jest brakiem włosów, więc nie jest ułożeniem włosów. Z drugiej strony - jeśli powiemy, że ktoś jest łysy, to przecież dotyczy fryzury (lub braku fryzury). Można uznać, że brak włosów jest anomalią - wielu ludzi ma problem z tym, że wypadają im włosy i stają się łysi. Nie wszyscy przecież są łysi z wyboru. Aseksualizm podobnie można traktować jako zaburzenie, anomalię. Chociaż aseksualizm nie budzi takich kontrowersji jak homoseksualizm - to inny problem. Czy osoba aseksualna spotyka się z takimi samymi osądami jak osoba homoseksualna? Czy jeśli mamy dwie osoby: aseksualną i homoseksualną, to czy te dwie osoby potraktujemy jako tak samo zaburzone i wymagające terapii?

Z masturbacją to znowu inny temat. Wielu ludzi, zwłaszcza młodych, uważa się za homoseksualnych, bo się masturbują, mają potrzebę onanizmu, ale nie umieją jeszcze nawiązywać relacji (erotycznych) z osobami płci przeciwnej. Te osoby nie są homoseksualne, ale wydaje im się, że tak jest.
Nadmienię, że pisząc o relacji erotycznej nie mam na myśli tylko osób, które ze sobą współżyją. W wielu związkach, gdzie nie ma współżycia, jest napięcie erotyczne. Flirt, pocałunek, taniec, komplementy czy zwykłe "podobanie się sobie" jest już przecież związane ze sferą erotyczną. Nie wszystko to jest związane z grzechem, z czynem - mamy seksualność i objawia się ona w myślach, fantazjach, potrzebach, których nie musimy wprowadzać w czyny.

_________________
MODERATOR


So kwi 18, 2020 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 0:29
Posty: 23
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Gdybym miała dać przykłady opinii ludzi z mojego środowiska w sprawie aseksualnosci a homoseksualnosci, to zazwyczaj w pierwszym przypadku występuje coś w rodzaju współczucia, zrozumienia i stwierdzenia, że to przecież nie jest wina tej osoby, taka już jest i temat się zamyka. Natomiast w drugiej kwestii wciąż trwa doszukiwanie : a dlaczego? A czy na pewno? A może być to zmienił/zmieniła, bo to takie "nienaturalne".. Wtedy już większość nie jest zgodna co do sformuowania, że tak już jest bo się z tym urodził, tylko zaczynają się spory (wnioski obserwacji z kręgu mojego środowiska).

Odnośnie sklasyfikowania się do osób homoseksualnych, na podstawie masturbacji, to nie sądziłam, że niektóre osoby mogą tak sądzić, bo mi osobiście nigdy nie przyszłoby coś takiego do głowy, ze względu chociażby na to jaki w głowie powstaje obraz podczas tej czynności, moim przypadku - obraz mężczyzny, więc to jedynie utwierdzić mnie mogło co do swojej orientacji. Chociaż dowiedzialam się czegoś nowego bo nie miałam pojęcia że masturbacja może być uważana przed daną osobę za akt, wskazujący na homoseksualizm..


So kwi 18, 2020 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2574
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Wiele osób aseksualnych wcale nie potrzebuje współczucia. Te osoby sobie doskonale radzą i czują się bardzo dobrze z tym, jacy są. A dyskusje na temat przyczyn homoseksualizmu i tego, czy na pewno osoba homoseksualna jest homoseksualna, to bardzo często próby wyparcia trudnych emocji. Kiedy osoby nieakceptujące homoseksualizmu spotykają osobę homoseksualną, najczęściej próbują zanegować homoseksualizm tej osoby i w ten sposób pozbyć się problemu. To niestety często nie działa.

_________________
MODERATOR


So kwi 18, 2020 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2020 0:29
Posty: 23
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Ja to wiem, Ty to wiesz i są inni, którzy również to wiedzą, ale nie wszyscy...


So kwi 18, 2020 10:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8190
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Czy aseksualizm jest orientacją to kwestia umowna. Z założenia orientacja to ukierunkowanie, więc jego brak nie powinien być orientacją. Z drugiej strony jednak, ludzie mają potrzebę samookreślenia. Z tego powodu słowo aseksualny zaczęło funkcjonalność jako określenie jednej z orientacji. Ponieważ, jak widać, ludzie tego właśnie chcą i potrzebują. W takim wypadku można to uznać za kwestię językową. Po prostu tak się to określa i tyle. Ale w tej sytuacji nie ma też powodu, aby nie dodać tego do definicji medycznej. Nikomu to nie szkodzi, a ułatwia ludziom samookreślenie. To znaczy, że definicję tworzymy pod kątem praktycznej użyteczności. Tak też można.

Pierwszy raz słyszę, aby ktoś określał siebie jako osobę homoseksualną z powodu masturbacji. To raczej jakiś błąd dotyczący młodych i niedoświadczonych ludzi.

A seks to jednak łatwo zdefiniować. Można zrobić to tak, aby seks oralny mieścił się w tej definicji albo nie. Może być pobudzanie narządów płciowych innej osoby za obopólną zgodą. Albo ogół czynności służących sprawianiu przyjemności seksualnej. Niekoniecznie w danym momencie sprawiających tę przyjemność, czyli nadal pasuje do Twojej, IrciaLilith, uwagi. Po prostu taki jest cel tych czynności.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 18, 2020 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Soul- problematyka homoseksualnego aspektu masturbacji dotyczy z zasady osób biseksualnych, które po prostu podczas masturbacji wyobrażają sobie często przedstawicieli swojej płci.
Generalnie problematyka ludzi biseksualnych z zasady jest pomijana, bo przecież skoro mogą 'normalnie' to o co im chodzi;) Z drugiej strony jeśli uznamy akt homoseksualny za coś złego to właśnie osoby biseksualne są gorsze, bo przecież aby zaspokoić swoje potrzeby seksualne mają inne opcje.

Super definicja seksu- czynności majce na celu uzyskanie przyjemności seksualnej. Tylko co to znaczy 'seksualnej'? Dostrzegasz błędne koło? Teoretycznie ma to wiele wspólnego z narządami płuciowymi oraz orgazmem, ale to wcale nie musi iść w parze. Mamy fetyszystów i ludzi nie doznających orgazmów a jednak aktywnych seksualnie... i to na wiele sposobów.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So kwi 18, 2020 15:53
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Czy istnieje orientacja seksualna? Czy istnieje coś co zwie się orientacją seksualną? Czy nie jest tak że istnieje po prostu heteroseksualizm, jak zwał tak zwał, czy jako orientacja czy jako natura, czy cokolwiek, ale jest tylko i wyłącznie ten heteroseksualizm jako - seksualizm - seksualność człowieka.

Bowiem co do tych orientacji to byłoby to dyskusyjne. To teraz tak, ja, jako transseksualista. Genetycznie - XX, z tożsamości, osobowości a nawet wyglądu jak facet.

Już od dziecka trans. I jako w swojej tożsamości płci - chłopak, naturalnie jakby skłaniający się w stronę dziewczyn. Szczególnie tych atrakcyjnych. Jak to facet. Bo przecież tak to jest w relacjach damsko-męskich że chłopaka ciągnie do dziewczyny. Tylko że w trans tożsamości to wygląda jak hetero, jest to hetero ''zorientowanie'', ale ''z boku'' jak homo.

Po związku z bardzo atrakcyjną, piękną kobietą (nie les, o nie). Miała być tą jedyną.

Uważający następnie atrakcyjnych mężczyzn za pięknych i zachwycający się mężczyznami. Tutaj być może rys psychologiczny z powodu transseksualizmu - zachwyt męskością której brakuje, no to mamy psychologiczny rys jak u homoseksualnych mężczyzn...

Czyli jaka to jest orientacja seksualna? Już można sobie wyobrazić te napisy holograficzne w umysłach - o ja cię, jakie to zaburzone... bo jeszcze by można dodać bycie aseksem...? Aseksualnym, romantycznym czy aromantycznym, który jednakże nieco wcześniej reagował na atrakcyjne kobiety jak zdrowy hetero mężczyzna nabuzowany testosteronem i myślał o żonie, zakochany jak wariat, bo w sumie wariatem jest. I jak tutaj nie określić tegoż jako... zaburzenia?

To jak to w końcu jest, hetero, homo, bi, aseks? I w jakiej konfiguracji skoro płeć nie ta a inna, a może ta lub tamta?


So kwi 25, 2020 17:14

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2574
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
@Equuleuss - nie mieszajmy transseksualizmu z orientacją seksualną. Lata rozwoju nauki potwierdzają to, że są mężcyźni, których seksualność jest nakierowana na mężczyzn i jednocześnie ci męźczyźni nie czują się kobietami. Analogicznie niektóre kobiety "lubią" kobiety i nadal czują się kobietami. W transseksualizmie to wszystko trochę inaczej wygląda, bo mężczyzna czuje się kobietą lub kobieta czuje się męźczyzną - wtedy trochę trudniej nazwac orientację.

_________________
MODERATOR


So kwi 25, 2020 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2091
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Proponuje ksiazke proponowana przez Szustaka.
https://www.youtube.com/watch?v=pqa4YX47Hyo


Cz maja 07, 2020 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 28, 2020 5:52
Posty: 9
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Według Biblii homoseksualizm jest karą za nieodpowiednie i bezbożne zachowanie, a nie żadną orientacją. Z drugiej strony ludzie nadmiernie agresywnie podchodzą do homoseksualistów. Sam homoseksualizm jest dostatecznie poniżający i upadlający. Sodomici w Biblii byli tak obrzydliwi nie jedynie ze względu na homoseksualizm, który był przejawem ich zepsucia, ale głównie z powodu wyniosłości czoła i pysznienia się swoim zwyrodnieniem, oczywiście nie tylko w materii seksualnej, gdyż jest to jedynie przyczyna określonego poluźnienia obyczajów ogółem.

_________________
Ciekawy kanał na youtube: [url]https://www.youtube.com/channel/UClTuvcMTRo29wrwoG03Op_A[/url]
Inny kanał z filmami bardziej ogólnymi, ogólno chrześcijańskimi [url]https://www.youtube.com/user/WujekNiemaBycCCPRady[/url]


Wt cze 09, 2020 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2574
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
DanielPs napisał(a):
Według Biblii homoseksualizm jest karą za nieodpowiednie i bezbożne zachowanie, a nie żadną orientacją. Z drugiej strony ludzie nadmiernie agresywnie podchodzą do homoseksualistów. Sam homoseksualizm jest dostatecznie poniżający i upadlający. Sodomici w Biblii byli tak obrzydliwi nie jedynie ze względu na homoseksualizm, który był przejawem ich zepsucia, ale głównie z powodu wyniosłości czoła i pysznienia się swoim zwyrodnieniem, oczywiście nie tylko w materii seksualnej, gdyż jest to jedynie przyczyna określonego poluźnienia obyczajów ogółem.


Jeśli homoseksualizm nie jest orientacją, to czym jest?

Jeśli homoseksualizm jest karą, to znaczy, że już nie jest grzechem?

_________________
MODERATOR


Wt cze 09, 2020 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
DanielPs- rozumiem, że dla Ciebie akty homoseksualne są obrzydliwe, tak? . Czy uważasz, że orientacja nieheteroseksualna w jakiś sposób odbiera człowiekowi godność, czy źle zrozumiałam?
Co rozumiesz pod słowem 'zwyrodnienie'? Czy możesz podać jakieś przykłady tego co dla Ciebie jest zwyrodnieniem?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 09, 2020 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 16, 2020 10:48
Posty: 5
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
DanielPs napisał(a):
Według Biblii homoseksualizm jest karą za nieodpowiednie i bezbożne zachowanie, a nie żadną orientacją. Z drugiej strony ludzie nadmiernie agresywnie podchodzą do homoseksualistów. Sam homoseksualizm jest dostatecznie poniżający i upadlający.

Co jest upadlającego w homoseksualiźmie?

DanielPs napisał(a):
Sodomici w Biblii byli tak obrzydliwi nie jedynie ze względu na homoseksualizm, który był przejawem ich zepsucia, ale głównie z powodu wyniosłości czoła i pysznienia się swoim zwyrodnieniem, oczywiście nie tylko w materii seksualnej, gdyż jest to jedynie przyczyna określonego poluźnienia obyczajów ogółem.

W tej części Biblii, w której o tym mowa dokonywano również masowych mordów w imię Yahwe. Tylko co to ma wspólnego z Nowym Testamentem i nauką Jezusa?


Śr gru 16, 2020 11:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 462 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL